Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
12. feb 2010

no to ako blby pristup 😕
ale zase musim pochvalit mm ze taketo zalezitosti ako nieco zasit odstratnit...... to preziva v poho dokonca sa na to ko maly chcel kukat ked mu zasivali kolena a pod. 😀

siouxie
12. feb 2010

nell, ja som to mala doma od 28. decembra do 11. januára ... 😀

vavenka
12. feb 2010

Fuj, uz som polovicu teh velkej zmzliny spasala....

Pipi chystas sa latkovat? 😉 tak klobuk dolu, ja som na to moc leniva.....

nellie_
12. feb 2010

pipi no to taka čuča majová ta nasa kozna... si pametam ked som tam sla raz ked som sa vyhadzala - pozrela na mna asi z 3 metrov ani len zo stolicky nevstala.... 😒

fuuuuj ja som taka prezrataaaaa....asi sa na čas prestanem s kapustou kamaratit....dneska mi nesadla.. 🙄

nellie_
12. feb 2010

prave sa so segrou sulame ze aka vyhoda mat notebook na kolenach a pozerat telku.. lebo uz vcera sme sa so segrou bavili ze co to je to MRI - co stale spominaju v housovi a uz to vieme.... 😀 😀

nellie_
12. feb 2010

ujo google najde vsetko.... 😎

inak povedzte ci je normalne to ze som zjedla velku misku kaustnice s chlebom, citim sa totalne prezrato a pritom mam chut na jogurt... 😅
neznaaaaaaasam PMS 😀 😀 😀 viem ze sa opakujem, ale je to holy fakt... 😀

dzou
12. feb 2010

nellie taku koznu som mala aj ja .... tak som ju hned menila kedze ja som mala atop.ekzem tak som mala jednu koznu od 5r. do 18r potom odisla ma dochodok a dostala som presne taky cuzu ako opisujes ty ze en spoza stola na mna kukla... hned som ju menila 😉

pipimiska
12. feb 2010

vave,tak to este neviem 😅 😅
sioux,zlata,tiez sa potesila,ale zatial este fakt neviem 😅 zatial som kupila len tolko,ze na ogrckavanie a na siroke balenie 😉
...leniva som aj ja,uvidim ako budem stihat a kolko mi mm bude pomahat 😉

nellie,tak tu cucu vymente za iny mesiac 😀

siouxie
12. feb 2010

pipi, jasné, určite sa netreba niečoho hystericky držať, ak to nejde... Kamoška látkuje, mala ale obdobie, keď musela dávať jednorazovky, lebo jej malá mala dermatitídu a zhoršovalo sa to, ak ležala dlhšie v špinavej látkovej plienke. Ale preliečili to a vrátili sa k látkovaniu. Na nestíhanie sa nesťažuje a to majú doma dve veľké fenky, ale priateľ jej pomáha, nie je na to sama.
A pri jednorazovkách sa tuším tiež snažila nejaké menej umelé a navoňané sračky. Veľmi im držím palce, občas ich v tej téme preletím, majú tam zaujímavé informácie.

pipimiska
12. feb 2010

vave,este tlacis zmrzku? 😅 ..tak to je pravda,ze pol kila sa neda natlacit za 5 miniut 😀 ...ja soom si dala detsku vyzivu s piskotami a cakam na mm nech si spolu pochutname na kapuste 😎

ja som mala koznu,co bola nazlostena,ked som si povedala nazor aaa ked som prisla ku nej ze mam nieco z pokozkou a plus ze mi podpira skrabe o znamienko,tak povedala ze na pokozku sa pozrie a na znamienko az o mesiac ked pridem na kontrolu,vtedy som ju poslala do riti,ale naozaj slovne 😅 ..joj v tom veku som bola riadna huba nevymyta,ale zasluzila si to vtedy 😎

vavenka
12. feb 2010

Ja mam asi 70 plienok doma, este po svagrinej, take starsie uz trochu, ale v pohode su.... Mozno aj ja vyskusam parkrat zabalit do takej klasickej, ved uvidime.....

A teda ake mame plany na vecer? 😉

pipimiska
12. feb 2010

vave,ja surfovat a plavat po nete 😀 a samozrejme jednym ockom panelak 😎

dzou
12. feb 2010

no ja uz vas o chvilku opustim... idem si kuk nejaky filmik a mozno si zdriemnem 😎 tak pa pa zatial 🙂

flamenga
12. feb 2010

plány? Čakať manžela 😔 od piatej ráno nie je doma a príde o deviatej... mám absťák 😖 😠 😅

no a jasné... trápny Panelák si určite pustím... však čo iné 🙄 😀

vavenka
12. feb 2010

Pipi no som samu seba musela prehovorit, ale podarilo sa, nezozrala som ju celu a nechala si nieco aj na zajtra 🙂 ale mam taku polepenu hubu zo sladkeho ze az 🙂

Kozna u nas na sidliskovej poliklinike je tiez "super" - na kazdu vyrazku - ci to bola alergicka reakcia, alebo len zapaleny uhrik - davala jednu atb vodicku - som zvedava kolko za to dostavala od danej farmaceut firmy 🙄 a presne tak jak nell pisala - vsetko si obzerala z dvojmetrovej vzdialenosti..... Chvalabohu som ju uz roky nepotrebovala 🙄

vavenka
12. feb 2010

Dzou jak zdriemnut? Co zdriemnut? Sak pohyby mas robit 😀
Flam no tak to riadnu sichtu ma ten tvoj mangel 😖

flamenga
12. feb 2010

vave hej 😖 šichta v škole.... kým sa mi dotrepe domov z Prešova 😠 😢

dzou
12. feb 2010

joj vavi nic neboj.... sak aj to bude 😀 😀 😀 😀 mm je este v dielni 😉

vavenka
12. feb 2010

Dzou - mas stastie 😉
Joj zeny, uz treba nejaku tehulu (malemimi neratam, otehotnela po mesiaci 😀 ani si nezasluzila status snazilky 😉 ) kua tolko vas je tu potencialnych matiek 🙄 🙄 🙄

dzou
12. feb 2010

vavi no saaaaaaaaaaaak ....myslim ze ziadna z nas by sa nempohnevala 😉

zuzana36
12. feb 2010

taka tapa neni iba kozna, ale ja som bola raz s malou na ortopedii, ze ju bolia nozicky-chodidla a ortoped sa rehotal, ze cim sa to zapodievam, ze on ma inu robotu a to racdi aj mne a ze najlepsie urobim ak si zadovazime dalsie dieta a nebudem mat cas na somariny. tak som len skonstatovala, ze som si pomylila dvere, ze som chcela k odbornikovi. sestricka sa zarehotala a jemu ostala ta jeho huba otvorena

flamenga
12. feb 2010

vave 😅 nezaslúžila si status snž? 😅 😀

anaxamon
12. feb 2010

ja s dnes kocky nestiham, trochu sa pripravujem na navstevu a stale cakam manzela...ale kecajte mozno stihnem buduci tyzden docitat ked sa budem zas nudit doma 😲 anca

zuzana36
12. feb 2010

dzou veru by som sa nepohnevala, uz by som rada presla do 2 levelu 🙂

vavenka
12. feb 2010

Flam? si na tom nieco nepochopila? 😀 je tam aj smajl, ktory naznacuje, ako a co som tym myslela 😉

flamenga
12. feb 2010

vave ale pochopila 😀

siouxie
12. feb 2010

práve som zbúchala "tortu", už sa pekne chladí 😀

dnes večer budeme oddychovať, rozprávať sa a možno niečo pozerať (panelák ee 😀 😀 ).

Zajtra nás čaká ráno prechádzka a potom oneskorená oslava narodenín (aj bráškových), ideme k našim, ocko sa vyhrážal cigánskym kuraťom, tak budeme mať takú "letnú" oslavu, aj s tou mojou letnou tortou 😀
Ale teším sa a ani zajtra nevarím a možno ani v nedeľu, lebo mám veľkú chuť ísť na obed niekam von 😀
A objavila som ešte pretlaky od starej mamy v špajzi, tak budúci týždeň určite spravím rajčinovú polievku 😎

vavenka
12. feb 2010

Siou a aku tortu si robila? 🙂
Takze doma vegetik 🙂 hmm, ja si trochu uzijem prazdneho bytu 🙂 a zajtra popratam, v light tempe a budem sa tesit na prichod herca 🙂 potenicalna svokra by mohla nabalit nejaky ten reznik 😅

zuzana36
12. feb 2010

my uz mame pooslavovane, naposledy som urobila prekvapko manzelikovi utajenu oslavu 40. az plakal. zavolala som kazdeho koho ma rad a kto ma rad jeho. ale torta nebola bo ja nemam rada nic kde je krem, ale hlavne bolo to v pivarni, tak tam radsej pagace astrudla 🙂

siouxie
12. feb 2010

vavi, ja som bola rozhodnutá pre parížsku, ale vzhľadom na to, že som dnes toho teda porobila dosť a zajtra už chcem mať pokoj, tak som spravila primitívnu, smotanovú-nepečenú.

Aj sa mi to hodí, že ocino bude robiť to cigánske kura, lebo to je také ako vonku na grile, pečie to v alobale je to také "začmudené" a veľmi dobré.

Tak sa tá moja letná torta k tomu bude hodiť. Robievam ju vlastne iba v lete, keď máme v záhrade kopec ovocia, teraz som ju spravila zo zavarených broskýň, tak som zvedavá.
ani neviem akú tato zbúcha polievku 😅 , tak mi napadlo... ale tak nechám sa prekvapiť a obskakovať. 😀

fí, vavi, to sa zajtra dovalí dobrôt (možno aj slanina? 😕 😀 )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre