Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
6. nov 2009

vau prave aky prijemny sok.. cely tyzden cakam na dobierku z internetovej lekarne a este som si hovorila ze hadam dnes mi dojde zlty papierik a ze s ami nebude chciet obliekat a ist pre to na postu a prave tu bola teta postarka a doniesla mi balicek az domov... 😕 😕 😕
to som v soku ze tu taky servis robia 😀 😀

anaxamon
6. nov 2009

dobre ranko, ja dnes zniem ako tazky tuberak fajciar, vsetko z nosa mi asi zliezlo na priedusky ci kam a ledva rozpravam a kaslem otrasneee...takze vikend tiez vidim skor na postelovy ako nejaky pracovny... 🙄

shaar a to mas este stale akoze tehu nevolnosti?

shaarka
autor
6. nov 2009

zapaleny mocak, vcera krv v moci ☹ som hovorila Dr., ze sa vycajickujem, ze netreba ATB, ale bola neoblomna... takze nellie, teba z neho prehnalo? bozeeeeeee... uz som volala ocovi, ze ked mu prezvonim, tak nech dojde. pamatam, jak to bolo, ked som zjedla augmentin na zapalene ucho 😖

anax, aspon mas sexy hlas.
nellie, co dobreho si si objednala??

sweetberry
6. nov 2009

dobre ranko nell shaarka anax

nellie_
6. nov 2009

ahojte ostatne... 😉

shaar - nechcela som ta vyplasit.. to zasa nemusi byt pravidlom, ze prezenie aj teba.. vtedy viem ze mi to zacalo tak na na treti den uzivania a potom mi ho kazala doktorka vysadit ale povedala, ze sa s nicim takym este nestretla... 😅 😅 ja musim byt vzdy vynimka.. 😀
ale myslim, ze mozno ma prehanalo preto, lebo antibiotika vzdy rozhasia aj crevnu mikrofloru a odvtedy si vzdy s antibiotikami kupim aj Nutrolin B a je to v pohode.. kup si ho aj ty Shaar je fakt super pri uzivani antibiotik 😉
a teba vzdy tieto penicilinaky tak zlozia??? 😕 😕

nellie_
6. nov 2009

a objednala som si kozmetiku od Biodermy - Sensibio penu na cistenie a krem na hojenie pupinkov... lebo neviem preco ale od septembra sa mi nenormalne zhorsila plet... 🙄 🙄 🙄
a citala som same chvaly na tuto kozmetiku tak uvidim co to spravi....
ale nastvali ma smradi... 😠 😠 😠
objednala som si aj ten Mastodynon co tu spominala vavenka a je to homeopatiku a ked som zdala objednavku, tak ziadne upozornenie tam nebolo a teraz mi ku fakture cervenou dopisali ze ho môzu poslat len po zaslani receptu mailom.. svinaci.. 😠 😠 😠 a pritom na stranke vôbec nemali ze to nie je volnopredajny liek... a ved je to homeopatikum tak co robia take caviky... 😒 😒 😒

shaarka
autor
6. nov 2009

tak zlozia... vola sa to alergia na penicilin, co doktorom dost stazuje liecbu, lebo takmer vsetky osvedcene ATB su penicilinove :( fleming by sa teda nepotesil... 😀 no ved uvidime, mozno v tehu je vsetko naopak. zatial som tu a citim sa dobre 😀

nellie_
6. nov 2009

ja mam alergiu jedine na leukoplast... 😅
tak to bola sranda pri laparke ako boli vstetky tam polepene hnusnym obycajnackym leukoplastom,ktory im robil pri odstranovani dokonalu depilaciu a ja tym jemnuckym fajinovym antialergickym... 😎 😎 😎

shaarka
autor
6. nov 2009

nellie 😀 😀 😀 a alergia na leukoplast sa ako prejavuje?

sweetberry
6. nov 2009

vysype sa koza a strasne to svrbi poznam nellie 😉

sweetberry
6. nov 2009

ja mam alergiu na ranne vstavanie 😀

nellie_
6. nov 2009

shaar no tak ze cca 5 minut po prilepeni na moju kozu ma to zacne nenormalne stipat a po odlepeni mam nechutne napuchnute pluzgiere ako keby ma niekto nejakou chemikaliou polial... 😅

shaarka
autor
6. nov 2009

cozeeee??? to jak? nechapem 😀 to je divne.

nellie_
6. nov 2009

sweet presne a potom nastupi hnusne svrbenie... 😖 😖 😖
takze aj ty to mas??? 😀

nellie_
6. nov 2009

shaar to si este akoze nepocula??? 😀 😀

ved ono som to mala uz aj v dotazniku co som anesteziologovi vyplnala pred laparkou.. a este ze to tam dali lebo ja som na to uz aj zabudla... a to by boloooo keby mi cele brucho olepili klasickym a nie antialergickym...

a este jednu alergiu mam... 😅 😅 😅 na allways vlozky... 😀 😀 😀 na tie klasicke ako keby pogumovane.. ja mozem len tie allways sensitive lebo inak mam vyhadzanu celu vydávačku 😀 😀

sweetberry
6. nov 2009

ano aj ja to mam sme rovnako nainfikovane 😀 😀
mala ani neviem ci to ma vzdy poviem ze ma aby jej nedali ten hnusny hnedy leukoplast :D ale inak uz nedavaju tolko tich leukoplastov uz vacsinou som sa stretla ze pouzivaju tie antialergicke u kazdeho

sweetberry
6. nov 2009

nellie ty myslis tie gumene vlozky ?? :DDDDDD
JA MOZEM IBA TIE BAVLNENE AKOBY KLASICKE KED SA VYRABALI CHAPES bez tich dierok modernych a gelov kadejakych 😀
sorry za big pismena 😠
ano to poznam nell aj tam to potom svrbi jak svina 🙄

nellie_
6. nov 2009

sweet tak toto je fakt gol... 😀 😀 😀 😀 rovnako "postihnute" 😀 😀
ja ked si predstavim ked sa mi prejavila alergia na tie pogumovance no tak to bolo strasneeeee.. som si myslela ze sa zblaznim.... 😅 😅
tak som potom pouzivala iba tampony istu dobu lebo som sa normalne bala vloziek a potom som objavila tie allways sensitive a tie su super... 🙂

lenocka84
6. nov 2009

ahojte dievcata
ako sa mate?

co nove? nejake nove tehulky?

nellie_
6. nov 2009

leni ahojky.... 🙂 🙂
pokial viem tak tehule ziadne... 😅
len vieme po vcerajsom uzv ze shaarka (asi) bude mat chlapceka a vavenka dievcatko 😵 😵 😵 😵

idem vyvesit pradlo a hned som tu 😎
a ty ako leni??

bublinka11
6. nov 2009

Ahojte krasky, tak dnes tu budem s vami aj ja...a skoro cely den, lebo som sa nastvala na kolegynu, tak dnes nic nerobim 😎
A inak Nellie, na allwaysky mam alergiu aj ja...a drahy akcny mi teraz doniesol z Metra tie senzitive...ale tie sa mi nepacia 😀 ale co uz, kupil 8 balikov...

lenocka84
6. nov 2009

nellie ahojky moja
a baby to uz vedia? sak to sa vraj da az v 20tt, ci aj skor?

ja idem v stredu na ten NT USG tak som zvedava ze co sa dozviem a aky sme uz velky

sweetberry
6. nov 2009

bublinkaaaa 🙂 caf
ahoj lenocka
jaky zlaty muuuuziiicek nakupil vlozky 😀 to ja ekd mojmu opisujem obal jaj vzdy sa tak bojim co donesie....ale sranda ked si predstavim toho chlapa ako kuka po regali a hlada tie spravne 5 minut 😀 😀 😀 😀 so strachom ci to su ony 😀 😀 hahaa

sweetberry
6. nov 2009

no ale kupujem si vacsinou sama 🙂

lenocka84
6. nov 2009

sweetberry ahoj
ako?

bublinka11
6. nov 2009

Ja si tiez kupujem sama, ale isiel aktivny do Metra, ked siel zo sluzobky a ze co ma kupit. No a vlohy boli v akcii...tak nakupil 😀

sweetberry
6. nov 2009

no a nezer ho bublinka 😀
no lenocka ako ?? 🙂 noooo po 18tich dnoch meskania som dostala menzes huraaaaaaa tak sa trapim 3ti den 😠 😀

sweetberry
6. nov 2009

nooooo a inak som v robote a strasne vela pracujem 😀 😀 😀

nellie_
6. nov 2009

ahoj bubli 🙂 😵 😵 😵
a co ta ma co nasierat v piatok? rampepurda rampepurďácka je to 😀 😀 😀

baby idem najst jeden super recept z kuracieho masa uz sa vam ho chystam davnejsie dat.. uz som ho dala kazdemu z rodiny a aj v robote a vzdy je ospevovany az do nebies ale mozno to poznate...
idem to najst... 😎

sweetberry
6. nov 2009

ok, ja zatial zjem cely balik Florentiek..... 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre