Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
14. feb 2010

hojte 🙂 my sme si s mm pospali do dvanastej,teraz kazdy ocumuje svoj comp a neskor kceme ist na prechadzku a na romanticku veceru ideme 🙂
ja som nejaka zahlienena,vkuse mi tecu do hrdla,neznasam to 😒

vave 😀 ...ze lieskovy korpus,no som zvedava ci nezmenis dejiny 🙂
chrob a co za program,divadlo ?

shaar,viem si predstavit,je to straasne unavne,ale vydrzis..pomaha ti niekto?

...ja som kcela,ze skocime do divadla,len sa bojim virusov,snazim sa teraz nebyt dlho medzi davom 😉

chrobulka
14. feb 2010

ano pipi, divadlo. kam inam my uz len tak mozme ist 😉

a ty nechod nikam do davu prosim ta. uzite si veceru a rychlo domov. brucho mazat a hladkat 😀

vavenka
14. feb 2010

Jeej chorbi tak si to vecer uzite....
Ja som herca vytiahla do divadla az raz, a moc sa mu nepacilo (je to moja chyba, mala som si viac dat zalezat na vybere, aby sa nadchol)...By som rada sla na Vsetko o muzoch, ale nejak ho neviem zlomit 😅

Korpus uz upeceny 😉

chrobulka
14. feb 2010

o tyzden idem s kamoskou na "vsetko o zenach" 😉

vavi, si velmi sikovna... len tak dalej. a inak, ja som viackrat robila cesto namiesto vlasskych orechov s lieskovcami a bolo to v pohode... my mame navarene asi tri jedla, som zistila ☹
idem dumat, co zamrazim. nebojim sa toho, ze by sa nepojedlo, len by ma mrzelo, keby sa pokazilo a museli by sme vyhadzovat...

slniecko77
14. feb 2010

..ahojte 🙂
..neuverite, ale vcera sa cela torta zjedla 🤐 mm bol pazrosko a velmi mu chutila
..ja som do slahacky dala velmi malinko cukru..ale aj tak si budem musiet dokupit ten slahac, alebo poriadny mixer
..Vave, aj ty si mala tak krasne nadychany korpus?...potom napis ako chutil lieskovy korpus, ale myslim, ze to bude tiez fantasticke 😎

pipimiska
14. feb 2010

vave dobre je secko o muzoch a mozno trosku lepsie secko o zenach 😉
vy ste boli na ake predstavenie?

vavenka
14. feb 2010

Chrobi no uvidime ci som sikovna 🙂 Slni dam vediet 😉

Pipi spolu boli sme na Zensky zakon 😒

chrobulka
14. feb 2010

vavi, to je jedno z predstaveni, z ktoreho som odisla v polovici.
ani v ba sa mi nepacilo spracovanie...
dnes ideme zase na moju naj naj hru, ja to uvidim asi 40krat, ale nevadi mi to. milujem to predstavenie a chcem si ho este uzit. hra sa dost dlho a dufam, ze sa este dlho bude hrat...
divadlo je veda... mam to napozerane. akurat som sa dostala do stadia, ze uz som snad videla vsetko viditelne tu v bratislave 😉

my mame kolac napeceny od maminy. nam ho este v piatok nabalila. akurat, ze u nas sa nejak nemina... ☹

pipimiska
14. feb 2010

ja som pocula,ze charlieho teta je super 🙂

chrobulka,ako sa vola predstravenie,som zabudla,co jeden vkuse koktaa a dej je o tom,uz presne nepamatam,ale ze sa podvadzaju alebo sa podozieraju ze sa podvadzaju..

vavenka
14. feb 2010

Pipi to je chrobak v hlave 😉

A torta sa nepodarila 😀 😀 nevadi, ja sa nevzdavam po prvom neuspechu -)

slniecko77
14. feb 2010

..Vavi a co sa na nej nepodarilo? 😕

pipimiska
14. feb 2010

vave 😅 ...nevadi,myslis ze to pokakali tie lieskovce?
ano chrobak v hlave 😵 strasne sa nam to pacilo,tm to videl? 😉

vavenka
14. feb 2010

moj to nevidel, ja som na to bola.... To bolo asi mesiac po zenskom zakone 🙂 tak som ho tam nedostala....
Ale ak nieco vyvedie, alebo nejak psychologicky to musim vymysliet, aby som ho do divadla dostala... Aspon na malu scenu, kde sa nemusi az tak v spolocenskom 😉

Pipi isto nie orechy, chutovo je celkom ok, ale korpus nejak spadol a tu slahacku som mixovala na 3x - prva varka ok a tie dalsie dve sa mi zdrcli - takze toho kremu je malo - no co uz 🙂 zachranila to aspon ako tak slahacka v spreji 😀

vavenka
14. feb 2010

A mam pocit ze som slabo vymiesala zltka, nejak mi pride nedopecena alebo co - tam tie zltka citim 😀

slniecko77
14. feb 2010

..hm, asi ti lepsie poradi Siou
..mne sa korpus krasne nadvihol, ale ked som ho vybrala z rury trosku spadol, ale to vobec nevadilo, bol krasne jemne nadychany..ja som zase slahacky mala celkom dost a chutovo je vyborna
..som si ista, ze nabuduce ju upecies najlepsie 😉

..juj dievcata, mi robite chute na divadlo, uz som aj uvazovala, ze pojdeme ked budeme v BA..ale pri najblizsom prichode budeme v casovom strese..takze opat nestihame ☹

scarlette
14. feb 2010

caute babule, ste tu?
konecne som sa po 100rokoch dostala na kona, moji chlapi spia tak mam cas - nechce sa mi zehlit 🙂

ako sa mate?

pipimiska
14. feb 2010

jeeej scarletka cauu 🙂 🙂 pekna rodinka,chlapci su zlaty 🙂 🙂
ako sa mas?urcite tu uz teraz niesi 😅 ...ja sa mam fajn.pomalicky 😉

pipimiska
14. feb 2010

vavi,aha no mne sa tak zdrcla slahacka,ked som ju slahala a potom som donej pridala cukor...bud na zaciatku alebo vobec 😉
ale mali sme doma praskovu,takze som vtedy urobila tu aj ta je fajna..
ja sa na tu tortu tiez chystam,ale az cez tyzden 😉

aaa inac mi sme boli na tu romantikus veceru, dopadla skvele,dobre som si vybrala papkanie 😵 😵 a pred chvilou sme sa pochytili 😅 ...nech si trhne...

bibi24
15. feb 2010

Ahojte 🙂 Tu fakt nikto nie je? 😀

Ja som sa mala cez vikend velmi fajn, po dlhsej dobe sme boli mimo domu iba sami dvaja s mm. Tak sme si uzili sami seba navzajom (akurat mi prisiel od draheho mailik, ze mu bolo so mnou velmi dobre 😵 ). Boli sme sa lyzovat, boli sme na fajnom obede a inak sme len lenosili, pozerali telku, rozpravali sa...bolo na dobre 🙂

Tento tyzden mam toho nejak vela...kazdy den nieco, tak uvidim, ako vas budem stihat. Mozno cez pracu 😀 A popisali ste toho strasne vela, idem tak zbezne kuk 😉

vavenka
15. feb 2010

Dobre ranko,
pracujucej triede zelam vela sil a uspesny tyzden 😀
Herec dnes ostal doma - NEUVERITELNE - este je furt zanadchovany... Ale stavim sa o cokolvek, ze na zajtrajsi futbal pojde 🙄 no nic, ja mam pred sebou kavicku a v bruchu jablko a parizsky nepodareny rez 😀 mnam 🙂 a neviem co dnes..... Az mi je divne ze je herec doma 😅 isto musim umyt vlasy, pokusit sa dat dolu prales z tela 😀 a poobede mozno niekam vypadnut, od piatku som nevytiahla paty z domu 😖

Bibi super super vikendik, sa tesim ze ste sa mali dobre 🙂 ja si pomalicky zacinam uvedomovat, ze takyto vikend este hoddne dlho nezazijem 😅

nellie_
15. feb 2010

čaute drndy... 😀 😀 😀

ja makam o dusu dnes.. po piatkovom volne neviem co skôr... 😒
rano dosla krvava pomsta... 😖 takze mi je fakt "fajne".... 🙄
najradsej by som zalahla doma do postele... ale nejak to tu hadam prezijem.. prvotne krce v bruchu a krizoch povolili po spusteni tak uz je to troska lepsie...

vcera sme s drahym stravili den pred telkou vyzieranim bonbonier srdiečkovych a pozeranim romantiky.. 😀
teda jeden film drahy zvladol lebo je jeho oblubeny - Odkaz vo flasi a potom to prepol na olympiadu tak ja som sla zehlit.. ale inak fajn, taka pohoda... 😎

a dnes sa finisuje s obkladanim kupelky.. 😎 😎 prave mi drahy poslal MMS, vypada to fajn... 🙂 🙂

vavenka
15. feb 2010

Cauko Nicol 😉

Tak maliari predsalen dosli 😖 kua, tak dufam ze o 2 tyzdne nebude ziadna cesta do UK 😅 a gratulalog aj ku kupelke 🙂

bibi24
15. feb 2010

Vavi, neboj, ty si budes uzivat zas ine radosti 😵 Ja som inak prales odstranovala vcera vecer, nejak som to odkladala, ale uz to bolo vazne kriticke 😀

Nell, tak taketo rano nezavidim ☹ A ak sa mozem spytat, nejak som to nezachytila, vy mate aky problem, ze sa nedari?
My sme vcerajsi vecer romanticky travili kazdy za svojim notasom 😀 MM pracoval a ja som facebookovala 🙂 Ale vsak stacil romanticky vikend vo dvojici 🙂

Inak, dostala som knihu Strateny symbol, je niekto kto to bude citat? Ja mam brownove knihy rada.

nellie_
15. feb 2010

Vavi no to dufam aj ja ze o 2 tyzdne bude doma.. asi mu vybavim sexualne volno 😀 😀 😀
ved, do kelu pozerala som grafy a uz 4 mesiace nebol prave v najhlavnejsie dni doma.. vzdy dosiel aj v noci den po prebehnutej po ovu...

Bibi no zatial nam problem nezistili ziadny... 😅 ale teraz to neriesime momentalne, nechavame to na leto to sa uz chystame do nejakeho centra nech tam zistia, ze v com je problem...
ale momentalne viem v com je - malo sexu 😀 😀 😀

a ja mam rada brownove knihy.. teda citala som len 2 - Da vinciho kod a Anjeli a demoni... 🙂

scarlette
15. feb 2010

pipi vidim ako ti tt pekne naskakuju a resim sa 🙂
my sa mame fajn, sa liecime vsetci zo soplikov...a chystame sa 1vy krat na dlhsie mimo domu, ideme kuknut moju starku na vychod a zdrzime sa cca 3tyzdne tak sa tesim ako mala 😀

vavenka
15. feb 2010

Nell tak tak, mangel by mal sefovi odovzdat kalendar s tvojimi plodnymi dnami, aby sa mohol zariadit 😀

Bibi ja som precitala 4 knihy od Browna, celkom putavo pise.... Ked bude poruke aj tato nova, isto si ju precitam 🙂

Scar tak super, vylet na vychod, drzim palce aby to zasrosi zvladli 😉 ty kojis?

pipimiska
15. feb 2010

dobre ranko,zobudil ma telefonat,ale nem vadi 🙂

scarlet,to je super,takze idete k nam na vychod ci az na daleky vychod?tam vavenka chodi 🙂
takze sopliky,non a ked uz,aku odsavacku pouzivas? 😅 😀

...no a inac to vcerajse pochytenie trvalo najmenej do druhej ...uvedomil sa trosku,az ked ma zo spodu velmi zabolelo a potom mi aj kus tvrdlo brusko..
teraz ho to samozrejme vsetko mrzi.. a koli takej chujovine sme sa pochytili 🙄 ale si dal konecne vysvetlit nejake veci,tak snad to uz pochopil a chudak asi do stvrtej sme riesili a o pol siedmej vstaval 😝

no a sa tesim strasne,lebo tu postielku co som ocumovala na nete a boli tam tie cudne rozmery na matrac ze 64 na 124,tak som ju vcera vymakla v kike v klasickom rozmere ze 120 na 60 a dokonca lacnejsie o 44e jak na nete,ma aj suflik zo spodu aj stahovacie boky z oboch stran a kolieska 😵 tu je..

http://www.bambini.sk/sk/product/1519/pali-post...

vavenka
15. feb 2010

Cau pipi...
No vacsinou na takych blbostiach zacinaju hadky, to je normalka.... Ale super ze ste si to vyrozpravali, ja tiez mam par veci zatial len v mojej chlave, ktore by som rada vydiskutovat, ale este nebola prilezitost.... Ako nieje to nic, co nepocka, len to tam stale je v nejakom mozgovom suflicku ulozene 😅

Postielka je kraasna 🙂 len pre mna nenormalne draha (ja som za moju dala 30,- 😀 )

bibi24
15. feb 2010

Nell, tak to je vazny problem 😀 myslim, nedostatok sexu a povedala by som, ze ten najdolezitejsi 😀 to je inak na porazenie, ze vzdy v case ovu mas manzela prec...To je potom tazko sa snazit, veru 😅

Vavi, aj ja som precitala vsetky 4 a uz sa tesim na tuto 🙂

Pipi a co ste sa pochytili? Varu neposlucha tehotnu zenu? Ale hlavne, ze ste si to vysvetlili 😉

pipimiska
15. feb 2010

vave 😅 chapem,kazdy podla moznostii 😉 moju si musis vydelit ze krat styri deti a na jedno to uz nevyjde tak draho 😀 😀
aaa este som kupila decku 😵
joooj vavi,aj tak si myslim,ze na to rychlo zabudne aj ked povedal,ze uz sa so mnou nikdy nepohada,trulko 😅
a tie par veci co mas v suflicku ste uz niekedy rozoberali?,lebo tie moje uz asi tisic krat,ale furt mu to musim po case vysvetlovat znova..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre