Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

mireag
3. sep 2009

Shaarka, ze? 😒 Ale v telefone bol velmi prijemny a ustretovy a secko vysvetlil... Tak snad vie, co robi, lebo som citala nejake jeho publikacie a nie je to ziadny s...c, ale odbornik. A ked nebudeme spokojni, zavolam na tu rastisl. Ved o nic nejde. 😉

leveretka
3. sep 2009

áno viem shaarka, uvedomujem si a preto tomu nechávam voľný priebeh, iba sa snažím urobiť pre to maximum, aby som bola zdravá a ok...ak to nevýjde, tak to nebudem brať tragicky, veď málokomu sa to podarí na prvýkrát ;) ale myslím pozitívne ;)

mireag
3. sep 2009

Nell, no a ja cely cas rozmyslam, ze do coho by to bolo najidealnejsie... 😀 Dik. 😉 Tak on tam stiha dojst za 5min a poviem, nech tam surovo zaklepe, ze ma matros a hotovo. A za ako dlho su vysledky..?

shaarka
autor
3. sep 2009

ze do flasticky od vyzivy. to je len vyziva!! mnam! 😖 😖 😖 😠
😀 😀 😀 😀 😀

nellie_
3. sep 2009

mierag aj my sme surovo zaklopkali... boli tam sami dedkovia a samozrejme ja jedina zena, lebo drahy odmietol ist hore - srachopud... 😀 tak som sla ja, zaklopala a posuskala ze mam vzorku a ona to hned pochopila nastastie.. tam ma zobrala dovnutra a kazala nam prist za pol hodinu 😀 😀
no myslela som ze drahy skolabuje za tu pol hodinu čakania - chlapi su strasne padavky... 😀 😀 😀

mireag
3. sep 2009

nellie, tak super, ze za pol hodku. On tam pojde sam, lebo ja nemozem, ale to zmakne. 😉

nellie_
3. sep 2009

mierag to len ten moj je asi taky... 😅
a potom ako machroval a chvalil sa mililitrami ze kolko toho vypudil a podobne.. po vojen uz bol general ako sa patri 😀 😀 😀

no ale fakt si neivem prestavit trafit sa do flasticky od liekov 😅 😀 😀 to by musel mat inu mušku 😀

ereska
3. sep 2009

Sharka ahoj tak som k vam zavitala ked si ma pozvala 🙂 😀 😀
Vsetky vas pozdravujem snazime sa s priatelom vyse 4 roky a mame za sebou dva potraty na zaciatku tehulkovania a tiez by ma zaujimala ako otehotniet a hlavne hllavne sa nezblaznit 😀

nellie_
3. sep 2009

ahoj ereska.. ty chodis aj do grafov ze??? 😉

ereska
3. sep 2009

prave som volala dokymu na druhy tyzden ma kukne ci nemam cystu a predpise mi clostilbegyt na dalsi cyklus tak pojdem do utoku uz sa tesim na snazilkovaniie 😅 😀

shaarka
autor
3. sep 2009

nellie, asi balenie liekov na tri mesiace, pricom denne mas zjest 6 tabletiek 😀

ereska vitaj! 😵

ereska
3. sep 2009

nellie ano bola som tam parkrat no tento mesiac ked som nemala lieky moj grafik je vseliaky http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user... inokedymavam stale 36,5 az do ovulky a teraz tak vseliako a krize ma bolia stale ako pred menzesom

ereska
3. sep 2009

shaarka 😵 😵 😵

shaarka
autor
3. sep 2009

ereska, ovu sa ti niekde flaka 😀 ved pockaj, aby neprekvapila na 38.DC 😀 😀 😀
nellie, a co mysi? ci ste kupili do prace kocura? 😀

shaarka
autor
3. sep 2009

toho mojho som strasila, ze ked ma bude hnevat, tak ho na kontrolny spg poslem sameho. ze nech mu pomahaju sestricky, pre mna za mna.
ale uz nemusel ist 😀 😀 😀 tak teraz chodi ako pav, ze vsetky spgy mozu ist doprdele 😀 😀

ereska
3. sep 2009

shaarka pokial by ma prekvapili take krasne kolajnicky ako teba nedbam budeme velmi stastny 😀 pracujeme na tom pri volnych chvilkach 😀

ereska
3. sep 2009

ja za chvilku frcim do rpace tak sa tu majte krasne a vecer si vas precitam o 23:00 ☹

nellie_
3. sep 2009

shaari v utorok bol lov na mys ked sme mali volno 😀 😀 😀 😀
a je po nej.. jerry je kaput 😀 😀 😀
uz sa nemusim bat volne pohybovat po firme.. a tete upratovacke asi odlahlo najviac... chudera, normalne stratila hlas ako skriekala cely pondelok 😀 😀

ereska tak nech ti to rychlo v praci ubieha.. 😉 mne to dnes ide nenormalne rychlo... 😎 😎 😎

puma.sue
3. sep 2009

shaar, uz si bola za sefom? povedala si mu to?

shaarka
autor
3. sep 2009

hej, bola.
tak ze mam prenho dve spravy. si ma posadil oproti sebe v zasadacke, kde mame porady. tak mu vravim, ze som tehotna. a on hed vystrel ruku cez cely stol, stisol mi ju a ze gratuluje, siroky usmev na tvari. no a potom mu vravim, ze od pondelka idem na PN. a on ze jasne, ze sice sa netesi, ze im budem chybat, ale ze to chape a ze zdravie je prvorade.
este hovoril aj o nejakej robote, ze si doma v klude poleziacky budem nieco robit, ale ja si neviem predstavit, ze co 😀 nevadi. zobral to super. on je sice niekedy exot (taky polovicny genius), ale co sa tyka socialnej otazky, tak citi velmi ludsky 😉

lenuska85
3. sep 2009

shaarka tak to ti gratulujem, ze to zobral tak dobre. moj byvaly sef bol totalne trafeny. to si neviem predstavit ze by som mu nieco take povedala 😀 ale tento terajsi je nieco ako ten tvoj aspon podla toho co opisujes taky exot 😀 😀 😀
A ako to zobrali tvoji kolegovia v praci?

puma.sue
3. sep 2009

no super, gratulujem. parada 😉
vyzera, ze je chapavy...
dobre bude, som ti to hovorila...
jooojjjjj, bude ta plny kon od pondelka, uz to vidim 😉

leveretka
3. sep 2009

super shaarka, gratulujem...máš fakt super šéfa...u nás v práci to žiaľ tak dobre neberú 😢 ☹

shaarka
autor
3. sep 2009

puma, no neviem, - ved ani nemam co pisat... bola som snazilka a teraz ani neviem... na tehotenske temy je skoro, na vybavicku je skoro, na mena tiez... v podstate nikam nepatrim, tak medzi vami ostanem, ok? 😵

moja kancelaria vie, gratulovali. a este sekretarka vie. sa tesia.
no a ostatnym som nehovorila, zda sa mi to blbe - prist a povedat, ze som tehotna. sa to dozvedia asi az ked nebudem v praci 😉

lenca.b
3. sep 2009

shaarka ved je to tvoja tema tak kam by si prosim ta chodila 🙂

lenuska85
3. sep 2009

U nas v praci otehulkovali 3 kolekyne po sebe a mali sme taky baby boom 😀 😀 Oni to tiez povedali iba niekomu ale potom sa to akosi same roznieslo po firme. Dobre spravy sa siria straaasne rychlo 😀
A vobec to nie je blbe, je to krasne a uzasne. Vsetkym by som to vytrubila 😀

lenca.b
3. sep 2009

jaaa som vam tak trochu neverna skocila som do temicky ferticent ...zistujem situaciu tam kam idem 🙂 aaaaaaaa nie to az take zle normalne sa zacinam tesit ist tam len aby to nedopadlo zle ked sa tam budem tesit 🙄

tinika
3. sep 2009

shaarka nikdy neni skoro , uzivaj si bo to ubehne hihi aspon budes mat čas menit mena hihihi

anaxamon
3. sep 2009

veru tak shaar, kam inakam by si chodila ak nie sem🙂))

uz ma bolia oci 🙄 , dosla som vas na chvilinku malinku okukat🙂

dnes ma opat caka narocnejsie poobedie, vcera som dosla domov "dnes" po polnoci..bola som u sesternici robit aupair dvojickam 😀 😀 dnes ma cakaju ine dve deturence cca na tri hodky...uz som ich par tyzdnov nevidela, som zvedava ako podrastli

obcas mam pocit ze si svoje "akoze tie zenske detske city" vyminam u deti kamaratov a rodiny 😀 😀 😀

shaarka
autor
3. sep 2009

leveretka, tak jedna vec je to, co mi sef povie, aby ma ukludnil. ved mne az doplacu bolo z toho, jak to tam teraz bezo mna zvladnu... uz teraz mame "podstav" a este si aj ja odidem.
ale je pravda, ze budem pokojnajsia.

lenca, je to super pocit, ked mas doveru v svojho lekara 😵

anax, ako ta poznam, tak neverim! urcite mas toho veeela vela co pouknut. podla mna si to najlepsie nechavas aj tak pre svoje babo 😉 😵 a asi je to tak: cim viac rozdas, tym viac mas 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre