Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
4. sep 2009

ked som bola v statoch cez W&T (to bolo daaaaaaavno!!!) tak som robila v jednom tureckom luxusnom obchode pokladnicku (balicku a nakupovacku v jednom) a to sme mali smeny aj 14 hodinove, na stojaka, s usmevom, v ciapockach, a s dvoma pauzami. jedna polhodinova na obed a jedna na sedenie - to sme zaliezli do takej tmavej vstavanej hlbokej skrine za pokladnami, kde sa dalo len po stvornozky lozit, sadli sme si na bednu od tovaru, nieco zjedli, napili sa a hned vyliezli von zas za pokladnu. no des!!! ale kto chcel bubaky, tak bol rad, ze ma pracu 😀

nina88
4. sep 2009

Sharka ďakujem za link... Prosím vás neviete mi niekto vysvetliť moju teplotu? Ja meriam asi 10 dní, od 15 dc a odvtedy mám teplotu stale cca 36,7 pod ňu nešla, buď mierne stúpla alebo minimálne klesla, dnes 26 dc 36,9 a 23 dc som bola na pohotovosti, že mi praskla cysta... Prečo mám potom poovulačné teploty? Mohla to tá cysta spôsobiť alebo som mohla mať aj ovuláciu aj prasknutie? Viem, mala by som sa spýtať doktora, ja len či nemáte s tým niektorá skúsenosť...

nelynka
4. sep 2009

shari hej, mala som na vyber kratky dlhy alebo 8ky a tie by som uz teda nerobila, vkuse non stop v praci, neoddychnes si ani, do humus..
toto mi vyhovuje a radsej si odstojim o 4h viacej a viem ze mam napriklad teraz cely vikend volny..

nellie 12ky mi nevadia je to lepsie...
mam viac volna
a robim predavacku v prahe v jednom nakupnom centre..v kuchynskych predrahych potrebach... 🙂

shaarka
autor
4. sep 2009

nina, radim ti nahodit si teploty do grafu a potom sa ti na to pozriem. takto sa to fakt neda. a kreslit si tabulku a graf na papier sa mi zas nechce, prepac 😉 uvidis, ze aj tebe grafik na nete pomoze a budes moct posielat link. je to fajn pomocka. 😵

nellie_
4. sep 2009

fuu shaari to teda musela byt makacka riadna... 😅 😅 😅
ja som sa tak raz namakala na brigade ked som plietla korbace syrove.. a to bola sranda..ale sedela som pri tom...takze to bola jedina moja fyzicky namahava robota 😀 😀

nely - fajn ze sa ti tam paci... 🙂 🙂 🙂

nelynka
4. sep 2009

nellie a komu by sa nepacilo v robote kde nemas buzeraciu za kazdu blbost co vyvedies? 😀 😀 😀

shaarka
autor
4. sep 2009

nely, a ste plateni aj podla trzby?

nelynka
4. sep 2009

shari hej, mame z toho premie..

puma.sue
4. sep 2009

nellie - predpokladam, ze si korbace od tej brigady nejedla 😉

monika0001
4. sep 2009

aaaahojte...

Nelly poslané... som na seba hrdá normálne 😀

shaarka
autor
4. sep 2009

co poslane? aj mne povedzte 🙂

monika0001
4. sep 2009

vajka z oriflame som Nelly posielala.... už jej to posielam 4 mesiace 😅 a dnes som to konečne poslala..... 😀

shaarka
autor
4. sep 2009

uz len necele dve hodiny a padam
😀

monika0001
4. sep 2009

jaaj a začíname PN.. super shaar...

shaarka
autor
4. sep 2009

moni, a neprezradis? 😉

tinika
4. sep 2009

😠

tinika
4. sep 2009

nellie no neviem neviem ,ale doky vravel ze teraz kontroluju aj tehotne a dokonca aj im papiere, či je to opravnena PN, ze sa to zneuziva

tinika
4. sep 2009

inac ahojte, bo mi nepridalo prispevok

monika0001
4. sep 2009

O.k.

Na tento mesiac sme mali naplánované IUI.....
Tak sme sa do toho pustili i keď ten neúspech na začiatku mesiaca nás troška uviedol do omylu...
Najskôr to vyzeralo, že akurát tento mesiac bude anovulák... ale tam hore sa už asi niekto nad nami zľutoval a ovulácia nakoniec prebehla.. a to včera... a my sme sa pekne snažilkovali.... aj v utorok aj v stredu aj včera.... a včera bola podľa hormónov krásna ovulka... Vieme to podľa krvičky..... A dnes sme sa stretli u dokiho a ten tam "dal" ďalšiu peknú dávku.....
No ale povedal, že ak sa to podarí tak prirozdene skôr.. takže sa vytešujeme a teraz nás čaká len čakať 😝
Budúci pondelok ideme na krv a tam sa všetko ukáže....
Tak že tak...

shaarka
autor
4. sep 2009

monik, tak drzime palce, to by v tom bol cert, aby to teraz nevyslo.
teraz musis pekne oddychovat, byt rozmaznavana a papat duphaston. 🙂

cau tini, nestras! 😀

monika0001
4. sep 2009

hej od zajtra rana si ho mam nasadit .... 😀
a aby som bola vklude som na PN...

tinika
4. sep 2009

shaari ako strasim? hihi
moni držim tiez palceky

tinika
4. sep 2009

shari furt rozmyslam čo ti poslat v tej nadobke s5 ale akosi nemam čo hihi, jedine ze hubky lubis susene hihi

tinika
4. sep 2009

alebo mam este vysity obrazok lietadielko, take malinke čo som robila kym nam elektriku na byte robili

shaarka
autor
4. sep 2009

tini, nerob si starosti.
a huby nemam rada, nimi by si potesila len MM. a ta nadobka je uz mimo provoz, tak si fakt starosti nerob 😉

tinika
4. sep 2009

shaarka ale ked ja ta tiez chcem potesit, ta jedine ze tvojeho mm potesim hihi inac sa tesim, si nedaleko, budes mamina, dame stretko raz s deckami čo?

shaarka
autor
4. sep 2009

dame stretko este za tehotna, ok? 😀 kym nemam velke brucho, teda kym nemam velke tehotenske brucho (lebo inak mam) a kym ty mas velke tehotenske brucho, tak sa stretneme na nejaky ten cvak cvak 😀
a potom sa uvidi. 😵 😵 😵

shaarka
autor
4. sep 2009

tini, vies co? ty mi nechaj nieco, co potom zdedim po tvojom babatku, hej? to ma potesi najviac 😀 😝

nellie_
4. sep 2009

puma, no veru som riadne dlho korbace ani citit nemohla.. 😀 😀 😀
ale jelikoz stale robim v tej firme tak asi po 3 rokoch ma to preslo a uz zasa sa s nimi kamaratim 😀 😀

Monika ked ste to tak krasne poistili aj s muzikom aj s doktorom tak verim, ze to vyjde 😉 🙂 😵 😵 😵
(ake to super vyznelo, ze s muzikom aj doktorom.. 😀 😀)

joj baby dneska mam aky akcny piatok... 😒 😒 😒 to ake krute tabulkovat v piatok poobede a este v takom pocasiiii 🙄 🙄 🙄

lenca.b
4. sep 2009

ahojte zlaticka ste tu toho popisali 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre