Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
7. feb 2010

tak ja som nakoniec od 16,30 mala na starosti u nas Tobika, svagrovci sli kupovat kocik.. a pred ôsmou si po neho prisli.. takze celkom fajn den.. predtym som si pozehlila a akurat ked som sa chcela volne pohodit na gauc tak mi priniesli to male šidlo 😀 😀 ale perfektny je, hlavne ako mi vysvetluje o dusu a ja mu nechapem ani prd niekedy.. 😀 😀 a bol bombovy ako ma pred odchodom vyboškaval jak taku tekvicu 😀 😵 😵 😵

vavenka
7. feb 2010

Taak papiere potriedene, bola to fuska, ale mam to za sebou 🙂

pipimiska
7. feb 2010

kazda o svojom pise 😀 vave,gratulujem 🙂 nellie,super den 🙂
shaarka,sa zas vytratila 😕

a ja som bola v tescu a ked sme prisli domov zistila som,ze moj mm si kupil viac fajnotky jak ja 😀 😀 a ciapocku mi vymenili,ale nic nove som nekupila pre drobca..

nellie_
8. feb 2010

dobre ranko... 😀

pipi to my sme s Vave len tak do plena hodili ze aby ste vedeli co porabame 😀 😀

ja uz som v kancli, uvarila som si zeleny jasminovy caj a pojdem pomaly zacat s vyrobou tabuliek....
mam toho viac nez dost... 🙄

shaarka
autor
8. feb 2010

dobre ranko 🙂
pipi, ja som vcera riesila na nete zavinovacky a tak. no a slubila som MM, ze budem viac oddychovat, aby som si mala kedy uvedomit, ze teo kope. lebo ked vkuse niekam pobehujem, necudo, ze ho nemam ani kedy zachytit a potom sa mi zda, ze malo (slabo) kope. ze vraj... 🙄

a co mame dnes na plane? nellie tabulky - k nim si mozes hodit nejake ozajstne, uz vyrobene tabulky, hnedej farby a sledkej chuti 😉

ja mam stretko s kamoskou (ejasmeja) a o druhej sa ideme pozriet na dulu, ze co a ako 😎

lenuska85
8. feb 2010

Ahojte babulky 😀
Dlho som tu nebola, tak som vas prisla pozriet. Jej Shaarka uz mas konecny verdikt na meno? Teo je pekne meno, zaujimave 🙂
Nestiham vsetko docitat kym som tu nebola, tak mi aspon povedzte ci nepribudli nejaka tehulky.
Vavenka, Shaarka, Pipimiska krasne vam tie tt pribudaju, co chvila to budete mat za sebou 😀

vavenka
8. feb 2010

Dobre ranko 🙂

Shaari super prispevok, ze "slubila som mm ze budem oddychovat" a o 2 riadky nizsie .. Mam stretko, pootm idem za dulou 😀 potom isto sa este pomotate po meste, na kolacik, do obchodu, s jellou a po oddychu ani slychu 😅 Tak len sa setri, TM ma pravdu, treba sa viac setrit....

Ja netusim co dnes - asi si skocim na danovy po tlacivo a chcem uvarit brokolicovu... A to je asi vsetko 😅

shaarka
autor
8. feb 2010

😅 😅 😅 vavi 😀 😀 😀 😀 😀 no to mi fakt vobec nedoslo 😒 a teraz este upratujem 😖 ale tak co uz, oddychovat budem vecer 🙂

vavenka
8. feb 2010

Shaar 🙂 no uz ty musis vediet....
Idem od mesta, adios 😉

pipimiska
8. feb 2010

dobre ranko 🙂 🙂 mne je z toho normalne spatne,ze som tak skoro hore 😅

shaar 😀 ,ja som si to neuvedomila ale vava ti dobre dala 😀 😀

lenuska,tak co viem zatial nepribudli nove tehule, ale uz je pravy cas 😝

nellie_
8. feb 2010

mam trocha pauzu... 😎
shaar - no veru super setrenie... 😀 😀 😀
ale taky hyperaktivny clovek ako ty sa asi nedokaze len tak niekde volne pohadzovat a nic nerobit, co? 😉

aj ja sa chystam do mesta ale az cestou z prace.. idem si kupit pyzamko, take pekne maju na figurine vo vyklade, ze na mna zmurka uz asi tyzden... 😀 😀 take kockovane nohavice na snurku (vypadaju ako teplaky) a vrch je k tomu strasne chutný - take dve korytnacky v srdiecku.. no mile to je.. 😎 😎

sice asi by som si mala kupit nejake sexi čipkovane pyzamko, kedze sa valentin blizi ale to ja take nemusim 😅
dneska si prave kolegyna cez net objednavala a vyletela na mna ze som sucharka ked sa k nej nechcem pridat.. 😀 ale naco taky prepych.. len by mi riťka prechladla v takom 😀 😀

shaarka
autor
8. feb 2010

nellie 😀 😀 😀

bublinka11
8. feb 2010

Ahojte 😉 ja som tu po dlhsej dobe, ale zaciatky mesiacov su pre mna uplne strasne, ze nestiham sem ani kliknut, nieto este citat a prispievat. Kto mi zhrnie, co tu mame nove???

nellie_
8. feb 2010

Bubliiiiiiiiiiiiii ja som si ta telepaticky privolala.. 😵 😵 😵 😵
prave dnes som sa ti chystala poslat IP ze co je s tebou.. uz cez vikend som na teba intenzivne myslela, nemala si štikutku?? 😝 😀 😀 😀

Shaar videla som ze si pridala foto do albumu.. ta modra dekova zavinovacka s tou kapuckou je kraaaaaaaaasna.. 🙂 😵 (neviem ako to mam presne nazvat 😅 )

nellie_
8. feb 2010

inak vidis nasa "vyrabacka reportov" to tu nejak flaka v poslednej dobe... 😕 😕
siou si nejaka vytazena... 😝

bublinka11
8. feb 2010

Jej Nellie ty si zlata...krasne privitanie, dakujem! Ja som mala "len" pracovne povinnosti, inak som O.K. a vsetko mam po starom 🙂 Ty ako pokracujes, co sa tehu tyka? Ci stale neriesis???

nellie_
8. feb 2010

bubli pokracujem tak, ze uz treti mesiac sme sa nestrafili od ovu... 😅
takze aspon ziadne stresy poovulačné... 😀 😀 😀

a ty ako???

joooj mna tu prave kamoska provokuje linkom na moj oblubeny parfem v akcii ale nemozem - som si vycerpala limit objednavkou Mary Kay kozmetiky a keramickych nozov... 😀 😀
takze sa teraz musim zahrat na budhistku, prilozim si prsty na spanky a budem si opakovat - "teraz tu vonavku nepotrebujem" ummmmmmmmmmm ummmmmmmm 😀 😀

vavenka
8. feb 2010

Nell 🙂 🙂 ako ti ide meditacia? 😉

Som sa vratila z mesta, fuj to VKVcko, kurna.... Som riadne vymrzla... Ale mam tlacovo na danove, takze mozem sa ist bavkat 😀 a tlacim sosovicovu, kua uz mi pomalicky zacina liezt krkom, aj ked je kazdym dnom lepsie a lepsia, dufam ze dnes ju uz dorazim 😅

nellie_
8. feb 2010

vave tomu sa hovori "šošovicová pomsta" 😀 😀 😀
co to je VKVcko? 😕 😅

a meditacia - asi zabrala uz som na tu vonavku aj zabudla 😀 😀
ja som si bola zohrievat mojho pangasiusa so zemiackami 😵 😵 teraz pojdem vylovit nejaky dezertik v šufliku 😀 a uz sa mi nic nechce... 🙄

asi budem musie skusit zas meditaciu nech ma chyti pracovny elan 😀 😀 ummmmmm

vavenka
8. feb 2010

Nell to je velmi znama kosicka skratka - Vydrbany Kosicky Vietor 😀 😀 - miesto slova vydrbany sa zvykne pouzit aj hrubsie 😉

A polievku som dorazilaaa 🙂 🙂

Mam v chladnicke 2 brokolice a uz ich treba zlikvidovat... TEraz neviem ci polievku, ci cestoviny, ci co 😕 prosim o radu + idem daco pogooglit 😉

nellie_
8. feb 2010

to je dobreeeee to VKV 😀 😀 😀
ja tu skratku poznam - česky serial na prime... 😀 😀 vekávečka 😀 😀

ja mam rada brokolicu zapecenu so zemiakmi.. a zaliate klasika - slahackovou smotanou s mliekom a surovymi vajickami ako na francuzske.. 😵 😵 a ja este do toho dam vegetu a oregano a je to super... 😎
cestoviny som este nerobila a polievku brokolicovu zboznujem.. 😵 😵

flamenga
8. feb 2010

VKV? 😀 😀 😀 poznám a nenávidím 😠 😀

bublinka11
8. feb 2010

Nellie vidis, ta brokolica so zemiakmi ma nenapadla! Ja robievam vzdy zvlast zapekanu brokolicu a zvlast zemiaky, ale toto moze byt fajn. A zemiaky tam davas v šupke varene alebo surove? Brokolica sa nerozvari v tom?

vavenka
8. feb 2010

No halo, kde ste vsetky?

Ja som nakoniec zapiekla brokolicu s cestovinami a nivou... Fajne 🙂 len zas to budeme jest aspon 2 dni, plnu misu som zapiekla 😀

nellie_
8. feb 2010

no vy ste sa teda moc nevyznamenali 😅
som sem dosla s horalkou v ruke ze si idem citat a nemam co 😀 😀 😀
ts ts ts - flakate to teda jak sa patri 😝 😀 😀

Bubli ja to robievam tak ze brokolicu dam vzdy troska uvarit a potom ju dam na bud surove alebo uvarene zemiaky, podla toho ako sa mi momentalne chce a vzdy je to fajn 🙂

vavi ty vzdy varis jak pre cely regiment 😀 😀 teraz vystrieda sosovicu brokolicova pomsta... 😀 😀
ale mnam dala by som si - s tou nivou to moze byt super 😎 🙂 🙂

ja som dosla domov a sprasila som 3 rozky s pastekou, na to som si dala extra palivy kecup a sviezu uhorku... PMS je svina.. ja to stale hovorim.. inak by ma ani nenapadlo jest pasteku a v takej kombinacii ze so stiplavym kecupom uz vobec nie 😀 😀

vavenka
8. feb 2010

Nellie len aby si z toho PMS o osem mesiacov nerodila 😀

No hej, poslednu dobu nemam mierku ci co 😀 Ako bolo v praci? Tabulecky porobene? 😉

nellie_
8. feb 2010

Vavi ale hej v praci som postihala co som si na dnes naplanovala... 😎
takze pohodicka... 🙂

a ty ako - uzivala si si sladke nic nerobenie 😉 🙂
a z tej mierky si nerob hlavu - ja tiez vacsinou vsetko presvihnem a varim ako keby nas tu byva 10 😀 😀

a to by musel by iny Coperfield aby som o 8 mesiacov porodila.. ale akoze nebranim sa tomu 😀 😀

nellie_
8. feb 2010

inak bola u nas prave sesternica mojej mamy (50 rocna stara dievka) a dojde ku nam raz za 2 roky, vzdy ked jej skonci pausal a berie si novy mobil... 😀 😀
dosla sem lebo ze na sim karte nema kontakty a otrcila mi papier s asi 70 menami a cislami ze aby som jej to tam dala lebo mne to pojde rychlejsie... nastastie mala aj stary mobil tak som len skopirovala z neho tie kontakty bolo 😀 😀 ale poviem vam ze zazitok ju sledovat ako s tym mobilom robila 😀 😀 😀

vavenka
8. feb 2010

Nell 😀 😀 nasi su na tom uz o trochu lepsie, ale zo zaciatku - kokso, to bolo utrpenie im daco ohladom mobilu vysvetlovat 🙂 inak si neviem predstavit ze na mna raz moje deti budu pozerat ako na polodementa, ked uz nebudem stihat s technickymi novinkami.... Sak ani teraz uz nestiham, ale sa to este da akotak kamuflovat 😅

Ja som bola dnes v meste, na danovom po tlacivo, pomotala som sa po meste, takze doobedu v podstate nabity program 😀 potom som varila, v obchode bola pre tu nivu, a normalne som citila jak mi zasrana tlaci na susku, uz asi nemozem dlho chodit... Dnes som dost pochodila... Tak som si pre istotu lahla 🙂

siouxie
8. feb 2010

čaute 😀 ja flákam, lebo pracujem ako divá, celý deň 😀 V stredu odovzdávam...

a inak, brokolicu robím aj ja podobne - naparím, potom dám za piecť s rajčinkami, bazalkou a kyslou smotanou s vajkom. Robím do misy z jenského skla a ešte do strednej zapekacej misky. Tak ale u nás sa bežne robí všetkého veeeeeľa. 😀

A musela som znova spraviť fazuľovú polievku, m. si rozkázal z hnedej, ale teda nemám čas robiť na sladko so zeleninou, tak som spravila zase kyslú. Spakoval dve misky (objem asi pol litra), farba mu je očividne ukradnutá 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre