Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
28. jan 2010

slni aj si sa trafila do témy 🤐 trocha toho môjho humoru 😀
ahá, springer, aj to si pekne pobeháš... 😀 😀

shaarka
autor
28. jan 2010

hehehe 🙂

siou, riesim akurat to, ze jella zvykla pravidelne rano a poobede, ale nejak jej vynechava... najprv som si myslela, ze to robi preto, lebo po kakani sa zvycajne otocime a ideme domov 😀 ale asi fakt nema co.
tak premyslam, ze sa nebudeme vencit az kym sa nevykaka, ale proste pojdeme niekedy domov aj bez kakania. a hotovo. len dufam, ze to na nu nepride v noci 😀

vavi, co drazis? nie je to tam nejake neprehladne?
nevedela som dnes najst hracky... 😅 asi som slepa

siouxie
28. jan 2010

shaar, no to je riziko s tou nocou...

shaarka
autor
28. jan 2010

jaaaj a som vam zabudla povedat - nasla som dnes poobede kokrika... ani neviem, ci fena, alebo pes, nevidela som, elbo stale poskakoval/a okolo jelly, ale ta vrcala, takze je mozne, ze to bola fena. chcela som ho chytit, ale nedalo sa! som tam cvicila, jella sa okolo mna motala, ale kokrik mi usiel ☹ a nedal sa privolat... nuchal si a isiel prec... tak mi bolo smutno! mal cervene popruhy a aj znamku z MS stare mesto ☹ takze to bol jasny uprchlik.
sledovala som jeho stopy, ale presiel cez cestu a zmizol mi. nastastie ho nic nezrazilo, ale mala som obrovske vycitky, ze som ho nedokazala chytit. no s bruchom a salenou jellou sa to fakt nedalo 😖

vavenka
28. jan 2010

Shaar dnes drazim vynimocne veci pre seba 🙂

slniecko77
28. jan 2010

..Shaar, viem, ze ti je smutno, ale si v tom nevinne...nemozes spasit cely svet a este aj v tehotenskom stave ☹
..aby som bola v teme..neviem kolko krat ich peso kaka 😀

pipimiska
28. jan 2010

docitane,rychlovka to bola 🙂

flam,vitaj v klube,gratulujem k pindurovi 😵 😵 na teme aprilovky caka jedna baba tiez babo,ktore malo 2 cysty v hlavicke a zhruba po dvoch mesiacoch nema ani jednu 😉 😉

shaarka a vave aj na vas mam nieco,ale som zabudla idem prelistovat 😅

bublinka11
28. jan 2010

No...tak vy sa teda bavite, raz o jedle, raz o kakani 😀 😀 😀 ja chcem ist varit, ale mam dilemu, ci sa mi chce a kolko to bude trvat 😀

pipimiska
28. jan 2010

no takze

shaarka,ja som sa nakoniec rozhodla,ze nejdem na 3d,kcem sa prekvapit az pri porode ako bude vyzerat 😀

vavenkos,si predstav,vies co pozerame s mm a so svokrou a so svokrom?hadzanu,chorvatsko-dansko
😀 😀 😀
..mm sa pyta,ci si hrala za nejake muzstvo 😉 miluje pozerat ten sport 😎

siouxie
28. jan 2010

bubli, teraz? 😕 😀 O takomto čase sa vládzem (lebo musím) pohybovať v kuchyni iba pred Vianocami 😀 . Ale máš môj obdiv 🙂

pipimiska
28. jan 2010

bubli,urcite sa ti nechce,ale prekonaj sa 😀

bublinka11
28. jan 2010

Siou, mne pride po tyzdni zajtra drahy domov...tak som chcela, nech neumrie od hladu...neviem, ci budem do jeho prichodu stihat...asi nie. No idem sa do toho pustit...

siouxie
28. jan 2010

jáj táák, tak to je podobné, ako Vianoce, už aj maž variť 😀 😀

pipimiska
28. jan 2010

😀 😀 uz je len problem ze co budes varit 😀

vavenka
28. jan 2010

Pipi jo, za Inzinierske Stavby Kosice, ale to bolo daavno 🙂 a dokonca pred rokom som bola na 2 treningoch po 100 rokoch, aj uz sme sa dohodli s trenerom ze ma zaregistruju, ale vyskocilo mi na treningu koleno tak som to brala ako znamenie 😖 😖

Bubli pohodaaa, ja som vcera taky vas vyprazala rezne 🙂 🙂 zajtra isto spravim nejake cestoviny, strasnu chut ste mi narobili 🙂

Inak ste sa tu rozbehli s chlapcami, sak kua nebudem mat s kym riesit pisule a prepichnute uska 😅 😅

dzou
28. jan 2010

no jadlo spapane a hej shaari take zdrave na vecer 😀 ... ale nezjedla som vela nejak mi aj tak neslo a teraz sa mi len odgrckuje z toho 😒
a teda aj nas kaka tak 2x za den 😉 😀

bublinka11
28. jan 2010

Pipi to mam premyslene uz tyzden, lebo presne tolko nevarim, kedze som sama a vyzieram same blbosti 😀
Takze idem robit pecene zemiaky s kyslou kapustou a klobasou...toto je draheho sen a ja mu ho uz mesiac nedokazem splnit, lebo ja musim mat na kyslu kapustu chut. Uz sa cistia zemiaciky... 🙂

slniecko77
28. jan 2010

..no sikula Bubli, aky budes mat krasny koniec dna 😵
..ja uz len chlipkam dzusik, ale furt by som si nieco dala...pred chvilou som dotlacila korbaciky

dzou
28. jan 2010

vavus neboj urcite tu este niekto bude mat pisulu 😀 a sak aspon nebude mat Vanda starost o frajeroch bude si mat z coho vyberat 😀

pipimiska
28. jan 2010

moj bude najkrajsi 😀

pipimiska
28. jan 2010

srandujem 😎

dzou
28. jan 2010

pipi 😀 😀 😀

siouxie
28. jan 2010

slni, aj ja som mala tento týždeň večer korbáčiky. Momentálne ľutujem, že už som ich zožrala.

Jéé, poznáte Kto chytá v žite? Práve vidím v telke titulok, že zomrel autor, Salinger (ujo už mal 91, pekný vek...).

pipimiska
28. jan 2010

ja som dnes kukala v ochode na korbaciky,ale uvedomovala som si,ze je to nezdrave a ze dnes bude nezdrava klobasa 😝

vavenka
28. jan 2010

Dzou hehe, pockam si na tvoju 🙂
Pipi 😀 😀 😀 dyg jak si veri caja 🙂

Joooj no ja som dyna! Sak dnes je stvrtok! SOm chcela ist pozriet na to cvicenie pre tehotne, kua! Joj...... A tu od tretej hnijem na gauci, mi to uplne vypadlo!

slniecko77
28. jan 2010

..hej Siou, citala som, ze zomrel Salinger
..korbaciky nie su nezdrave Pipi, su mnaaaam 😎
..Vavi, ja budem mat slecnu 😉 ale neviem kedy xixi snad coskoro

siouxie
28. jan 2010

slni, sú nezdravé 😉 😀 ale sú dobré (teda najmä tie pravé, zázrivské 😀 )

bublinka11
28. jan 2010

Vavi aj buduci tyzden je stvrtok 😉
A ja budem mat dievcinku takisto...to preto, lebo si velmi prajem chlapca. Len este mesiac vyckaj 😀

slniecko77
28. jan 2010

..no vask som zartovala xixi...juuuj zazrivske su najsamlepsie....a pre mna aj s vonou domova

pipimiska
28. jan 2010

vave,a komu vlastne drzis palec,ci si s nami alebo proti nam 😀 tipujem ze proti 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre