Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nina88
22. sep 2009

Ahojte, prosím vás vedela by mi nejaká dobrá duša povedať, či podla tohto grafu mám ovulku??
http://www.fertilityfriend.com/home/299ad1

ďakujeeeeeeem 😉

puma.sue
22. sep 2009

nina, s tymto si budes musiet pockat na shaarku...
ja do toho VOBEC nevidim... takze ti nepomozem ☹

monky... dost neskoro ste ju "odseparovali", nie?
ale kazdy podla svojho gusta, drzim palce, nech si najdete co najskor rytmus, ktory bude obom vyhovovat...

co sa varenia tyka, ja som tiez uchylak... ved patricne na to aj vyzeram, lebo nielen varit, ale nasledne aj konzumovat to vsetko treba 😉
pozeravas teraz "bez servitky" na markize???

nellie_
22. sep 2009

ahojte.. 😉

Ninka no vypada to na ovu - dneska sa este poriadne posnazte... 😉 podla zajtrajsej teploty budes presne vediet ci bola ovu .. ale myslim ze ano... pekny vzostup 😉

puma ja som videla jedne diel toho bez servitky.. minuly tyzden.. ked ja tak nemusim durianovu, mne tam prekazal jej smiech afektovany... 😀 😀

monky1
22. sep 2009

puma - nepozeram 😒 ...mala by som?

a isla az teraz, lebo donedavna este nemala svoju izbu - nedavno sme sa stahovali do 3-izboveho, a kym sme zrekonstruovali byt, pozhanali jej postielku (ma taku malicku, ako deturence v skolke 😀 )....tak preto tak neskoro

a ty? chystas sa do prace?

nina, ani ja neporadim....ako puma pise, pockaj na shaarku, ta je na to odbornicka 😉

nina88
22. sep 2009

😀 Aj tak ďakujem dievčatá, že ste vôbec reagovali, ak to bola ovu, ja som tak šťastná!!! 😀
Mám totiž podozrenie na PCO, tak preto tá radosť... 😉

leveretka
22. sep 2009

nina aj ja si myslím, že je to ovu, síce iba začínam, ale pekne ti vzrástla teplotka 😉

prikladám aj ja svoj graf http://www.fertilityfriend.com/home/29d084

puma.sue
22. sep 2009

nellie, minuly tyzden bol desny, ja tiez nemusim mariannu, nepozeravam to denno denne, ale ked som doma, tak popri tom ako sa motkam doma, pustim si to...

monky, celkom dobre to je podla mna. len treba natrafit na dobru partiu.
tento tyzden ma prekvapila vcerajsia vecera u tej pani, ak ste to niekto videli, vyzeralo dobre to masko zajacie... a pacilo sa mi, ze pripravila aj alternativu pre tych, co by zajaca odmietli. nedala sa zaskocit...
a obdivovala som ju ako tahala to strudlove cesto, na toto si asi nikdy netruflem...

monky1
22. sep 2009

oki, tak ja si najdem cas a mrknem si to 😉

puma.sue
22. sep 2009

ja len, medzi 18-19 sa v telke nedalo na nic pozerat, ani nic pocuvat... a teraz aspon toto, sliny mi niekedy tecu 😉

shaarka
autor
22. sep 2009

dobre rankoooooo 🙂
nina, tak ako ti napisala nellie, musis pockat. vzostup je pekny, hlien mas, takze sa uvidi.
a PCO sa neboj, poradim, ja mam najtazsiu formu a prirodzene som otehu 😀 😀

o com tocite kocky? 😵

puma.sue
22. sep 2009

shaar, bre ranecko 😉
riesime relaciu "bez servitky" na markize, co chodi okolo 18.15
konstatujem, ze sa konecne da aspon nieco pocuvat v telke medzi 18-19 hod.
co mas v plane dnes varit ty? pochval sa 😉

monky1
22. sep 2009

shaarka, o vareni 😀

shaarka
autor
22. sep 2009

som na to mrkla ockom, ked bol ten typek z kmetobandu a durianova + bruchala + evita 😠 tych poslednych troch teda vobec nemusim. a inak som to nepozerala, lebo ma manzel zrusil, ze ci nemam nic lepsie na vzdelavanie 😀 a mal pravdu 😀 a vcera bola nejaka zenska, co tam o kralikoch tocila, ze? sa mi z toho zaludok zdvihol, tak som prepla.

a v plane varit nemam nic, lebo MM mal vcera blby den a vytkol mi, ze vela varim a on to potom musi jest tri dni 😀 😀 co nie je pravda, ale zhodou okolnosti sme mali file a on mal chut na cestoviny s cottage, ktoremu koncila zaruka a okrem toho ja teraz ked som doma, jem ako vrabec, tak z chladnicky takmer nic nemizne.
a este mi vytkol kolaciky z nedele, co mi kupil. ze som nezjedla. lebo on si mysli, ze zjem 4 kolace na posedenie, ze? 😀 😀

puma.sue
22. sep 2009

a ja nebudem tiez varit, lebo nemam na com 😉
a asi dva tyzdne ani nebudem mat. ale nevadi. aj tak sa vynajdem. ved existuje donaska, konzervy a mikrovlnka 😉
ja neviem, mne vcera tie zajace nevadili a hlavne ma nadchla ta plnka s kvasnicami. ja milujem kvasnicovu pomazanku a bolo to podobne... mnaaam, ked spustim prevadzku na mojom novom multigeraete, urcite ju skusim spravit...

shaarka
autor
22. sep 2009

kvasnicova - drozdova?

monky1
22. sep 2009

mne dala vcera kamoska vatovec, tak ho obalim a vyprazim a k tomu urobim zemiakovu kasu......a kapustnica odvcera 😝

pipussa
22. sep 2009

ahojte kocky
shaarka, teraz, co si tehulka, aj si zvracala ? ja zatial nic, len proste mam pocit, ze kazde jedlo do seba tlacim....(grga sa mi z jedla), a proste ani nemam chut.... Neviem, ci je to z nervozity, alebo je to normalne

mireag
22. sep 2009

Baby, tak co sa tyka "bez servitky..." Ked som zila v nemecku, tak som to vkuse pozeravala a bohuzial, kam sa my hrabeme... 😅 Ale to zial vo vsetkom... 2x som pozerala cca po predjedlo a potom som to prepinala. Je to pre mna az moc "slovenske..." 😅 Ale samozrejme nechcem nikoho urazit, alebo taaaak. 🙂 Je to ine, ked clovek dlhsie zije mimo SR, rychlo si zvykne a potom sa vrati naspat. 😉

puma.sue
22. sep 2009

ano shaar, kvasnice = drozdie...

vatovec som hadam ani nikdy este nejedla, ale je hubarska sezona, tak si to uzivajte 😉
kapustnica je MNAM napad... ja mozem kvasenu kapustu na milion sposobov a stale 😉

monky1
22. sep 2009

puma, tak to sme dve - jem ju uz od nedele 2x denne 😀 😀 😀 😀 😀 a neviem sa jej ojest
ale bojim sa, ze sa mi ten vatovec na panvicu nezmesti - asi budem musiet tie platky prerezat na polovicu....boze, kde to vie do takych rozmerov narast 😕 ziiiiiram

shaarka
autor
22. sep 2009

pipuss, nie, nie je mi zle. raz rano mi bolo, to som nezjedla nic a grgalo sa mi cele doobedie, zaludok som mala ako na vode. ale inak nic.
no a co sa tyka apetitu, tak co ja viem, pred 2 tyzdnami som jedla viac a predtym zas menej, tak neviem. ale teraz sa nehybem, takze chapem, ze nemam velku chut sa obzierat. ale zas sladke musim jest kazdy den! 😠

mireag, celkom ta chapem. mne stacili 4 mesiace v NYC (plen asocialov), ale ked som sa vratila a isla nakupit do bratislavskeho tesca v centre, tak som myslela, ze vyskocim z koze... ☹

pipussa
22. sep 2009

ja mam taky labilnejsi zaludok, aj ked som nebola tehula, nenapina ma, ale grga sa mi po kazdom jedle.... a mam, akoby taku zaludocnu neurozu... 🙂 zaludok ako na vode....
ja si este nechcem vyplnit pas... spravim to az po prvom sone, ktore mam buduci tyzden... teraz som 4t +3d, co bude vidiet lekarka buduci tyzden ? to akoze uz aj srdiecko ?

shaarka
autor
22. sep 2009

pipuss, ja som mala srdiecko az v 6tt+4 (teda tu na konovi mi to ukazovalo 7tt)

a co sa tyka kapusty, tak sme tri! ja milujem segedin, oooooooooooo, kapustnicu (kyslu), holubkov, kolozvarsku kaprustu, dusenu, akukolvek!!! mnaaaaaaaaaaaaaaam 😀

monky1
22. sep 2009

shaarka, sadni na vlak a prid na obed 😀 😀 rozdelime sa 😅

flamenga
22. sep 2009

ahojte bosorečky 🙂

pipussa
22. sep 2009

ale machulu by mala vidiet uz buduci tyzden, nie ??

madeline
22. sep 2009

ahojte baby, tak na kyslu kapustu sme 4, ja ju zboznujem 😵

shaarka
autor
22. sep 2009

pipus, radsej nic neocakavaj, aby si potom nepanikarila ako ja 😀 ale hej, dutinu musi byt vidno. a zltkovy vak by malo byt vidno tiez.

cau flam 😉

monky, joj, ako by som prisla. a kam to mam docestovat?

flamenga
22. sep 2009

🙄 nechce sa mi ísť ešte naspäť do nemocnice na ultrazvuk cicíkov 😠 🤐

puma.sue
22. sep 2009

shaar, holubky mam zamrazene este od kamoskinej mamky zo strapackova (stropkova), mi vzdy posle, lebo vie, ze to milujem. a veru, uz sa blizi obdobie kyslokapustovych hodov....
aj "dni zela" ve stupave tu pri nas, pojdeme isto a nieco dobre navarim z toho...

mnaaammm kolozvarskaaaa, milujem...
a kapustnica.
a este aj len taku surovu zvyknem vecer pri telke chrumat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre