Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
3. jan 2010

ja som pred seba prave dostala tanier mexickeho gulasu s ryzou 🙂
Siou a co ty v tej skole vlastne?

pipimiska
3. jan 2010

fuuuj skola 😅

pipimiska
3. jan 2010

ja som dojedla banan 🙂

siouxie
3. jan 2010

pipi 😀 vav, diplomku... 😖 😀

vavenka
3. jan 2010

siou fiiha, uz koncis? a co je to za skola, ked to nieje tajomstvo?

siouxie
3. jan 2010

chodím na fif uk, diplomovku robím aj s výskumom, terda ten výskum som ešte nezačala 😀
Konečne opäť končím, ale možno pôjdem aj ďalej, ak ma budú chcieť... 😀

pipimiska
3. jan 2010

super ze uz kocis,nemam rada skolu 😀 😉

vavi a dobre to je?nejak ma ten mexicky s ryzou nelaka,to pasuje s ryzou?

vavenka
3. jan 2010

fif je filozofia? a jakto ze zas? 🙂 som zvedava, co? a ohladom coho bude vyskum?
Pipi to len moj to tak nazval, je to klasicky bravcovy perkelt so chery paradickami, trochu na pikantno 🙂 a veela stavy spravil, my ryzu milujeme 🙂

siouxie
3. jan 2010

vavi, vy ste ako môj m. ten by mohol jesť ryžu aj k bravčovému pečenému 😀 . Raz bude šikomooký 😀
presne tak fil., zvládam to dva roky na dennom a predtým 3 externe. Výskum sa týka informácií, internetu a správania sa istej skupiny ľudí v tomto prostredí. a zas preto, že som už kedysi študovala na inej katedre 😀

flamenga
3. jan 2010

siou takže ty nás tu vlastne skúmaš? 😀

pipimiska
3. jan 2010

vave,aha tak to znie uz lepsie,len ja by som si zemiacky dala 😉

aky mate nazor?citala som,ze ked zmrazite maso alebo ryby,tak aj tak ich mate do troch mesiacov spotrebovat...dodrziavate to?mala by som si dat rybu,muz nachytal pstruhy este v marci,ci aprili..myslite ze im nieco moze byt?

siouxie
3. jan 2010

flam, nie, vás nie. 😀 aj keď ste určite veľmi aujímavá vzorka používateľov 😀 😀 😉 Ty potvora, už som ťa tu raz dnes "vyvolávala" z anonymity, kde si sa flákala? 😀

siouxie
3. jan 2010

pipi, ja mám skúesnosť, že do roka, je to ok... 😉 aj ryby.

vavenka
3. jan 2010

Siou tak super, drzim palec nech mas poriane vela vysledkov 🙂
A aj pracujes v tej oblasti, ktoru si vystudovala?

Pipi ja to isto nedodrziavam 🙂

siouxie
3. jan 2010

vavi, veľmi príbuznej, ono je to už dnes všetko také poprepájané... dlho som sa živila iba novinárčinou 😉

pipimiska
3. jan 2010

diki 🙂 ani ja to nedodrziavam,len teraz som opatrnejsia,takze dnes bude pstuh na masle 😝

vavenka
3. jan 2010

Siou fiiha, tak ty si mozno aj nejaka znama novinarka 🙂 sak sa pochval, tu z teba to taham jak z chlpatej deky 🙂 zamestnavali ta nejake noviny, ci si bola na volnej nohe? 🙂

siouxie
3. jan 2010

vaviiiii, dooosť 😀 😀 A na druhú otázku: áno aj. 😀

vavenka
3. jan 2010

Siou ty jedna, ma tu navnadis a potom stopnes 🙂
No dobre, pokracovanie si dame nabuduce....
Mam chut na sladke! Ma napadli palacinky, ale kto ma pri nich stat?? Kua.... Asi spravim len tak z polovcnej davky 🙂 alebo lievance? Alebo cooo????

pipimiska
3. jan 2010

sioux aj ja kcem vediet 😅

pipimiska
3. jan 2010

vavi,palacinky 😀

siouxie
3. jan 2010

Vav, palacinky (mňám) 😀
Pipi, čo kceš vedieť? 😀 Robila som aj po redakciách, aj trochu marketing a aj na voľnej nohe. to som dodnes a momentálne ma živí manžel, aby som si mohla študovať. 😀 ale nie, iba chvíľku, kým sa neutrasie najbesnejšie obdobie.

vavenka
3. jan 2010

Siou hehe, ze iba na chvilu, sak pockaj ked zacnes rodit, do 40tky budes na materskej 😀 😀

siouxie
3. jan 2010

vav 😀 Tak by sa mi to páčilo, na jar otehotnieť, nejako zvládnuť štátnice a pred koncom roka už byť na materskej, Ale som ochotná ešte v lete a na jeseň niečo zarobiť, pre dobrý pocit 😀 A potom si robiť už len tak popri. Však robím už 16 rokov a mám toho plné zuby. 😀

vavenka
3. jan 2010

Siou a do 62ky este daleko.. Mi nieco hovor, ved aj ja uz od gympla kade tade po brigadach....
Ale mas to dobre naplanovane, urcite sa podari, drzim strasne silno palce... Ja som sa tiez mojim vajickam vyhrazala, totiz ja som do firmy nastupovala pred 5timi rokmi na miesto zenskej, ktora sla na matersku, a ona sa teraz - uz po 2 materskych - vracala spat, nastupovala 1.10. - takze mi to vyslo ako na zavolanie, vsetko sa vyriesilo, krasne sme sa vystriedali 🙂 asi to tak fakt malo byt......

dzou
3. jan 2010

ahojte kocky ja vas tu tak tajne sledujem uz par dni ale nejak sa mi nescelo pisat 😅
tak uz sice po funuse ale vsetko naj v r. 2010 😉
vav placinky si daj 😉

siouxie
3. jan 2010

vavi, to je dosť vtipné, ako si si to naplánovala a ako to vyšlo 😀 😀 😀 😵
Poznám to, keď sa človek rozhodne (naozaj rozhodne), tak sa často stane presne to, čo si plánoval. Tak ja som rozhodnutá, už len aby to vyšlo 😀 . Ale ďakujem ti veľmi pekne 😵.

už palacinkuješ?

pipimiska
3. jan 2010

dzou,urcite mi neuveris,ALE ja ta zas sledujem kadial tadial a som na kcela prepadnut v julovkach ze co sa stalo,som si ta tu privolala 😝

pipimiska
3. jan 2010

a vsetko dobre v novom roku samozrejme 😵

vavenka
3. jan 2010

Siou hej, bola to zvlastna zhoda nahod, ked sa konecne podarilo, ale poviem ti, za tie 2 roky plodenia som si tiez "odtrpela" svoje..... Az neznasam vyraz planovane rodicovstvo 😀 😀 ja som si to neplanovala, to uz bol deadline 😀 😀 😀
aaa kaslem na palacinky, sa mi nechce..... Som v chladnicke vyhrabala puding s piskotami a mandarinkami, postriekala slahackou a hotovo.... Som ho robila na silvestra, aj som na neho zabudla, tak teraz dobre padol 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre