Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
19. feb 2010

a dorobim ju podla tohto receptu a bude z nej hrstkova akoze... 😀

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10757

vavenka
19. feb 2010

Kua som myslela ze kava nieco spravi s mojimi crevami, som naposledy bola na velku v utorok 🙄

nellie_
19. feb 2010

vavi tak sme dve sexbomby teraz.. 😀 😀
ja som si sice vcera vlasy umyla ale sla som spat s mokrymi a nic som s nimi nerobila tak su len tak do uzla pochomlene.. 😀
a tie viecka budem mat tiez az do zajtra opuchnute-to tak vzdy mam po revani... 😀 😀

aspon sme dve sexbomby jedna zo zapadu a jedna z vychodu 😀 😀

nellie_
19. feb 2010

fuu vavi ved ti to zacne usami vyliezat.. 😅
to vy tehulky tak mavate, co? 😕 😕

vavenka
19. feb 2010

Nell fajna 🙂

nellie_
19. feb 2010

drahy mi stale vyvolava ci sa hnevam.. taky zlaty je... 😵
vravim ze nie.. toto si si minul na pol roka dopredu piva s chalanmi... 😀 😀
a on ze ci to ma chapat ze ma akoze zaracha... vravim ze ano 😀 😀

idem tu zaprazku urobit do polievky.. uz je vsetko pekne makkucke.. 🙂

vavenka
19. feb 2010

Nell 😀 😀 😀 ze usami 😀

No ja mam take etapy - zo zaciatku katastrofa, potom sa to upravilo, a teraz posledne tyzdne zas hapruju...
Ako kym to nieje tyzden tak som kludna, len uz clovek ma taky zduty pocit.... Ale dnes som zozrala zvysok zavaraniny co ostala zo vcerajsich palaciniek, k tomu bielu activiu a trochu ovsenych vlociek... A zatial nic....
No a ked ani po tejto kave nic, tak si pojdem kupit hrusky - naposledy zabrala hruska a na to kava s mliekom 😀

vavenka
19. feb 2010

Nell 😀 😀 zlaty ten tvoj mangell.....
No ja som vcera zahlasila hercovi ze na biatlon nikam nejde, ze kukame doma..... On tak takticky ze - ale o osmej ide ordinacia v oranDZovej zahrade 😅 ja na to ze nevadi, ze aj tak nikam nejde....
Som mohla vsetky strukoviny z potravinovej skirne o stenu nahadzat 😀

siouxie
19. feb 2010

nell anča, anča 😀 😀
tak som sa pri písaní samonasrala, že som sa musela vyventilovať pri umývaní podláh 😀 . ale pomohlo. Predtým vysávanie, aj keď len na chvíľu. Ešte by som mohla spraviť kúpeľnu, to budem vysmiata na konci... 😀 😀

nel, že zaracha 😀 😀 Vavi a sušené ovocie ti nefunguje? či radšej neješ?

vavenka
19. feb 2010

Siou no v tych vlockach su susene slivky.... Aj som zo zaciatku tehotenstva pri tych vaznejsich stavoch skusala susene slivky, figy, marhule, ale prd... Na mna nejak neucinkuje... Ale teraz to aj pripisujem tomu, ze som sa posledne dni trochu zlajdacila v jedeni ovocia a hode sa napchavam sladkym... Musim dokupit zasoby jablk, hrusiek a citrusov.....

nellie_
19. feb 2010

vavi no to riadne nabory na creva si robis... 😀 😀

no ja skoro vôbec ovocie ani zeleninu nejem.. 😅 😅 ked mne tato zimna zelenina nechuti a mna malokedy napadne osupat si pomaranc.. sem-tam zjem banan... ale inak katastrofa so mnou v poslednej dobe.. 😅

siou idem ta nasledovat,doumyvam riady a idem povysavat a potom sa chystam tiez dlazky umyvat a medzi tym stahujem film 2012 😀 😀 a samozrejme pisem s vami tomu sa povie multifunkcnost 😀 😀

vavi to aj MM ma take "ťahy" ze akoze ved ty mas serial ja idem za chalanmi.. 😀 😀 ale tento tyzden - co ma pondelok nasral tak seka dobrotu a kazdy den je uz o 8 v pyzame 😀 😀

siouxie
19. feb 2010

nell 😀 😀 ja tiež periem a spravím aj tú kúpeľňu. Potom sa chystáme von na prechádzku, je to tu síce ako v mlieku, ale potrebujem vypadnúť na vzduch. Posledné dni som prudko samonasieracia. 🙄

vavenka
19. feb 2010

Nell 🙂
No ja toho mojho aj trochu chapem, ja som tu cely den teraz vyvalena na gauci, len kycham a prepinam telku...
Ani citat sa mi velmi neda, lebo ma boli hlava... Tak verim zo so mnou asi teraz nieje velka sranda... Ale aj tak 🙄 normalne sa tesim ze budem dnes mimo bytu, aspon chvilku 🙂 a teda idem do vane nech stihnu volosy uschnut.....

A nepratam nic! Juj vcera som sa s tatkom dohodla, ze pride vymalovat detsku, tak uz mam plan od pondelka pomalicky vypratavat police 🙂

nellie_
19. feb 2010

siou aj u nas bolo mliecno ale uz vykuklo slniecko.. sice len take slabe ale hned to krajsie vyzera... 😎 😎
mnam, baby polievka sa mi fakt super vydarila... skoro som sa sekla a namiesto majoranky som tam trtla oregano...ale nastastie ma ovanul pizza smrad tak som nespôsobila katastrofu kulinarsku 😀 😀 😀

nellie_
19. feb 2010

vavi a idete vymalovat dievcatkovsky - na ruzovo? alebo nejak neutralne??

vavenka
19. feb 2010

Siou a precoze si prudko samonasieracia? PMS? Ci pocasie? Ja som sa vcera taaak fajne vyrevala, do toho ranna vyhra nad Rusmi a hned mi je lepsie 😉
Btw nieco sa v mojom bruchu zacina hybat, a Vandus to asi nebude 😉

vavenka
19. feb 2010

Nell este neviem, ale na ruzovo isto nie.... Kupila som syto oranzove zaclony, tak mozno tu stenu co je oproti oknam dam oranzovu a zvysne steny - neviem, 🙂 mozno biele, mozno zlte, mozno bledomodre a mozno zelene ..... Rozhodnem sa v predajni 😀

nellie_
19. feb 2010

vavi ano ano treba jednat impulzivne.. 😀 😀
ja tiez stale nemam jasno akymi farbami vymalujeme.. a to uz cca do 2 tyzdnov sa chystame vymalovat a potom uz len plavacky dat a teoreticky sa mozme stahovat... 😀

a gratulieren ku crevnemu pohybu... 😀 😀 😀 predsa len taka pekna baba - tebe to nemoze zacat usami vyliezat..ako by to bolo.. no... 😀 😀 😀

vavenka
19. feb 2010

Nell 😀 😀 😀 😀 😀 ty si trdlooo !!! 😀 😀
Idem do vane 🙂 zatial su to len pohyby, netesim sa este predcasne......

siouxie
19. feb 2010

vavi, pms nie, ale životný pocit 😲 (anča 😀 ). Mne tie fanúšikovské hystérie nič nehovoria, takže to mi nepomôže. Ale pustím sa poriadne do práce, to mi isto pomôže.Len predtým potrebujem vzduch, pokecať s m. a budem pripravená 😀 😀
nell, idem nakuknúť čo si to navarila 😀

siouxie
19. feb 2010

jé, také mám rada, musím niekedy vyrobiť, mňam! 😀

nellie_
19. feb 2010

siou super je mnam.. ja som do nej ale nedala cervenu papriku - ja som zvyknuta na hrstkovu bez papriky.. a je fakt vyborna.. prave som sprasila plnu misku a precitala co nove vo svete a teraz pojdem pomalicky pokracovat.. ale riadne syta polievka.... 😎 😎

nellie_
19. feb 2010

jaaaj ako ja tuto zensku nemusim... 😅

http://zivot.lesk.cas.sk/galeria/7033

este si ako dala bacha aby jej ladil lesk s lakom na nechty.. 😀 😀 paci sa mi tam veta toho jej vlastu ze mala ma troska vyssie čelo po zuzke.. 😀 😀 😀

vavenka
19. feb 2010

hehehehehehe ze "troska vyssie celo" kokso 🙂
Ale ze meno Salma Hájek 🙂 to je jaky vydzub 😉

Siou na zivotny pocit sa vykasli 😉 na to je najlepsi parny pocet vinnych strikov, nieco fajne do zaludka a dobra spolocnost 😉 ja som konecne cista, volos umyty, asi aj normalne ze natacky hodim, este mam hodinku a pol kym dojde drahy.....

siouxie
19. feb 2010

Vavi, striky... dobrý nápad 😀 😀 párny počet kvôli rovnováhe? 😀 Zvážim 😉 😀

vlasy ti závidím, ale ja už dnes na tie moje seriem, do civilzácie nejdem, maximálne do billy a tam pôjdem aj tak vo venčiacom oblečení, takže na mňa bratislavskí snobi pozerajú s odporom a tým pádom je to už fuk, či mám glejáče alebo nie 😀 😀 .

bibi24
19. feb 2010

Baby, ja som vas dnes zase nestihala...myslim robota volala ☹ Skoda. A teraz letim domov, idem upratat, robit nepecenu gastanovu tortu a nejake pripravy, lebo na zajtra sme pozvali nasich a svokrovcov na obed....

Vavi, tak ja som testovala uz dnes...11dpo a nic. Shaarka mi poslala nejake zle tie testy, vobec neukazuju druhu ciarku, sakra. 😒

Keby sme sa nahodou necitali, tak pekny vikendik babule...ale dufam, ze sa mi podari sem dobehnut...papa 🙂

niki21
19. feb 2010

Ahojte baby..potrebujem radu dneska som 14DPO a tehu test ma pozitivny pre istotu so si poobede robila aj inu znacku a znova tam boli//...chcem sa spytat kedy treba ist doktorovi??aby som nesla nejak skoro...

siouxie
19. feb 2010

niki, blahoželám 😵 myslím, že času máš dosť, zavolaj mu a dohodni si odber trebárs budúci týždeň. Nič iné ti ešte tak skoro aj tak zrejme robiť nebude. Ak ti z krvi potvrdí tehotenstvo, dohodne si s tebou termín ultrazvuku.

bibi, pekný víkend! 🙂

niki21
19. feb 2010

siouxie: dakujem...

lenuska85
19. feb 2010

Ahojte 🙂
Baby mne sa taaaak nic nechceeeee. Strasne pocasie je tu, uplne ze na spanok. 😒

Niki gratulujem a presne ako napisala Siou, dohodni si prvu navstevu niekedy na buduci tyzden a doktor ti uz povie co dalej 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre