Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
19. nov 2009

ty si teda... 😀 A čo návšteva, už hladoš dorazil? 🙂

puma.sue
19. nov 2009

zrusil to...
takze z toho nic nebude, ale prave ma kamos lame na dooost dobre jedlo, tak vazne zvazujeme, ci nejdeme na otocku... a asi pojdeme. len mi musi odfotit to jedlo, na ktore ma laka, lebo mu neverim... 😉

siouxie
19. nov 2009

Sa máš, tak choď asi to bude naozaj stáť za to 🙂 😉

puma.sue
19. nov 2009

nakladany hermelin zozeriem vzdy... aj ked som scemerena a je mi na grcanie... 😉

siouxie
19. nov 2009

nóo, tak to aj ja. Akurát teraz v lete som jedla na Devíne taký... naložený asi pol hodinu predtým, nič moc, ale aj tak som ho zožrala, len tak letel. Syríky milujem. Fúú tak by som si švacla romadur. A to som teraz dotlačila cesnakovú nátierku 😀

nellie_
19. nov 2009

ahojte hermelinky... 😀
citam ze pumi sa chysta na veceru.. 😀 😀

pumi potesim ta - ked som dosla domov cakali ma tvarohove palacinky so slahackou a cokoladovym kremom, no nedajsi... 😀 😀 takze kalorie som dobehla len taky adidas 😀 😀
a teraz žužlem mojich milovanych haribo smolkov.. taaaaaaak ma bavi odhryzavat im hlavy 😀 😀

puma.sue
19. nov 2009

tak ma zlomil, vyzera super na fotkach, tak ideme...
cau zatial 😉

siouxie
19. nov 2009

nellie 😀 😀 😀 😀 to ja robím medvedíkom 😀 A odmietam sem chodiť, vy tu tiež furt len žeriete a ešte samé dobré veci, ktoré momentálne nemám a nemôžem si ich dať! 😠 😀
A idem do sprchy, nech tu nevyhladnem 😀

nellie_
19. nov 2009

siouxie 😀 😀 😀

ja uz som po sprche a vtierkla som sa sem na chvilu drahemu.. ale uz si idem lahnut lebo po sprche mi vzdy zastavia maliari a idu spat tak ich nechcem drazdit lebo ked sedim tak zacnu makat nanovo 😀 😀

pipimiska
19. nov 2009

dobry vecer 🙂

nellie,diiik ze mi to tolerujess 😀 😀

idem sa pochvalit,na 99 percent mam uz pohyby aaaa dnes som si kupila dvoje tehotenske nohavice v HaM a jednu kosielku 😵 😵

monika0001
19. nov 2009

ahojte...

už nie som snažilka.. a dlho nebudem moct byt... všetko sa mi zrútilo... som bez práce, nemôžem maž bábo...
aký význam pre mňa má mať teraz život?

pipimiska
19. nov 2009

ahoj monik..preco uz niesi snazilka?velmi rada by som ti pomohla...urcite sa ti to raz podari,ako kazdej,ktora to nevzdala,aa vtedy si povies,ze si to mala urobit uz skor...mysliet na pekne veci a verit v zazraky 😉
aj mne sa kopili problemy,aj zdravotne aj v manzelstve,ale zle diagnozy nemusia byt pricinou nepocatia..
videla si film the secreet?..ja este nie,ale mam okolo seba ludi,ktory po tomto dokumente zmenili svoje rozhodnutia,myslienky a zacalo sa im viac darit 😉

puma.sue
20. nov 2009

bre ranko, dnes som prvaaa... 😀

Moni, co sa deje prosim ta? 😢

anaxamon
20. nov 2009

dobre ranko prajem🙂 dufam, ze tu dnes bude vladnut dobra a pozitivna naladicka 😀 😀

puma.sue
20. nov 2009

ahoj anax, mala si niekedy pocit, ze to tu tak nebolo?

siouxie
20. nov 2009

ahojte 🙂 . Anax, určite áno 😉 , vonku to dnes vyzerá opäž na krásny deň (teda aspoň u nás).

puma.sue
20. nov 2009

siouxie, neprovokuj zase...
ja sa budem v robote zadrbavat a ty sa flakat po vonku... vrrrrr 😢

anaxamon
20. nov 2009

dnes rano po precitani poslednych par prispevkov sa tu taka ina nalada chcela doplazit...ale mozno som len mala zly pocit🙂

vonku je krasne ale aj chladno co som bola rano celkom soknuta ked nam afto ukazovalo len plus dva stupne..uz len trocha snehu a pomaly aj ta predvianocna nalada pride..ale o snehu v ba radsej nejdem snivat bo potom tu bude galiba 🙄

vcera vecer som varila super duper kari🙂))ale samozrejme take poslovakizovane...s korenovou zeleninou 😀 😀 😀 ale super ryza sa mi uvarila v ryzovom hrnci tak ta to vyvazila 😝

puma.sue
20. nov 2009

odkedy mi kamos doniesol prave kari z Indie, ten nas zlty prasok, co tu predavaju, si nezasluzi nazyvat sa kari 😉
v Indii su tisicky druhov kari... to sa s tym "nasim"neda porovnat...

anaxamon
20. nov 2009

puma, nastastie nepouzivam ten bezfarebny prasok od nas z obchodu... 😀 kupujeme minimalne v raichu...ale naposledy sme si nakupili ked sme boli u brata v anglicku, v speci obchode, kde sme stravili s manzelom straasne moc casu co sme nevedeli ktore korenie si vybrat 😀 😀

ale take prave z indie, fajne namiesane musi byt na nezaplatenie 😵

puma.sue
20. nov 2009

tomu ver, to sa nedalo porovnat. doniesol mi zvlast na kuracie masko zmesku a na zeleninu.
a je to strasne pikantne, teda ten jeden druh na kura...
uz to ani nemam, som sa tym cpala ked mi to priniesol...

bublinka11
20. nov 2009

Ahojte 🙂
Nellie a co tvoje predsavzatie o nejedeni po 17,00 hod.??? Haaaaaaa? Si to zmenila na jedenie od 13,00? 😀 😀
No ja som este asi prave kari ani nejedla, ak by malo stipat...moj mm dava kari do vsetkeho, este aj do prazenice 😀

puma.sue
20. nov 2009

bubli, ja som sa vcera o 20.30 dovalila ku kamosovi a zozrala som tristvrte nakladaneho hermelinu, s feferonkami, cibulou a bielym chlebom 😀 a nemam vobec ziadne vycitky, tak to malo byt 😉
sme boli prvykrat aj s Adamom na navsteve u "cudzich"... Celkom dobre to znasal...
Aj ked, je to ancikrist...

bublinka11
20. nov 2009

To ja si robim z Nellie srandu, lebo ona robila reklamu nejedeniu po 17,00 😀
Ja som vcera este vecer varila a tiez som stihla "chutnat" tak, ze polovica skoncila v mojom pupiku 😀

nellie_
20. nov 2009

no ahojte.. 😀 😀 😀

bubli no kde je uz to predsavzatie.. 😀 😀 😀 to sa porusilo hned prichodom PMS signalov 😀 😀

asi pred polhodinou sme sa vratili z piestan.. bola som drahemu robit zavoznika, siel vykladat palety z anglicka tam do jednej firmy... 😀 😀 tak som sa troska povozila... chceli sme sa ustavit v Draciku pozriet deckam nejake hracky na vianoce ale nakoniec sme boli len na klasicky nakup v tescu a ine sa nam nechcelo 😀
ze sak mame este dost casu do vianoc tak co sa budeme nahlit 😀 😀

teraz sa chystam upratovat lebo to tu mame ako po vybuchu 😅

puma.sue
20. nov 2009

ahoj nellie, tebe je ako dobre, kedze si domka???
hned by som aj ja zostala...

uz viete, co svojim rodinam pod stromcek? ja mam stale dilemu, kua...

nellie_
20. nov 2009

pumi no trocha viem...

- segra si povedala ze zehlicku
- mamine asi objednam taky super krajac na cibulu z Tupperware.. lebo teraz pouziva moj a nevie si ho vynachvalit a ku tomu nejaku knihu alebo svetrik alebo tak..
- a deckam dufam ze splasim daco v draciku
- svokrovcom - netusim... 😅
- drahemu no tak to absolutne netusim... 😅 - mam pocit ze ma vsetko.. 😀 a on ma samozrejme taky isty o mne... 😀 a ani neviem co mu poviem ze by som chcela ked sa ma spyta... 😅

lenuska85
20. nov 2009

Ahojte dievcence 😀 Som vas dlhsie zanedbavala tak som vas dosla trocha pozriet.

Nellie aj ja ti zavidim ze si doma, ja som v robote ble ble
Pumi ja ma tiez takuto dilemu, ze co pod stromcek, lebo ked sa opytam co by chceli tak mi vzdy povedia ze NIC.

nellie_
20. nov 2009

ahoj lenuska 🙂

hej dobre to je byt doma.. len uz to vidim ze zas som sem zasadla jak taka kvasnica a tolko som si toho naplanovala..tak idem priebezne zacat daco robit.. 😀 😀 😀
ale este sa samozrejme ukazem.... 😎
drahy siel daco pomoct svokre tak sa nemusime bit o pocitac 😀

bublinka11
20. nov 2009

No hello Nellie 🙂
No mne vcera sestra nasepkavala, co jej mam kupit, tak snad cosi vyberiem...problem je mama, ta ma asi vsetko 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre