Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
4. nov 2009

jeeej mne prave kolega poslal tu pesnicku co je ked vypadne niekto so superstar.... 😀 😀
velmi sa mi paci ta pesnicka.. 😵 😵 😵

sweetberry
4. nov 2009

nellie posli aj mne 😉

bublinka11
4. nov 2009

Puma to je super, ze to tak pozitivne beries, ja tiez temu svokra neriesim...teda riesim tesne pred jej navstevou. Keby chodila castejsie, aj schudnem, lebo mam taaak stiahnuty zaludok 😀

sweetberry
4. nov 2009

no v tejto teme sa aj tak nemam ako zapojit ja respektujem akurat svoju mamu inu babicku nemame

sweetberry
4. nov 2009

ja mam zly deeeeeeeeeeeeen vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
tolko nehod...

puma.sue
4. nov 2009

sweet, ved sa uz nemas ani k akej vyjadrovat, je uzavreta 😉

co dnes varime?
ja demikat a vavenkine zemiaky 😉

bublinka11
4. nov 2009

Aj ja mam dnes nejaky divny den, tak mi je nejako divne smutno... 😒
Ja dnes nevarim, az zajtra, dnes idem s tehotnou kamoskou na obed, snad nejaky ten virusik preskoci aj na mna 😀

sweetberry
4. nov 2009

bublinka drzim pasticky 🙂
ale som nemehlo to preto.... 😒

nellie_
4. nov 2009

bubli a preco ti je smutno????

ja uz mam po uzavierke tak budem teraz troska pomenej tu....

my dnes asi nevarime nic.. je od vcera ta hríbovica a drahy ide dnes poobede do Nemecka, tak nam to s maminou v pohode staci... 😎

bublinka11
4. nov 2009

Ja neviem, preco mi je...to ja niekedy mavam take dni, ze mi je super a niekedy total depka (hlavne pocas MS), ale dnes je to taky stred, take smutne...mozno ma este nieco rozveseli 🙂

sweetberry
4. nov 2009

no aby nestacilo k nalade tak sm ucpala v praci wc, pokazila vyklapacku a obliala si blede nohavice kavou

katkaajurko
4. nov 2009

ja nic nevarim

dnes mam take pizzove rozky a zeleninovy salat k tomu a doma si na zajtra navarim celozrnne cestoviny s niecim - lebo som sa vazne vcera zamyslela nad svojim telom 🙄 😅

anaxamon
4. nov 2009

awojte babulky🙂 dnes uplne ze zima a ruky si neviem zohriat 😠

nellie_
4. nov 2009

bubli - verim ze to coskoro prejde.. 😉 🙂

sweet striedas vavenku?? ta mala vcera taky "super vydareny" den.. 😅
ked sa darí tak sa darí.. 😀 😀

kati - no ja som sa tiez pozamyslala a dala si predsavzatia ako budem dietovat ale po 1/2 dni ma to preslo.. ale musim sa pochvalit ze od soboty sa mi dari aspon po 17-tej uz nic nejest... 😎 😎

anaxamon
4. nov 2009

sweet dni ako pises neznaasam,asi ako kazdy...vtedy sa fakt snazim robit co najmenej a drzim sa stareho zlateho, kto nic nerobi nic nepokazi 😀 😀

nellie_
4. nov 2009

ahoj anax... 🙂

inak dneska je fakt nejaky debilny den.. na mne si vyliala zlost jedna kolegyna, lebo som kopirovala na faxe, co je tu prisne zakazane, lebo mame kopirky velke na dolnej aj hornej chodbe... 😀
lenze dolna pokazena a horna ultra moderna nova a potrebovala som obojstranne fotit a nemala som cas tam maturovat ze ako mam vkladat papier... 😀

a dneska ma nasa "cica" zasa biele tricko a bradavky v pozore.. uz davno nebola tak "vyštrnganá" 😖 😀

bublinka11
4. nov 2009

Nellie tak toto ti zavidim, to nejedenie po 17-tej, to som nikdy nedokazala 😠
Ale aj ja si od vcera davam pozor...ale zatial len pozor 😀 😀 😀

katkaajurko
4. nov 2009

ja si tiez davam "pozor" a presne - to sa snazim dodrzat-nejest po 17tej

nellie_
4. nov 2009

no ja mam na sebe odskusane ze mne to dost pomoze ked po 17-tej nejem... a zakazala som aj MM, lebo to on za to moze 😀 😀
vzdy sa vecer pred telku dotrepe bud s chlebami narobenymi alebo tak a samozrejme ze mne to vonia tak neodolam... 😀 😀
a v nedelu sme vzdy pred superstar jedavali aj o 21,00 co bolo na obed navarene... a teraz v nedelu som nakrajala jablko, banan a pomaranc a bolo.. drahy len cumel ze to aka zmena toto... 😀 😀

sweetberry
4. nov 2009

sweet nelli 😀 no trapna som dnes idem sa nanovo prefarbit ais na blond aby som to akoze kvazy mala cim ospravedlnovat 😀

anaxamon
4. nov 2009

a kedy jete posledne jedlo ked po sedemnastej uz nic? ja by som potom vacsinu tyzdna jedla naposledy o dajakej pol jednej, obcas ked stihnem o pol tretej malinky olovrant ako polystyren...inak stiham jest az vecer ked dojdem domov co teda vacsinou dajako moc skoro nebyva 😅

sweetberry
4. nov 2009

jezis ze nejest 😒 😒 😒 to by som nevydrzala uz len z principu ze nesmiem
😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja papam aj o jedenastej som schopna aj vstat v noci o druhej a dat si vyzivu alebo keksicek

anaxamon
4. nov 2009

sweet tak to ty si uz jaky extremista🙂)) este aj z teplej postele koli jedlu vyliest🙂

sweetberry
4. nov 2009

precoooo ??? 😀 😀 😀 😀 vsak aj cikata tak 😅
dnes mam blby sveter nielen den 😠

bublinka11
4. nov 2009

Vela bab hovorilo, ze to pomaha, nejest po piatej, mam jednu znamu, co nejedava uz od stvrtej, okrem obeda si da este teda o tej stvrtej len nejaku zeleninu a potom nic...ale to ja by som nevydrzala...
Nellie a presne za to vsetko moze moj manzel, ktory jedava vecer a on keby zdrave, ale odolaj o 20,00 hod. klobaske, ked tak kraaasne vonia? 😀
A ja som na vasu "cicu" uz aj zabudla...este stale nema na podprdu? 😀

nellie_
4. nov 2009

no to zas ja uz po 22,00 som nikdy nejedavala.. to uz je fakt iny extrem sweet... 😀 😀

anax to je jasne ze u niekoho sa to neda praktizovat - ja sa najem ked pridem domov o tej 16,30 a potom uz len nejake jablko alebo mandarinku si dam .. kedysi som tak fungovala stale a mala som asi od 18-tky rovnaku vahu stale.. a odkedy som sa vydala mi to drahy pokazil.. on nema problem jest aj o pol noci.. 😀 😀

anaxamon
4. nov 2009

sweet, no jo teda ani cikavat v noci dajako moc nechodievam...takze pre mna je vstavanie z teplej postielky nieco straasnee...bo ked musim vyliest tak to vtedy ked napr. zabudnem vybrat kluce zo zamku a muz sa dobija dnu alebo ked uz je ciaknie straasne nutne ako napr. minuly tyzden co som bola prechladnuta... 🙄

nell je jasne ze za nasu vahu mozu nasi muzi, sak ako inak 😀 😀 😀

sweetberry
4. nov 2009

som hladna 😀 😀 😀 😀 😀

bublinka11
4. nov 2009

Aj ja 😀 😀 😀 Chcela som si dat na obed len nieco lahke, ale akosi mi slinky tecu 🙂
A ja by som tiez v noci vstala len v nutnosti cikat, ked uz sa mi o tom aj sniva, vtedy idem, inak drzim do rana 😀

sweetberry
4. nov 2009

mne ale tak skrka brusko 😒 uff

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre