Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
25. sep 2009

puma sak som spomenula ze ideme cerpat vyhru.. 😎 😎 😎
nikdy som este nic nevyhrala tak som zvedava.. zevraj vikendovy pobyt v cene 365 evry 😀 😀 😀
vo 4 **** hoteli 😎 😎

madeline
25. sep 2009

nellie - hadam nejdete do Kempinski? 😉

nellie_
25. sep 2009

madeline to nie... (skoda) tam by to bol iny luxus... 😎
ale aj tento hotel vypada super... 😉

madeline
25. sep 2009

puma si mozno myslela ze cerpanie vyhry je v style Joeyho darcekov - poukazka na noc s Joeym, prip. gatky s dierkou 😀

puma.sue
25. sep 2009

nellie, uprimne, nemam cas patrat dozadu po tom, co kto napisal, ked som tu nebola. prepac, vyzeram ze som nemlehetna. v kazdom pripade si uzite 😉
dobre vam bude a ma byt este relativne pekne pocko...

puma.sue
25. sep 2009

mad, to si fakt trafila 😉

nellie_
25. sep 2009

puma ved pohoda..a dnes som to pisala... 😉 ale chapem, ja tiez niekedy prehliadnem nejake prispevky 😉
no tak sa lucim lebo o 11,30 padame.. tak ahojte a prajem vam krasny vikend vsetkym.. 😉 😵 😵

madeline
25. sep 2009

nellie - hlavne si to uzite 😎

puma.sue
25. sep 2009

nellie, ty si uzi vikend prosim ta 😉
a posluchaj a moc nenatriasajte ten baldachyn 😉

nellie_
25. sep 2009

diky made 😵 😎
ak budu v televiznych novinach ze necakane sa v tatrach zosuvaju posledne laviny tak to tam my robime taky randal 😀 😀

nellie_
25. sep 2009

a diky puma 😉
uz fakt bezim, lebo som este naturalna a kym nahodim omietku a poludštim sa tak uz mi tu bude drahy nervozne stepovat medzi dverami 😀 😀 😀

tak uz naozaj.. ahojteee 😎

puma.sue
25. sep 2009

nellie, nezlom si nohu a nevypichni oko maskarou, ked si budem malovat face na tvar 😉
a uzite si to a skuste aj oddychnut...

uz som to nezvladla, zohriala som si opitu polievku co som si priniesla do prace, kedze vcera sme s navstevou stiahnli tri flase vina... nemam rada piatky ☹

lenocka84
25. sep 2009

ahojte kocice
ako sa dnes mame?
nieco nove?

puma ty si z ba?je mozne vediet v ktorej casti byvas?

puma.sue
25. sep 2009

ahoj leni,
byvam v "novom meste" 😉
ja viem, obsirny pojem, ale zhruba niekde v blizkosti polusu...
moze byt?

ty kde byvas?
ako sa citis?

madeline
25. sep 2009

no super 😠 volala som ohladom vysledkov krvi, lebo som bola vcera na preventivke a mam sa buduci tyzden zastavit, lebo mam zvysenu sedimentaciu a nejaky skryty zapal a treba to dovysetrovat, takze budem zase chodit po doktoroch, kym mi nieco nenajdu. som zvedava, co mi este dnes povie gyndos a taky pekny vikend by to mohol byt 😒

lenocka84
25. sep 2009

puma aj jaaaaa, ako je zeleznizna stanica vinohrady
by sme aj rande mohli dat
🙂

mad a ved moze byt aj tak pekny

puma.sue
25. sep 2009

mad, nestresuj, dobre bude.
zvladneme, uz aj horsie bolo, nie?
treba pozitivne mysliet... ANO DIEVKA MOJA???
preliecia ti zapal (to je velmi dolezite) a bude to ok. a mozno robia len z komara somara...

pozitivne sa divaj vpred... 😉

puma.sue
25. sep 2009

leniii, fakt?
no tak to ma podrz. ty si teda tam na bielom krizi???
tak sa to tam nejak vola, nie? gastanovy hajik 😉
dame stretko, ked budes pupkoska a ja sa budem na to chystat... hm?

pipussa
25. sep 2009

ahoj lenocka,

ako ten lekar ??

madeline
25. sep 2009

pumy - ved hej, ale nic ma neboli, isla som tamzdrava, kvoli formalite, lebo ma zdravotna poistovna vyzvala a odidem so zapalom 😠 No pozitivne mysliet, to hej, ale to sa teraz budem cely vikend sledovat, kde ma pichne, zaboli 😠

lenocka84
25. sep 2009

puma tam ako je istrochem

a to preco az tak neskoro?

pipussa obvodak nemoze lebo treba peciatku od gynekologa ked sa robi hcg
takze pojdem ku inemu na krv, na potvrdenie

puma.sue
25. sep 2009

mad, nedeptaj sa a nenechaj si pokazit vikend prosim ta pekne, dobre?
ja viem, ze to bude "tazke" ale skus si najst nejaky program, aby si mala stale zamestnany mozog 😉

leni, neviem teraz co skor, som myslela, ze cakas na to potvrdenie a ze budes chvilu na klude doma...
urcite sa dohodneme, len sa musime aj my nejak skludnit s tym stahovanim + rocna uzavierka u nas v robote a audit... a tak ☹

madeline
25. sep 2009

ok, budem sa snazit a padim na gyndu 🤐

lenocka84
25. sep 2009

puma ja som stale doma, takze mam kludu az az
a kedy mas audit?

puma.sue
25. sep 2009

buduci tyzden zacina a bude asi 2 tyzdne... uvidime...
preco si stale doma?

lenocka84
25. sep 2009

tak ja nepracujem
na mna robia iny
tak preto

puma.sue
25. sep 2009

nerobis lebo nechces, alebo nemusis robit?

flamenga
25. sep 2009

ja nechcem byť doma... ja chcem inú prácu 😀 mňa toto tak nebaví čo robím.... 😖

flamenga
25. sep 2009

viete čo by ma bavilo? Robiť v ZOO alebo v botanickej záhrade 😀 asi nie som normálna, ale tak čo už... toto je môj sen 😵

puma.sue
25. sep 2009

ja som relativne spokojna. ja stale neviem co by som najradsej robila.
to, co som vzdy chcela robit uz robi niekto iny a ja sa nechytam na to teraz...
chcela som ucit nepocujucich tancovat...

flam, mas normalne sny, co je na tom?
ale tak ti poviem, asi by sme mali nohy suchat a byt rady, ze mame robotu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre