Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

kristy22
19. jan 2010

no já ji právě užívám a zkouším jestli to funguje právě probíhá druhá fáze. Nejprve je nutné vyčistit tělo to už mám za sebou a teď by se mělo tělo nastartovat aby správně fungovalo. taky mám od mudry utrogestan tak uvidíme jen jsem chtěla vědět jestli tu není některá která má nějakou zkušenost s tím

anaxamon
19. jan 2010

siou ako si to myslela rano aj vecer? 🙂 tak tak ako vidis v grafe tak bolo 😀

nellie_
19. jan 2010

kristy ja som tiez cinsku medicunu este neskusala takze v tom neporadim... 😅
ale utrogestan som tiez bravala..

nellie_
19. jan 2010

anaxamonovci sa veru posnazili - nahodili kraličie tempo.. to je iny plodiaci ritual 😀 😀

pipimiska
19. jan 2010

anax,to ja som napisala,som nejaka mudra ze?.. teraz ked sa nam to takto podarilo jeden krat vecer a potom rano 😅

.bibi asi dva roky,ale nemame kontrolny spg,takze neviem co sa stalo 🙂

nellie_
19. jan 2010

medicunu 😀 😀

anaxamon
19. jan 2010

jaaaaaaj nell sak sa mi blizia tie narodky tak pracujem(e) na darceku 😀 😀

pipimiska
19. jan 2010

..lucim sa s vami pre zatial 😎 pockajte ma tu do vecera dobre? 😀

anaxamon
19. jan 2010

joj prepac pipi sa mi dajako pokrizili oci a prsty, som siou priradila nieco co nenapisala...

pipi tak uvidime ci ten vas zarucene uspesny postup bude platit aj u nas 😀 😀 😀

siouxie
19. jan 2010

anax, ja som ti písala, že sme v rovnakej fáze cyklu 😀 😀 zaujímavé aj vzhľadom na ostatné okolnosti, nie? 😀

pipi, ja tiež dovarím a utečiem, tak možno večer pa.

pipimiska
19. jan 2010

sioux,mne dnes navarila svokra 🙂 tak pa

siouxie
19. jan 2010

tak ja by som od mojej svokry nedala do huby nič 😀

bibi24
19. jan 2010

Aha Pipi, 3 mesiace su teda malo...odkazem drahemu, ze nech sa este buchne po vacku a dokupi si dalsie 😀

No, my momentalne nemame plodiace obdobie, ja mam stale tie divne kramy...akoze neviem co sa im nepaci tento mesiac 😠 Kaslat na ne.

Ale mali by sme sa posnazit buduci mesiac, bude februar a drahy mi asi pred pol rokom oznamil, ze vtedy otehotniem 😀 Takze uz sa tesim...idem sa na to pripravovat, bo februar sa blizi 😉 to je super, aspon budeme naraz tehotne, ze? 😀

anaxamon
19. jan 2010

siou hej ty si pisala o rovnakom cykle🙂)

pipi papa a pekny vecer ci poobedie prajem

anaxamon
19. jan 2010

bibi kupovat profertil je zbytocne drahe, ja som svojho manazela zasobila vitaminmi ktore profertil obsahuje, je to neporovnatelne lacnejsie a myslim ze aj vysledok bude stat za to, lebo sice kontrolny spg. nemame ale ma uplne uzastne vysledky z krvi, skoro uplne v norme a to mal cholesterol taky ze volali z labaku ci ten clovek este zije 😉

ak chces hodim ti zoznam tych vitaminov

nellie_
19. jan 2010

bibi stale mas take slabe??? inak aj ja mam tento mesiac nejake dost slabe... to asi nejaka konstalacia hviezd zasa či čo.. 😀 😀
ja som mala normalne len v sobotu a potom uz len take sem tam frcky...

bibi kolky si DC? ja 5... ked uz su anax a siou sparene tak reku sparime sa aj my rovnakou fazou cyklu 😀 😀

bibi24
19. jan 2010

Anax, vidis, mas pravdu, tentokrat to mozeme skusat s nakombinovanymi vitaminmo 😉 Zlozenie viem, dakujem 😉

Nell, no ja ti neviem, nieco je vo vzduchu, alebo co 😀 Hej, slabe, uplne divne, nechapem 😕 Ja som tiez 5 dc, ak ratam, ze toto co mam su uz kramy 😀 Paradoxne, ja mam mozno dnes najsilnejsie a aj to je bieda 😀

anaxamon
19. jan 2010

bibi aj tak som ten zoznam dakam zalozila a neviemkam

kraskanz1
19. jan 2010

caute dievcata dnes rano som si robila tehu test menzes mi este meska asi len jeden den co je este v norme ..rano som si na teste nic nevsimla tak som to tak nechala a isla do prace s tym ze nevadi bude dalsi cyklus..ked som sa teraz poobede nan pozrela nasla som tam taku slabulinkatuuuu ciarocku fakt musim si to pod svetlom pozret aby som to videla ale je tam ..myslite ze je to tehu??? 😨

shaarka
autor
19. jan 2010

anax, ze "pipi papa" 😀 😀 😀
a ten profertil sme aj my tak riesili, ze som pokupila arzenal seckych veci, co ten uzasny zazracny profertil obsahuje. a vyslo to na polovicu 😀

nellie, ty prosim ta nemen foto, taku mas krasnu, ze az!!! obcas si ju len tak pozeram... 😅 😅

shaarka
autor
19. jan 2010

kraska najkrajsia, no to my nevieme, ale drzime palce! 😵 treba odfotit a podelit sa.
ale ked je ciarocka ruzovkasta, tak je to nadejne...
i ked: ak ti MS uz meska, tak ciarocka by mala byt isto volne viditelna, - cize bud to nie je tehu, alebo si mala oneskorenu ovu a si este malo DPO 😉

tinika
19. jan 2010

shaarka ake pekne tt vedla teba 🙂 ale to leti čo? a uz aj meno vybrate?

shaarka
autor
19. jan 2010

tini, no ty mi nieco hovor o tom, ako to leti!! 😀
no meno vybrate. ale nepokutujte ma prosim, ak v rodnom liste bude mat zapisane ine 😅 😅 uvidime.

joj ale zavidim ze uz mas po! (po porode myslim) ma to strasi a desi a tlaci ako napr. matura, statnice... fuj fuj fuj. strasne debilny pocit. som myslela, ze to uz nikdy nezazijem 😔 ja sa tak bojiiiiiiiiim!!!

no co, kedy zacnete vyrabat dalsie? 😉 😎 😀 😀

monky1
19. jan 2010

caute, tini, Patrik ma cochvila 2 mesiace??? boze, ako to leti

shaarka, pokuta ta neminie 😀

ja som dnes zazila sok, volal mi moj kamos, kt. som minule spominala, ci nepozna nejakeho anesteziologa, ze budem chciet k porodu...a dnes telefon, ze pockaj, dam ti pana doktora....normalne mi volal sam primar ohl. epiduralky...bol velmi mily a aj sme sa dohodli 😀

nellie_
19. jan 2010

ahojte 😀 😀 😀

som tu zas... Shaari tak ze si to ty tak tu foto nevymenim... 😉 som myslela ze uz je opozerana... 😀

joj baby ja idem zajtra na tu sluzobku, takze do piatku sa neuvidime... 😢 😢
ani balit sa mi nechce.... nemam na to chut (grcajuuuci smajlos)

a teraz sa este chytam dorabat celorocne tabulky za minuly rok lebo zajtra ich musim odovzdat a rano pojdem do kanclu len na skok... 😒

shaar to ti inak verim, aj ja by som mala traumu z pôrodu... 😅
fuj ja ked si predstavim ako ma od puberty matala maturita a potom dlho dlho nic az ten pôrod (ak nejaky teda bude) mi hrozi a potom sa este strasne bojim ze co bude ked umrem 😅 to su ine fobie toto, co? 😀 😀 😀

nellie_
19. jan 2010

monky vau ty mas ine protekcie povybavovane 😀
a ty si mala aj pri Hanke epiduralku?

chrobulka
19. jan 2010

ahojte, nemam cas docitavat. v skratke mi mozte zrekapitulovat co nove...

shaar, odpadavam, ze mate meno, dost skoro, nie? 😀

ja som v krci, ani sem velmi nechodim, aj v robote pozehnane a doma asi najhorsi tyzden zatial...
preto vam nechcem kazit naladu.
ale myslim na vas 😉

chrobulka
19. jan 2010

nellie, ides do ba na tu vystavu ci co to je?
zastav sa 😉

chlapa mas na cestach?

nellie_
19. jan 2010

chrobul ahojky... 😵 😵
hej hej idem na vystavu do BA.. nastastie si to sefka rozmyslela a nebudem tam az do nedele ale vypada to tak ze uz vo stvrtok pojdem domov... 😎

a nove co tu je?? no na reporty je skvela siouxie ale asi ani nic take svetoborne, teda okrem toho ze Vavi a Shaar maju jasno v menach...a to uz vies 😀

ozaj mama varila sojove kocky tak s mrkovou a hraskom so smotanovo-nivovou omackou a ku tomu cestovinku, som sa az za usami oblizovala.. 😀 😀 teraz to dorazam tycinkou Kitkat 😀

chrobulka
19. jan 2010

nellie, popis lepsie tie sohove kocky, lebo ja mam v plane sojove rezance na zajtra a k tomu cous cous...
draheho asi otoci medzi dverami, ale nevadi 😉

v com tu sojovu zalezistost "namacate"???
staci vyvar?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre