Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
11. aug 2009

made, to mi je luuuuuto 😔

pipimiska
11. aug 2009

och madelin,aj mne je to luto..

tinika,ale secko je oki ne?to nevadi ze mas vela vody a ze je maly maly?

dievky moje poradte prosim,kcem poslat mm do pozicovne dvd,ake filmy mi odporucate?j...neviem co robit,cely cas musim len lezat 😖

shaarka,inac som citala tvoju debatu z kockami o nahr.matke a usa,inac aj ja by som chcela svoje dieta viac ako adoptovane, urobila by som tiez preto vsetko aj takuto alternativu ak by bolo treba,len ta palka,fakt desne vela penazi ,taku palku som teda necakala 🙄

pipimiska
11. aug 2009

neviem kto zaspal 😝 😝

shaarka
autor
11. aug 2009

pipi, ved kazdy tak, jak citi... 😉

pipimiska
11. aug 2009

shaarka,jasne,ja len som kcela ze som to citala ale hlavne o tych prachoch som kcela 😉

pipimiska
11. aug 2009

este kcem poprosit o radu,ked mam zapal mocoveho mechura aj ladvin,moze jest cesnak v surovom stave,ked je stiplavy?

nelynka
11. aug 2009

pipi na mechur a ladviny by si nemala jest hlavne velmi korenene jedla a velmi presolene jedla, cestnak by myslim nemal byt problem 😉

pipimiska
11. aug 2009

dik nelyk 😉 a ty si v pohode,ziadne novinky?

shaarka
autor
11. aug 2009

pipi, a myslis, ze nie?
neviem o tom, ze by sa cesnak pri nejakych problemoch nemohol... ale mozno baby budu vediet.
caj si si uz kupila?!

videla si Spáči? (Sleepers) - stary film.
aleboooo klasika: Godfather.
alebo K-PAX
alebooo Dobra ladova
alebo si vyber tuto:
http://www.wildaboutmovies.com/movies/2006Movie...

pipimiska
11. aug 2009

shaarka,od vcera som paty nevytiahla z domu,vkuse lezim,lebo bolesti neskutocne su,ale mm mi kupil urologicky cajik pijem 2 litre na den a antibiotika zinnat 5oo takze vydno troooska zlepsenie 😉

ale mna by ani nenapadlo,ze sa cesnak nemoze,len svokra dala manzelovi na doma take jedno papanie co stipe lebo je tam vela cesnaku,aa odkazala mi nech nejem,lebo nemozem stiplave,ale mne sa to tiez nejak nezda ved cesnak je zdravy...

dik shaaarka za typy ani jeden z toho som asi nevidela,mozno iba ten prvy ...dik
idem skusit navarit,pred dvoma hodinkami som zacala,ale stihla som len nastruhat zemiaky,musela som sa vratit polezat na gauc,skusim tak po troska vstavat,snad do noci dovarim 😀

shaarka
autor
11. aug 2009

baby, vsimli ste si, ze moj uuuuplne prvy prispevok v tejto teme, ten dlhy uvitaci, chyba?
ako je to mozne??? 😖 😢

pipimiska
11. aug 2009

shaarka,mozno preto ze poslednu dobu pridavas velmi strucne prispevky a na teba je to predsa nezvycajne 😉
hmm,a teraz fakt neviem ako sa to mohlo stat 😖

shaarka
autor
11. aug 2009

😒

nelynka
11. aug 2009

shari a pridavala si ho tam? ze hej? mozno ho omylom zmazali ved prazdny prispevok neprida nikomu

anaxamon
11. aug 2009

ahojte🙂

shaar neviem co sa porobilo ze ten prvy prispevok zmizol ale nahradila som ho aspon tym z casti c. 2 😉

pipimiska
11. aug 2009

cauko anax 😀 ty si dobra dusa,shaarka uz nebude smutit ,huraaaa

pipimiska
11. aug 2009

idem pokrajat cibulu

anaxamon
11. aug 2009

aha shaar na toto si uz narazila na svadobnych strankach? http://www.mojasvadba.sk/aboutus/advertising.php

pipi caw🙂)) ved vies ako v tom filme, musime si pomahat..a ked viem ako coby som nepomohla

ako som citala mala si bolavy cely den☹

anaxamon
11. aug 2009

inak sa pochvalim, dneska som dostala kopu sms a v robote som dostala nadhernu laliu a bonbonieru🙂)) a sme si spravili take male mecheche🙂))

shaarka
autor
11. aug 2009

anax, citala, je to super, len my nemame www ☹ takze to este chvilku bude musiet pockat...
ked si si vsimla temu Peter Fiala - klamar a dlznik... atd - tak on nam nasu domenu zaregistroval, ale teraz sa pod nim prepadla zem, takze musime pockat, kym vyprsi doba, na ktoru to pre nas kupil (btw my sme si to zaplatili)
http://www.slovakdomains.sk/vlastnici-sk-domen/...
ale mozno si zatial spravime na googli na blogu, tam kde mam teraz grafy 😅

anaxamon
11. aug 2009

jaj tak to potom je ina vec ale zas to nie je zly napad mat to aspon na docasnej blogovej verzii aby ste mali nejaku tu prezentaciu...ta je vzdy najlepsou formou reklamy

shaarka
autor
11. aug 2009

tak tak
kocky, idem, lebo cakame navstevu a od nedele sa mi konecne podarilo doupratovat byt. dufam, ze som tym neublizila mojej malej fazulke, ktora urcite cuci v brusku, kedze sa mi podarilo otehotniet na prvu ovulaciu v zivote, ktoru zaznacil FF!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anaxamon
11. aug 2009

tak caw ty fazula🙂 ja idem vecerat🙂)

shaarka
autor
11. aug 2009

heheeeeeeeeee 😵

pipimiska
11. aug 2009

jasne ,tak to ma byt 😵 😵 😵 inac myslela som si tak tajne,ze to budes ty co pomoze shaarke 😀

ano maam,jooooj,musim len cakat,kedy zaberu antibiotika,z urologickeho caju mi je uz na zvracanie,je mi smutno,ze som vzdy chora,vzdy mi je nieco,som skazena 😝

pipimiska
11. aug 2009

to bolo ku prispevku anax,len teraz som to dopisala bo som telefonovala

pipimiska
11. aug 2009

sharka,zbohom bud 😝

anax a tebe fajnu veceru 🙂

anaxamon
11. aug 2009

uz mam po pustila som si nahratu cast jedneho serialu tak to kukan🙂

mimomu
11. aug 2009

ahojte.

pipimiska
11. aug 2009

ahoj

rucne strucne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre