Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
21. júl 2009

jo jo mohla a navyse na začiatku sme boli dohodnute ze po mna bude chodit ona, čiže nebudem paliť benzin, lenze ona ma toho vela a čakať na nu tri hodky je bezne a to mam v haji potom cely den a zbytočne tu čakam, ta radsej idem sama. no sak este raz a mam ju v pazi, lebo poviem ze som na PN a uz tam nepridem, nech to donesie sem a hotovo. a najlepsie ze jej muz si zmyslel ze chce byt mesacnym platcom takze to musim kazdy mesiac robit a nie raz za kvartal a čo si on mysli ze malemu poviem ze ma smolu ze musim robit??? Lebo za tri mesiace sa k tomu uz nejak dostanem ale kazdy mesiac do 25 to musi byt, to ich kaslem a navyse za mesacneho platcu sa berie ina suma a nezaujem či toho maju alebo nemaju viac takze nech si rozmyslia čo chcu, lebo on povedal ze to bude robit jeho zena, ale ona ma preto zobrala, ze to nestiha takze tolko asi a ona este ze to bude robit a ja skontrolujem no tudle, to mi da viac roboty ako ked si to sama zaučtujem tak kaslem ich inak, ale cez nich mam mat este jednu firmu dobru ta musim sa krotit.

nelynka
21. júl 2009

to sa vyprdni na to...nech si to robia sami ked sa nevedia prisposobit ani kusok..

ja sateraz bavim s kamoskou, hlada si robotu strasne si trufa na veduce pozicice, ked ma len zakladnu skolu dokoncenu, a len preto ze robila chvilu hlavnu pokladnicku..co si myslim ze je prd platne ale neda si vysvetlit 😀 😀 😀

tinika
21. júl 2009

to fakt nely????? ty brdo, tak to je silne kafeee aj na mna a to som robila uz komplet učto nie len pokladničku hihi a na manazerku ani hlavnu uctovnicku sa nehrabem. tak nech baba otvori oči lebo takto pracu nenajde

tinika
21. júl 2009

sak jej povedz ze ty si skromnejsia a tiez stale len hladaš ta čo si ona mysli?

nelynka
21. júl 2009

tini ale ona oci neotvori len ked ostane na pokladnicke cely zivot..kym si nedokonci skolu

tinika
21. júl 2009

tak nech je tam, hihi

tinika
21. júl 2009

milujem zaby čo vylezu zo skoly a hned by chceli plat 30 tis. ja som začala za 7 a som bola spokojna a potom som zmenila robotu ta som mala este menej a po dvoch rokoch som sa dostala uz do svojho odboru a pomaly som sa vymakala hore

nelynka
21. júl 2009

tini lenze ona nezmaturovala..a nema ziaden papier o tom ze tu strednu ma skoncenu tym padom..
a neviem ani co by zo ZS chcela...darmo ze robila na hlavnej pokladni, to je nic..
pokial nemas skolu tak ti to nepomoze...starat sa a rozmienat peniaze je jedno a viest ludi a mat zodpovednost za sklad je trosku nieco ine a ona to nedokaze pochopit..
ale to je jedno...

ja som uz dovarila konecne, idem do jedneho naboroveho centra za pracu sa opytat a uvidime co povedia

tinika
21. júl 2009

no nely zo zakladnou skolou moze byt vdačna ze v dnesnej dobe ma robotu

a čo fajne si varila? držim palčeky

nelynka
21. júl 2009

tak tu najde predavacku raz dva...vpohode..

robila som kuraci paprikas s nokerlami 😀

tinika
21. júl 2009

nooo celkom by som si dala hihi bo dajak na nas hlad ide

nelynka
21. júl 2009

tak ja papam az teraz, bola som sa v automobilke opytat za robotu, tak som im vyplnila ziadost a do 10dni by sa mali ozvat, len zaujimavy postup kym ta prijmu ale pohoda xixi 😀

tinika
21. júl 2009

no nely tak to t eda hej, dobru chut a dufam ze uz dačo najdes

nelynka
21. júl 2009

je to vyborne, mnam mnam aj drahy chvali 😀 😀 😀

no ono to je tak, zavilaju ta na vyberove..
rano mas nejake testy (nedokazem si predstavit ake)
potom mas nejake cvicenia (akoze kondicka a tak)
potom ides do zavodu
prezries si pracovisko
mas prestavku
a nakoniec mas pohovor...
😀 😀

tinika
21. júl 2009

zaujimave fakt

tinika
21. júl 2009

idem s kamoskou trocha na vzduch bo dnes mam toho dost čo sa klientov tyka, cele poobede sa drbem z dalsou a furt dajaky problem papa

nelynka
21. júl 2009

ja som bola pratat garaz so starkym a pojdeme asi navychadzku niekam..kym je pekne 😀

mimomu
21. júl 2009

ahojte,tak zas tu sama ostanem?

alzbeta.hod
21. júl 2009

ahojky jen tak nakukuji 😀

mimomu
21. júl 2009

ako sa mas alzbet?

monika0001
21. júl 2009

čaaauteee!! 😀

alzbeta.hod
21. júl 2009

jj dobrý a ty? Děkuji za optání...

dnes mám ovulku... 😀

monika0001
21. júl 2009

Tini - nerozlučuj sa zbytočne nad kravou... Tebe a ani fazulke to neprospieva...

Nely môžem sa Ťa niečo spýtať? Ohľadom tej inseminácie mi vieš poradiť, prosím?

Mimo - tak ako malinká?

Betka - teba som dlho nevidela..držím palce na ovulku 😉 Nech sa zadarí...

mimomu
21. júl 2009

alzbet,ty este pracujes?lebo sa ti tusim nepaci v tvojej robote 😲
ja sa mam,tak no no.....da sa.
ahooooooooooooj mon,kolacik suprovy 🙂 aky si mla den?

mimomu
21. júl 2009

mon,tak kasle este ale zda sa mi ze menej,akurat ma rano svokra vyplasila ze je daka teplaa,le horucku nemala.

alzbeta.hod
21. júl 2009

mimomu: přesně tak, stále makám ale nechodím tak ráda. Teď mám poslední týden dovolené a od pondělí opět nástup k mašinám... ach jo.

no snad se zadaří, snažili jsme se už včera ráno tak nevím... dnes to asi cenu nemá

monika0001
21. júl 2009

no tak aspoň, že tú horúčku nemala... neboj ono to prejde.. v piatok o žianom kašli ani chýru ani slychu vidíš...

Ako sa mám ja? Som sa tiež dnes vytočila.. som bola pozrieť v robote, že šak zmeny napísať a oni , že šak už sú hotové.. a ja že prosím? Veď ja som si žiadne nepísala... no môj vedúci ma m ťažko na saláme a napísal mi také smeny že hrôza... Tak som mu nechala odkaz, že 13.8. nemôžem robiť lebo idem na vyšetrenie... A nemá tam kto robiť lebo oni idú ostatný na splav.. a to bola druhá vec čo ma nasrala, lebo mňa sa nik nepýtal či chcem ísť alebo nie... jednoducho sa vysrali na mňa.. ale mne je to jedno... aj tak by som nešla.. ide mi len o ten princíp... a na to vyšetrenie čakám už dva mesiace a ďalší termín by som dostala zas o ďalšie dva... Nehovoriac o tom, že kby som tam dnes nešla kuk tak ani nevim, že už tento piatok mám robiť... sa ich pýtam, že aspoň tak dať mi vedieť? ja by som neprišla bo som to nevedela.. To len kolegyňa, že jéj čau konečne sa v piatok vidíme... a ja že prosím šak ja mám do nedele dovolenku.. hm.. nemám.. to sú také svine...
Somsa nasrala a ideme na tú inesmináciu a dám sa zas vypísať na PN aspoň na mesiac ... tak! 😝

nelynka
21. júl 2009

ahojte

monik jasne kludne sa pytaj ked nieco chces vediet 😉

monika0001
21. júl 2009

inak by som aj novú robotu mala, ale tak bojím sa.. sa mi to neoplatí.. keby som aspoň vedela či sa tá inseminácia zadarí a čo a ako... hneď by som odišla a šla inde.. aj už mám kam.. ae príde mi to nefér niekde nastúpiť a potom hneď (poprípade) im oznámiť, že tak viete čo? ja idem na 9 mesiacov na PN a potom na materskú..a potom sa už aj tak nevrátim.. neviem byť taká sviňa.. 😒

mimomu
21. júl 2009

mon,dufam ze mas pravdu a ze bude ok 🙂
viem presne o com hovoris.ja uz ani neverim ze budem niekedy niekde v praci spokojna 😒 a to som ja nekonfliktny a prisposobivy typ cloveka. 🙄
ahoj nel,tak verim ze na pohovore si ta vyberu a budes aj ty pracovat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre