Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
3. jan 2010

ahoj siouxie, ako vidis, velmi sa to nepohlo, zakial si bola mimo...
a obedovali ste doma, alebo niekde vonku?
co dobre si mala? kapustnicu?

ja stahujem fotky zo silvestra a mala by som sa ist osprchovat...
na 17 mame byt u tatka, este treba nejake veci poriesit doma, sa mi nechce a padruh sa na to cele vyspal 😉

siouxie
3. jan 2010

no všimla som si a ešte aj nepríjemné správy 😒 .

jedli sme doma, posledný raz z tých sviatočných vecí. Dorazili sme kapustnicu a aj posledný šalát s mäsom. Už som včera musela dokúpiť údené, iba taký kúsoček, lebo také jeme tak raz-dvakrát ročne, ale už sa mi včera nechcelo nič extra špekulovať.
Takže zajtra konečne varím niečo normálne! 😀

Inak, vonku je dosť nechutne, zase som bola navlečená ako na severný pól 😀

puma.sue
3. jan 2010

ja sa stale pohravam s myslienkou ist k tomu tatkovi pesi. ale neviem co s marodom, ci to prejde v tej zime, bez toho, aby nieco nachytal ☹
ale ked pises, ze je to des, tak sa na to asi vyprdneme a padruh bude sofer...
adam sa tej ryze ledva dotkol, zjedol asi 10 zrniek.
cely cas spi, tak dufam, ze bude ok.

my dnes tiez dojeme zo vcera a zajtra mozem vymyslat...

vavenka
3. jan 2010

Taaak sme spat, nakoniec sme neboli jest nikde, sa herec ponukol ze mi navari mexicky gulas s ryzou 🙂 🙂 uz aj kraja maso 🙂 no sak bodaj by nie, po dlhej dobe dostal sex 😀 😀
Domcek stoji, aj unimobunka je v neporusenom stave, len kosa tam bola jak v rici, aspon ma trochen vystipalo...
Tak o 5 min hodim jednu foto na 10 min - tak uvidite sami..... Na modejstreche este nemam album, ale casom sprevazkujem 🙂

Shaar nazdaar, si nam tu chybala... Inak my sme mali tiez trochu rusno okolo polnoci, aj sme sli s hadkou do noveho roka - sak si citala, ale sa to chvalabohu ukludnilo... Zajtra mame poradnu, vsak? Ty kedy? 🙂
Mimochodom aj moja sa krasne rozkopala, uz aj herec citil ked dal ruku na bruch, ale este to nevidno 🙂
Dufam ze nebude az taka akcna, ked uz bude mimo mojej maternice 😀 😀

siouxie
3. jan 2010

pumi, neber ho pešo, fakt by to nemuselo dopadnúť dobre. Skús do neho dostať nejakú tekutiny.

vav, jé, ukáž domček! 😀

puma.sue
3. jan 2010

vavi, tesim sa na fotku... snad si to nezobrala osobne s tym peresom, to je jedina stvrt okrem lunika, ktoru v kosiciach dokazem vymenovat 😉
nikde to tusim nie je najruzovejsie, ale ono sa to casom podla mna podda... pre nieco s tymi nasimi spolubyvajucimi predsa sme, nie? ale to je vecna tema, sa to tu opakuje tusim kazdy tyzden 😉

vaviii, a to sa moze? sexovat? nemali ste zakazane?

a siou - podla mna sa lenocka niekde motka kvoli svadbe...

siouxie
3. jan 2010

no ale Lenuška je nezvestná, stále neprišli od maminy z východa? 😕 😀

puma.sue
3. jan 2010

lenky su tu dve, jedna svadbova, ta na vychode zostava... a ta druha, neviem, asi su este tam...
a mozno su niekde na lyzovacke, vela ludi vyuzilo ten prvy tyzden na lyzovacku, kvoli strede, ze je volny den...

a rozhodnute, ideme autom. a nebavim sa...

puma.sue
3. jan 2010

jeeeejjj, vaviii, bungalov, parada. a vyzera to niekde na samote, alebo to je len dobry zaber 😉
ja som vyrastla v dome a tak som teraz skor za vacsi byt ako domcek, ale ak, tak len jednopodlazny bungalov...

ozaj, vavi, pokial sa nevezmete do porodu, ako dlho budes na materskej?
😀

vavenka
3. jan 2010

Taak fotkes som pridala
Pumi nieee cosi, nezlostim sa, nestaviame na peresi, ale v dedine pri Kosiciach zvanej Vajkovce, takze budem vajkovčanka 😀 😀
www.slnecnastran.sk

A ked sa dozijem, tak nas dom by mal vyzerat takto:
http://prodom.sk/?p=projekty&project=60&PHPSESS...

puma.sue
3. jan 2010

jeeejjj, vavuchovci z vajkoviec... 😉
moj padruh je sice povodom kosican, ale prestahovali sa neskor do cane, takze tiez je "z dediny" 😉\

a presne tak nejak by som si to aj ja predstavovala, nic velke, take akurat a funkcne... parada... pekne to bude.
a kedy to bude az to bude?

vavenka
3. jan 2010

Pumi nieje to samota, len akurat tak vymaknuta fotka, z opacnej strany je to tam uz pekne zastavane.....

Noo a na materskej ako dlho budem? Ohliadnuc od toho ci sa vezmeme alebo nie, aspon 2 roky by som chcela.... Ale aka bude realita, ukaze az cas.....
Ja som zas bytovkarske decko, este aj k starym rodicom ked som sla na "prazdniny", tak len na ine sidlisko, aj z ocovej aj z maminej strany sme rodina vsetko stari kosicania, takze ja sa hrozne tesim na koesnie travnika a malovanie plota a podobne veci, aj ked netvrdim ze raz nebudem nadavat 😀

puma.sue
3. jan 2010

vavi, inak som to myslela s tou materskou. budes matersku poberat 28 alebo 37 tyzdnov (ako slobodna matka) a potom prejdes na rodicovsky? hm? to som len chcela vediet, ku ktorej alternative sa priklonis 😉

joj, drzim ti palce, aby si to zmakla a aby ta to bavilo. myslis, ze v lete budete byvat?

vavenka
3. jan 2010

Chcela by som sa stahovat ked zasrana bude mat tak rok, takze jar 2011 🙂 neponahlam sa, teraz mame byt v postate v sirsom centre, na hlavnu to mam 20 min peso, pod oknami nemocnicu, nakupne centrum blizunko, takze mi to pride ako lepsia varianta, kym bude mala malinka... A v lete ju supnem do kociara a mozme sa flakat 🙂 tam to este nieje take pekne, ze zahradky a stromy a tak, a hlavne kamkolvek by som potrebovala ist, by som potrebovala auto..... Teraz to nemusim riesit 🙂

vavenka
3. jan 2010

Pumi jaj, no ak sa bude dat a uznaju mi, tak aj 37 tyzdnov 🙂

puma.sue
3. jan 2010

aha, jasne, uz chapem.
pocuj, ty si sa fakt zzila s tou babou v bruchu... 😀
co ak nahodou bude mat cikulu? 😉
a tie mena ste uz preberali?

vavenka
3. jan 2010

Pumi nestras !!
Sak som videla jej pisulu na obrazovke 🙂
HEj, sme vcera spravili zoznam - mam tam 27 mien ! Dnes pokracujeme v zuzovani 🙂

siouxie
3. jan 2010

no pumi, tak tie dve Lenky som si naozaj všimla. Preto som hovorila o Lenuške, lebo Lenočka svadbuje o život určite 😀 .

vavi, chutný domček 😵

puma.sue
3. jan 2010

to neviem ci je o uznavani, skor o cestnom prehlaseni z tvojej strany - si myslim...
ja neviem ako to zariadim potom... ale mam este cas, len sa ta pytam, lebo sme v obdobnej situacii 😅

vavenka
3. jan 2010

Kujem za pochvalu, len je na nom este toolko roboty, ze az.... Akurat teraz riesime okna, nejake ponuky a tak...
Inak - mam dalsieho horiceho kandidata na meno - Greta 🙂 ale tak ani toto nenaslo velky suhlas 🙄

puma.sue
3. jan 2010

vavi, nechcem ta strasit! ja len tak, ze moj brat bol tiez cely cas Lenka a ked sa narodil, nemal tri dni meno 😉
tak potom posli anketovy zoznam, budeme hlasovat, ale keby si ich sem teraz dala 27, tak to bude ozaj ze nerozhodne, kazda bude za ine meno 😉

vavenka
3. jan 2010

Pumi no v tom zozname su zatial mena, ktore sa pacia aj jednemu aj druhemu, ale aj take ktore sa pacia len mne alebo len jemu.....

puma.sue
3. jan 2010

ved uvidis na co pridete, ked si k tomu sadnete....
a Greta je super 😉

vavenka
3. jan 2010

Pumi vsak??
Nomalne ked som videla napisane ze Greta - akoze Gretka pre malu vavu, Gretuska, a aj pre dospelu je to take honosne ze Greta, nie je to ze Lena alebo Mira, to je proste Greta 🙂 take pre damu 🙂 joj !!

pipimiska
3. jan 2010

pumy,ta cosi,dnes som si privstala,uz o 13tej som bola hore 😝 😀
mojho draheho este furt trapi zub,nic neje,v noci o tretej vstal,ze ho prave neboli a ze by si dal kapustnicu,som vstala s nadsenim,ze si ju konecne da,tak som si dala s nim 😅 babo sa tak rozkopalo na vsetky strany,tak som mu spievala vsetky uspavanky co poznam,samozrejme mm pri tom zaspal a babo si dalej podskakovalo ako keby sme sa prave naobedovali 😝 tak som spustila moj repertuar este raz 🙂

vavi,vajkovce su kolko km od ke?mily domcek,ja kcem nieco vetsie v buducnosti,ale tiez sa mi pacia prizemnee..a tam budem pestovat,jahody maliny a cernice a take srandy 😵

siouxie
3. jan 2010

pipi aj ja pestujem maliny a černice 😀

puma.sue
3. jan 2010

joj, dievcata, uzite si tie starosti kolo domcekov 😉
prajem vam to a uz vidim, s akym nadsenim nechate tie domcuriky neskor svojim ratolestiam 😀

idem nieco pojest a vychystat sa k tatkovi...
to co za zufalstvo je v telke? pardon, ale na jednodtke maigu nahovoril kramar - fontana pre zuzanu III. 😝

puma.sue
3. jan 2010

to sa pestuje? to rastie same 😉

vavenka
3. jan 2010

Pumi od KE je to tusim 9 km? Smer Presov.... Na jednej strane dialnice je Budimir a na opacnej Vajkovce 🙂

My sme tiez spekulovali dlho ze aky dom, ale tak rozpocet je obmedzeny a hlavne potom na udzbu - cim vacsia baarabizna tym viac nakladov a pratania a tak - som povedala ze nedopustim aby som sa stala otrokom vlastneho byvania 🙂 takze nutnosti - 3 spalne, kupelka, wcko, kuchyna obyvacka a mini garaz....
A traavniiiik a terasa - ja som vzy chcela dom hlavne kvoli zahhrade 🙂

pipimiska
3. jan 2010

ja mam uplne ine vkusy na mena 😅 skor ze Zara,Tara,Lara,Tamara,teraz som si vsimla ze sa secky koncia na ara 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre