Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
1. dec 2009

shaar, fajn, ze si sla len s jellou 😉
tentokrat 😉

ja sa musim priznat, ze ja som nicole nemala vobec rada, ALE odkedy som zhliadla "the others" tak uznavam, ze je to PANI HERECKA 😉

a shaar, nic si z toho nerob, ani ja nemam pochodene, ale chcem to trochu aspon zmenit. nedokazem si samu seba predstavit v nejakych trampkach s ruksakom na chrbte, lebo pokial sa da niekam vysvtverat autom, tak som tam autom 😀 ale chcela by som to zmenit. ziadne vysokohorske tury, ale len take light prechadzky... a hlavne, ja sa hanbim za to, ze nepoznam Slovensko a pritom je tu tak vela krasnych veci...
preto sme vymysleli ten Raj... na vikendy budeme chodit po vacsich mestach (piatok, nedela), ako sme boli pred par tyzdnami napr. v Trencine... Nitru chceme pozriet, potom jednym vrzom Bystricu a Zvolen. Ja to totiz vobec nemam pochodene a mrzi ma to...

a ja dnes budem varit kuraci stroganov - sa moj drahy rozhodol... k tomu asi opekane zemiaky... takze toto bude u nas na veceru... a ty neprovokuj s prazenicou, to bude u nas asi az cez vikend... ☹

shaarka
autor
1. dec 2009

dobry napad, take predsavzatie - pochodit slovensko, aspon mesta... fakt super. a budete chodit s adamom?
no ja si to velmi s jellou neviem predstavit, hlavne preto, lebo takmer vsade je pristup so psom zakazany 😒

ja mam dnes v plane zapekane zemiaky s karfiolom, ale nie som si ista, ako budem postupovat, pohladam nieco na nete 🙂

puma.sue
1. dec 2009

ja som si ten stroganov tiez na nete pozrela, to len moj dnes rano v aute zavelil, ze by si dal, ze jeho mamka take robievala... no sak uvidime...

a bez adama budeme chodit. presne preto, co pises + chceme si uzit sami... aj v noci sa poflakat a tak. chapes... mame velke stastie, ze moja mamina ma rodinny dom a nema s nim problem, ked jej ho prinesieme na varovanie. tesi sa z neho a je rada, ze nie je sama...
takze o dogsitting sa starat nemusime 😉
mna to stvalo uz dlho, ze to tu vobec nepoznam, hlavne, ze som sa po svete kade take poflakovala... a neviem ani len priblizne kde je stara tura (to je len priklad 😀 ). a tesi ma, ze moj chlap suhlasi s tymito "vypadkami"z casu na cas...

shaarka
autor
1. dec 2009

pumi, no to mas s tvojou mamkou dobre... nasi s jazvecikom su zvyknuty na stereotyp - je to lenivy rozmaznany pes, ktory kym sa dostane z izby do izby, trva to... ale jella je raketa, nema problem onuchat zradlo na kuchynskej linke a vencenie pre nasich enprichadza do uvahy, su bojkovia. takze iba ak by ju vzali na chalupu, comu predchadza 45 km cesta s jellou v aute. nasi sa jej boja 😀 teda nie tak, zeby im ublizila, ale nie su zvyknuty na taku kopu energie 😀
a okrem toho ja ked mam jellu nechat nasim doma len dve hodky, kym skocime napr. do obchodu (kedysi sme tak robievali), tak mi puka srdce a cely cas na nu myslim a ponahlam sa domov 😀 mi sibe.
ked sme isli na pohodu do trencina, nasi ju brali na chalupu uz vo stvrtok a ja som revala jak rieka... jella sui vrtela chvostom a v pohode cupkala po schodoch s ocom, ja som stala vo dverach a pukalo mi srdce 😀 😀 😀

shaarka
autor
1. dec 2009

tym som chcela povedat, ze akakolvek tuzba po poznavani slovenska nebude vypocuta, pretoze myslienka byt co i len den bez jelly mi trha srdce 😀

tehotne, farbite si vlasy? ak ano, tak cim?

nellie_
1. dec 2009

pumi - ja tiez nemam slovensko vôbec pochodene.... 😅
v tatrach som bola 2x v zivote ale uznavam ze v tom septembri ked sme tam boli tak ma dostali.. ale ci sa tam este niekedy ukazeme to neviem teda... 😀 😀
ja radsej prachy vyhodim na primorsku dovolenku - nas s MM behanie po turach a lyzovacky nebavia.. my radsej lenosenie na plazi 😀 😀

shaar ty si teda toho postihala... 😎 😎

moja tehotna svagrina si farbila aj pri prvom tehu a aj teraz si farbi a to ona pouziva fest peroxidovu blond... 😅
podla mna ak si kupis teraz nejaku tu setrnu bezamoniakovu farbu tak sa nic nestane ked sa nafarbis... 😉

puma.sue
1. dec 2009

shaar, chapem. nas adam je tiez ancikrist, ale niekedy mi to dobre padne, ked je u mamky.
ona sa z neho tesi, on sa tesi z nej - lebo ho rozmaznava a ja sa tesim, ze si oddychnem od vrtule v byte 😀
ale podla mna sa daju vsade najst aj take typy ubytka, aby ste aj so psikom mohli ist. aj ked, vy uz teraz asi len doma radsej sedte a vytesujte sa z nasledkov jednej augustovej noci 😉

nellie_
1. dec 2009

stroganov to vôbec nevarievame.. to nie je nahodou take to maso kde idu do šťavy aj nasekane uhorky?? 😕
mne to kedysi chutilo v skole ak je to ono... a tiez sa to chystam uz davno vygooglit a urobit... 😎 😎

a mne sa nicole tiez pacila vo filme "the others" to bol genialny film.. hlavne ten prekvapivy koniec.. 😀 😀
a este sa mi pacila v tom filme kde hrala aj s Tomom kde sa to o tu pôdu bili uz neviem nazov nejak - daleko, blizko alebo navzdy a daleko.. tak nejak... 😀
a videli ste s nou Australiu??? krasny film... 😵 😵 😵

shaarka
autor
1. dec 2009

heheheeeeeee 😀 krasne si to napisala - bola to fakt horucka sobotnajsej noci 😀 😀 😀
no nejde len o ubytko ale aj o pristup do restiky, do krcmy... na voditku cely den byt nemoze a na nepreskumanom mieste byt na volno, alebo medzi ludmi... no neviem.
mozno by sa to dalo ale teraz je to naozaj uz bezpredmetne 🙂

nellie, takze v pohode. ja som tiez ZA farbenie, ale pred casom som bola vysrata, tak som si kupila len farebne sampony. ale to sa hned zmyje, farbi to uteraky... tak premyslam, ze miniem este ten sampon a nabuduce si kupim normalnu farbu, co vydrzi.

puma.sue
1. dec 2009

nicole, toto je ono:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2486

a tak to aj idem spravit.
ono, maso na UHO (univerzalnej hnedej omacke) s kyslymi uhorkami sa u nas vola znojemske.
stroganov je aj s kecupom, horcicou a smotanou... evidentne...
aspon tak to pisu

shaar, kolegyna je v 33tt a bezne chodi kadernicke na farbenie cele tehotenstvo, aj jej zosvetluje vlasy, nema s tym problem...

shaarka
autor
1. dec 2009

ok,tak uz sa az tak zle necitim 😀

puma.sue
1. dec 2009

shaar, nemas preco...
mozno by som si na to dala bacha, menej experimentovala, ale nemyslim, ze to ma nejaky zly dopad na bejby...

nellie_
1. dec 2009

mnam ten stroganov moze byt super.. to isto vyskusam.. mam rada smotanove omačky... 😵 😵 😵

jaj ano ano to som si pomylila so znojemskym... UHO ten vyraz milujem... 😀 😀 😀
UHO a UBO 😀 😀 😀

nellie_
1. dec 2009

mnam ja uz sa tesim na obed.. ideme si objednat taky super salat.. milujem ho... 😵 😵 😵
zeleninka - salatik, porik, fazulka je v tom a neviem co vsetko mozne a s grilovanymi a vyprazanymi prsickami..mnam uz teraz mi slinky tecu na klavesnicu 😀 😀

puma.sue
1. dec 2009

a este je UHP (univ. hneda polievka) - bezne k dostaniu v skolskych jedalnach, niekedy oznacovana za sosovicovu, fazulovu, krstkovu, krupovu, zasmazenu, rascovu, cesnakovu, zemiakovu 😉

ja mam uz tiez obed na ceste, cestoviny so spenatom... will see...

bublinka11
1. dec 2009

Caute caute...no nech uz je obed, dnes som akosi skoro hladna 😉
Shaar ty chodis na Pohodu? Aj ja...sme sa tam isto stretli 😀 😀 😀

puma.sue
1. dec 2009

ahoj bubli, dlho si sa neozvala, co je s tebou? 😀

shaarka
autor
1. dec 2009

heeeej bubli 🙂 nebola som vzdy, cosi. vacsinou nebola dobra partia, nikomu sa nechcelo. parkrat som bola s kamoskami, s byv. frajerom, ale to bola katastrofa. mi chybal taky ten ozajstny sparingpartner. no a pred dvoma rokmi s MM sme sa hadali, tak ostal chudak sam a ja som sa bavila so spoluziakmi 😒 a tento rok bol zas smutny a komplikovany a este som mala aj mykozu 😀 😀
buduci urcite nepojdeme... ale atmosku tam milujem!!!

bublinka11
1. dec 2009

Ahoj Pumi...no vies, mala som povinnosti a bola som mimo net 😀 😀 😀
Shaari aj ja tu atmosku milujem...a preco nepojdete? Ved su tam aj detske kutiky 😀 😀 😀 To uz bude mat krpec 2 mesiaciky...chuda, by ohluchol!

puma.sue
1. dec 2009

jasne bubli, to poznam... kazda mame z casu na cas aj ine povinnosti 😉

pohoda a pod. su absolutne mimo mna, ale pokojne si pokecajte 😉

shaarka
autor
1. dec 2009

bubli, si si aj sama odpovedala 😀 a ked budem kojit, tak by som si to teda velmi neuzila...
pred 2 rokami bola jaka horucava? my sme umierali... toto babatku neurobim. a okrem toho na pohode sa aj co? pije. 😀

pumi, preber stafetu, ja idem nieco uzitocne porobit.

puma.sue
1. dec 2009

ja to nezvladam, ja uz tiez robim nieco uzitocne...

ale verim, ze sa niekto najde, kto to tu preberie...

flamenga
1. dec 2009

baby sorry, že vám skáčem do debaty, ale chcem sa opýtať.... ten ultrazvuk u Dankovčíka... ako dlho trvá to vyšetrenie? A berie presne na hodinu, kedy som objednaná? Lebo som objednaná na desiatu ráno, chcela som, aby so mnou išiel aj manžel, ale na dvanástu mu do toho niečo prišlo... tak či sa mu vôbec oplatí so mnou ísť.... 🙂

shaarka
autor
1. dec 2009

bubli, ja este pridem, ale musim ist da trobit karfiol 🙂
flam, ja som zatial bola unho 2x a stale som cakala nejakych 20-30 min plus vysetrenie asi 15 min. - cize teoreticky by to tvoj muz mal do 12 stihat.

vavenka
1. dec 2009

Flam v pohode stihate, ja som cakala tak 20 min a vysetrenie trva asi 15 min....
Drzim palce.... A nebude to robit Dankovcik ale Muranska 😉

vavenka
1. dec 2009

Pumi ja mam Slovensky raj preslapany, je tam naozaj krasne, mne sa tam paci viac ako vo vysokych tatrach - najspamlepsia je tura sucha bela a prielom hornadu, krasne fakt.... V lete vodopady v zime ladopady 🙂
Co sa tyka ubytka, my sme chodievali na Podlesok, ale myslim ze tam to dost schatravelo, na nete je toho kopec....Milion chatiek sukromnici prenajimaju....

vavenka
1. dec 2009

Hej Shaari, a co sa tyka farbenia -tak vies, ja si odfarbujem na svetlo aj teraz, cca kazdy mesiac, jedine co je ine, tak dodzriavam ten cas ktory mas mat farbu na hlave, predtym som ju mala nadzabanu aj vyse hodiny, teraz sa snazim max. tych 40 min a farbim sa na chodbe, nie v kupelni, a pri otvorenom balkone, aby sa to luftovalo.....
No a uz ked sme pri tom aj by mi uz trebalo nafarbit, uz mam pekny odrast 😀 😀

puma.sue
1. dec 2009

vavi, dakujem velmi pekne za tip... urcite nieco vyuzijeme...
a este sa snad dovtedy popytam znova, ved to je este daleko 😉

flamenga
1. dec 2009

vave ja viem, že Muranska.... 😀 len som si tak zvykla hovoriť, že idem na ultrazvuk k Dankovčíkovi 😀 Môžem ešte otázku? 😅 kde presne sa to nachádza? Viem, že niekde pri Jumbo centre....

vavenka
1. dec 2009

Flam vojdes do dveri lekarne Gram - to je oproti Jumbu na tej strane ako zeleznicna nemocnica, a hned v lavo su schody - ides na 2. poschodie 😉 a tam uz to najdes.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre