Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
11. mar 2010

siou 😀 😀 😀
ze lubiš to je ake komicke... 😀 😀 a decka ho volaju Lubiko 😀 😀

siouxie
11. mar 2010

nell 😀 aj by som povymýšľala mien... my sa síce oslovujeme tiež normálne, ale v rámci roztopaše vymýšľam celé "prúpovídky", skomoleniny a rýmovačky... najväčšiu zábavu má z toho pes, lebo to už pozná, vie čo ktoré znamená a hrozne ho baví, keď začnem spievať, jačať, poskakovať a trepať blbosti 😀 😀

nellie_
11. mar 2010

siou ty si tiez taka strelena ako ja 😉 😀 😀
ja tiez vkuse spievam a skacem a pistim... 😀 😀 😀 a drahy to neznasa.. 😀 😀
hlavne môj "fucking dance".. 😀 😀 😀

inak raz ma natocil na mobil ako som prontovala pri pesnicke Alcie Keys - Keep on falling a ked som to potom videla som skoro od hanby umrela 😅 jacala som prvu ligu a tie pohyby ritooooooooou 😀 😀

siouxie
11. mar 2010

😀 😀 😀 asi tak

nell, fuckin'dance, 😕 😅 😀 také nemám, ale dobrý nápad 😀 😀 a tú nahrávku archivuj pre ďalšie generácie 😀.

ja mám také infantilné pesničky, mnohé z detstva, a také že petko, petko, polepetko a podobne 😀 😀 do toho rôzne telesné kreácie. vo vani pravidelne kukulienka kde si bola a pod. u nás je dosť hlučno, väčšinou 😀 😀

nellie_
11. mar 2010

siou fucking dance som opisovala tusim tento tyzden... 😀 😀

ale ty si tu asi nebola.. to ja tak striedavo dviham raz pravu a raz lavu ruku so vztycenym strednym prstom a pri tom tak skacem a ritou vrtim a tak... 😀 😀 😀 to ked davam MM zamietavu odpoved.. 😀 😀 😀

joooj vo vani to aj vo mne vyvolava spevavu naladu vzdy 😀 😀 😀

siouxie
11. mar 2010

jáj, to som čítala! 😀 😀 prostredníky sme rozoberali viem... 😀

pesovi najnovšie hovorím kukuriťka (dvihla som mu chvost a tak mi to spontánne napadlo), ale má dvesto ďalších mien, na ktoré napodiv reaguje. 😀
stará hepa a infantilná za dvoch. 😀 ale tak mm veľmi nezaostáva 😀

ozaj, zajtra pracuješ?

nellie_
11. mar 2010

kukuriťka dobry vyraz 😀 😀 😀

jasne, zajtra pracujem...aj ked sa mi nechce tam ist... 🙄 ale uz to nejak prezijem ved je piatok a potom mam 3 dni volno... beriem si hned v pondelok, segra zostava tiez doma az do pondelku tak sa tesim 😵 😵 🙂

joooj mam na ksichte masku a tusim som presvihla limit 😲 😲 ale aspon si urobim mini lifting ako to super stahuje... 😀 😀 ale taha to fest - neda sa mi huba naspulit do pismenka o.. 😀 😀 😀

lenuska85
11. mar 2010

Ahojte 🙂 Netradične večer som vás prišla kuk 😀

nellie_
11. mar 2010

nazdar cervenaaa 😀 😀 😀 😀

lenuska85
11. mar 2010

Som vám to tu oživila čoooooo?

lenuska85
11. mar 2010

Myslím farebne 🙂 Aby ste si nemysleli, že aká je táto namyslená 😀 😀

siouxie
11. mar 2010

ahoj, lenuš, už si po vani? 😀

nell, a čo plánujete so sestrou? len tak oddychovať?

lenuska85
11. mar 2010

Siou jasné, musím si ešte dať turban dole a spraviť si háro 😀

lenuska85
11. mar 2010

Nellie a aj ja občas prešvihnem limit keď mám masku na ksichte a potom ma drahý naschvál rozosmieva lebo vie, že sa nemôžem smiať...

nellie_
11. mar 2010

lenus aj ja mam na hlave turban.. ale ja ho este asi 10 minut necham nech sa skuty odstavia riadne 😀

siou zatial nemame ziadne plany uvidime ako sa situacia vyvinie 😀 😀

siouxie
11. mar 2010

ha, vidíte odstavia - odšťavia 😀 😀 hneď to inak vyznie 😀 😀

inak vás obdivujem s umývaním vlasov na noc, ja by som si ich tak uležala, že ráno by mi stáli na všetky strany a mohla by som umývať znova 😀

nellie_
11. mar 2010

😲 😲 😲 😲 😲 volala mi MM... vybehol s chalanmi na pivo a ze cakaju na sanitku alebo policajtov ze uz pred pol hodinou ich volali a nikto nic.. ze chalani nasli niekde u nas v parku ci kde asi 11-12 rocneho chlapca co je totalne psychicky zruteny ze len vyhukuje ze preco mu zomrela mama a ze asi je napity alebo sfetovany ale ze to je este decko nevedia co s nim maju robit... ☹ ☹ ☹ ☹ smutne.. som ho tam pocula v pozadi kricat....

lenuska85
11. mar 2010

Ja som plánovala, že pôjdem do vane skôr, ale keď som prišla domov, začala nám rodiť rybička, tak som jej asistovala 😀

siouxie
11. mar 2010

bóže, teraz neviem na čo reagovať skôr 😕 😕 😀

rodiaca rybička 😀 😀 😀

nell ☹ ☹ ☹ to je strašné ☹ ☹ 😔 😔

nellie_
11. mar 2010

siou ja praveze musim umyvat vlasy na noc... 😀 😀 😀 ja si ich takto umyjem... necham ich tak 2 hodky presusit a potom urobim na vrchu hlavy cop a natocim to na papiloty a to ma vôbec netlaci v noci a rano vstanem ako herecka.. 😀 😀 😀 a v robote vsetci nechapu ze si sa mi chce rano natacat ze ako to stiham 😀 😀
ale moju fintu fň som prezradila iba vam... 😀 😀

nellie_
11. mar 2010

ze rodiaca rybicka... 😀 😀 😀 leni si jej roztiahla nohy pinzetou?? 😀 😀 😀

nellie_
11. mar 2010

siou je to strasne.... som zvedava tak za chvilku pojdem volat ze co a ako ☹ ☹
ale aj ta sanitka ved ze to je uz viac ako pol hodina a nikto nic... 😠 😠

lenuska85
11. mar 2010

Nellie smutné, asi to má chalan teraz ťažké...

Siou mne sa aj tak vlasy vlnia ako chcú, už som si zvykla takže mi je jedno, kedy si ich umývam.

siouxie
11. mar 2010

sa máte, herečky... 😀 😀

dúfam, že tam niekto dorazí, toto nie je sranda... chúďa dieťa. Ale zlatí chlapci, že tam pri ňom sú... 😵 😔

lenuska85
11. mar 2010

Nellie že roztiahnuť nohy 😀 😀
Nieee som ju musela izolovať od ostatných rybičiek a keď vyprdla malú rybku tak šup s ňou do malého akvárka, lebo by ju sviňa zožrala. Vyprdla ich nakoniec 26 ks 😀

siouxie
11. mar 2010

lenuš, to si sa dosť namakala 😀 😀

nellie_
11. mar 2010

no moj drahy je strasne obetavy.... 🙂 🙂 on vzdy aj chalanom ked to prepisknu kluce od aut poberie a pekne ich domov vsetkych pozanasa a tak.... 😎 😎

siou inak ono plati pravidlo ze s kratkymi vlasmi je vacsia ostara ako s dlhymi 😀 😀
ale inak mne to nevadi ist spat aj s rozpustenymi mokrymi aspon to ma rano taky potelny look 😀 😀

nellie_
11. mar 2010

ze 26 ks... nervy moje to uz je ina rodicka... 😀 😀 😀 😀
to mate normalne ze adrenalin... 😀 😀 😀

siouxie
11. mar 2010

nell, šak ja som mala ešte pred tromi rokmi vlasiská, mi hovor... ale ani vtedy som si nemohla ísť ľahnúť s umytými.
Lebo nikdy neboli úplne suché (strašne dlho sa sušili), a ak som "silno" spala, tak potom mi aj tak dostali tak obrovský tvar 😕 😅 .
No a teraz to nie je o nič lepšie, lebo sa mi tak podvine nafúknu do jedného smeru. 😀 a na druhej strane tak čudne splihnú 😀

lenuska85
11. mar 2010

27 ks! som práve lovila ešte jednu, ktorú musela vyprdnúť skôr 🙂
A ja som zistila, že je pre mňa lepšie mať dlhšie vlasy ako krátke. Keďže sa mi vlnia, tak krátke stáli ako divé.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre