Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
25. aug 2009

trombi, toto tu nikto citat nebude.
nechaj tak, mne sa tu stavaju take zvlastne veci...

pipimiska
25. aug 2009

shaarka,aj tam 😀 😀 ..som zaspala,teraz som sa zobudila,som zveda,do kedy budem ovce ratat v noci 😉

tinika
25. aug 2009

caf tehula

pipimiska
25. aug 2009

cauko tehula 😝 😀

pipimiska
25. aug 2009

musim na chviiilu zdrhnut 😉

sofinka2009
25. aug 2009

Ahoj shaarka mne sa ta tvoja foto tiez lubila skoda jej very

monika0001
25. aug 2009

nemam dobre spravy zatial..
dnes mi doki nic nepovedal. v piatok ideme opäť no vyzerá to anovulák.. tri mesiace po sebe mam ovulku jak lusk a akurat teraz pred IUI mam anovulak??? Vzdávam to.... v piatok mu poviem, že nejdeme na to IUI. kašlem na to.. mna naozaj nebaví každý mesiac znova a znova plakať... už toho bolo dosť.. chcem žiť a nie zomierať.... a to robím každý mesiac... koniec.. končím s celým snažilkovaním... keď to bude mať prísť príde to... ak nie (zomriem) čo narobím.....
Babulky dakujem vam zo podporu a povzbudivé slová ale ja už naozaj neverím, že budem mať v náručí naše dieťatko....

Sorry.. ja som sa už zbláznila..... 😉

puma.sue
25. aug 2009

moniii, nevzdavaj... asi sa to vsetko pre NIECO deje... ASI...
drz sa prosim ta. ak si myslis, ze je lepsie odlozit to IUI, tak to odloz, ale nevzdavaj sa a chod za svojim snom...
velmi ti budem drzat palce...

off topic: pekne ste to tu potiahli kym som bola prec 😉

tinika
25. aug 2009

moni nezufaj, viem, lahko sa mi to hovori, tiez neviem čo by som robila keby som na tvojom mieste, ale ja som tvrdohlava, myslim ze zakazdym by som sa zdvihla zo zeme a sla dalej s novou nadejou, ale samozrejme, nepodriadila by som tomu svoj zivot o čom by to bolo?

pipimiska
25. aug 2009

monika,je normalne ze mas anovulak,a preco nie prave tento mesiac?mne vzdy doki hovoril,ze zena nemoze ovulovat v kuse 12 mesiacov v roku,cim viac to kces na silu,tym viac ide vsetko proti tebe..ano kasli na to,ved vies,ze otehotniet mozes,babatko sa uchyti,ked bude citit pohodu 😉 aaa podla mna verit treba,ale ako som tu uz citala,neda sa spravit vsetko tak,ako sme si naplanovali,tento mesiac a basta...pride to uvidis,ked nebudes ani len tusit...ale urcite nevzdavaj ani to iui,ved onic nejde,len skratia cestu spermijkam,ktore mate mimochodom zdravee 😉 aa mne doktori radili,aby sme sa milovali kazdy druhy den v case ovulky,tak sme to robili 5 rokov,tento mesiac sme sa vobec nepokusali,bola som pripravena na umele,len sme boli na dovolenke a vecer sme sa milovali a hned rano a potom uz nie lebo mykoza dosla a vidis,radim vecer aj rano 😉

shaarka
autor
26. aug 2009

😀 pipi 😀

monik,
ja uz ani neviem, co ti napisat. skusim inu, za vlasy pritiahnutu metaforu.
je ti tazko, si plna (myslim mas plne creva) a chces sa ist vykakat.
sadnes na zachod, tlacis, tlacis, nic. citas si, robis e-e-e a nic. uz mas vysedeny cely zadok (poznate to, ze?). ako to, ze to nejde??!!
a vies, co vtedy treba urobit? vies. vstat, ist sa poprechadzat, dat si teplu kavu, poumyvat riad alebo odlozit topanky. a potom to pride a ty sa tak dobre vykakas, ze az. 😀

prepacte za detaily, ale v zivote je to takto skoro so vsetkym.
preco si si nepovedala, ze na IUI pojdete, AK bude vsetko tak, ako ma byt? preco si si povedala, ze IDEME na IUI??? Ved idete, ak si nezlomis nohu, ak nedostanes chripku, ak tvoj muz nebude musiet nahle odcestovat, ak doktora netrafi slak a ak budes mat nejaky dominantny folikul. nie?
no a jedna vec sa tento cyklus nepodarila. takze IUI sa odklada a bude MOZNO dalsi cyklus. naozaj sa netreba upinat na nieco, o com rozhoduje priroda, nie ty. tak uz prosim ta, PROSIM TA, prestan byt taka sebecka a arogantna a prestan diktovat prirode (alebo ked si veriaca, tak bohu, jehovovi, alahovi ci motyliemu efektu), co ma robit. v tomto by si sa na nu mohla spolahnut... aspon v tomto. 😉

takze sa hod do klidku a prestan riadit vsetko okolo seba. to, co mozes ovplyvnit, tak ovplyvni (pracu, dobry vztah k manzelovy) a to, co ovplyvnit nemozes (...) nechaj tak. ok? 😉

pipimiska
26. aug 2009

shaarka 😀 😀 mne sa s tym zachodom deje posledne tri dni,len s tym rozdielom,ze ja radsej netlacim,len cakam 😀 vstanem,poprechadzam,sadnem,vstanem..

vavenka
26. aug 2009

Shaarka vas vsetky velmi pozdravuje, je nasrana jak perun, kedze nasa "mila" adminka ju blokla, pretoze si dala spat sovju foto !!!
Akoze okdazte (aj ja odkazujem) milej adminke zuz11, ze na tej fotke JE shaarka, mozem to dosvedcit, pretoze ju osobne poznam a stretavame sa.....
Moj skromny nazor je, ze tu na MK je ovela podstatnejsich veci, ktore by adminky mohli riesit, a nie BEZ PRICINY blokovat stale uzivatelky a nezmyselne mazat fotky z profilov a fotoalbumov !!!
(a nasrana som aj ja 😠 😠 )

puma.sue
26. aug 2009

neviem preco to spravila... ale ved... hadam to nebude naveky.
shaar nam chyba... odkaz jej to prosim ta!!!

tromboska
26. aug 2009

Haloooooooooo adminkyyyyyyyyyyy

ved nic hrozne sa nestalo....si tu pismenkujeme vsetky v priatelskom duchu a radime si navzajom.
Keby to bola kreslena fotka, nepoviem, ale toto....... 😠 😠 😠

tromboska
26. aug 2009

...no nic....asi si budeme chodit pismenkovat na inu stranku.....
....aby adminky nemuseli mazat albumy a tak......

puma.sue
26. aug 2009

ja fakt neviem o co ide. co mala shaarka zle na svojom prejave, ze musela takto skoncit?

nelynka
26. aug 2009

adminkyy halooo

kolko je takych ludi tu na koni ktore ani vlastne fotky nemaju a kolkokrat to je tak okato vidno a nikto ich neblokne
co je toto za mores preboha?
doteraz mala svoju fotku a bolo setko OK a ked ju da znova naspet tak ju blpoknu?? prosiiim?? 😠

madeline
26. aug 2009

tak dnes som sa az teraz dostala ku kompu a co to vidim, shaarku blokli, to snad ani nie je pravda 😠

tinika
26. aug 2009

tak to je fakt sila. tak niekde si tu ludia nadavaju, a blabla a nič sa nedeje a tu toto? prečo??? sak nič zle neurobila. a prečo by aj nemohla mat kreslenu fotku ak? hm? akoze bez urazky, ale čo zle sharka urobila?

tinika
26. aug 2009

prave som sa dozvedela, ze som sa stala tetou hihi a najlepsie na tom je ze este rano ked som isla z nemocky, som stretla svagrinu a ze ide este len termin dohodnut hihi

tromboska
26. aug 2009

Tinika, Gratulujem 😉 ...tak svagrinka dohodla termin na dnes 😀 😀 😀

anaxamon
26. aug 2009

bry den tetusky, komu som chybala? 😀 😀 😀 😀

kedze sa mi vas nechce docitat prosim o strucne zreferovanie

nelynka
26. aug 2009

anax sharku blokli 😠 😠 😠

flamenga
26. aug 2009

anax shaarka je tehu 😀 a je zablokovaná kvôli sprostej fotke... nie je možné ju odblokovať? Veď musí prežívať strašnú radosť a pre jednu blbú fotku sa s ňou nemôžem s nami podeliť 😠

nelynka
26. aug 2009

flaenga odkial mas ze sharka je tehu??

nelynka
26. aug 2009

ja umreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nelynka
26. aug 2009

boze ja umrem fakt...
pipi teraz shari...jaaaaaj to je uplne najskvelejsi den aky som dneska mohla mat...az na jednu vec ale to ma nerozhodi predsa 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre