Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
12. jún 2009

ahojte

mad ja nap...
tak krasne tu vyzeral zrana ze bude a uz je zase tma a chcie, a poraziiiiii
ja idem dneska k lekarke, uz dostal avizo aj mm, ze ide somnou a snad sa dostanem kuknut a vyskusat nejake saty konecne...
a co vy?

madeline
12. jún 2009

nely - tak u nas je tiez divne pocasie, ale momentalne sa vyjasnilo 😉 k akému lekárovi ides? saty ta hadam rozveselia, nie? ja dne snerobim nic vynimocne, ale zajtra ideme na splav 🙂

shaarka
autor
12. jún 2009

ja sa mam ok, uz davno som sa taka stastna nezobudila. ze je piatok! jasne, ze vplyv malo aj to, ze MM bol vcera ukazkovy a konecne po niekolkych dnoch zariadil asi 5 veci, co ma tazili ako balvan 😀 😀 😀
dnes oslavuje kamos XXX, takze ideme chlastat. tych tridsiatok bude tohto roku este zopar... 😀 ale ja dufam, ze nebudem moct pit 😀

nelynka
12. jún 2009

normalne k obvodacke idem, nech mi daco da na tie dutiny lebo je to neznesitelne, nevladzem uz ani dychat a len sa modlim aby som nemusela nic kusat bo mi ide usi roztrhnut

nelynka
12. jún 2009

a kam ides na splav?

nelynka
12. jún 2009

shari tak si to uzite, ja som tiez chcela ist vecer von ale nic z toho, som hotova, nevladzem..
my uz nastastie v rodine ani okolo tak skoro 30ky mat nebudeme, skorej bude 40ka alebo 50ka 😀

madeline
12. jún 2009

shaar - tak my sme si uzili 30 - tok minuly rok (mm rocnik), tento rok len par - naposledy minuly vikend 😀
nely - ja mam inak dnes tiez nejaky fufnavy hlas, ale hadam sa to da do poriadku, ideme splavovat Hron, teda ja osobne nie, lebo ja som sracka a v tomto pocasi padnut do vody, nie je nic pre mna, ale gulas bude, tak sa tesim 😉

nelynka
12. jún 2009

jaaaaj gulaaas to heeeej to heeeeej...
tak mna to drzi uz nejaky 4ty den a uz tak ze ani v noci neviem poriadne spat..
a naplno to prepuklo predvcerom ked sme boli s mm na chinu a ja som si dala kung pao a chcela som nepalive a oni mu urobili extra palive..vtedy ma chytila hlava a na druhy den som sa zobudila a uz sopel, dutiny, usi jak slak boleli

madeline
12. jún 2009

no som zvedava aky bude (ten gulas), ale ja si budem aj opekat, takze mne stacia aj spekacky 😀
ja som bola vcera cvicit a asi sa tam na mna nieco nalepilo, ale strekla som si Jox do hrdla, takze ma zatial nic neboli, len ten hlas mam huhnavy 😠

nely - hadam nemas prasaciu chripku? 😀

nelynka
12. jún 2009

mad aj ja som si to vcera povedala ale toto nie su klasika priznaky chripky 😀 😀 😀

to su len dutiny chytene a z toho ma boli cela hlava a usi..

no ale uvidime co povie doktorka dneska 😀 😀

nelynka
12. jún 2009

tak ja idem, majte sa..

madeline
12. jún 2009

nely - tak nech nieco dokina vymysli 😉

anaxamon
12. jún 2009

ahojte, to uz vsetky vikendujete?

shaarka
autor
12. jún 2009

cau anax, som bola von so psom. a stalo sa cosi strasneeeeeeeeeee

anaxamon
12. jún 2009

a chce sa ti o tom aj pisat ci si nechas pre seba? 😅

shaarka
autor
12. jún 2009

heeeej uz pisem 😀

anaxamon
12. jún 2009

myslis to motto? ak hej tak co uz, snad len kopni do dacoho a potom uz len cakat na dalsi mesiac.. 😖

shaarka
autor
12. jún 2009

no.
tak sme sli von a zrazu jella zacala nuchat okolo seba, stopovala. tak som ju nechala a isla za nou (na dlhom samonavijajucom voditku). zrazu som zbadala maleho poskakujuceho a pipkajuceho vtacika!!! tak mi bolo jasne, ze koho jella stopuje. nastastie som stihla chytit voditko (lebo by sa nestihlo samo navit), trosku ma porezalo, ale nastastie som ju zastavila a pozerali sme na vtacika.
a zrazu sa vytrhla, skoro ma zvalila na zem a vtacik bol v papuli! jasne, ze bol koniec. som myslela, ze ma porazi!!!
no dobre, a co teraz?
kricim na nu, nech ho pusti. a ona stoji ako zamrznuta, hlava zvesena, kridla trcia z papule, kvapkaju jej sliny. tak sme sa pohli, myslela som si, ze vtaka pusti - ved ked ho chytila, tak ho hadam nebude mat chut prehltnut. ale nie, ona s nim isla ako s koriskotu. este si ho viac do papule dala.
tak som si povedala, ze to prislo sice skoro (lebo ju mame kratko), ale musim jej strcit prsty do papule. mala som teda malu dusicku, predsalen, nevedela som, ze co. lebo mohla skusnut a prsty by mi tam ostali. naokolo ziadny konar. tak som to riskla.
a nastastie pootvorila papulu, neodvazila sa zhryznut moje prsty, potriasla som hlavou a vtacik vypadol. na zem. prederaveny.
bleeeeeeeeeeeeeee 😖
to je take smutneeeee 😢 😢 😢 😢 😢 😢

shaarka
autor
12. jún 2009

nene, motto nie, idem ho zmenit, lebo je neaktualne. som 7.DC, srande este len bude cca 7 - 10 dni 😀

kraskanz1
12. jún 2009

shaarka....
no neviem ci som krasna ani moc nie ale tak si aspon zvysim sebavedomie... 😀 😀 😀 😀
inac chcem sa nieco spytat je to mozno trapana otazka alet tak co uz...
bolí maternica alebo v ju citit ked je zena tehotna??? 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
12. jún 2009

kraska, musis napisat do tehuliek.
ale pokial viem, tak trosku ano, ked sa zacne roztahovat. 😉

mimomu
12. jún 2009

😠 😠 😠

kraskanz1
12. jún 2009

shaarka
aha ale to bude urcite az v pokrocilejsom stadiu tehotenstva nie???a nie na zaciatku.... 😒 😒 😒

pipussa
12. jún 2009

ked je pozitivny ovulacny test /vyraznejsia druha ciarka /, kolko sa treba intenzivne snazit ?

kraskanz1
12. jún 2009

no myslim ze do 48 chodina najsneskor treba robirt tutumutu

mimomu
12. jún 2009

kraska je to individualne,ale predpokladam ze ta bolia skor vajecniky.kolkaty si dc?
po ovu uz vela casu nie je,tak max.2 dni.

kraskanz1
12. jún 2009

mimomu
ta otazka patrila mne???lebo neviem co znamena to dc??? 😀 😀 😀

mimomu
12. jún 2009

ano tebe 😉
dc je den cyklu-od zaciatku poslednej menstruacie az po dnesok 😉 🙂

shaarka
autor
12. jún 2009

mimo, ten pozitivny test znamena, ze ovulka este len bude. do 36 hodin 😉 spravidla cac o 36.

kraskanz1
12. jún 2009

no 58 den a podla lekara som mala ovulku prveho aprila a vtedy sme snazilkovali velmi vela 😀 😀 takneviem....elbo asi len posledne dva tyznde ma strasne bolia vajecniky a citim maternicu..neviem ci to moze byt tehu alebo nejaka cysta zasa..alebo uz neviem co 😒 😒 😒 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre