Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
12. nov 2009

no ja s vami zas nestiham... 😀

siouxie daj tip na tu tycinku.. aj mne by sa nejaky taky zazrak zisiel.. ale ako som vcera pisala aj tak by som to urcite rozrypala aj tak.. ja fakt nevydrzim nechat pupak na pokoji nech sa vyhoji sam.. ja ho vzdy musim vyškrtiť.. 😅

ku tomu kinu - ja nemam rada kino.. mne strasne vadi ako to tam huči 😅 ja mam vzdy pocit ze ujdem odtial.. raz som usla z filmu Fontana pre zuzanu 2 ked tam zacala spievat bíla som to nezvladla..
aj si radsej vsetky nove filmy stiahnem a v klude lahnem a kukam v pohodli domova 😀 😀

nellie_
12. nov 2009

jeeeeeeej dala som prispevok s cislom 27.000 😎 😎 😎
toto je 27.001 😀

puma.sue
12. nov 2009

ja ta nechcem srat, len doteraz komu som povedala, kam ideme, tak ma vysmiali a maju ma za sprostu a nenormalnu... nechcem, aby ste ma aj vy mali 😠

nellie_
12. nov 2009

pumi co si titit... ak keby nas nepoznas... 😉 preco by sme ta mali vysmiat..?

lenuska85
12. nov 2009

Ahojte krasavice 😀

Pumi, kym to nie je Mirko Jaros, tak sa nemas za co hanbit 😀

No tak rychlo sup sup nenatahuj nas tolko 🙂

shaarka
autor
12. nov 2009

nahodou, keby to bolo vtipne, tak to budem brat ako recesiu 😀
no davaj.

shaarka
autor
12. nov 2009

tini, ty si sa v tehu normalne kupala?

nellie_
12. nov 2009

pumi davaj.. a nenatahuj nas... 😉

bublinka11
12. nov 2009

Baby a ja viem, kam ide Puma!!! A ja ju nevysmejem, lebo aj ja by som tam sla...zo zvedavosti 😉

shaarka
autor
12. nov 2009

bubli, googlila si? 😀 😀 😀

puma.sue
12. nov 2009

nie je to vtipne podla mna.
lucia kollarova krsti svoju sebaironicku knihu "s konom v tvari a maslom na hlave"...
a tam ideme.

a ked mi uz neodpisete, tak to pochopim 😖

puma.sue
12. nov 2009

bubli, je to aj o zvedavosti a hlavne. to, ze na mna nerobi naj dojem v telke neznamena, ze ju zavrhujem a beriem ako "kozu"... a navyse, moj chlap ju pozna, komunikuju spolu, takze ho pozvala a ideme tam spolu...

bublinka11
12. nov 2009

Puma a ja by som na to isla...ako som pisala, nevysmejem ta!
Shaari negooglila, ale robila tomu na Telerane reklamu a ze dnes ma krst, tak som tusila, ze ked sa Puma hanbi... 🙂

nellie_
12. nov 2009

pumi prestaaaaan... preco by sme ti nemali odpisat...??

ja osobne ju teda fest neznasam...ale preco by som ta mala odsudzovat... 😉

shaarka
autor
12. nov 2009

luckaaaaaaaaaaaa??? 😀 😀 😀
v pohode. 😉 kym som necitala, nebudem odsudzovat, i ked na tuto kocku mam svoj nazor 🙄

puma.sue
12. nov 2009

bubli, neevidovala som ju v telerane, ale je pravda, ze sme o 7.30 sli z domu a mohla tam byt neskor...

ako som pisala, mne tiez nie je 3x sympaticka cez telku, ale citala som uz nejaku jej knizku a bola som milo prekvapena (lenze ja som na take knizky, kde sa riesia babske pletky... 😀 )
takze ju nemam za kozu, ale uvidime, co bude dnes 😀

nellie_
12. nov 2009

keby som v tvojej situacii, ze drahy sa s nou pozna a pozvala vas tak by som sla aj ja.. 😉

ked ona v tej telke sa vzdy tak strapni... 😅 😅 😅 videla som ju par krat a stacilo mi... 😅

ale zas ked som citala nejake clanky o nej tak niekedy pisala fakt vtipne.. hlavne o tom ako to nazvala - daco s velerybou... velerybi chvost alebo daco take...uz si nepametam ale to bol vtipny clanok 😉
a paci sa mi na nej to ze vie byt ku sebe kriticka.. lebo ona je fakt fest skareda... ale za to samozrejme ze nemoze.. ved ani ja krasou nejak extra neovplyvam tak za to ju odsudzovat nebudem... 😉

shaarka
autor
12. nov 2009

ja len nechapem, preco sa niekto s takym zjavom trepe do telky - a ked uz sa tam trepe a ma aj poziciu, preco sa zas vsetko musi tocit okolo toho jej zjavu. ak by vyzerala ako vyzera a nerobila zo seba nieco ine (myslim dokonaly mejkap - prehnany, vlasy, mimika, artikulacia), tak by mohla byt celkom normalna symposka, ktorej nedali do vienka sumernu tvar, ale mozog. napriklad.
ale takto neviem, co si mam mysliet... ci jej dovienka dali vobec nieco?

bublinka11
12. nov 2009

Ja mam jednu jej knihu a tiez som si spravila svoj nazor... 🤐
A rano rozpravala o tom, preco sa prsia volaju kozy...tak to ma zaujalo 🙂

nellie_
12. nov 2009

shaar pises mi z duse... 😅
presne tak na mna pôsobi z telky.. ja som mala tu cest ju vidiet ako sa dusila tym mangom ci co to bolo v priamom prenose... 😀 😀 😀

shaarka
autor
12. nov 2009

neviem, ci je skareda. odmalovanu som ju nevidela. ale to, co so sebou robi, jej na krase velmi nepridava... skoda.

puma.sue
12. nov 2009

no a to je to, ze teraz bude tato kniha brutal sebaironicka, to mu aj napisala do mailu, ked posielala pozvanku...
tiez mam z nej taky pocit, ze si vie aj zo seba utahovat, nie je uzkoprsa a celkom rozhladena. a ako "spisovatelka" mi zatial sadla... to, co predvadza v telke, je ina vec... a to, ako vyzerame, za to nemozme...
ako si napisala...

uvidime co bude, ako som pisala, nezavrhujem ju len preto, ako sa sprava a vyzera v telke.
mozno chce tak trochu aj "zneuzit" toho mojho, aby jej spravil "reklamu"... vsetko sa ukaze dnes... 😀
myslite na mna 😀

bublinka11
12. nov 2009

Shaari aj ja zdielam tvoj nazor. Podla mna ma napriklad celkom fajn hlas a aj prejav, v radiu by bola dobra...
A k jej vyzoru...myslim, ze keby sa upravila trochu inak, bolo by to lepsie...vlasy by som jej uplne prerobila!

puma.sue
12. nov 2009

ked sme pri tom, ze v radiu by bola lepsia...
v telerane sa ozaj vyskytuje viac cisto rozhlasovych ludi 😉
taky kontur, sprocha (!!!!!!!!!) POMOC!

nellie_
12. nov 2009

Ako sa žije človeku s tzv. prirasteným ušným lalôčikom? Prečo nosí toľko ľudí na nohách obuté gumené vagíny? Čím to je, že sa hanbíme, ak sa nám pod nohavicami rysuje lem nohavičiek? Je lepšie byť milou a prívetivou ženou alebo sexi studeným čumákom? A prečo mužom tak veľmi prekážajú na ženských nohách balerínky? Na tieto a mnohé ďalšie bizarné otázky sa pokúša nájsť odpoveď obľúbená autorka Lucia Kollárová vo svojej novej knihe S koňom v tvári a maslom na hlave, ktorú, s iróniou pre seba typickou, ozdobila fotkou vlastnej tváre, prekrtytej konskou hlavou.

ta kniha môze byt fajn.. ja mam take ironicke veci rada... 😉

shaarka
autor
12. nov 2009

mnohi ludia sa nam na prvy pohlad nepacia, ale ked sa ozvu, alebo sa s nimi rozpravame, tak na nich uplne zmenime pohlad. a toto by sa malo stat aj jej... ale cim viac som sa nanu divala a pocuvala ju, tym menej mi bola sympaticka.
neviem, ako pise, ale ak sa cela jej knizka toci okolo toho, ako si robi srandu zo svojej tvare alebo malych prs, tak dakujem pekne, mam aj ine veci na citanie. take cool mi to nepide.

nellie_
12. nov 2009

ved aj Sajfa je podla mna najsamlepsi v radiu 😀 😀
tiez by som ju tam svihla... 😎

bublinka11
12. nov 2009

Pumi budeme mysliet a zajtra ocakavam podrobnu spravu 🙂
Bola v Telerane az tesne pred koncom (na recepcii maju telku a ja som zrovna sla okolo, tak som sa zadivala 🙂 )
a prezentovala knihu ako total sebaironicku, napriklad tam vraj popisuje to, ako sa vyrovnava s kritikami ludi na nete, pripadne novinarov. Kniha ma obal konskej tvare, lebo k nej ju vraj ludia najcastejsie prirovnavaju...a este dalsie prirovnania vymenovala.
A vraj malicek je najmilsi prst cloveka a casto sa nan zabuda a ze je mily, lebo ak aj clovek priberie, tak malicek nie...no to by sa divila!!! 😀 Ja viem mat aj tucny malicek 😀

puma.sue
12. nov 2009

aj na pozvanke je jej tvar prekryta konskou hlavou...
moj chlap jej chcel ako "darcek" zobrat kockovy cukor, ale to podla mna spravi vela ludi, co tam pride...

takze som dala uviazat kyticu a mame pre nu sekt v takom peknom baleni...

shaarka
autor
12. nov 2009

😀 bubli 😀

a taky sajfa je v tv dost otrasny, uplne sa mi znechutil vdaka webmasteru.
a v radiu sa da vydrzat, ale je to taky trapko 😀 uz zacinam byt alergicka aj na jeho recovy prejav afektovany.
ble.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre