Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

katkaajurko
28. okt 2009

mna ked boli hlava - nepomoze NIC....ani spanok,ani kava - proste nic... ja bohuzial len chemiu mozem... ked si ju nedam-bude ma boliet aj tri dni v kuse ... alebo aj tyzden...

anaxamon
28. okt 2009

tlacenka mi nikdy extra nechutila, vzdy si len zobnem ked to mazel ma, ale celkom mi chuti ked je urobena ako kuracia...🙂)

dnes som dobre unavena akoby som celu noc orala pole 🙄 a to ma dnes este cakaju minimalne tri hodiny s dvoma deturencami...kiez by boli dobri.. 😅

lenuska85
28. okt 2009

Leni, mne pomoze niekedy ked si tam na spanky tu cinsku mast ci co je to. Taku chladivu. Alebo klasicku Alpu. A na chvilu si lahni.
Ale ked mam boli moc a ani to nepomaha tak potom jedine chemia.

Puma taku fasirku v celku lubim aj ja. Davas tam aj vajicko???

bublinka11
28. okt 2009

Leni ja sa snazim na bolest hlavy vela pit a polezat si...a ked uz to nepomoze, tak fakt len ta chemia, zial.

lenocka84
28. okt 2009

tusim zavolam lekarovi ze co bo maporazi a zase chemiu si sama nenaordinujem pre istotu

takto blbo mi uz dlho nebolo, zeby cestovna horucka?

puma.sue
28. okt 2009

leni, neviem ti poradit, nemavam az take bolesti hlavy ako tvrdis...

lenocka84
28. okt 2009

chystam sa vonku tak snad to pomoze, bo inak ma porazi

nellie_
28. okt 2009

ahojte.... 🙂
dnes ste ake rozšupnute.... 😀 😀 😀

akurat som sa na chvilku dostala ku PC - drahy siel kupit ovocie na "namestie" nasej dediny.. 😀 😀 😀
ja sa tak sulam.. vidno ze nebyvam casto doma a rano ma skoro slak trafil ked sa spustil dedinsky rozhlas 😅
to som tak davno nepocula.. "na namesti nasej obce pri pomniku, predava sukromny podnikatel..." 😀 😀
nacvicena formula co hovori uz x rokov 😀 😀
a dnes sukromny podnikatel predava lacne jablka a mandarinky a tak... 😀 😀 tak som na draheho urobila oči ze nech ide nakupit.. 😀 😀

aspon som sa na chvilu dostala ku PC...

akurat varim - šošovicovu polievku a mam nacistene zemiaky - idem robit francuzske... sme dobre davno nemali 😎

bublinka11
28. okt 2009

Mnam Nellie, francuzske...no spravim take nieco aj ja! 🙂
A inak ja by som chcela byvat na dedine...uz sa viem samu seba predstavit presne ako Eviku 😀 😀 v Slnko seno, ale no nebolo im dobre? Takto v anonymite mesta to ani nie je taka sranda 🙂

nellie_
28. okt 2009

bubli ale predstav si ku tej Eviku aj tie Kelišove a Cecilky, ktorych klebetam na dedine zarucene neujdes... 😀 😀
ono vsetko ma svoje pre aj proti.. v podstate sa na nasu dedinku nestazujem, nie je tu zle... 😎
mame tu aj skolu, skôlku, zdravotne stredisko, kino - proste vsetko 😎

bublinka11
28. okt 2009

No take dedinske kino...co vam tam hravaju??? Dobu ladovu??? 😀 😀 😀
Ale nie, pre mna su aj dedinske krcmy take carokrasne 🙂 ...ja vzdy, ked sme na nejakej chate, kde je blizko dedina, tak vsetkych prehovaram, nech ideme do krcmy...to je ina krcma ako v meste. A nikdy nikto nechce ist, radsej sa opiju "zadara" na chate!

vavenka
28. okt 2009

Dedinske krcmy su supeeerrrr 🙂
Moj drahy pochadza z dediny, ja tam sice nie velmi rada chodim, lebo furt ma zapracu do nejakej roboty - taky cas pred rokom mi dali umyvat pred dusickami okna na dome smutku 😀 😀 ale inak je tam super, hlavne vecer ked je uz po robote...
Nedele nemam rada lebo tam zas svokra zazera ze nechodim do kostola......

nellie_
28. okt 2009

vavi ze umyvat okna na dome smutky.. nervy moje 😀 😀 😀
ja do krciem moc nechodim nasich dedinskych.. drahy hovori ze to nie je nic pre mna... 😀 😀 😀

bubli - no momentalne kino nefunguje... naposledy tam davali tusim Fontanu pre Zuzanu 😀 😀 😀
sak dedina no... 😀 😀

a s tym kostolom - moja svokra nastastie kostol neuznava a mama si zvykla ze odmietame tam chodit... 😅
ked idem tak 3x do roka a to mi staci....

nellie_
28. okt 2009

shaari - skoro som zabudla - drzim palce na vysetreni 😉 🙂 😵 😵 😵 😵

puma.sue
28. okt 2009

shaar by sa uz pomaly aj mohla ozvat, nie?

vavenka
28. okt 2009

Pumi predpokladam ze sa moce po meste a nakupuje 😀 alebo zasli so segrou na kolacik 😅 😅
Urcite je ok......

nellie_
28. okt 2009

neviem, ci bola objednana presne na hodinu... 😅
a kedze ide so sestrou isto este pobehaju kade tade 😀 😀

mne tu jak rozvoniavaju tie francuzaky... 😎 😎
som este na vrch nakrajala na kococky anglicku slaninu som zvedva ake to bude... 😀 😀

nellie_
28. okt 2009

vavi vidim, ze zmyslame obidve rovnako 😀 😀 😀
lebo ja sudim podla toho ze keby idem ja s mojou segrou,tak isto to ma takyto priebeh... 😀 😀
ked sme uz raz spolu v meste tak to vzdy patricne vyuzijeme... 😀 😀

puma.sue
28. okt 2009

ved ja nestresujem, len som zvedavica 😀

shaarka
autor
28. okt 2009

kocky, secko ok, velkostne sme na tom presne ako mame byt 12tt+3, teda 6,12cm a konecne si pani doktorka nechala vysvetlit, ako viem, ze ktory tt a den som 😀 😀 😀 a ze odteraz mam hovorit nie poslednu MS ale termin porodu 😀 no a NT hodnota 1,62 co je tiez v norme 🙂 dakujem vam za spoluucast 😵

puma.sue
28. okt 2009

no pekne... tak sa tesime 😉
ale len tak potichu... lebo sme co??? sme obozretneeee 😉

sme si ta vyziadali... 😀

vavenka
28. okt 2009

Shaari fotku mas? Si pozerala kolko stoji?

bublinka11
28. okt 2009

Vavi a ty si tie okna aj umyvala??? Kokso to musi byt fakt sranda, asi sa prestahujem na dedinu, ale taku malilinkatu, kde ma bude kazdy poznat a ohovarat... 😀 😀 😀
Shaari tak super. Aj kolacik bol?

shaarka
autor
28. okt 2009

fotku mam, vyslo ma to 7€+7€ 😀 fotka je mala, prdolata, tvari sa to ako 3D 😀 😀 😀

vavenka
28. okt 2009

Bubli no hej, umyvala - svokra je tam totiz starostka, no co som jej mala povedat? 😀
Shaari no to je des, 200 Sk za prdolatu fotku, nech ide cely Dankovcik do teplych krajin, kokso dakedy uz fakt niektori nevedia co si pytat !

shaarka
autor
28. okt 2009

a este jeden gol: nevedela urobit UZV cez brucho, musela vaginalne!!! 🙄
akoze to som nepochopila... a sa jej pytam, ze to preco? preto, lebo som tlusta? a ona ze nie, ze boli aj tlustejsie a nebol problem. ale neodpovedala, ze preco.
a musela som kaslat a ona mi stlacala brucho, az som sa zlakla, ze mu ublizi, lebo fitfirit bol zle natoceny, kedze ho brala zospodu 😒

pipimiska
28. okt 2009

ahojte 🙂

shaarka,gratulujem,super 😵 ja ked som bola 12tt+4 tak bolo 6,12 😀
ja som u svojho gyndosa platila za dve fotky a NT vysetrenie 9,70 eciek 😝
danovcik ti robil 3D Ultrazvuk? 😕

bublinka11
28. okt 2009

Shaari jej, to male je krasne! Ja nikdy nevidim na fotke z UZV nic, ani neviem, kde je hlava, ale to tvoje je normalne cloviecik a ake pekne lytka to uz ma!!! 😀

pipimiska
28. okt 2009

shaari,jeeeeeej aj ja kcem 3D fotku 😅 to je jake pekneeee 😵
na tom ultrazvuku ste videli aj tvaricku? 😉

vavenka
28. okt 2009

Pipi u dankovcika pri NT automaticky prepina aj na 3D, ja som tiez mojho prcka videla, len ma nenapadlo vypytat foto 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre