Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
30. sep 2009

nat 😀 😀
dzou, tak hej, na srandy je notas ok, ale na robotu sa neda (grafika) 😒

dzou
30. sep 2009

jj no my to mame len taaak ja na tom nic xra nerobim...

anaxamon
30. sep 2009

ja vam neviem ja si to furt neviem predstavit ze sa budem cely den starat o decko 😲

anaxamon
30. sep 2009

tak ma boli oci ze dovi dopo, a moje okuliare mam uz druhy tyzden v reklamacke...tieto sosovky na pc neni su bohvieco 🙄

shaarka
autor
30. sep 2009

anax, to ti verim, sosky na pc ani ja nemusim, nevidim dobre do blizka ☹ ani citat s nimi neviem.
a s tym staranim sa o decko... tak ma nezabite, ale ani ja si to nejako este neviem predstavit... ani brucho, ani porod, ani nic 😖 ale pracujem na tom 😀 😀 😀

no co jeee, pozerate panelak? 😝

dzou
30. sep 2009

no shaari podla mna kazda jedna co je prvotehula je na to ako ty 😉 ze si to nevie predstavit...

anaxamon
30. sep 2009

shaar panelak kukam ale len ako kulisu, skor konecne po dlhej dobe okupujem icq bo sak ja si uz ani nespominam kedy som bola naposledy o takomto case na pc🙂)))

shaar a este, no skor by som si vedela predstavit nosit to brucho sak dajake uz aj nejaky ten piatok nosim🙂) ale tu24/7 starostlivost..joooj sebec som..zabite maa 😲

lenocka84
30. sep 2009

hahaaaaaaaaaaaaalooooooooooooo
dzou mam priznak, som na doooolezitu vec zabudla
narastli mi cicky, neee zeby neboli uz teraz velke,ale este opat narastli 😀 uz mi je mala podprda 😝

shaarka
autor
30. sep 2009

mne cicky nenarastli 😒

dzou
30. sep 2009

mne narastli 😀 ale ked som od vianoc pribrala 10kg 😀 😀 😀

lenocka84
30. sep 2009

shaarka ja ti rada darujem vybav kedy a kde a ja len pridem 😝

anaxamon
30. sep 2009

leni tak si ten priznak zaznac🙂))

anaxamon
30. sep 2009

dajte niekto nejaku fajnu temu na ktoru sa bude dat diskutovat ja som dneska uplne vysumena...ale kce sa mi pisat

shaarka
autor
30. sep 2009

hehe, leni, dakujem, neprosim 😀 mna len mrzi, ze to nemam ako priznak, ale inak som celkom rada, ja mam take akurat, podprdu nosim len kvoli tehu, inak som bola hore bez 😀 😀 😀

nathali
30. sep 2009

ahoj anax jak sa mas co nove teba som tu uz dlho nevidela alebo skor som s tebou dlho nepisala

anaxamon
30. sep 2009

shaar to ako naostro si chodila aj medzi ludi ci len doma? bo doma chodim aj ja bez ale inak ee, mo ja mam az c 😅

anaxamon
30. sep 2009

nat to preto ze tu malo chodis vies? bo ja som tu temer obden alebo tak nejako...len pisem malinko bo v robote len cez obed alebo potom ked uz nie je robota pred koncom co to stihnem popisat...a inak nic nove, furt sa tu chodim stazovat ze som unavena aze je mi blbo a tak..ale inak ako to len ze sa potrebujem vystazovat a potom je mi uz 😀 😀 😀 😀

anaxamon
30. sep 2009

kocky piste dnes prelomime zaracne magicke cislo 20000 😵

dzou
30. sep 2009

aj ja doma hore bez ale medzi ludi by som si nikdy nedovolila a to mam len b ale ja by som sa hanbila 😅

nathali
30. sep 2009

no ked ja sa niekedy ani neviem zapojit do temy alebo sa mi ani nechce len citam 🙂
no anax tak ty si veris 🙂 a preco tu je zle??

anaxamon
30. sep 2009

ale ved nie nat tu je dobre, preto sa chodim postazovat sem🙂)) bo potom sa stazujem uz len muzovi 😀 😀

anaxamon
30. sep 2009

jaj ake je to podarene v tom panelaku ako pan emil bol minuly rok v pezinku na vinobrani 😀 😀

anaxamon
30. sep 2009

este styri prispevky a idem na 13000 prispevok 😀

lauritka
30. sep 2009

caute🙂 ja sa sice nehanbim, ale keby mi kazdy cumel na tricko tak by mii to liezlo na nervy 😀 a hlavne muzi 😉 ale doma zasadne "bez", nemam velmi rada podprdy. ale ja mam len B, tak som v pohode.

lenocka84
30. sep 2009

anax ako myslis ze zaznac?naco? 😅

shaar tak skoda 😝

dzou tak uz teraz byt len tehu a budes mat vyhovorku 😀

anaxamon
30. sep 2009

leni no sak prve veci sa vzdy znacia ako pamatne🙂))) ale inak to mal byt vtip 😀

teraz by mala prist nell s tou jej kolegynou co nosi hackovane topiky... 😀

lenocka84
30. sep 2009

anax este 44 prispevkov moja 😉

nellie_
30. sep 2009

a som tu... 😀
liga majstrov zacala 😎 a mna nastvali, lebo mala ist Klinika Grace a ti zmrdi dali Housa namiesto toho... 🙄

lauri aj ja doma chodim zasadne "jak podojena" bez podprdy 😀 😀 to je najlepsie co moze byt.. a tiez som len chabe B 😅 a tesim sa ze ak raz budem tehu tak konecne trochu zpamelatiem 😀 😀

anaxamon
30. sep 2009

ale leeeeeeeni to je zas cooo to je strasneee kedy budem vediet ratat?? 😲 😀

nellie_
30. sep 2009

co s mojou kolegynou uz sme tuuuuu 😀 😀 😀

heslo cice "bradavky von" 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre