Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
11. feb 2010

a rafael nadal je pol roka mladší od môjho brata, som zistila 😀

nellie_
11. feb 2010

uz mam umyte vlasy.... 😎

rafael nadal??? hned aj idem googlit fotos 😀

a aj ja by som brala same baby 😵 😵

siou ved uz som bola predvcerom odhalena detailne 😀 😀

siouxie
11. feb 2010

nel, ja viem, ale tá tvoja avatarská foto ma fascinuje 😀 len som ju chcela vidieť origoš. 😀

nellie_
11. feb 2010

http://estaralaultima.com/wp-content/uploads/20...

telo dobre ale inak zeby som po nom sla rodidla hádzať tak to teda nie 😀 😀

siouxie
11. feb 2010

nel 😀 to používa môj m. 😀 😀

anaxamon
11. feb 2010

nell to si zasa co vypotila 😀 😀 😀 😀

vavi doprajem ti dve baby len co herec na to ked bude tolko tamponov musiet platit 😀 😀

u nas je pocet ze styri deti...no ja som zvedava ci sa k jednemu dopracujeme 😅

slniecko77
11. feb 2010

fuuu styri deti...klobuk dole Anax...to budes zasluzila matka 😵
..Nellie 😀 😀 😀 ja z teba asi zomrem..hehe
Siou, to mi ani nehovor...som kupila nieco cez pol litra...sme sa uz do polskeho sklepu nechceeeee 😝
..mozno dam anglicky double cream...len kuknem kolko ma percent

vavenka
11. feb 2010

nell to co si za fotku nasla? more hrozne to tam vyzera - nastylovany 😀

http://www.all-about-tennis.com/images/rafael_n... inak je to este chlapciatko 🙂

slniecko77
11. feb 2010

eee nic pre mna ten Rafaelko 😉

anaxamon
11. feb 2010

slniecko tak ja som povodne ze dve ale moj manzel ze styri a tak co ja viem nech je aj sest ked bude stihat na ne zarabat a ja rodit 😀

no amyslim ze doble cream je lepsi nez nasa 33 percentna smotana ale tot len moj poskromny nazor 😨

siouxie
11. feb 2010

slni a čo si špekulovala, hááá. Aspoň prvý raz sprav ako ti kážu a keď nebude dobré, nabudúce menej, alebo vôbec. 😀 😀

slniecko77
11. feb 2010

..ste ma ale zjazdili hehe 😎 uz sa tolko nesrd Siou 😀 ako si ta udobrim xixi
..Anax..som si povedala, ze ja ak stihnem dve budem happy..

anaxamon
11. feb 2010

nadal nie je ani moja salka kavy pre slniecko cup of coffie 😀

ja som skor na http://stratos89.pblogs.gr/files/58093-Robbie W... 😀

no a mojho manzela mozete vidiet vo svadobnom albume ci sa aspon trochu mihol do mojho vkusu 😀 😀

siouxie
11. feb 2010

slni, čo ty vieš, možno začneš rodiť ako besná a nebude sa ťa dať zastaviť 😀 😀

slniecko77
11. feb 2010

Anax 😀
..ale mne sa tiez pacia skaredkovia taki ktpri su az pekni xixi..Robbyho ja mozem
..Siou myslis ako ceresna?...tak to nie, to by len moj manzo chcel...zavalil, ze tri deti...vsak to posledne porodim uz ako stara mama 😀

nellie_
11. feb 2010

vavi a na tej foto fakt ake chlapciatko.. tam je aky chutny.. a tiez zuby 😎
som na chlapoch zatazena na pery a zuby 😀 😀 😀

a co hovorite na gerarda butlera? http://licagoersch.files.wordpress.com/2009/06/...

zuzana36
11. feb 2010

tak a som tu brucha su plne mam klud, este musim obcas mrknut na vecernik, ale to sa da, boze ale ste sa rozbehli. nestiham 😀
a zacinam spinit. tak povedzte, ze nemam smolu ☹

siouxie
11. feb 2010

slni, ako jabloň 😀

anax, som si pozerala fotky, na jednej takej svadbe som u vás hore bola 🙂 .
A inak, by som vám vážne vykala, taký seriózny pár... Pôsobíte aj na tej tatranskej fotke ako zaslúžilí rodičia. Koľko má tvoj mužík rokov? Lebo ja mám starého capa, ale mám pocit, že vyzerá ako nevyzretý puboš (šak čo iné ku mne, že vav? 😀 ), oproti tvojmu serióznemu pánovi 😀

siouxie
11. feb 2010

nellie, gerarda ja lúúbim 😀

zuzi 😒 , ale tak veď to ešte hádam nemusí byť všetko stratené... 😵

siouxie
11. feb 2010

nel, fuj, ale na tej fotke eee, tam je hnusný 😠 😀

zuzana36
11. feb 2010

kezby, uvazujem, ze zajtra navstivim moju dr. ja neviem

anaxamon
11. feb 2010

joj sio tak my sme velmo vazni🙂)))) no ako vies ja mam 27 a manzel je o desat starsi 😉

v akom meste ci dedine si bola na podobnej svadbe? som zvedava🙂)) ja mam svadby v kulturakoch dooost rada

keby si velmo chcela ukazem ti fotky kde sme sa uz aj odvazneli🙂)) 😀

zuzi mozno to spinenie nic neznamena este nestresuj 😉

nellie_
11. feb 2010

mnam tento rio premium hruskovy je perfeknty dzusik 😎
a ja nenavidim PMS.. zasa som hladnaaaa 😅

zuzik do kelu... 😔

anaxamon
11. feb 2010

no ja o gerardovi ani netusim kto to je ale aj na mna uz moc nizky rocnik narodenia 😀

zuzana36
11. feb 2010

no ruzovo to nevidim, co ste vy robili, aku podporu, myslim cajiky a pod. ste mali? mozno by mi nieo prospelo a prebralo to moje telo k zivotu 😝

jarulai
11. feb 2010

ahojte dievcata 🙂
mozem sa k vam pridat?

siouxie
11. feb 2010

jáj tak preto! 😀 😀 Je medzi vami taký istý rozdiel, ako mediz nami 😀 😀
boli sme v breze 😉 A šak ukáž ďalšie, nech ti nezačnem vykať 😀

anaxamon
11. feb 2010

nell chod si umyt zuby a potom uz nezjes nic...hadam... 😅

siouxie
11. feb 2010

nel, prvokokuješ ma s tou hruškou? 😀

anax, tak gerardov vek neviem, ale pôsobí ako môj ročník, na rozdiel od toho dieťaťa, čo vytiahla vav 😀

ahoj, jarulai.

zuzana36
11. feb 2010

ahoj jarulka, pozeram, ze tiez si snazilka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre