Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
17. nov 2009

No ja to nazyvam salat, lebo tak to bolo v jedalnom listku tej restiky, ale prakticky su to cestoviny...my ich milujeme na vsetky sposoby 🙂
Uvarim cestoviny, narychlo osmahnem morcacie prsia, ktore som predtym nalozila do "pacu", narychlo podusim sampiony na stvorceky nakrajane a vsetko dam do cestovin plus kukuricu a rajciny...ale podava sa to za tepla, navrch este nastruhany syr a oprazene slnecnicove semienka..mnam 🙂
Rezacne ides robit domace, ci kupovane? Moja mama robievala do fazulovice kedysi domace, som sa toho nevedela dojest 🙂

nellie_
18. nov 2009

dobre ranko 😎

zasa ste varili vcera vecer.. 😀 😀 uz mi to chybalo normalne 😉
my sme vcera mali bryndzove halusky.. mnam... ale zas ich nemusim najmenej pol roka 😀 😀

mne je dnes tak na prd.. som nervna ale fest nervna mam dnes vrcholny bod PMS... tak som rano kolegovcov hned varovala nech na to beru ohlad.. 😀
nenormalne ma bolia krize, prsia a podbrusko.. to bude teraz ina krvava pomsta toto 😔 🙄 "uz sa tesim"

puma.sue
18. nov 2009

bre ranko,

bubli, vcera som odpadla, tak som ti ani neodpisala. tie rezance mame take od babicky na trhu, domace... ale nie u nas domace, ale od nej domace 😉

nellie, aj my sme mali halusky, padruh varil. som bola v soku, lebo ani velmi nezaprznil kuchynu...
😝

a co sa tyka PMS, mna to este chvilu obide. ja som cerstvo po ovulacii (si myslim, pocitovo), takze este cca 2 tyzdne... ale total chapem, ze si na figu z toho nellie.
mna pre zmenu tak nasrali hned z rana dve byvale zamestnankyne, ze by som ich... POMOC!

bublinka11
18. nov 2009

Ahojte Nellie...viem ta pochopit, ver mi...ja mam MS dostat sice o tyzden, ale mne to uz tiez zacina...ja preto usetrim na testoch 😀 Vcera som bola hakliva na akykolvek dotyk, vesala som zaclonu a stary ma pohladkal po zadku, skoro som zo stolicky padla, co ma trhlo 😀

nellie_
18. nov 2009

bubli som presne na teba myslela, lebo viem, ze ty mavas tak dlho pred MS PMS.... mne to tak zacalo ale pred 2 mesiacmi a je to des...doteraz som vzdy mala len "zracie dni" a pupinky a teraz to je des.. uz asi 5 dni ma bolia prsia nenormalne a tie krize a brucho zacali vcera.. fakt sa tesim ked sa mi spusti a vsetky priznaky PMS odidu 😒

ja kupujem rezance coop znacka a su presne ako domace od maminky.. 😎 😎

ked som bola mala som sa ich tiez nevedela dojest.. ja vzdy iba take s maslom a kryst. cukrom zboznujem ked mi to chrumcuje pod zubami 😀 😀

puma.sue
18. nov 2009

to ako ti mozu rezance s cukrom chutit???
no pomoc...
zase som volala s mojou tetou, ona ma tak vycerpava... ☹
unavena som z tych reci. uz nech je to za nami cele... 😒

nellie_
18. nov 2009

pumi ja zas nechapem ako moze niekto rezance na slano jest.. 😀 j
ja to tak uz od decka zboznujem... 😎

joj aj s ou tvojou tetkou.... 😕 ved uz to nemate doriesene?? ved uz ste boli daco spisovat... 😕

puma.sue
18. nov 2009

spisovat ano, ale to je len dohoda, ze sa do isteho datumu veci vyriesia - damoklov mec... 😢
stale to nad nami visi a do leta asi aj bude...
a aj preto este nechcem baby... mam to ako strasnu tazobu tu vec...

madeline
18. nov 2009

pekne slnecne ranko 😎

madeline
18. nov 2009

inak ja mam rada rezance na sladko - s makom a praskovym cukrom a na slano s tvarohom 😀 ale kupene ee, robievam si domace 😉

puma.sue
18. nov 2009

sak ale "rezance na slano" su ako cestoviny, fettuccine... co to nepoznas? 😉
a ja si spravim take, co maju v mojej oblubenej restike. s kuracim maskom, susenymi paradajkami, bazalkou a smotanovou omackou. MNAM 😉

siouxie
18. nov 2009

dobré ránko (aj keď bez toho slnka, u nás 😀 ),
ako tak čítam, som niekde uprostred:

-slíže, rezance a spol milujem slané aj sladké. Ale iba domáce (najlepšie svoje či starkine),
sladké najlepšie s kryštálovým cukrom (makové alebo orechové), nech to dobre vŕzga 😀 😀 .

-krámy som dostala včera, takže nervy už nemám, za to pleť po čase fakt otrasnú. Som vedela pred týždňom, keď som hľadala prvú pomoc na bradu, že to tento mesiac nebude len tak... 😠 😀

A variť dnes budem kôprovku s domácou knedľou, ktorú rozmrazím 😀 😀 😀

puma.sue
18. nov 2009

siouxie... koprovaaaa, mnam!
a masko k tomu? alebo len vajko? ci ako?

to je dobry napad...

ale my na vikend uz mame jedalnicek a do konca tyzdna dojedame spanielske vtaky a bryndzaky...
len dnes MUSIM uvarit opitu polievku, lebo bez nej neviem zit 😉

a cez vikend v sobotu tie slize budu (aj sladke aj slane) a v nedelu jaternice na kyslej kapuste. stary sa ide zabit. ocino mi poslal po bratovi nejake domace, tak sme si spravili chute...
a polievka bude cez vikend len primitivna, lacna, zaprazena s rascou a vajickom. taku mozme, je to rychlovka a splni ucel

😎

siouxie
18. nov 2009

Pumi ja robím bez mäska, my celkovo mäsu veľmi nedáme (teda mužík by aj dal, ale obmedzujem ho 😀 ). Len takú s vajkom a knedľou. Keď som bola malá som to vôbec nemohla ani vidieť, ale teraz to milujem.

Zapraženú robievam aj ja, totálny lacák, rýchklovka a na zdravo 😀 😀 (teda ak sa nedá veľa zápražky). Šlapem na tej polievke už pár rokov 😀 😀 Ja tam dávam aj červenú papriku, cesnak a robím také vajkové halušky z hrubej alebo polohrubej múky. Niekedy dám nakoniec aj majoránku, je to polievka z ničoho, ale dokonalá 😀 😀

A inak, aká je opitá? To znie tiež asi dosť jednuducho...? 😀
Ozaj a obar poznáte?

nellie_
18. nov 2009

mnam vajkovu polievku aj ja mam rada.... 😎
to vzdy mamina hovori ze ked nas kojila tak po nej sa nenormalne vela mlieka jej tvorilo.. vzdy ked to vari to podotkne.. 😀 😀
takze tehule viete co mate varit ked budete kojit... 😀 😀

ta opita inak mna zaujima ze co to je... 😕

shaarka
autor
18. nov 2009

caute caute 🙂
citam a ako som tak pozrela do chladnicky, je prazdna! 😀 svieti tam len jeden karfiol.
tak premyslam, ze zbehnem skocit kupit smotanu a hrasok a urobim zapekany karfiol so zemiakmi, alebo vyberiem z mrazaku spenat alebo spravim lacnu polievocku alebo vyberiem kuracie prsia a zbucham cestovinovy kuraci salat... neviem sa rozhodnut.

a minule ktosi pisal o rezancoch (fliackoch?) s tvarohom, slaninkou a cibulkou, tak sme si spravili, obzrali sa z dvoch balikov a potom este dva dni travili. ale bolo to fantasticke! 😀

no cakam na ten recept na opitu polievku 🙂

nellie_
18. nov 2009

ja sa prave neviem dosmiat... 😀 😀 😀 😀 😀

rano som spominala kolegovcom ze dnes som nervna ze ocakavam maliarov.. (tvoj vyraz sa nam tu vsetkym strasne paci pumi..sorry za prebratie 😉 )
no a pred chvilou sa mi spustila krv z nosa tak som letela na vecko... a stretol ma kolega co ze sa mi stalo a ja ze krv sa mi pustila z nosa.. a on ze - mas tusim nejakych domylenych maliarov ked nevedia kde maju zacat s malovanim.. 😀 😀 😀

inak nechapem co to bolo.. to mi tusim prvy krat v zivote sa tak spustila.. 😅

siouxie
18. nov 2009

😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
18. nov 2009

hehe 😀 😀

monky1
18. nov 2009

zdravicko, pozeram, ze tu sa zase varit 😀 ...a u nas zase majster v kupelni 😕

puma.sue
18. nov 2009

ale sak opitu som tu uz spominala... je strasne dobra na opicu.
a vznikla u kamosky prave tak, ze "co chladnicka dala"...

cibula na jemne polkruzky, dusit dusit dusit, ked je makka, tak pridat na mesiaciky paradajky (cerstve), dusit! pretlacit 2 strucky cesnaku... zaliat vyvarom (vriacou vodou a buchnut bujon)... a po zobreti a zmaknuti vsetkych ingrediencii podavat s nastruhanou nivou - pre tehule tvrdy syr... 😉
a najlepsie aj s hriankou s maslom a vegetou - nie je nic lepsie 😉

puma.sue
18. nov 2009

monky, ak v kupelni, varit mozes, nie?
to ste este stale neprerobili???

vavenka
18. nov 2009

Ahojte,

idem dnes k dvojickam, takze som vas len dosla pozdravit, fuknem ranajky a padam...

Pekny den 🙂

puma.sue
18. nov 2009

vavi, ty si nejaka moc lacna bejbisiterka 😉
tak maj aspon pekny den!

monky1
18. nov 2009

pumi, mam navarene - robila som čínu s ryzou a aj polievku mam a zo tri kila greckeho salatu na sposob natierky a aj drozdovku, lebo drobec ma malo zeleza ...vcera boli svokrovci, myslela som, ze pridu okolo obeda - zjedia cinu a poobede uz len jednohubky, ale prisli az k veceru 😠 😠 😠 😠 ...takze budeme dojedat 3 dni 😖

a k tej kupelni - hana bola chora, mrzuta a vtedy by som tu nezniesla ziadnych chlapikov, ktori vrtaju, lietaju na balkon, prasia.....teraz je v skolke, chlapik maka a ja ma veget

puma.sue
18. nov 2009

mon, to je ako, ze grecky salat na sposob natierky? to sa chcem naucit, daj recepis! 😉

puma.sue
18. nov 2009

a to s hanou chapem. ze si chcela mat doma klud, ked bola na nic...
a ty sa ako citis???

monky1
18. nov 2009

puma 😀

jednoducho to nenakrajas ale nastruhas najemno....250 g lipt. salamy, 3 vajicka natvrdo, 2-3 uhorky, 1 mensia cibula, 2 PL kecupu, 1 PL horcice, sol, 3 plne PL tatarskej omacky - tot vsjo.......ja to struham na jemnom slzickovom struhadle, ale moze sa salama aj nakrajat na pasiky....a teraz som pridala aj kukuricu, co mi zvysila z obeda.....mozes pridat aj steriliz. kapiu, ja nedavam, je mi po nej tazko, ak je malo kysly, tak stavu z uhoriek, trosku cukru - jednoducho dochutis si 😉

monky1
18. nov 2009

no ja stale kaslem ako stary chlap, ide ma zadusit, nic neberiem, len fajcim fajku a pijem caje od vymyslu sveta - ale odtial potial, kedze nie vsetky byliny mozem 😖

puma.sue
18. nov 2009

zlatko, ale to nie je grecky salat potom, ale parizsky nie? 😉
lebo prave to ma zaujalo, ze grecky a'la pomazanka 😉

a nic ti nezistili? lebo ty chrchles uz dost davno, nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre