Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
7. sep 2009

hej ta je super shaari... genialna foto... 😎 😎 😎
take uvolnene spontanne maju tie foto.. 😵 😵

Lauri presne - erotišn jak sa patri 😀 😀

monika0001
7. sep 2009

už to skoro bude....

monika0001
7. sep 2009

http://monikamartincova.rajce.idnes.cz/na_rajce/

prihlasovacie meno : zzz
heslo aaa

ale su rozhádzané, lebo neviem ako ich tam dať poporade.... 🙄

kuspitka
7. sep 2009

Ahojte.ako sa mate???
co mate nove??

shaarka
autor
7. sep 2009

pekneee 🙂 taka vysmiata nevesta! 😎
http://monikamartincova.rajce.idnes.cz/na_rajce...
rozkosne dievcatko 😵
monik, este ich treba pretriedit 😉 to bola kamaratska sluzba, ci za peniaze?

shaarka
autor
7. sep 2009

ahoj kuspi, my nic.
a vy? 😀

puma.sue
7. sep 2009

ahojte, co nove po vikende? vidim, ze fotografky sa cinili 😉
aj ja som na tej svdbe kde som bola fotila.
najprv obrad trochu, gratulacie a potom az vecer, po 23 ked sme prisli na zabavu.
medzicasom som dala spravit par zaberov z obradu a na hostinu som mladomanzelom priniesla maly album s prvymi fotkami, boli dojati 😉

shaarka
autor
7. sep 2009

puma, caau 🙂
hej si vravela, ze to mas v plane. a ked si to tak rychlo dala spravit? ci doma?
a aka bola zabava?

puma.sue
7. sep 2009

normalne vo fote jednom, do hodiny... ja som strasne sikovna 🙂
zabava bola fajn, akurat, ze ja som sa bola bavit aj v piatok (na tej "beachparty") takze na tej svadobnej som skor fotila ako trsala, ale inak fajn. stretla som ludi, ktorych som dlho nevidela, tak sme pokvakali a potancovali...
a popili... o 5 som dosla domov, zbita ako pes.

ale ked mam byt uprimna, asi mi to nic nehovori, taka svadba, neviem... nooo, ale asi si este dllllho budem musiet pockat, kym ma chyti sajba, ze aj ja chceeemmmm 😀

monika0001
7. sep 2009

shaar - za peniaze.. tak dufam, ze budu spokojny.. a hej este ich treba pretiredit.. mam ich 1300 a ide to pomaly... sak prvy raz... 😉
ešte som len v polovici... a postupne sa s nimi aj hram.... (ako bolo asi vidno... 😝 )
som zvedavá čo povedia...

monika0001
7. sep 2009

puma - krásne to muselo byť... 😉

puma.sue
7. sep 2009

hej moni, bolo to pekne 😉

a inak, neviem, ci to nebola najkrajsia nevesta, aku som doteraz NAZIVO videla (lebo vas som nevidela a isto ste boli nadherneee 😉 )

nellie_
7. sep 2009

moni tie s tym žltym kvetom su uzasneeee 😵 😵 😵 😵

puma ako si sa nakoniec "nahodila" na tu beach party??? 😉

puma.sue
7. sep 2009

shaar - nic som neprehnala, tricko, trojstvrtove rifle a bolo...
akurat, dala som si prvykrat take lodicky, com som v akcii v rakusku vymakla a tesila sa z nich ako jojo a zlomil sa mi na jednej opatok - presne ako v mentos reklame...
tak ma to sralo...
ale viac ma serie, ze som stratila (podla vsetkeho, lebo doma to neviem najst) naramok zo swarovskeho ☹
vydrzal mi rok...
ale mam ho aspon nafoteny, na pamiatku
😖

shaarka
autor
7. sep 2009

moni, 1300? uuuuuuuuuf 😀 tolko sme my nemali ani za celu svadbu 😀 mas velku kartu, co?

monika0001
7. sep 2009

shaar - jednu mámm 4GB a potom ešte jednu 2GB.... 😉

puma - viem ako sa cítiš... ja som tak mmm stratila náramok zlatý... skoro ma zabil.... 😕

shaarka
autor
7. sep 2009

moni, a do akeho formatu fotis? kolko ma jedna foto priemerne?

puma.sue
7. sep 2009

moni, aj zlaty som uz jeden stratila, od babicky za maturitu, ale vzdy si vravim, ze su to len materialne veci (aj ked to vzdy chvilu boli) a ze ine je dolezite...

shaar ako sa citis? nieco nove v tvojich utrobach? dobre sa ti doma lebedi? 😉

shaarka
autor
7. sep 2009

MB myslim

monika0001
7. sep 2009

shaar - ked sa pozerám na tieto foto tak okolo tych 2 MB.
niketorá ma nemej niektora viacej...

puma - ved to, že ono to človeka aj tak mrzí.... 😒

tinika
7. sep 2009

ahojte, tak som konečne doma, od 9-14 som sedela u lekara a teraz mi uz plynie vychadzka ale papam bo som hladna od rana ta zase po prechadzke oo

shaarka
autor
7. sep 2009

tinika, mi vysvetli, ako to, ze ty mas vychadzky a ja nie! 😠
a dobru chut.
ja som robila tekvicu - privarok aj polievku. taku speci 😀 😀 😀

moni, pytala som sa preto, lebo (ked mozem trocha mudrovat, ako obvykle) my fotime do formatu RAW, ten ma okolo 15 MB/1 foto a potom sa v PC este vythuje expozicia a doladuju sa detaily. aby sa to nemuselo robit pracne vo photoshope. poznas lightroom?

shaarka
autor
7. sep 2009

alebo v com teda upravujes fotky, ak nie v photoshope?

anaxamon
7. sep 2009

bry den tety 😀

monika0001
7. sep 2009

shaar - objednala som si cez nett corel.. je celkom v pohode.. ale zas až taký profík nie som aby som doľadovala expozíciu... oni videli moje prácu a páčila sa im.. zatiľ robím s foto len to čo viem 😝

anax - ahoooooooooooooooooooj!!!!

anaxamon
7. sep 2009

dnes som si volala na endokrynologiu ze co s tym HP, ked som menzes dostala v piatok (neordinovali) a dnes uz koniec, ci mam este prist alebo az dalsi cyklus a povedali mi ze hej, ze mam prist vo stvrtok rano na odber, tak som z toho jelen, sak nemaju to brat v tej prvej faze menzesu-cyklu? (ci cyklus myslia asi cely mesiac, ze?)

a inak zatial setko ok, akurat co zacinam pomaly ale isto mat deficit spanku a vikend je taaak dalekoo 🙄

anaxamon
7. sep 2009

mon ahoj🙂))

ak su dajake novinky napiste, neskor precitam, ale vsetko nestiham spatne citat

uz zas ficim prec

inak mozno ste si daktora vsimli (shaarka napr.) uz nie som "oficialne" adminom na svadobnych strankach, uz som sa dala "degradovat" kedze voobec nemam na toto doma cas a v robote neriskujem..to len tak na okraj 😉

papa

shaarka
autor
7. sep 2009

anax, no fakt, ty si ako vichor 😀 a to ne/adminovanie som si teda nevsimla, na MS chodim len malokedy, vacsinou kuknem, ci niekto nehlada fotografa a idem prec. nejak to tam spi, ci co... 😀 😀 😀

a s tou endoskou som to nejak nepochopila, tak potom napis prosim ta este raz a zrozumietelnejsie 😀 😅

shaarka
autor
7. sep 2009

anax, mam viac prispevkov ako ty 😀 mala by si sa polepsit 😉
a kto by robil admina zadara? ja teda nie 😀 😝

puma.sue
7. sep 2009

shaar, si mi nenapisala, ako sa citis. ci si ok. a ci sa ti dobre doma lehni, ked my musime makat...
inak, rozhodla som sa, ze doberiem toto balenie HAK (posledny mesiac) a budem detoxikova... povodne som mala v plane, ze budem brat do konca roka... ale zhodli sme sa na tom, ze si vieme aj inak poradit, kedze baby este nechceme... len sa musim ja nejak skonsolidovat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre