Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
16. feb 2010

Lenus, my sme tiez mali tento mesiac o den neskor vyplatu a bola som z toho na nervy, lebo som na nu cakala ako na spasenie! Mne aj 1 den vadi 🙂 aspon neskor miniem 😀

lenuska85
16. feb 2010

Siou ved nerobim 😀 Ale je pravda ze ani nemam robotu, takze beham po internete. Prave som objednala drahemu prsten z ocele. No nudim sa 😀

siouxie
16. feb 2010

sa ti nakupuje takto v teplúčku, čo, Leni? A ešte aj v pracovnom čase 😀

lenuska85
16. feb 2010

Bubli aj ja som z toho na nervy, lebo tiez na to cakam. Esteze platby mi odchadzaju z uctu az 17.teho 🙂

slniecko77
16. feb 2010

..keby to taku vsuvku vlozili do filmu tak neuverim, ze je to realne
..tak to mas pravdu..najnebezpecnejsi je aktivny blbec 😎

lenuska85
16. feb 2010

Nie je nic lepsie ako uzitocne straveny cas, za ktory ti este aj platia 😀

siouxie
16. feb 2010

slni, som čítala, aj som ti sem písala, že som rada, akí ste boli spokojní s tortou 🙂 🙂

slniecko77
16. feb 2010

..Bubli drzim presteky, aby si za dva tyzdne nasla // a nakopla temu..nech je menej snaziliek a viac tehuliek 😵
..hm, meskanie vyplat..nic prijemne..obzvlast ked clovek plati ucty 😅

lenuska85
16. feb 2010

Ma porazi s mojej kolegyne. Nasla si cez pokec priatela a pisu si spolu asi tyzden. Videla ho len na fotke a ked s nim telefonuje tak mu vravi ako ho miluje nadovsetko a ze je jej zivot. Sa dovraciam. Je to normalne???? Ako niekomu moze po tyzdni povedat ze ho miluje ked ho ani nevidela nazivo???
Ako nechapem!

siouxie
16. feb 2010

Leni a to je čo za trúbu? 😀 😀 😀

nellie_
16. feb 2010

leni to jaka rampepurda... 😀 😀 😀 asi nemala dlho chlapa tak jej brní čo???? 😀 😀
ale poznam take trapky... 🙄 🙄 🙄

lenuska85
16. feb 2010

Lasocka milujem ta viac... macik moj ty si moje vsetko... chybas mi....
No nepovracali by ste sa z toho? Toto pocuvam uz treti den. Ved ho ani nevidela nazivo preboha!
Ako dievcata verim v lasku na prvy pohlad, ale ona ma len fotku. 😠

slniecko77
16. feb 2010

jj Siou..bola fakt vynikajuca...mm sa na nej ''vyradil'' 😀
..Siou, je normalne, ze pokial bol korpus v rure..tak bol krasne nafuknuty a ked som ho vytiahla splaskol....asi o polovice...ale aj tak bol krasne nadychany a jemny 😵
..este raz dik za recept...budem ju robit castejsie, ale zadovazim si slahac 😎

..Leni, to co mas za kolegynu? 😀 😀 😀 kolko ma rokov..pokial pod 15 tak jej je odpustene...ale to asi nie, lebo zamestnavat dieta pod 15 rokov je nelegalne 😀

lenuska85
16. feb 2010

Nellie coby nemala dlho chlapa. Pred 2 tyzdnami ukoncila 5 rocny vztah!

zuzana36
16. feb 2010

vavik, no polez si, ale aspon prezvon svoju dr. , sranda to urcite nie je i ked ako tehulka mozes mat rozne stavy. 🙂
a urcite by si sa mala setrit

bublinka11
16. feb 2010

Slniecko dakujem, zlata si...veru v tejto teme to akosi stagnuje, uz si musi najst niekto // 🙂
Leniiiiiii fuj, to je hnusne, ved nech si to pisu, naco si este aj telefonuju 😀 uz sa aj videli nazivo?
A to ona akoze puberta? Kolko ma rokov?

lenuska85
16. feb 2010

Ma 29. Tiez som si myslela ze by mala mat uz rozum. Zase s nim vola. Boooooze to je strasneeeeeee.

nellie_
16. feb 2010

inak je od nej aj troska netaktne ze si tam s nim lasku vyznava pred tebou.. sak nech sa ide niekam na zachod zavriet ... no ja by som jej daco povedala.. ved ty nie si povinna tie ich trapne vylevy pocuvat... 😒
ale je fakt naivna.. IQ hupacieho kona. ja taketo zufale zenske nepochopim... 😒 😒
ja som nikdy nebola na pokeci a tento styl "zabavky" som vzdy odsudzovala.... 😒 😒

nellie_
16. feb 2010

a chuti mi slahackova tortaaaaa 😀 😀

ale prave mi volal MM ze svokra nam dala na valentina urobit take srdiecko - pusinkova torta - taka ta z bielkov a v nej je taky super horky cokoladovy krem.. uz sa tesim domov.. sa mi zas bude z nej cukor zrážať na čele 😀

slniecko77
16. feb 2010

..Leni no mas to tam zabavne..hehe asi by ma porazilo mat teketo nieco vedla seba v kancli
..Bubli.. 😉

nellie_
16. feb 2010

moja kolegyna ficala isty cas na "partneroch" a vypisovala si s kade kym a ked som videla ako sa pripecene usmieva do monitora bolo mi zle.. isty cas mala aj tendencie mi o nich rozpravat a ona sa aj s nimi stretla a vyspala... 😲 😲 😲 😲 a potom videla ze u mna pochopenie nenajde tak odvtedy mi o nich nehovori a aj tak jej blokli tu vo firme tu stranku partnersku... 😀 😀 😀

nellie_
16. feb 2010

aj ja chcem // 😀 😀 😀
bubli po tebe ta budeme postupne nasledovat... 😎 😎

lenuska85
16. feb 2010

Ja to nechapem ako moze byt tak naivna. No mna by nenapadlo navstivit pokec ani keby sa o mna neobtrel ziaden chlap 5 rokov! Ved tam su sami pubertaci.
A naco by som tam aj sla... ved mam toho najlepsieho chlapa na svete 🙂
Nellie tortaaaa a pusinkova. Mnam.

bublinka11
16. feb 2010

Mam zacat, Neliie? 😀 😀 😀
Inak niekedy ako vase kolegyne musim posobit ja. Cumim do monitoru a priblbo sa usmievam, pripadne sa smejem nahlas, ked si vas docitavam 😀 😀 😀

slniecko77
16. feb 2010

..Nellie..aj jaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
..snad sa coskoro dockame 😉

nellie_
16. feb 2010

baby viete so som urobila??? asi pred stvrt hodinou tu bol MM zobrat si moju bankomatovu - kedze jeho je zalostne prazdna... a dosiel na firemnom Ivecu a ja som vybehla za nim a postavila som sa na tie schodiky a zacala som skakat ze celym autom mykalo a trepalo a MM ze nerob - po prve je mi z toho zle a po druhe budu si vo firme mysliet ze tu sexujeme ked sa tak divne auto myka.. 😀 😀
vravim, ze a nech si kusane zgustnu... 😀 😀 mame tu take kolegyne co striehnu jak stihacky na kazdy pohyb na parkovisku pred firmou 😀 😀

zuzana36
16. feb 2010

tak babulky, prave som si prehodila termin k dr. z piatka na pondelok. mam prist po menzese a uvidime co dalej. momentalne sa mi nic nechce. akosi zacinam mat toho dost, som unavena z toho vecneho sklamania ☹
hovorila, ze to skusime cez prirodzeny cyklus, alebo len velmi nizke davky hormonov, ale to budu najviac tak 2vajka. ja neviem. uvidime 🙂

lenuska85
16. feb 2010

Aj ona sa priblblo usmieva ked s nim vola. A navyse si prezvanaju kazdych 10 minut ako znamenie ze na seba myslia. Boze ja sa jej normalne cudujem. Ble ble ble.

bublinka11
16. feb 2010

Mna by aj moj mm poslal do zadku, keby som mu kazdych 10 min. prezvanala 😀 a asi aj ja jeho 😀

nellie_
16. feb 2010

bubli no tak hej to priznavam aj ja ze sem tam sa priblo usmievam do monitora... 😀 😀 😀
a ju odsudzujem.. mala by som sa ist hanbit do kuta 😀 😀

zuzi neboj nic, ono to raz pride.. 😉 🙂 🙂

Bubli nam tu otvori druhu tehu vlnu.. 😉 prva uz bude pomaly v maji koncit.. 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre