Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

jituu83
19. sep 2009

vavenka:

děkuju

nerada bych aby to vyznělo nějak špatně ale horší by pro mě bylo kdybych nejprve měla aktivitu a pak ne.samozřejmě počkám až ta první mrcha přijde a pak se uvidí. 😉

tohle těhu bylo pro mě první,kdy jsem měla poprvé v životě pocit že chci mít konečně miminko,dřív tomu tak nebylo,spíš naopak,říkala jsem si co všechny kámošky kolem mě plaší že chtějí mimino.

hodně mi taky pomáhá přítel abych nebyla tak smutná. slíbil mi (až mě tím rozesmál) že příště se bude hodně snažit aby ty jeho buňky správně oplodnily moje buňky.

jinak vám tady všem přeju aby vaše těhu probíhalo tak jak má 🙂

vavenka
19. sep 2009

Jituu dakujeme 🙂
No presne ako ja, tiez ked som prvykrat otehotnela, ani vo sne ma nenapadlo ze existuje nieco take ako zamlknuty potrat - ja som zial najprv mala vitalny plod a potom to fazula vzdala ☹
Tak drzim palce aby to dalsie tehotnestvo prebiehalo bez problemov 🙂

pipimiska
19. sep 2009

jituu,ach jaj,mrzi ma to,fakt si to neviem predstavit 😔
drzim ti palce aby sa vam po kratsej pauze hned zadarilo a drzim palce aj tvojmu priatelovi aby splnil slub,ktory ti sluubil 😉
aa dakujem 😉

inac dobre ranko 🙂 ide sa varit ale az ked dojde klobasa domov 😀

vavenka
19. sep 2009

Pipi no pekne, ze o dvanastej dobre ranko 🙂 🙂
Inak dnes mam novu mnamku - hrozne ma katka444 namotala na francuzske zemiaky 😀 😀

pipimiska
19. sep 2009

vavi,na francuzske nemam chut 😝 😝 😝 😀 uz ked vies na co mam cHut? na pecene zemiaky v supke v rure,ale cele nie pokrajane s masielkom so solou a kyslou kapustou 😵

pipimiska
19. sep 2009

dnes mam spiaci den,skoro do dvanastej a potom od jednej do tretej 😅

pipimiska
19. sep 2009

..lenze nemam teraz ruuru na pecenie 😅

vavenka
19. sep 2009

ja mam ruru, ale nemam zemiaky 😀 😀

pipimiska
19. sep 2009

😀 tak to je probleem,len neviem ci ja nemam vetsiii 😀

tinika
19. sep 2009

ahojte, tak ja uz mam pomalovany cely byt okrem detskej, teraz idem pomaly balit veci nejake a vy ako víkendujete?

vavenka
19. sep 2009

Tini neuveris, ja lezim 😉
Sikulky ste, na vasom mieste by som vymalovala aj detsku, nech je to z krku....

pipimiska
19. sep 2009

klobasa este nedosla 😖 ... 😀
tinika vy ste jaky rychly,mi sme malovali byt devat dni,vlastne nie mi ale maliar,keby som vedela zavolam teba 😀

vavenka
19. sep 2009

Pipi este nemas? Ja som kapustnicu uz aj dorazila 🙂

pipimiska
19. sep 2009

vavenka,som cakala kedy ju dojes,aby sme ju nejedli naraz predsa 😀 ..ale manzel mal robotu,aa on je nositelom klobasy 😀 na nho cakam

tinika
19. sep 2009

ja este mam kapustnice trocha dam si na večeru hii
pipi vidis hihi my sme dve izby mali za dva dni ked sme stary byt robili a teraz za 5 dni ale to tak ze len ja abo muz tak na striedačku a to spalna, obyvka, chodba, kupelna, kuchynsky kut a pracovna

pipimiska
19. sep 2009

tinika,ideme malovat obyvacku aj tapetovat,ak vies jedno aj druhe beriem ta na brigadu 😝 😀 ked ty mas tolko sily 😝

vavenka
19. sep 2009

uz aj my keby sme malovali, ach jaaaj, zatial su len vytiahnute mury, ked uz budeme malovat, bude to skvele 🙂

pipimiska
19. sep 2009

vavi,a kolko izbovy domcek staviate?v ke alebo mimo?

lenocka84
19. sep 2009

ahojte kocky
nejako to tu viazne co?
nieco nove? pribudli nam tehulky? 🙂

pipimiska
19. sep 2009

ahoj leni,neviem o tom ze by pribudli 😅 a ty ako este nic??????

vavenka
20. sep 2009

Caute 🙂 Leni staviam blizko pri KE, taky len maly 4 izbovy bungalow, dufam ze toho roku stihneme hrubu stavbu 🙂

Shaarka vsetko najlepsie k narodeninaaaammmm 😵 😵 😵 😵 😵

cyconka
20. sep 2009

Ahoj holky.Jsem tady poprvé a pročítám si vaše články jsem na tom podobně jako vy.Ale potřenovala bych poradit.Ted v březnu to budou dva roky co se snažíme a nic je to asi smúla.Už jsme obědnani no spíš přítel na spermogram tak snad to dobře dopadne.No ale spátky k moji otazce.Prd tydnem jsme byli u moře myslela jsemze tam by se to mohlo zlepsit mněla jsem to dostat 15 září a dnes je už 20. tak jsem na váškach mam si udělat mamatest nebo je to jen zmnena prostredi a klimatu??neim jak dal poradíte mi??Děkuji

tinika
20. sep 2009

pipi tapetovat neviem ale do detskej chcem davat borduru či jak sa to vola ta vyskusam a potom mozem dojst hihi

shaarka vsetko naj prajem nech sa drobec drzí

nellie_
20. sep 2009

ahojte... 😉

aj ja sa pripajam ku gratulacii - Shaari vsetko len to najlepsie a najkrajsieTi prajem, nech sa Ti splnia vsetky sny a tužby... 🙂 😵 😵 😵 😵

shaarka
autor
20. sep 2009

jeeeej, dakujem vam! . 😵 😵 😵 nikomu nehovorte, ze som taka stara 😉 😀 😀

cyconka, neviem vlastne co sa pytas. jasne, ze skus test. a po roku neuspeneho plodenia si mala plne pravo ist na vysetrenia...

mima263
20. sep 2009

shaarka aj Ti prajem všetko naj, veľa zdravia, šťastia a predovšetkým odteraz už len krásne pohodové tehotenstvo 😉

pipussa
20. sep 2009

shaarka, vsetko najlepsie prajem 🙂

pipimiska
20. sep 2009

hepy brzdej tu juuuu,hepy brzdej tu juuuu,hepy brzdej mila shaaarkaaa,hepy brzdej tu juuuuuu 😵 😵 😵
vsetko najlepsieeee 😀 😀 😀

pipimiska
20. sep 2009

inac ahojte 😀

vavenka,hlavne ze si odpovedala,aj ked ne mne,ja som sa pytala ti piroha na dom 😀
ja som sa naranajkovala kapustnice 😵 😵 ..vcera som ju dovarila o dvanastej v noci,ale sa vydarila 😵

shaarka
autor
20. sep 2009

cau pipi,
dakujem kocky 🙂

pipi, ved vav ti odpisala... len hladaj.
napchavam sa kolacikmi a za sebou uz mam aj zmrzku! mnaaaaaam 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre