Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
16. jún 2009

zajtra ideme...

a idem teraz pa. ideme za svokrou do roboty, vecer sa ozvem ked budem mat cas..

shaarka
autor
16. jún 2009

halo.
byty furt drahe 😀
dusno, dusno tu je, vlhko, az sa mi tazko dycha 😒

madeline
16. jún 2009

pa nely ... trochu opozdene, ale predsa 😀
ahoj shaar, ako Jella?

barbike
16. jún 2009

no ved ja som tiez uz nastavena tak ze ked to bude treba tak urcite pockam...3 meisace ubehne ako voda.
no ale zatila som nic nezistila...teraz len nastupuju vysetrnia...kultivacie, atd...zabava zacina 😒

tinika
16. jún 2009

ahojte,
scar gratulujem, ja idem vo stvrtok na krv a mozno utz ta uvidime čo noveho 🙂

anaxamon
16. jún 2009

konecne osprchovana a opat sa citim ako clovek 😀

anaxamon
16. jún 2009

halo halo kde ste kto??

dneska tu budem trpiet samomluvou ja?

strasne ma tu otravuje jedna mucha asik idem vziat mucholapku a idem na "lov" 😀

tinika
16. jún 2009

ahoj anax ako sa mas??? uspesny lov prajem 😀

anaxamon
16. jún 2009

ahoj tini to vies, len co sa vyda clovek na lov lovna zver zmizne 🙄 🙄 tak musim cakat kym zas zacne poletovat 😀

aky si mala dneska den?

nelynka
16. jún 2009

anax to treba mat slapkar polozeny vedla seba a hned ked pride tak ju pacnut 😀

anaxamon
16. jún 2009

caw nely sak uz tak mam, som s nou vypiekla len nech sa ukaze 😀

nelynka
16. jún 2009

hehe..to ja vtedy chytam setko mozne co mam poruke 😀 😀

tinika
16. jún 2009

anax ja fajn, v praci som bola do pol 10, potom som bola nakupovat nejake veci a poobede s kamoskou a jej muzom a malou dcérkou na prechdázke hihi a teraz som tu a ty?

anaxamon
16. jún 2009

ja som prave dotelefonovala s rodicmi, kopec noviniek tak sa mame z cohoo rodina vytesovat🙂))

poviem ti nely ta mucha vazne zaliezla a niet jej 😨

anaxamon
16. jún 2009

inak tini ty mas taku dobu ze chodis do roboty ako potrebujes ci uz mas nejaku extra pracovnu dobu koli tehotenstvu?

tinika
16. jún 2009

anax ja som zivnostnik a externe robim pre jednu firmu a proste pridem urobim a idem hihi hoci sef by najradsej aby som tam sedela cely den, ale nech zabudne sak mam aj inych klientov

anaxamon
16. jún 2009

tak ked si zivnostik by si bola blba aby si sedela len na jednom mieste ked toho za ten cas stihnes ovela viacej

mala by som sa ist navecerat aby som zas nejedla priliz neskoro

anaxamon
16. jún 2009

ja sa taak vytesujem ako male deckooo🙂)) mame v rodine prve dvojickyyy 😀 😀

tinika
16. jún 2009

waw anax a to len tak ???? alebo umele??? A parik? či kočky? či chalani? a vy anax stale nič??? ☹
ja prave čítam diskusiu o tom, ze či ano alebo nie chlap pri porode. Moj ma silne reči že mu je to jedno, ale som zvedava čo bude, ak nastane ten čas 😀

mata1001
16. jún 2009

ahojte baby...

anaxamon
16. jún 2009

tini dve baby, normalne, zadarilo sa, dvojvajecne🙂) my nic, sak som zacala s navstevou dr. uvidime co bude... nehavam na osud 😀 😀

tini no tak co ja viem tak napr. k cisarskemu muza nepustia iba k normalnemu 😉

nelynka
16. jún 2009

baby, ja som sa tak vytesovala vcera..
kocke co sme boli v jeden den na KET v decembri sa vcera narodil chlapcek a dievcatko 😀

anaxamon
16. jún 2009

awoj mata🙂 konecne sa zbierate a nebudem si pripadat ako samomluvec 😀

tinika
16. jún 2009

anax viem ze iba k normalnemu ale u mna to zatial na cisarak nevyzera hihi a dufam ze ani nebude

mimomu
16. jún 2009

ahojky bejky 🙂

mata1001
16. jún 2009

anax ako sa mas?vcera som bola u gyn.a nepovedal mi nic co by ma potesilo...
tinika,mimo ,nely ahojte aky ste mali dnik?

nelynka
16. jún 2009

ahoj mati.
ja dobry..celkom 😀

anaxamon
16. jún 2009

mata a co si sa od neho dozvedela???

tini ved ked budes normalne a ma silne reci a chce ist tak nech ide, nech to zazije aspon ciastocne na svojej kozi, sak sa na tom polovicou podielal 😉

ahoj mimo 😉

mata1001
16. jún 2009

no dal mi vyvolavacku lebo mi mrcha nedosla a podla grafu mi povedal ze som ovu nemala.tak som z toho smutna,ze este ani tu sprostu ovu nemam.

anaxamon
16. jún 2009

jaj ano to si pisala vcera....a bude ta sledovat buduci cyklus?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre