Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
27. jan 2010

No pekny vecer ze prajem...ja som bola cvicit a tak som si rozcvicila creva (bola som na salse), ze som ledva dobehla domov 😀 😀 😀 takze ani tu kapustovu vodu nepotrebujem.
Baby a este otazka, to vam ako na to prisli, ze si mate pichat tie injekcie???

dzou
27. jan 2010

no a domacu jusku som nemala uz asi milion rokov 😵 mnaaaaaaaaam
mm uz za chvilu ide tak sa vam budem naplno venovat 😀

siouxie
27. jan 2010

som si predstavila, žeby som také podpazušie dnes vytasila na p. doktorku, ktorá mi robila sono. Chúďa... 😀 😀 😀
Taká bola zlatá, dobre som sa s ňou porozprávala. Milujem ľudí, ktorých ich robota baví a dávajú to aj najavo 😵

dzou
27. jan 2010

siou a na akom sone si bola? teda a preco?

siouxie
27. jan 2010

bubli, ahoj 😀 ty chodíš na latino? to je pééknéé 🙂

siouxie
27. jan 2010

džou na prsia (preventívka), ale teta robila poctivo, dlho a ešte aj podpazušie - tak ako má byť. 🙂

dzou
27. jan 2010

jaaaaaaaaaj uz chnapem ze co malo podpazusie s tym spolocne 😀

bublinka11
27. jan 2010

Siouxie ahoj...nechodim na latino, chodim na dance aerobic a dnes zrovna dala mlada salsu...ale teda to moje vrtenie povrtelo crievka 🙂
Mne ciciky sonovali len raz, ale to uz bolo davno...mala by som sa na to popytat veru.

siouxie
27. jan 2010

bubli, mala, mala, každé dva roky treba...
no pekne, že dance érobik, to je niečo, čo ja nedokážem 😀 ja som sa nikdy nedokázala chytiť, len som tam hopsala ako koza. Spravila som asi dva pokusy (na klasickom aerobiku) a pochopila som, že sa nedá 😀 😀

slniecko77
27. jan 2010

..ja som na sono prsnikov nebola ani raz...hm kde je chyba?
..by asi zostala v miernom soku Siou keby si na nu vytasila rozcesane podpazusie 😀
..ja tiez musim vzdy vediet co so mnou robia a co tam vidia..nemam rada ak ma lekar neinformuje co sa ide diat, co vidi a pod.

siouxie
27. jan 2010

slni 😀 aj ja, som veľmi komunikatívna 😀 😀 .

asi by si mala cez gyndoša(-ku) to sono vybaviť...

bublinka11
27. jan 2010

Siou, treba ist viac krat. Ja som si vzdy na klasickom aerobicu precvicila hlavne branicu, lebo mi bolo smiesne, ze tam skacem ako koza ja a idem uplne mimo. Ale zacala som cvicit step aerobic, tam som vydrzala a naucila sa a teraz to uz ide. Ale dnes to vrtenie ritou bolo zaujimave 😀

siouxie
27. jan 2010

bubliii, presne! ja som tam vždy skolabovala od smiechu na zemi, otriasalo ma ešte v šatni a radšej som už na dané miesto nepáchla. Takže som mala dva pokusy na dvoch rôznych miestach 😀

siouxie
27. jan 2010

ale zabudla som dodať, že mňa to ani veľmi nebaví, okrem toho, že mi je smiešno (zo mňa). Ja som skôr plavec (myslím, že veľmi slušný), cyklista a ešte zopár športíkov. Ale nič vážne 😀

dzou
27. jan 2010

teda ja aerobik zboznujeeeeeeeeeeeeem 😀 a musim sa teda pochvalit ze som v nom aj dobra 😀 mne to vzdy ide tak nejak samo na hudbu 😵
a teda ani mne este nerobili sono prsnikov 😒

slniecko77
27. jan 2010

..no popytam sa na najblizsej prehliadke, alebo ked pojdem najblizsie domov, tak tam skocim
..Siou nevies odkedy sa odporuca preventivne sono prsnikov?

pipimiska
27. jan 2010

ja som pred otehu chodila 3 mesiace do posilky 3 krat do tyzdna po 2,5 hodiny,normalne som mala program 😉

siouxie
27. jan 2010

jáj, všetko som myslela v ženskom rode, len nejako už začínam nemyslieť 😀
džou, to je talent, ja som na takéto drevo. Aj keď s tancovaním nemám problém, ale extra nadanie určite nemám ☹ 😀

bublinka11
27. jan 2010

No ja som na cyklistiku...mam muza cyklistu amaterskeho, tak vlastne musim...a trosku ten aerobic. Inak nic...a este lyzovanie. Ale len obcasne 😉 Ale nemusim moc turistiku a ani kolektivne sporty, tie neovladam.

pipimiska
27. jan 2010

ja som bola raz na sono,ma bolelo na lavo pri prsniku dlhy cas,nastastie sa nic nenaslo a zaroven aj prestalo boliet 😵

pipimiska
27. jan 2010

bulli,a tvoj drahy bol na spg?

siouxie
27. jan 2010

slni, myslím, že dnes to už nie je nejako vekovo ohraničené, viem, že mamografia je až od 40-ky. Sono sa podľa mňa po dvadsiatke už robí úplne bežne... Popýtaj sa.
Bubli, ani ja veľmi nemám rada kolektívne športy, aj keď kedysi som rada hrávala v škole volej, basketbal... Ale nie som veľmi kolektívny typ, skôr sama za seba 😀

bublinka11
27. jan 2010

Ano, bol...mal ho vraj nadpriemerny...ale dnes som sa dozvedela, ze aj tak moze byt problem, lebo jemu robili len zakladne vysetrenie...to take rychle. Tak neviem, radsej na to nechcem mysliet...ale tak kde uz to len moze byt chyba, ked aj ja som hyperzdrava? 😒

dzou
27. jan 2010

a teda aj ja sa pridavam a kolektivne sporty tiez nemam rada 😀 nikdy som v nich nevynikala a potom som nemala rada ked ostatny na mna kukali jak na drevo 😅
ja zo sportu len posilka a areobic... obcas bycikel ale to vazne len obcas 😅 a inac jediny kolektivny sport ktory mam rada je slovenska hadzana 😀

siouxie
27. jan 2010

bubli, aj mne to hneď napadlo, keď si písala o tej cyklistike 😒
A keby si ho vyslala na podrobnejšie vyšetrenie? Aj andrologické?

siouxie
27. jan 2010

džou, ja hádzanú nemôžem ani vidieť 😀 Tie mužoženy... a je to teda dosť drsný šport 😀

bublinka11
27. jan 2010

Siou to sa kde robi? A vie nas na to vyslat gyndos, aj ked mal taky dobry spermio?
Dzou...slovenska hadzana, to aj mne inak ide vynimocne...akurat som uz dlho nehrala 😀 😀 😀

siouxie
27. jan 2010

a slovenská hádzaná je čo? 😀

slniecko77
27. jan 2010

..bubli, ja neviem ako dlho sa snazite, ale zdravemu paru pri normalnom snazeni otehotnenie moze trvat 6-10 mesiacov..no je to dost dlho,a le na dobre sa vyplati pockat 😉
..ja tiez kolektivne sporty moc neoblubujem, ja som rada chodila behavat a rada plavam

siouxie
27. jan 2010

bubli, kde mu robili ten prvý spg?
Mal by ho tam vyslať obvodný lekár. Proste mu treba povedať, že sa nedarí a chcete vyšetrenia...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre