Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
15. sep 2009

ahoj pipi 😀

pipimiska
15. sep 2009

kde ste sa tu vsetky nabrali tak naraz ? 🙂 caute vsetky naraz 😀

monika0001
15. sep 2009

dzou - ☹

shaarka
autor
15. sep 2009

hehe 😀
tak uz sme sa vsetky pozdravili 😀

tini, nevsimla som si 😅 a neurazila by som sa, neboj, to je fuk 😉
pipi, vy doma nepouzivate take, ze ked niekomu sibe a chces to tak milo povedat, tak sa ho spytas, ze "Co si pipi?" - my to pouzivame dost casto a stale si spomeniem na teba 😀
nely, volno? 😉
no co moni, ktory den po IUI si? musim v tom mat prehlad 🙂

shaarka
autor
15. sep 2009

a dzou ma dovcu, takze supeeeeer 😀

monika0001
15. sep 2009

shaar - to nebolo IUI.. to bolo len take dopomohnutie... ovuláciu som mala 03.09.09 a tak sme boli s mmm spolu a 04.09.09 my tam doki ešte pre istotu dal .... spermijky... 😉

nelynka
15. sep 2009

shari hej volno...ale pojdem zachvilku spat bo rano vstavam 😖

pipimiska
15. sep 2009

shaarka,pouzivame,ked sa ma to niekto opyta,tak mu odpovedam ze ano 😀 😀
no ako si sa mala?

monika0001
15. sep 2009

nely podla toho sudim, ze mas kratky tyzden...? abo nerobite tak?

nelynka
15. sep 2009

monik hej, kratky tyzden...chvalabohu..sa tesim na vikend uz

janemari
15. sep 2009

Caute kocky. 🙂

dzou
15. sep 2009

no preco ☹ moni?
no shari ako si sa mala?

monika0001
15. sep 2009

jani ahoj...

nely tak to je fajn...

Dzou - nem dobre to vyzerá...

dzou
15. sep 2009

nem dobre? preco?
shari uz 7tt 😀

nelynka
15. sep 2009

monik aj ja si myslim, tesim sa..chcem ist piatok pozret milacika 😀

monika0001
15. sep 2009

dzou - prestávajú ma bolieť prsia a už ani kyselinu nemám.. pripravujem sa na mrchu... hm.... aj ked zatiaľ ani chýru ani slychu... ale radšej sa pripravujem, že príde a nebude to až také strašné potom.. možno...

shaarka
autor
15. sep 2009

moni, sa mi paci, ze odmietas to IUI, ze to nebolo IUI, aj ked ste na nom boli - 😀 😀 😀 - ale ved to nie je hanba! 😉 hlavne nech to vyjde. kedy testujes?
ja sa mam tak vselijako, prelietavo, mam blbe nalady, neviem sa dockat uz toho stvrtku (UZV) - ze ci je vsetko ok, alebo nie je. citim sa vycerpana, dokonca sa citim ako keby som mala zvysenu teplotu. a mam nejaky herpes, ci lisaj, ci alergiu na brade, strasne to vyzera a strasne to boli... ☹
zajtra musim ist na socialku.
dzou, co pouzivas na vyplnenie dovolenkoveho casu?
nely, a jak v praci? da sa vydrzat? co kolegovia? citala som, ze sef je super, ale kolegovia su tiez ok?
jane, no konecne, vidim snž, citam snž, tak gratulujem - teda MS prisla? 🙂

dzou
15. sep 2009

no monik ale ved to este nic neznamena 😉 kym nie je mrcha ktory DC si?
shari no co asi konikujem 😀 a samoska ze snazilkujem som 14DC a asi vcera bola ovulka 😉

shaarka
autor
15. sep 2009

dz, hej, videla som XXXXX grafik 😉 😀 len tak dalej 😵

janemari
15. sep 2009

shaar ano prisla a to som sa snazila cele doobeda objednat k dokine a nepodarilo sa mi to a poobede dosla mrcha 😉

dzou
15. sep 2009

shari 😀 😀 😀 😀 no a ty naladova? ved si to mozes dovolit no nie? 😀
no a este aj daco robiim doma ale vela oddychujem sak potom budem makat skoro az od vianoc 😝 😝 😝

nelynka
15. sep 2009

shari hej koliginka ma 49 je uzasna..
a z druhej smeny kolega tiez super a kolgina tiez pohoda, slovenka..
takze nastupovali sme dve slovenky 😢

monika0001
15. sep 2009

shaar - keby to bolo IUI tak to priznam. to nebolo iui. nedal mi ziadne lieky nedal mi nic. a ked som pocula ako sa to IUI naozajstne robi tak toto nebolo IUI.. toto bolo o tom, že mi tam dal muzove spermije a to je vsetko. nic viac... a daval mi to tam obycajnou striekackou.. je to podla teba IUI? podla mna nie... ked podstupim IUI tak v centre kde som mimochodom objednana na buducu stredu.. nie zajtra... tu dalsiu 😉

nelynka
15. sep 2009

usiel mi smajo mal tam byt tento 😀

monika0001
15. sep 2009

dzou dnes som 32 D

shaar - naoc testovať keď k dr ideme opäť v piatok.. to už vydržím . V pondelok videl len slabulinko žltkový vačok a v krvi nic... 😒

dzou
15. sep 2009

no takze testovat nechces ...no sak do piatku uz nie je az tak daleko i ked si viem predstavit to cakanie je hrozneeeeeeee

janemari
15. sep 2009

Ani ja by som nevydrzala netestovat.Ale budem drzat palceky aby to vyslo. 😉

nelynka
15. sep 2009

monik ale neni to divne, ze videl vacok a krv nic??
skorej je v krvi nieco a az potom nieco vidiet... 😔

monika0001
15. sep 2009

ani nie to čakanie.. mňa ubíja ten strach

shaarka
autor
15. sep 2009

nely, no ved zato, hend sa mi nieco nezdalo 🙂
dzou, do vianoc to prejde raz dva. pojdete na SK, ci nie?
monik, ja sa hadat nebudem, ale co to podla teba bolo, ked nie IUI?
IUI je inseminacia, teda vlozenie spermii do maternice pomocou striekacky cez krcok, aby sa skratila ich cesta k vajicku. 😉 (In Utero Insemination, pokial si dobre pamatam)
a to, ze odolas testu, klobuk dole! ja by som isto nevydrzala 🙂 a z priznakov si nic nerob, niekto ich mal, niekto nie.
jane, jake prekvapko, ze?
ides merat BT?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre