Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
11. dec 2009

😵 juli...
i ked su teploty extremne vysoke, na grafe pekne vino ovulaciu - i ked by som ju posunula o par dni neskor, ako ju vyznacil FF.
urcite si urob test. to, co sa ti zda nemozne, moze byt kludne mozne.
a ak vyjde test negativny, tak naklusaj k doktorovi, nech sa na teba pozrie este pred sviatkami.
drzim palce strasne!!! 😵 😵 😵

testuj urcite uz teraz, - ak si tehu, tak sa to ukaze. 😉

shaarka
autor
11. dec 2009

a este - nebola si chora v tomto cykle?

anaxamon
11. dec 2009

jiliet ja by som na tvojom mieste asik tiez uz testovala a to som dost trpezlivy tvor 😉

shaar ano odniesol 😀

flamenga
11. dec 2009

anax čo si mala prdkajúcu malú návštevu? 😀

shaarka
autor
11. dec 2009

hladnaaaaaa som. 😒
idem si urobit spagety

anaxamon
11. dec 2009

navsteva bola mala, ale nebola prdkajuca, to este len bude, bo papal prvy krat strukovinu, krachovu kasu s vajickom...ale ako shaarka spravne poznamenala odniesol si prdiky domkov s smaminkou 😀

anaxamon
11. dec 2009

mala by som ist upratovat casopisovu spust co tu po malom ostala ale som sa zacitala do tohto

http://bratislava.sme.sk/c/5147951/pavel-pospis...

juliett7
11. dec 2009

nie chora som nebola. Aspon o tom neviem. Ja by som tiez posunula ovulku na 16 DC ale aj tak to vychadza 18 dni zvysena teplota. Testnem a dam vediet.
Anaxamon, ja vobec nie som trpezliva, ale ked mi lekar povedal, ze jedina moznost ako otehotniet je IVF tak si jednoducho nepripustam, ze mozem otehotniet takto

flamenga
11. dec 2009

jaaaj, ja som myslela, že ti vyprdkal byt 😀

flamenga
11. dec 2009

juliett tak testuj a čakáme na výsledok 😵 tfuj tfuj tfuj... a hlavne nezúfaj, ale ver... nebola by si prvý ani posledný zázrak na tejto stránke 😉 😵

anaxamon
11. dec 2009

juliet skoda ze tu nie je pipimiska, kedze otehotnela napodobne ako ty, ak sa nemylim, tiez cakali uz na umele ked zistila ze je tehu 😉

flam nie nie 😉

shaarka
autor
11. dec 2009

juli, ked testnes?
strasne sme netrpezlive.
teraz?? 😀
rychlo daj vediet!

anaxamon
11. dec 2009

ci tinika to bola co cakali na umele?

bublinka11
11. dec 2009

caute caute...Shaari aj ja mam dnes spagety...ale ja by som ich mohla aj kazdy den 😉
Flam citala som o tom "sladkom teste"...moja Dr. to dava babam domov a oni to rano doma vypiju a tiez im radi dat si tam citron a potom uz rovno idu k nej na testy...vsetky tehule, co mam okolo mi povedali, ze to zvladli uplne v pohode hlavne vdaka tomu citronu. Tak sa neboj...
A kolko si schudla "vdaka" vracaniu? To este stale a kazdy den???

nellie_
11. dec 2009

no juliet fakt nadherny graf.. 😉 drzim palce pri testovani 😵 😵

flamenga
11. dec 2009

bubli hej ešte stále a každý deň 😀 ale ja len nalačno.... takže jedlo vo mne ostáva... no aj tak som ešte + 0 kg 😀

flamenga
11. dec 2009

všetko mi ide do pupka 😕 na tele nepriberám, ale keď sa najem, tak vyzerám ako v šiestom mesiaci min. 😀 pritom +0kg 😕 😀

shaarka
autor
11. dec 2009

flam, no to mi hovor 😀 bruch mam fajny, aj s huspeninou na vrchu 😀 😀 😀 az moje oci neveria, co vaha ukazuje 😀
a kde mas bruskate fotky? sa hanbis? ☹

flamenga
11. dec 2009

shaarka nemá mi to kto kúpiť baterky do foťáku 🙄 😀

shaarka
autor
11. dec 2009

anax, to bola pipimiska, co tak zazracne otehotnela 😵 teraz to uz mozem napisat - si pamatam, jak som dostala IP, ze ci // mozu na teste znamenat aj nieco ine ako tehotenstvo. chudiatko, vobec tomu nechcela verit!!! 😀
tinika otehotnela z jedneho sexu siroko daleko (ako ja) 😀

bublinka11
11. dec 2009

Jej baby, to sa aj ja mozem tesit, ze nebudem ako velryba, ked otehotniem??? 😀 lebo mna sa uz teraz niekedy pytaju, ze ktory mesiac? 😀

nellie_
11. dec 2009

mna zas vytocila segra.. no zabit malo.. ja mam stres ze nemam este ani jeden jediny darcek kupeny a ona mi vitazoslavne vola ze uz ma vsetko aj pobalene, ze uz iba masle s menami ponalepuje na to.. 😅

dufam, ze zajtra konecne pojdeme do toho trencina lebo ma inak porazi.. 😀 😀

a konecne viem co chcem ja od MM na vianoce... - toastovac... 😎 😎
lebo co sme mali tak ten odkedy pouzivala segra na intraku tak tam ho dokatovala statocne a uz je nepouzitelny... a ja aj drahy zboznujeme plnene toastiky... takze to bude vlastne spolocny darcek.. uz si kupime taky poriadny... 🙂

anaxamon
11. dec 2009

shaar tak dakujem, bo som normalne zneistela ci som sa nepomylila...🙂))

myslite ze juli teraz testuje?

shaarka
autor
11. dec 2009

flam, no vskutku oroginalna vyhovorka.
a to nie je luto, ze si neuchovas, ako ti rastie brusko?
a v com je problem? mas nieco s chodzou, s rukami, alebo nemas peniazky? 😀 😀 😀

anaxamon
11. dec 2009

nel paradny darcek, jamilujem taketo somarinky do kuchyne, len uz pomaly nemame kam spotrebice davat plus nam teraz pribudne pekarnicka...ale inak by som toho vedela navymyslat si do kuchyne do milej jarmilej 😀

nellie_
11. dec 2009

a prave pozeram ze ved to ani nie je az take drahe....

tento by sa mi aj pacil... http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?p...

no veru juli by mohla testovat... jeeeeej ona je vlastne moja menovkyna teda ak to nema len taky vymysleny nick.. 😉

shaarka
autor
11. dec 2009

ja myslim, ze juli utekala do lekarne po test 😀 😀

nellie, aj ja som darovla aMM toastovat, tusim minuly rok. ale nevydrzala som do vianoc, toastovali sme uz skor 😀 takisto ako som nevydrzala teraz, drahemu som zastihavaci strojcek dala uz pred 2 tyzdnami, ked som sa na jeho zachlpeny ksicht uz nemohla pozerat 😀 😀 😀 nechcel, ale donutila som ho, ze musi dostat hned. 😀

nellie, mam napad, ako schladit tvoju segru - povedz jej, ze ty uz co - to mas, ale ze pre nu si nic nenasla, takze tento rok bude biedny, lebo ani vasa mamka nic pre nu nenasla, ze sa s tebou radila, a ze asi jej das par euriciek a nech si daco kupis sama 😀 😉

nellie_
11. dec 2009

anax ja som taka ista... 😀 😀 😀

a drahy ma prekvapil, ze mi za body co zbiera za tankovanie objednal robota Philips.. normalne som zostala v soku, lebo som vedela, ze si chcel nasetrit na GPS-ko alebo novy maly DVD prehravac na USB vystup.. ale toto ma fakt milo prekvapil ze objednal preve toho robota.. lebo nic take nemam a vzdy som si ho chcela kupit.. 🙂

bublinka11
11. dec 2009

Shaari...chuda Nellie´s sister...este bude mat traumu a prestane sa tesit na Vianoce! 😀 😀
Povedz jej Nellie, ze ty tento rok nikomu nic nekupujes, ze na co, aj tak vsetko maju... 😀 😀 😀
Znegujem Shaarku a sama vymyslim takuto blbost 😀

anaxamon
11. dec 2009

nel to ti este oznamil po vcerjasej burke ci to uz skor?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre