Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
12. mar 2010

slni, aký kurz si ešte robí? teda, ak môžeš...

siouxie
12. mar 2010

😀 slni, toto je ta moja pôvodná 😀 😀 a inak, ja veľmi klamem telom 😀 to mi už veľa ľudí povedalo 😀 😀

bublinka11
12. mar 2010

Slni Rim aj Praha su uzasne...mne Rim teda trolinku pripominal v niektorych ulickach Prahu...
A Rim je moja naj metropola 🙂

slniecko77
12. mar 2010

Siuo podrobnejšie vysvetlenie v IP 🙂
Bubli akedy ste boli v Ríme? a ako dlho? robím si menší prieskum..lebo by sme chceli ísť na 4-5 dní, tak či to stačí
..mojím zamilovaným mestom je Praha..teda okrem iných..ale tam sa cítim skvelo

dzou
12. mar 2010

ahojte 😠 tak dozvedela som sa velkeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee hovno!!!!!!
dostala som tu najhorsiu dr aku som mohla vecer vysvetlim podrobnejsie ked mm odide lebo je to na doooooooost dlho a ked trochu vypenim 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

slniecko77
12. mar 2010

dyou, práve som na teba myslela, že už by si mala prísť
NHS..najhorší zdravotný systém v západnej a strednej Európe..som zvedavá čo napíšeš 😠

dzou
12. mar 2010

no to budete vsetky oci vyvalovat to vam hovorim vopred tak kto chce ist spat tak nech pocka do cca 22.00 mozno skor napisem 😠

shaarka
autor
12. mar 2010

no to som zvedava na to hovno 😀 😀 😀
rura este neodpanena, sprasili sme fazulku a predtym som dostala masaaaaaaaz celeho tela 😵 😵 😵

sns na svoju predvolebnu kampan pouzila uz 90 mil. eur???????????????????
kriste pane!!!! 😔

shaarka
autor
12. mar 2010

ci som to zle pochopila? 😒

shaarka
autor
12. mar 2010

dzou, uz si to mohla mat napisane 😠

dzou
12. mar 2010

zachvilu shaari pockaj mm ide do vane 😉

slniecko77
12. mar 2010

Shaarka to nemyslis vazne s tou stranou..90 milionov..moje nervy...jeeezis..do tej krajiny sa neda pristahovat, tam sa musis narodit 😢 😢 😝 😠 nie je dost emotikonov, aby som vyjadrila svoje emocie vrrrr
Shaarka, dzou priatel nie je happy ked sa vela zdrzuje na konovi..tak napise v klude, ked bude na nocnej a hlavne musi asi vypenit...veru nemyslela som si, ze to bude lahky oriesok..a predpoklady sa nanestastie potvrdili 😠
dzou som fakt zvedava ako si pochodila u GP...

bublinka11
12. mar 2010

Dzou, tak ja tu uz nebudem...takze si ta citam poctivo zajtra.
Slni v Rime som bola viac krat, aj pracovne aj s drahym, s nim sme boli 3 dni, podla mna to staci, ale zalezi na tebe, ako podrobne ho chces vidiet...a ci chces take leharo vylet alebo ci to chces trochu v tempe. Ak chces, poskytnem ti vsetky info...co, kedy, ako na kolko 😉

slniecko77
12. mar 2010

Bubli tak to by si bola mila, keby si mi to vedela nejak dat nejake infosky..by som ti bola vdacna 🙂
..najlepsie su rady od niekoho kto tam uz bol... 🙂

shaarka
autor
12. mar 2010

slni, tak asi som to zle pochopila, ze to nebolo na predvolebnu kampan, ale
http://hnonline.sk/nazory/c1-39279800-komu-zoso...

bublinka11
12. mar 2010

Slni napisem vsetko do IP, pravdepodobne az zajtra, dnes odchadzam na tour de bars...takze adios, pa zajtra damy! 😉

dzou
12. mar 2010

no taaaaaaaaaaaaakze.....
1. mala som najhorsiu dr aku som mohla mat, ta kamoska sestricka ju pozna a hovorila ze je strasna pi*a
2.viem uz davno ze piatok poobede v anglicku clovek nevybavi nic ale tak nenapadlo ma 😀
.... nooo prisla som povedala jej moj problem a ona zacala ze nebudu robit ziadne vysetr.pokial sa nesnazime rok.... ja jej ze ja som tu nie preto ze sa nedari ale preto ze nemam MS a test je neg...no ona si furt mlela svoje a ze teda mam skusit dalsi test bud tyzden ... no a ja... a co ked bude neg ale stale nebude ms? tak mam cakat do vtedy kym nebude ROK!!!!!! co sa snazime cize do juna!!!! a potom to budu riesit no skoro som odpadla... jej hovorim ale sak to nie je zdrave ze ci mi daju nejaku vyvolavacku...... a ona ze oni mi nic davat nebudu LEN kvoli tomu aby som zacala krvacat! ....druhe odpadnutie.... tak som sa jej este raz pytala ze ci mi aspon krv nezoberie a neurobia test ... tak ma odjeb...la ze naco taky drahy test budu robit ked si mozem urobit doma z mocu.... tretie odpadnutie....tak som sa jej spytala ze akoze ked nejaka zena nema rok ms tak oni to budu riesit az po roku? a ona na to ze ANO!!!!!!! ..... stvrte odpadnutie.....tak som jej povedala ze to nie je zdrave ze sak zena ma mat ms a ze co ked mam neg testy a predsa som tehu ... no ona ze to nikdy v zivote nepocula tak som jej povedala ze ja som to uz velakrat pocula a nech sa kukne na net.... no proste uplneho idiota zo mna spravila ze co akoze od nej chcem tak som ju poslovensky poslala do pi*e a sla domov 😀
potom som volala tej kamoske anglicanke a ona povedala ze to pocuje 1x v zivote ze ta dr je otrasna zekeby som chytila niekoho ineho(tu nemate stale too isteho dr ako na svk) tak sa chova uplne inak a ze ked nedostanem ms do pondelka tak ona mi vybavi s nejakym norm. dr
a to som sa jej este zabudla opytat ze preco potom na kazdom tehu teste je napisane ze ked do tyzdna po meskani nedojde MS a test je neg mas navstivit dr
no proste uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuplna pi*a ktorej sa nechcelo robit v piatok poobede a neskutocne ma nasrala 😠
zajtra rano robim test

siouxie
12. mar 2010

džoui, chápem, že si nasratá, ale z tvojho textu je podľa mňa úplne najadekvátnejšia tá veta pred zubáčom (smajlom) a veta posledná 😀 😀

nellie_
12. mar 2010

dzou 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨
no coment 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄
to si teda na dobru kravu natrafila..

shaar.. keby si videla ten usmev MM ze bol uznany za vtipnejsieho ako TM.. 😀 😀 😀 som sa tu chichotala, ze ach ta muzska jesitnost... 😀 😀
ale hej, mas pravdu, mne to uz tak nepride...ked nemam naladu na neho tak by som ho najradsej prizabila, ale zas som rada ze ma taky zmysel pre humor a nie je nejaky suchar.. 😀

dzou
12. mar 2010

hej sak to iste aj kamoska povedala ze sa jej nechcelo uz nic robit tak ma oddrbala 😠

nellie_
12. mar 2010

siou prave som zjedla parku s horcicou a rozkom...lebo ozaj som mala pocit ze hrkam z tolkeho maku 😀 😀 😀

slniecko77
12. mar 2010

dakujem ti Bubli..budem sa tesit 🙂

siouxie
12. mar 2010

nell 😀 provokuješ 😀 rozstrihám ti papierik! 😀 😀

nellie_
12. mar 2010

inak viete co ma dorazilo najviac na tom papieriku??? ze nasiel noznice 😀 😀 😀
jasne, byva tu s nami uz 3 roky ale nikdy by ma nenapadlo ze vie kde sa nachadzaju 😀 😀 😀
moja mama to volala vsetkym tetkam... 😅

dzou
12. mar 2010

nellie no to stym papierikom je faaaaaaaaaaaaaakt dobre 😀 😀 😀 😀 😀

slniecko77
12. mar 2010

Dzou, ja by som sa na nu pravdepodobne stazovala 😠
..kamoske meskava menstruacia a zije tu v UK, prosim pekne asi tri mesiace cakala na sono..tu ho nema kazdy gynekolog, len nemocnica alebo sukromne centrum, ktore je priserne drahe..
..potom cakala dalsie tri mesiace na vysledky z toho sona...ano dievcence dobre citate..3 slovom tri mesiace a potom jej povedali, ze jej nic nie je a nebudu to riesit...vivat NHS

shaarka
autor
12. mar 2010

dzou, no chaaaaaapem 😠 hovadiny rozpravala.
ale zas s tym testom, ze si ho mas urobit doma, a s tou vyvolavackou tak trochu suhlasim... hlavne ked viem, ze mas zvysene (poovulacne) teploty.
tak neostava uz nic ine, len sa vyzbrojit trpezlivostou a ja straaasne silno dufam, ze o par dni sa budes tesit z // 😉

nellie 😀 😀 😀 tak nech mu na chvilku stoji, no. 🙄 😀 😀
my sme sa minule s MM hasterili a on uz ked nevedel, co ma povedat, tak zahlodil, ze taky pidimuzik ako som ja, tu nema co vyskakovat 😀 a sa vyvysoval a tlacil sa na mna telom, aby ma odtlacil z kuchyne 😀 a potom sa mi smial, ze ma ochvilu skor preskoci ako obide 😅 dilino 😵

dzou
12. mar 2010

dnes som v nalade si zbalit kufre a vypadnut z tejto prijeb....anej krajiny 😠 😠 😠 😠

dzou
12. mar 2010

ako jasne shaari ale tak aspon mohla povedat ze aj nebudu // bud tyzden a ani ms tak mi aspon krv zoberie alebo aspon daco bude robit... no ja som sa jej pytala ze co ked napr.nebudem mat ms 4 mesiace ze co akoze .... no a ona ze nic 😅 ze mam cakat ale robit testy dokial nebudu // 😠
a co ked som naozaj jedna z tych ze nema // a tehu je ?co tam pridem az s bruchom ze caute kocky asi som tehu lebo som nejak pribrala ms nemam ale testy mam neg?????

shaarka
autor
12. mar 2010

jasneee... jasne, mohla povedat, ze ak do tyzdna (dvoch) nepride MS, ze mas prist na vyvolavacku alebo na sono. to je jasne, standardny postup ako napr. u nas. 😠

ale s tym tehotenstvom a // si nerob srandu, take neexistuje. teda ak nemas nejake extremne pokazene testy 😀 hCG proste v moci je, po par dnoch tehotnosti na tisice... nie len 10-25 ako na testoch 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre