Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
3. feb 2010

vavi to je potom teda riadna svinoba.... 😒 takze ono to je zakerne bez priznakov.... ale hlavne ze ti na to prisli - tiez si si prezila uz svoje... 😔

ale podstatne je ze uz je Vanduska tam kde treba.. 😵 😵 😵

pipimiska
3. feb 2010

ja neviem pochopit preco tie krvne testy nerobia pre istotu hned po otehotneni kazdej zene,predislo by sa tak potratom,ved kazdy druhy je prave koli tomu a ta zena co si musi prezit 😔
najhorsie je to,ze oni vetsinou neposielaju ani po prvom potrate..ze sak to je nahoda,priroda to tak kcela...prd priroda,zbytocne odchadzaju zdrave babatka..
ako keby bolo toto vysetrenie drahsie ako potrat a s tym veci suvisiace,hospitalizacia,zakrok a podobne.

pipimiska
3. feb 2010

nellie a co si sa vlastne kcela opytat? 😅

chrobulka
3. feb 2010

ahojte, zase len na rychlo.
ja neviem co sa deje, ale nejak mi to nevychadza.
ani vas citat, ani prispievat ☹
a ked som uz konecne tu, tak je to zakapate ☹

siouxie
3. feb 2010

ahojte, chrob, ja som tu... teraz som dobehla (kúsok okolo teba 🙂 ).

Celý deň som robila (písala) a potom sme vybehli s pesom do lesa k Dunaju a bolo tam rozprávkovo 🙂 🙂 Nádherne snežilo a potom aj prestalo, pekne sme sa prešli a ja som si vyvetrala hlavu.
Vybavovať som nešla, budem musieť zajtra, ale nevadí 😎

Idem sa najesť a dočítať, lebo som strááášne vyhladla a v bille som nakúpila dobré syrčeky 🙂

chrobulka
3. feb 2010

serus siou, ja varim a cakam na draheho, ma mi zreferovat co dnes vybavil...
a mozno sa pojdeme aj my prejst. niekam von. uvidim, ako sa nam bude chciet...

co dobre mas na veceru? ake syrceky?

vavenka
3. feb 2010

Jaaj konecne som doma....
Pipi no zas po dlhsej dobe s tebou suhlasit nebudem, s tym trombofilnym stavom zien to nebude az take ze kazdy druhy potrat, to nie... V drvivej vacsine je pricinou zle deliaci za zarodok, popripade zle uhniezdenie.... A aj zenam bez trombofilneho stavu hustne krv, teda vsetkym zenam trochu krv zhustne, priroda to tak zariadila, pretoze ked sa tovri placenta, tak su vsetky sliznice hrozne prekrvene, tak telo sa takto brani zakrvacaniu..... A to je dobre.... Len to zhustnutie by malo bytr v ramci normy 😉 a tam ani nejde az tak o transport zivin, ako o zvysenu pravdepodobnost vyskytu trombozy, resp. vzniku hematomov, ktore by v horsom pripade mohli narobit sarapatu v placente, pupocniku atd atd.....
A to vysetrenie genetickych predispozicii je ku..va drahe, preto sa caka na vysledky aj mesiac, pretoze sa to robi narazovo...... Preto sa to nerobi automaticky.....

Achojte chrob a siou, ja som sa tiez fajne presla po meste, dala som reklamovat cizme, neodolala som a malej Vande som kupila rifle, take frajerske s ruzovym opaskom, ktore sa daju pod kolenom vypnut aj na capri akoze 😀 samozrejme vo ypredaji (hlavne ze som sa dnes Shaarke dusovala ze uz ziadne handry nekupujem 😀 )
A kupila som este teply chlebik taky co je na nom plno vela vselijakych semien, tak si ho teraz davam len s maslom a cherry paradickou 🙂 Joj a este som si kuila snecne okuliare 😀

vavenka
3. feb 2010

Hehe a ked to posebe citam, tak zistujem ze mi poutekali nejake pismenka 🙂 tak prebacce....

siouxie
3. feb 2010

ahoj, vav 😀 Vanda bude teda frajerka, pardon, herečka! 😀

tak ja mám také zrnkové žemle a k tomu plátkový syr v ktorom sú buď bylinky alebo paprika (chili) a k tomu striedam oranžovú papriku s červenou.
Zajtra už budem variť, všetko je zjedené. Asi spravím zasmaženú polievku, som ju ešte tento rok nerobila. a tuniakové cestoviny, nech sa moc nedadrem 😀 .

slniecko77
3. feb 2010

caute caute caute 🙂
..ja som dnes robila sisky...mnaaam dobre su ;)
..zajtra spravim fazulovu polievku..to nam bude sveta zit..xixi
..Pipi, ohladne toho pausalneho odebru krvi suhlasim s Vave..asi by sa ti nepacilo odvadzat do zdra.poistovne o 20% viac ako odvadzas...testy tohto druhu su velmi drahe a pre kazdu tehotnu zenu urcite nie su potrebne
..jeeej Vavi, ty uz vandu teraz rozmaznavas xixi ale schvalujem ja si nebudem tieto radosti tiez odopierat 😀

vavenka
3. feb 2010

Siou 😀 😀
Ja som dnes sama, takze nevarim, a inak musim sa priznat, este som nikdy nejedla cestoviny s niecim rybacim 🙂
Je to chutne?
😅
Rozmyslam aj ja co zajtra, ale asi mam chut na ryzu a este mame hodne maska v mrazaku, kuracie, bravcove aj hovadzie, tak nieco snad vymyslim... Mozno nieco s brokolicou, nech mi nezhnije v chladnicke - mam tam 2 hlavy brokolicove, som chcela robit polievku, ale tak estelen dnes som dojedla hovadziu, co robil drahy v sobotu....

vavenka
3. feb 2010

Slni sseeervuss 🙂
Sisky?? Ci pana do pana vy ste tu jake sikovne 🙂 sisky, korbaciky, kokso..... Ale dobre dobre, sa priucim, esteze mame Siou, vdacim jej za vela, minimalne za moje prve vanilkace 😀 😀

siouxie
3. feb 2010

vav, ty si trdlo 😀 😀 Blbá otázka, šak by som to netlačila, keby to bolo zlé. A robím ich dosť často 😀 (teda okrem toho, že sú aj rýchle).
To som si vymyslela sama, aj keď bežne v pizzerkách robia penne s tuniakom (tuším Al Tono). Takže až taká exotika to nie je 😀 .

U nás sú skoro stále dookola vlastne cestoviny a ryža, keby som to veľmi prudko zrhnula 😀 Ale v lete často robím aj mladé zemiaky v šupke na plechu s bylinkami a sem-tam opekané. 😉

vavenka
3. feb 2010

Siou no sak hej, asize by si to nevarila.... Ale tak ktovie, no, mozno niekto ma sklon skusat co vsetko zvladne 😀 😀 a to normalne ze uvaris nejake penne, fuknes do toho tuniaka z konzervy das korenie a sol a hotovo?
Ci? 🙂

siouxie
3. feb 2010

slni, ja by som tak rada spravila šišky... 😵 jeden čas som robila aj šúľance, perky, makové, orechové slíže... Ale nemôžem, ten môj by praskol, musím to tu držať pod kontrolou a tým pádom aj ja utrem hubu ☹ .

vavi, šišky zvládneš, na materskej budeš už kráľovna múčnikov, neboj 😀 😵

slniecko77
3. feb 2010

..juuuj Vavi, sitake este nejedla, ze cestoviny s tuniakom? ved to je vyyyyborneeeee 😀 chlap to dama vari aj so zeleninou a ja sa za tym idem zabit xixi
..aj ja som si kedysi myslela, ze sisky su vyssi level...ale je to v pohode 😉
..Siuo..mlade zemiacky s bylinkami mnam 😵
..ja by som mala este spachat sprchu a umyt vlas kym pride zakonita polovicka domov..taaak sa mi nesce 😎

slniecko77
3. feb 2010

..Siou, ved aj moj mi to vcera ofrflal, ze ake nezdrave 😖 ale on ich ma rad...sa bude az za usami zalizovat
..a postupne si to odklikuje aby nepribral 😀 😀 😀 ale nieviem co ja, ked mne sa klikovat nechce 😀
..a moje nedavne predsavzatie je v perdeli 😠

siouxie
3. feb 2010

vavi, to by asi moc nedalo 😀 😀 Aj keď možno hej, ale ja to robím takto: penne (presne ako píšeš).

Na panvicu dám trochu oleja (pokojne olivový, to sa robí kratučko), na to plátky cesnaku (ty vynecháš 😀 ) opečiem, na to dám konzervu tuniaka (vo vlastnej šťave).
Pridám korenie, soľ nemusí byť (ak nechceš také slanšie, ja nesolím, v konzerve je soli dosť), bylinky (oregano). Podusím, iba kratučko a dám na cestoviny, zmiešam, nastrúham syr.
Rozšírená verzia je, že na tuniaka dám krájané rajčiny bez šupky (v lete čertvé, v zime konzervované) a miesto oregana dám bazalku.

vavenka
3. feb 2010

Zeny fakt som to este nejedla 🙂 nejak proste sa mi to asi nikdy neziadalo ochutnat...
Ale tak secko raz bude prvykrat, vsakze 🙂 🙂
Siou joooj tomu never ze ja na materskej budem kralovna mucnikov, to je ako s tymi rucnymi pracami, co som dnes spominala, som hrozne lava do takych veci 🙂 🙂 esteze predavaju aj v hypermarketoch 😀

vavenka
3. feb 2010

Inak minule som si kupila tiez take siskoidne pecivo - a brutal flash spomienkovy na casy na zakladnej skole, este tazky socik, kokso take tie podlhovaste, tmavohnede, mastne jak guta, vascinou lekvarom alebo tvarohom plnene... Pamatate sa? 🙂 Ja som to nenormalne zboznovala 🙂

vavenka
3. feb 2010

Siou no fakt tie penne nie su narocna vec, odskusame cez vikend 😉

slniecko77
3. feb 2010

..Vave nic si z toho nerob ved aj ja som lava do pecenia 🙂 len natie sisky je primitivny recept..tak to preto
..manzo, robi viac-menej tuniakovo-cestovinovy salat, len uvari cestoviny, prida na kocky nakrajany chedar (tvrdy syr), kukuricu, hrasok, nakrajanu papriku, olivy, moze byt aj mlada jarna cibulka (proste co dum da), trojuholnik taveneho syra, korenie, trochu soli a bylinky..je to fakt vyborne 🙂

siouxie
3. feb 2010

vavi, neboj sa toho, uvidíš, Vanduška bude dobrá motivácia.
Viem, vanilkáče sú ľahké, ale aj tak, zúfalé to s tebou nemlže byť 😀
Ja napríklad nemá zákusky nikdy také, ako moja teta, ona ich má ako pdoľa parvítka. úplne dokonalé, ale šak sa s tým aj babre, na to ja nemám nervy. Ale moje mi užý mnohé chutia viac, najmä koláče... 😵

Slni, ja by som aj potrebovala trochu takej klasickej stravy, to je moje destvo 🙂 . Mne síce veľmi, veľmi chutia zdravé veci, aj je to môj hlavný štýl stravovania, ale sem-tam by som si neodoprela takéto niečo. Ale keď už ja, tak aj mm a ten to vôbec nepotrebuje 😒 . On to síce v lete potom odmaká, ale je to začarovaný kruh. On len kukne na jedlo a má kilo hore. A je schudnem aj pri nákupe v obchode 😀 Sme sa našli 😒 😀

vavenka
3. feb 2010

Slni a co za zavazok si presne mala? Chapem ze to bude nieco s hybanim sa, dietou a kg, ale tak mala si nejaky realny ciel? 😉

siouxie
3. feb 2010

vav, myslíš pirôžky? 😀 😀

slniecko77
3. feb 2010

..ja mam rada aj tu penu na sisky, ale neviem ako sa robi..neviete niektora?
..dnes osm sa ju pokusila spravit, ale vyslo mi nieco podla mna nejeditelne 😀
..jasne Vavi..spomienky z detstva 😉

vavenka
3. feb 2010

Siou no ja som taka ista ako tvoja polovica, tiez len prejdem okolo niecoho tucnejsieho a uz aj z vyparov mam kilecko navyse.... Ale teraaaz - teraz si to vychutnavam, mam vyhovorku 😀 😀
A aj moj je taky, ze mu rychlo brusko vybehne... Asponze je taky sporotvo vsestranny a rad sa chodi vyblaznit do telocvicne, inak neviem neviem.....

slniecko77
3. feb 2010

..no schudnut do leta 5 kg...no ale s tymto obzerstvom to nepojde 😠 vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
..mat tak tvoj metabolizmus Siou 😎 slepa zavist 😀 😀 😀

siouxie
3. feb 2010

slni, nie náhodou z bielkov?

slniecko77
3. feb 2010

ano Siou, ten z bielkov...mala som to v skolskej jedalni velmo rada, len to neviem spravit tak sa vratit do detstva 😀 pena ako stroj casu 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre