Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

mirip
23. sep 2009

pipimiska to určite nebol pipík, ono pohlavné orgány sa vyvíjajú až v 16tt 🤐

mirip
23. sep 2009

ok ťahám čiaru do postele, malá prestala kopať tak dúfam že už spí a ked si lahnem nezačne znova hrať futbal, lebo pravidelne poloha ktorá vyhovuje na spánok mne nevyhovuje je a zase opačne 😀

nelynka
23. sep 2009

hold, uz sa budes musiet _ris_osobovat 😀 😀 😀
hehe

tak dobru noc

pipimiska
23. sep 2009

nely 😀 to nepovedal doki,len znamy co videli foto 😀 😀

nelynka
23. sep 2009

ii ahaaaa som sa uz zlakla co to tam na vychodze za doktori 😀

pipimiska
23. sep 2009

mirip,sak ja viem 😀 niesom blbaaaa 😝 😀

pipimiska
23. sep 2009

nely,na vychodze kcu len pipiky,lebo je tu viac zien,som minule pocitala 😀 😀

pipimiska
23. sep 2009

mirip,dobruuu 😎

nelynka
23. sep 2009

ii idem aj ja uz do hajan, som utahany dako 😀 😀 😀 😀

pipimiska
23. sep 2009

nelynka,si si ista ze si utahana? 😅 a to ja mam teraz co robit 😀

pipimiska
23. sep 2009

nely,tak dobru noc a ja si idem nieco kuknut 🙂

nelynka
23. sep 2009

ii ani som si ne ista, ale uz sa mi akosi nic nechce..ani kukat na telku ani na kona nejako uz..aj zajtra je den _redsa

nelynka
23. sep 2009

ja idem kukat zone reality este bo davaju dake lekarske zachrany zivotov a to ja mozem..tak bru nocku.. _a_a zajtra 😀

pipimiska
23. sep 2009

nely ved hej,len ja som si zavarila teraz,vela spim cez den,ako mozem spat aj v noci 😀

pipimiska
23. sep 2009

tak .a.a z.jtra n.ly 😀

scarlette
24. sep 2009

ahojte kocky,
ako sa mate?
Pipi co to tu vidim? gratulujem - vazne som bola dlllho prec z kona 😉 😵 😵

puma.sue
24. sep 2009

ahojte a dobre ranko, na zlepsenie nalady posielam cely komplet text "uja majstra textara zo superstar IVANA"
domu pijeme domu

Domu, pijeme domu
neni to nahoda, že unejdoho stolu
diví ase se diví
co je to za kluka že mlčí a nedziví
semi holsen lejspíš k smíchu
v tomle po tichu, úplné tichu
domu, to pije kolu
zaplat zanese a verajneho stolu
nejde, precte cho nejde
vrelinu čekam jako smidzulicu sveje
semi honce nlejsplíš k smíchu
v tomle potichu, úplné tichu

bridge:
toho to napadlo, táta sen zrzadlo
vidím, že brebený, poliby červený
pubují do očí,kratko hle zaskočí
slušim še nadechnout
hlaszeche poslechnout
šempí holce smíchu
vtomle po tichu, úplné tichu

domu, pijeme domu
neni to nahoda, že unejdoho stolu
lavu, stratil sem hlavu
lezliše neřeknu ta rozplivne se davu...

nellie_
24. sep 2009

bre ranko 😀 😀 😀

puma to su genialne slovaaaa 😀 😀 😀 ten "black boy" nemal chybyyyy 😀 😀

puma.sue
24. sep 2009

ani neviem, ci to tu niekto uz vcera nezavesil, ale nemam cas to tu hladat ani docitavat. musim makat, mam o 10.00 poradu a nemam na nu nic pripravene...
to je dobre, ze mi prislo info o tej porade vcera vecer???
☹ vrrrrr

scarlette
24. sep 2009

jeeeej Nellie nova fotka 🙂 este ze nemam sancu Vas docitat xixi 😀 😀 😀

martina05
24. sep 2009

Ahojte, tak čo je tu nové ??? Dlhšie som sa neukázala, nestíham v práci som unavená a povinnosti sa mi kopia ... ešte k tomu aj dom.
V pondelok som mala "milý" zážitok, tehu nevoľnosť ma chytila primo vo veľkom nákupnom centre, stihla som dobehnúť na parkovisko, nasadla som do auta, ale viac sa to už nedalo, tak som len otvorila okno ... no hrozné... Bolo tam zopár ľudí, chudáci pozerali na mňa, hamba .... no ale čo už ...hlavne nech je bábo v poriadku ....

nellie_
24. sep 2009

scarlette jej ty si ma este pametaaas???? 😵 😵 😵
to malinki su uz na svete??? rano som este mrkla to pasu a nemala si to prepisane.... 😕
tak to gratulujeeeeeeeem... 😵 😵 😵 😵
nepridas foto do albumu?? 😵 😵 😵

puma to potesi... 😒

scarlette
24. sep 2009

nelie si myslis ze by som si nepamatala 😉 hej hej su na svete len som nechcela este menit pas 😕
drobci su zatial v nemocnici lebo sa narodili o dva mesiace skor a foto pridam len mam novy mobil a tak este nemam sparov ane PC s mobilom 😅

shaarka
autor
24. sep 2009

scar!!!!!!!!!!!!!!!
ty si uz porodila??????????? to kde som bola 2 tyzdne?????????
no co, ako? pis!!!!!!

shaarka
autor
24. sep 2009

nuz... dlho pises. 😀

scarlette
24. sep 2009

jeeej sharka aj ty? gratulujem 🙂
no 6tyzdnov som lezala na rizikovom v nemocnici aby sa predislo predcasnemu porodu, 08.09 mi o 11tej odtiekla voda, o hodinu som uz bola na porodnici a o pol druhej uz drobcov zo mna vybrali, rodila som cisarskym, deti su este v nemocnici lebo su maly, ale dnes mi Jurka uz prelozia z inkubatora do postielky a v inkubatore este ostava Tonko, ale uz papaju len mliecko odo mna a aj pekne priberaju, tak dufam ze ma o par dni prijmu k nim a potom si ich odnesiem uz len domov
😵 😵 😵

shaarka
autor
24. sep 2009

neska sme s MM zaspali - teda on. zobudili sme sa ked on uz mal byt aspon 7 min v praci. a ked odchadzal, este mal spuchnute oci a otlaceny vankus 😀 😀 😀 chudaaaaaacik moj 😀

shaarka
autor
24. sep 2009

scaaaaaaar, super 😵 😵 😵 napisala si to sice strucne, ale hadam sa potom rozpises viac. teda nie potom, ked ich budes mat doma, ale teraz potom. 😀
v ktorom tt si rodila? a aku maju vahu? secko je ok?
nebud taka strucna, lebo som potom nervozna. 😠

a hej, aj ja, brutus 😀 v albume mam napisany roman, tak ku kavicke sa mozes unudit 😀

shaarka
autor
24. sep 2009

teda ku kakauku 😀

scarlette
24. sep 2009

no to zaspavanie mi ani nespominaj... ja zadriemem aj pri odsavani mlieka v noci a rano 😀
bola som presne 31+3, tonko mal porodnu vahu 1380g a jurko 1800g, teraz uz su pribraty, okolo 1500 a 1950g tak sa tesime, drobci su ok, zdravucky chvala bohu no a ja sa musim dat do poriadku, este beriem nejake lieky na krv a som chudokrvna ale nie je sa comu cudovat, porod sa trosku skomplikoval ked vybrali drobcov ale zijem a to je podstatne 🙂

si precitam tvoj roman pri dalsom odsavani mlieka aspon nezaspim 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre