Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
6. feb 2010

tini, jake carovne hrnce mas?

tinika
6. feb 2010

shaarka take čo v nich na plameni varis par minut a potom vypnes a to sa samo dovari 🙂

tinika
6. feb 2010

shaarka mne sa tiez občas podari dosnivat 🙂 a neboj, v poslednych mesaicoch budes vdacna ze tak nekope 🙂 a bude aspon kludnučky, to ocenis ked sa narodi a vyduvance som ja mala az po 30 alebo este neskor takze trpezlivost sharka trpezlivosst

shaarka
autor
6. feb 2010

a nie je nebezpecne zakladat ohen v byte? 😀

shaarka
autor
6. feb 2010

tini, no hej, snazim sa, len mam paranoju, ze je nieco nedobre, vies? 😒 vsade sa pise, ze ked sa dietatko podozrivo malo hybe, alebo menej ako obvykle, tak treba ist do nemocnice. a ze pohyby by mali s kazdym tt silniet 😖 a to sa u mna nedeje 😔 tak preto som z toho taka nervozna a musim na to kazdy den cely den mysliet 😔

tinika
6. feb 2010

shaarka sak na plynaku hihi
neboj shaarka vsetko je ok len je kludnejsi

vavenka
6. feb 2010

Tini a s cim robite tarhonu? 😉

Shaari tak nech vyjde oslava, my dnes nemame ziaden program 😖 ten moj sa teraz!! zobudil, presunul sa zo spalne do obyvacky a zjedol ranajky.... To znamena ze ja som doteraz cumela na telku, aby som ho nezobudila...
A vyzera to tak ze idem cumiet dalej....

Shaari - dnes mam vynimocne aj ja potrebu urobit nieco uzitocne, len ma nenapada, ze co 😀

S tymi pohybmi - takto: ak by si mala cele dni byt nervozna ze sa nehybe, tak skoc v pondelok za mikulicou, urcite to pochopi, povies jej ze si necitila pohyby VOBEC (aby to bolo akoze odovodnene) tak si sa vylakala...
A budes aspon kludna...Moja zas naopak, od rana nenormalne co robi, cele brucho mi lieta zlava do prava, az ma to miestami boli 😀

tinika
6. feb 2010

vave spanielskeho vtačika alebo pečenu krkovičku

shaarka
autor
6. feb 2010

v utorok ideme na 3D, tak dovtedy vydrzim 😒 hadam keby bolo nieco v neporiadku, tak mi povedia tam, nie? 😕

vavenka
6. feb 2010

Shaari aha, to som nevedela... K Dankovcikovi idete? No jasne, tak do utorka uz vydrzis......

Tini fiiha, tak pre mna je na celom jedle furt najlepsia tarhona namocena v omacke, inak sa mi to nerata 🙂 🙂
Ani maso by mi netrebalo 😀

shaarka
autor
6. feb 2010

chlebicky hotove 🙂
hej, k dankovcikovi. sestricka slubila, ze ak by zas nebolo nic vidno, ze nemusime nic platit. 🙂 tak ale aspon ma kukne 2D, ze ci je secko ok, ked sa mu postazujem, ze je nejaky pokojny 😒
a nevies, kto zvykne robit 3D/4D?

inak kamoska mi pise minule na skype, ze ide na avatara s ockom, lebo mal meniny a ze chce zazit 3D kino 🙂 a ze ci sme my s MM uz boli alebo ci ideme. a ja jej pisem, ze hej, na 3D ideme v utorok, ale ze je to ku....rva drahe (67€) 😀 a ona sa cudovala, nechapala, ze na aky film a kam ideme 😀 tak som ju trosku natahovala a potom ze na Tea ideme 😀 😀 😀 heheheee

shaarka
autor
6. feb 2010

co varite?
zajtra sa chystam francuzske zemiaky alebo zemiaky s kapustou? neviem este 🙂

tinika
6. feb 2010

vave no tak ten vtačik ma aj stavu
sharka francuzske zemiaky, brokolicovu polievku a na tyzden kuracie strogano

nellie_
6. feb 2010

ahojte... 🙂

ja som prave dorobila pizza rozky ako to tu rozvoniava ked sa peču... a na obed mame faširku so zemiakovou kasou a zeleninovu polievku 😎 😎

ale som zvedava na tie pizza rozky - pri robeni plnky sa mi hodil svokrin darcek na ktory som nadavala 😅 😅
taky elektricky krajac - uplne na jemno mi nakrajal sunku, sampinony, olivy aj tehlu syr...super plnka z toho zostala... 😎 😎 takze beriem spet ked som nadavala ze to je nepotrebna kravina ten krajac 😀 😀

Shaar to pojdete na super 3D v utorok 😉 😵 😵
a neboj, mozno ma len Teo teraz troska kludnejsie obdobie a nechce sa mu nejak extra vystrajat... 😉
ale hej behla by som ako ti Vave radi ku doktorke pre istotu sa utvrdit ze je vsetko v najsamlepsom poriadku 😉

nellie_
6. feb 2010

vavi takze sosovica s grilovacim korenim?? si vynaliezava ako McGyver 😀 😀
ale ved to nemuselo byt zle - nove chute nikdy nie su na zahodenie 😎

a inak ja som tiez milovala v skôlke bracovy perkelt s tarhonou 😵 😵
tarhonu som asi od skolskych cias vôbec nejedla... 😅

no teraz pojdem vychystat draheho a ked odide tak ma caka upratovanie, lebo som dnes stravila pol dna v kuchni zatial iba....

flyangel
6. feb 2010

ahoojte kocky...vidim ze tu mate novinky...rozhodovanie sa o sposobe porodu..a aj porodnice... 🙂
uz aj ja by som chcela takto vyberat ale ja si este nato pockam 🙂
shaari pocitujes slabe pohyby?a ako dlho?

emma2001
6. feb 2010

No baby ak môžem tak sa pridávam, pretože ked som si prečítala úvod. bolo mi jasné, že je to o mne. Máme jednu dcéru a už rok sa s manželom snažíme a snažíme o dalšie dieťa a nič. Bohužiaľ. Ale tak nejak som si vytvorila podobné zásady, ako načrtla shaarka na zaciatku. Najhoršie sa však dodržiavajú v ten den D, resp. v den M - teda mrchy menštruácie. A taký den som mala včera, prerevala som dve hodiny a uz sa zasa snazím najst vnutorný pokoj. Tak dufam, ze mi to s vami pojde lepsie.

vavenka
6. feb 2010

Tini ok, tak vy robite s tarohonou vtaka, a my perkelt, moze byt? Nevadi? 😀

Aale Nel, sak to to korenie tam ani nebolo citit, som vam mala co napisat 🙂 normalna sosovicova jednoducha polievka, ziadne nove chute 😅

Cau fly, de sa flakas? 😉 ako sa mas? Ako sa ti dari? 🙂

Emma vitaj, drzime palce, aby sa vam to co najskor podarilo, a na uvod nam prezrad, co mate na obed 😀 😅

Nel kedy sa ti zas vrati polovica? Daj potom vediet ako dopadli pizza rozky, by som aj chcela skusit... Mozno 🙂

nellie_
6. feb 2010

ahoj Emma - vitaj medzi nami 😉 🙂

vavi no neverim, ze to grilovacie tej polievke nedodalo inu chut... 😀 😀 😀

pizza rozky su uzasne.. drahy ze nech mu ich vsetky nabalim, ze ine ani nemusi jest 😀 😀 😀

cesto: 600 g hladkej múky, 300 ml mlieka, 50 g kvasníc, 1 lyžička kryšt. cukru, 150 ml oleja, 1/2 lyžice vegety, 1 lyžička oregana
plna: sunka, olivy, sampinony, nastruhany eidam, oregano, cesnak, bambino - nabuduce dam aj kukuricu

tymto receptom som sa inspirovala http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=486
ale ja som nerozkladala hentak tu sunku ale zarobila som si plnku a tu som davala na cesto potrete kecupom ale urobila som par aj s cestom potretym horčicou a aj tie su super...

flyangel
6. feb 2010

vavenka noo flakam sa väcsinou vzdy v robote alebo vzdy hladam nieco do bytu..ako podlahy,nabytok a tak 😀
ja som dnes mala kur.prsia na prirodny sposob a k tomu zemiakovu kasu...a zelerovu polievocku...skratka je to rychly a pre mna aj chutny obedik 😉

nellie_
6. feb 2010

a polovica sa mi vrati v stredu ☹ ☹

teraz este vonku si dava veci do auta, este sa dojde najest a pojde... ja potom budem musiet ist povysavat a vyprontovat a vecer asi zehlit, ale neviem ci sa mi bude chciet, dnes som mala nejak moc nabity den.... 😅
varit obed a este aj piect.. inokedy mi helfne mamina ale ta je chora a lezi...

tinika
6. feb 2010

vave 😝 😀 😀

vavenka
6. feb 2010

Nel som si pre istotu dala za tanier sosovicovej, ale fakt, podla mna je taka jak furt 🙂 ale tak mozno mam pokazene chutove bunky, neviem 😉 Takze do stredy si slamena vdova 😖 tak jedine pozitivum je, za nas budes mat viac casu 😅

Fly mnamky, zelerova polievka... Inak ja som taka trupka, ja zbozujem polievky vsetky (okrem drzkovej) a maloco varim, a pritom to je takej rychle a jednoduche, budem to musiet zmenit.....

Moj herec ma prekvapil - ja som si troska zdriemla, kedze som bola skoro rano hore, a ked som otvorila oko (pred hodinkou) tak mal v ruke Cif a chystal sa do kupelky s nim 🙂 normalne ze vycistil vanu, wcko, povysaval, ustlal a pyta sa ma ci este treba nieco 🙂 to sa uz davno nestalo 😀 teraz si napustil vanu s mojim olejom pre tehotne 😀 😀 😀
Ja som akurat poutierala prach na skrinke pod telkou a rozmrazuje sa mi hovadzie kare.... Asi skocime na nakup, ta tarhona mi od rana mata hlavou 😀

flyangel
6. feb 2010

vavi taaak tebe sa zije..ked drahy taak pekne upratal...a ten kupel 😀 fiiiha.... 😀 ja som sa teraz rozhodla ze idem upiect citronovu bábovku...nech sa ten moj tesi ked pride z roboty...uz aj minule mi v kuse rozpraval o babovke co videl v telke...takze musim mu ju upiect lebo nebudem mat dovtedy pokoja 😀

pipimiska
6. feb 2010

dobry den spoluobcanky 😝 ..ja som ranajkovala 3 chleby s mladou cibulkou a maslom,k tomu balkansky slany syr a dve paradajky a k tomu antioxidantovy dzus,aby sa to vsetko zoxidovalo tak jak sa ma 😀

musim sa priznat,ze prvy krat nemam chut na moju vcerajsiu kapustnicu..mm sa zdala riedka,ako tu vodu mysli,tak urobila zasmazku ci zaprasku a zahustila som ju...a teraz je hustaaa 😒 no des..co teraz?babo rad 😎

shaarka,takto pozitivne som to nebrala,ze to je vlastne zamena za sex 😀 a mam to dokonca kazdy den 😀
..ja som citala a pocula,ze dovod na paniku je az vtedy,ked ho vobec necitis dlhsi cas,ako si zviknutaa..
ale ako sa poznam,tiez by som bola nervnaa 😒
aaa inac ty kotuha,si sa pytala na rady co krsnatu a ja som ti prva radila odrazadlo 😝 😎

no a tie pizzove rozky ma zaujali 😵...len som lenivaaaa 🙄

flyangel
6. feb 2010

pipi ja by som si tiez dala mladu cibulku...mnaaam..ja kapustnicu vobec nemusim...a ani kapustu..strasne ma nafukuje...a potom so ako balon..moja babovka sa uz pecie..jupiii 😀

pipimiska
6. feb 2010

fly,fiha,ja by som sa v kapuste topila 😅 ...a ja zas kolace nemusim,sem tam,ale maximum jeden kusok ked si odkrojim 😉

vavenka
6. feb 2010

Fly no to sa mam, len skoda ze nie castejsie je taky aktivny 🙂
Ideme pozriet na stavbu a potom asi do optimy na nakup... Tak pekne sobotnajsie poobedie prajem, fly nech sa babovka vydari 😉

Inak som nevedela co je to odrazadlo, som si normalne musela vygooglit, a sak to je normalne ze autocko na vlastny pohon alebo mini bicykel 😀

flyangel
6. feb 2010

pipi ani ja nemam rada zakusky a torty ja skor zo sladkych mam rada tiramisu a chladene kolaciky z piskot kyslej smotany a ovocia...ostatne nemusim...a babovku peciem len kvoli drahemu 🙂 ja kapustu ako taku mam rada len mi robi sarapatu v zaludku takze ju nemozem velmi konzumovat..ale inac je velmi zdrava a hlavne kysla kapusta cista vitaminova bomba 😀
vavi dufam ze sa mi vydari..a ak nie aj tak ju strcim drahemu pod nos..ze chcel si ju..tak ju mas 😀 😀
tak si uzi nakupy my sme vcera boli v Optime a v Salse som si kupila krasnucke saty...za 39eur....take sexi satocky 😀

pipimiska
6. feb 2010

fly,gratulujem k satockam,potesi 😵 ...som zvedava,kedy si ja na seba kupim sexi saty 😝
presne aj ja som na take piskoty a ovocie 🙂

vavi,to srandujes? 😀 .,..odrazadlo nieje na vlastny pohon 😅 odrazadlo je ked sa odrazas noskami a moze to byt zvieratko auticko motorka 😉
tak si uzi nakup ja dnes zbehnem do kiki 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre