Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
24. jún 2009

to je pravda anax,velka pravda 🙂
inac,aj mne to dr povedali,ze mam pco,a pritom som chodila kazdy mesiac na ultrazvuk,a moj gzndos povedal,ze to vyzera normalne,ze on si nemysli ze je to pco...pritom v care mi povedali ze je to pco....ale ked su zle spermijky ,tak je to v riti...

pipimiska
24. jún 2009

tha co uz,dva krat som uz na IVF bola,tak do tretice sa zadarii 😅

anaxamon
24. jún 2009

ved hej ale mozno sa tie spermie daju dajako nakopnut, uvidi sa co povie urolog ci nie je nejaky taky problem a preto su lenive jo a este ho tak nejakycm sposob dovist k tomu aby prestal fajcit abolo by super 😅

pipimiska
24. jún 2009

mozno 🙂

anaxamon
24. jún 2009

ty chods kam do caru?

ja asik pojdem uz spato siestej musim vstavat
tak bru noc prajem

pipimiska
24. jún 2009

hej daju sa dakedy nakopnut,ked vedia najst pricinu,horsie ked ju najst nemozu,vtedy skusaju tie vitaminy a tamoxifen,ale mojmu to az tak nepomohlo...ale kazdy je organizmus je iny 😉

pipimiska
24. jún 2009

dobru nocku anax 😎

..ja do ke 😉

martina05
25. jún 2009

Ahojte je tu dnes niekto ...... ????
Po tých hnusných daždivých dňoch u nás dnes konečne svieti slnko a ja som v práci opät naboso .... to milujem...

Shaarka, pekné plavky si si vybrala .....

shaarka
autor
25. jún 2009

cau mati, vybrala, vybrala, ale nedosli. asi su uz vypredane. skoda. lebo na moje brucho sa ine nehodia.
kde si bola tak dlho? 😀

monika0001
25. jún 2009

ahojte...
aj tu konečne svieti slniečko...škoda len že mne v hlave zasa stále prší....

nelynka
25. jún 2009

ahojte
tu trosku svietilo a uz aj prestalo ale aspon ni eje vonku taka zima

monika0001
25. jún 2009

baby ja viwm, že som otravná aloe poradte mi ako to mám zvládať? ja vás neskutočne obdivujem.... ja to chvíľu zvládam a potom zas chviľu nie... riadne mi to ide na mozog... a to som sa tešila, že už je všetko o.k. a zasa to na mňa lezie.. a to mám mrchu ešte ďaleko pred sebou.... ooo bože, prečo práve ja musím taká hlúpa a stále na to myslieť?!

nelynka
25. jún 2009

monik najdi si cinnost ktora ta bude naplnat a pri ktorej zabudnes na starosti...pokial rada varis tak var, ked rada pecies tak pec, ked fotis tak chodi stale niekam a vlac so sebou fotak a fot..

monika0001
25. jún 2009

nely - variť ani piecť poriadne neviem 😀 a som do konca mesiaca na PN takže ani von moc nemôžem, ale včera sa mi podarili krásne fotky s vodou... sme venčili hafa ked poprchalo a pekne sa mi zadarili, ale teraz nie som doma. tak potom vám ukážem... aspoň niečo ma teší.... hm...
stále mi je zle, stále sa mi tá moja sprostá hlava točí a na CT idem až 10.7. a v tú noc aj na dovolenku ideme.....
ale mám aj jednu dobrú správu... vaječníky mám aktívne... teda aspoň dúfame, no ten jeden folik čo bol väčší ako má byť praskol a na druhej strane mám vraj pár peknučkých. V piatok idem zasa ku gyn. aby pozrel, že či sa zväčšujú.... 😀

nelynka
25. jún 2009

monik, ved fotit nemusis zakonite len vonku,
ze si na PN nie je nic strasne, von sa da chodit aj tak..
ked nevies varit ani piect tak si myslim ze je na case sa to naucit, nemyslis??

a k vajecniko gratulujem...
a zaujimave ze na CT ta nezobrali skorej ked si akutny pripad, to su mi veci ale co sa divim na slovenksu

monika0001
25. jún 2009

no ved to... snažia sa zistit čo mi je, nemám ist do práce lebo je to nebezpecne ale musim skoro mesiac cakat na ct... ale kaslem na to.. od 1.7. idem do práce. musim ked chcem ist na dovolenku... sakra...
a s tým varenim..ked man to taaaak nebavi 😀 😀
ale naucila som sa sosovicovu polievku a moj oblubeny kuraci perkelt (ale viem to iba s receptom, ale presne take ako to robievala moja mama..mnam.)

martina05
25. jún 2009

Shaarka, včera som lietala, manžel mal meniny, tak som mu niečo chystala do práce /oni oslavujú pravidelne/ ešte v utorok poobede,piekla som ako vzorná manželka koláč s malinovo -tvarohovou plnkou... boli sme na stavbe - pozrieť ako nám rastie domček a dnes sa zase chystám do BA do kuchynského štúdia....Opäť som začala merať BT....Tento mesiac sa snažíme tak pozvoľna, beriem ATB na ureu, tak to nechcem preháňať. Lekár realista mi povedal, že aj tak sa nezadarí a keby aj ATB ktoré beriem nie sú nebezpečné, tak sa držíme jeho "rád". Od budúceho mesiaca asi skúsim ten Clostyl...uvidím čo to so mnou spraví ....

V práci to mám hektické /asi ako všetci/ v pondelok máme poradu, tak dúfam, že sa neocitnem na žiadnej čiernej listine neporiadnikov s nevybavenými vecami ... 😀 😀 😀
Dnes ma príšerne bolí hlava, už som zožrala 2 Ibalginy a nič .... a ani pracovať sa mi nechce...
A ty ako čo máš nové ??? Ja som si tento rok kúpila plavky v Metre natrafila som tam na super výpredaj , tak som si kúpila taký retro model v hnedo zeleno bielej farbe ... Inak nie som ochotná dať za plavky tisíce .....

martina05
25. jún 2009

Idem na obed, vyhliadla som si v jednej reštike zeleninovú štrúdlu ....

monika0001
25. jún 2009

matka dorbu chut teda... 😉

nelynka
25. jún 2009

mati dobru chut...ja mam dneska zeleninku na obed a kurcu si oprazim tomu 😀

anaxamon
25. jún 2009

ahojte🙂

dneska je mi dajako blbie od zaludka ale neviem ci nie od hladu 😀

moni dojdem ti dat dajaky kucharsky minikurz🙂)))

mata aka bola strudla?

nely s tym azetom som myslela ze ci nedas fotky tam do albumu

monika0001
25. jún 2009

anax - dobre dojdi... rada sa naučim ale budem si vsetko pisat bo ja mam hlavu strasne deravu a este skor ako by si domov prisla nic neviem 😀 😀
chcem sa ako prve naucit fazulovu polievku a potom omacku... mnam... lubim... 😀 😝

anaxamon
25. jún 2009

dobre kedy si dame termin? 😀

naucim ta aj svieckovu, ktoru ja sice nemam rada ale varit ju viem...a aku omacku myslis?

nelynka
25. jún 2009

anax svieckovu miluje moj mm, ale mne sa zatial nepodarila taka fajna husta omacka jak robia v jednej jedalni kam na nu chodime 😀

pipimiska
25. jún 2009

dobre ranko,ja ranajkujjem,tesim sa z pocasia,aa nic sa mi nekce 🙂

monik,ani ja som nerada varila,aaaa tiey nic naspamat neviem 😉 ..je pravda ze od zaciatku vztahu s mojim mangelom sme vela pracovali,aaa ja som bola rada ze nestiham varit,nemusim varit..a potom mi ta praca zacala liest na mozog,tak som naopak zacala vyhladavat ine cinnosti,aa normalne neviem co sa vo mne stalo,ale varenie som zacala vyuzivat ako relax po veceroch 😉 varim ked sa mi kce,aaa robim to rada 🙂

madeline
25. jún 2009

anax - tak daj osvedceny recept na svieckovu

inak ahojte a hlasim, ze u nas je riaden lejak, este ze nemusim ist nikde na obed 😝

nelynka
25. jún 2009

pipi aj pre mna je relax varenie a o to mam vecsiu radost ked doma chuti 😀
teda mne chuti vzdy hehe 😀 😀

pipimiska
25. jún 2009

minule sme boli v restike,aa ja ze co si dam,aa potom ma napadlo,jak ste tu na celu stranu rozoberali svieckovu,aa ja som ju uz niekolko rokov nejedla,ani som si nepamatala jak chuti..takze koli vam som si ju objednala 😀 ..aaa chutila mi 😵 ..takze dik 😝

pipimiska
25. jún 2009

nely,od kedy mi pychali b 12 aj mne secko chuti 😀

nelynka
25. jún 2009

pipi no veru dobra svieckova nie je zla...
mne netreba ani b12 pichat hehe ja papam setko co navarim, aj co nenavarim 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre