Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
20. feb 2010

vavi, chceš dať Vanduške prepichnúť ušká?

vavenka
20. feb 2010

Siou ano chcela by som, a vraj cim skor tym lepsie.... Preco? Ty si proti prepichovaniu usi?

siouxie
20. feb 2010

v zásade nie, len som skôr za to, nech si to slečna spraví sama, až raz bude chcieť. Aj keď, môže to prísť v puberte, keď rozum nehrozí a skončí sa to dvadsiatimi náušnicami v uchu, čo nie je bohviečo (sa čudujem, že mne to nenapadlo 😝 😀 ).

Dnes sa mi to už zdá také trošku neprirodzené, značkovanie detí, ale aj ja som mala hneď v detstve prepichnuté 😀 .
Moc sa v tom nevyznám, ale trochu verím aj tomu, že niektoré body v tele ovplyvňujú rôzne orgány (napríklad chodidlá). To sú ale len také úvahy, ma to zaujalo, keď si to napísala.

vavenka
20. feb 2010

Siou no u mna to prislo uplne prirodzene ze jej dam uska prepichnut, pre mna nepodstatna vec na to, aby som musela vyber nechavat na nu.. Ak sa jej nebude pacit tak si nausnicky vyberie 😅 ...Uz som len rozmyslala ze kedy to zrealizujem, a po precitani viacerych nazorov som skonstatovala ze cim skor, tak tym lepsie...
Ano, mozno je nieco na tych bodoch na usiach/chodidlach, ale tak verim ze na tom spodnom lalocku nebude nic dramaticke ulozene 😀 teda od nepamati si zeny prepichuju usi, tak verim ze keby to mal byt problem tak sa s tym prestane 🙂

shaarka
autor
20. feb 2010

vav, a to teraz na najblizsej poradni, to uz je u nej posledna? uz sa akoze ide k porodnikovi?
teda napr. ze ked chcem ist do novej, tak mi napise nejaky papier (odporucanie) na niekoho? toto mi nie je stale jasne... 😒

vavenka
20. feb 2010

Shaar no to neviem... Ale isto este nebude posledna - teda śi myslim 🙂
A odporucanie ti nenapise asi ziadne, porodnika si vyberas sama.... Ak si nevyberies, tak ides normalne ku sluzbukonajucemu lekarovi... Ale istoze ti moze neoficialne poradit, nejaku kamosku, kolegynu alebo tak...

shaarka
autor
20. feb 2010

cize ona mi neda ziadny papierik - ja pojdem normalne do novej a dohodnem sa s porodnikom, ktoreho som si vybrala? ze ci ma vezme/odrodi?

siouxie
20. feb 2010

a ja mám nugetuuuu 😝 😝 😝 😀

shaarka
autor
20. feb 2010

jaku?
aj ja chceeem daco.
idem tu torticku urobit.
postel som zuzicke pripravila, teda matrac, povysavala som viditelne chlpy (nastastie sa robia super chuchvalce v rohoch a inych zakutiach).
a dnes som vyprala druhu polovicu detskych siat. aby som mala co zehlit 🙂) mozno je to skoro, lebo sa jedna o satstvo 3-6(mesiacov), 6-9 a viac, ale nedalo mi odlozit to do skrine s tym typickym sekacovym puchom 😀

siouxie
20. feb 2010

mala som z lieskových orieškov, ale už nie je 😢 .
Počuj, ale šak to budete mať nočný dýchanek, kedy zuzička dorazí? 😕 😀
Tuším ťa to v novej domácnosti baví... 😀 😀

shaarka
autor
20. feb 2010

zuz isla do divadla, ktore zacinalo o 19, takze do hodiny najneskor by tu mala byt 🙂 dejchanek bude, ale z alkoholu mame len borovicku 🙂 nemyslim, ze si da 😀 a ci ma to v novej domacnosti bavi? no povedalaby som, ze rovnako. v kuchyni sa mi zvrta tazko, nie som zvyknuta na toto usporiadanie, nemam tu vsetky paksamety este a brusko zavadzia viac ako v starom byte. lebo tu je vsetko vyssie. vidno, ze to vymyslal muz 😠 😠 😠
je tu este straaaasny kopec roboty s triedenim a ukladanim a hlavne s vymyslanim toho najvhodnejsieho miesta. a chyba nam kniznica - myslim teda policky na knihy 😒 aj tusim, ako by mohli vyzerat, ale neviem, ci sa take netradicne riesenie ujme 😀 na kratsiu stenu v obyvacke a od vysky cca 1,2 m az po strop. tak, aby nezaberala miesto gaucu a skrini a inym veciam, ale aby sa knizky dali vybrat napr. postavenim na gauc... 😅
koniec monologu 😀

siouxie
20. feb 2010

shaar 😀 😀
mala som optimistickejší pocit z tvojich predchádzajúcich vyjadrení, ale tak veď pomaly všetko upracete a postupne dorobíte, prerobíte...
A už máš všetko pripravené pre prvú návštevu? 😀

shaarka
autor
20. feb 2010

siou, ale ved secko je ok 😀 nerada to pisem, lebo to mozno nechtiac vyznieva ako chvala, ale som vystudovana architektka, a i ked nerobim v atelieri, viem si mnoho veci velmi krasne predstavit. takze ja pohundrem, ponadavam, ale je to aspon hnacia sila, aby sa nakoniec to, co sa mi nepaci, zmenilo. som strasne strasne kriticka a ani MM to nechape... tak si s tym zijem sama a viem, ze raz to bude vsetko tak, aby som bola spokojna. i ked je to hlavne otazkou penazi, ze ano? 😀 😉

shaarka
autor
20. feb 2010

siou a ty co porabas? horucka sobotnajsej noci? 😉

siouxie
20. feb 2010

shaari, to ja dobre viem! 😀 😎 A ber to ako nezaplatiteľný bonus navyše, aj keď je to aj otázka prachov...

Ja som spravila skoro celý výcuc do školy, ráno dorobím, lebo už sa mi nechcelo. Pozerali sme na hbo street kings (keanu reeves), už sme to raz videli, ale je to celkom pozeratľný thriller (niečo podobne ako L.A. utajené skutočnosti). Ale ja len tak na pol očka, lebo si to pamätám 😀 .

shaarka
autor
20. feb 2010

jaaaj praca cez vikend, to mi nikdy neslo 😀 sikulka si 🙂

MM mi prave volal, nechapem 😅 a polozenou otazkou som zistila, ze ma v penazenke len euro. a nic viac. ani na pivo (co mu nevadi, lebo je v "praci") a ani na taxik. ze pojde peso... !!!!!! tak mi musel slubit, ze si pozicia a pojde taxikom, lebo by som tu od nervozity zvracala. dilino 😖 😵

nateraz sa lucim, idem si vyvalit bruch na gauc a cakat na zuzu 🙂
prajem pekny zbytok vecera 🙂

pipimiska
20. feb 2010

tak fazula v crevach 🙂

shaarka,aa mas uz nejake odporucania na nejakeho dokiho? ja mam,uz len vybrat ci v saci,ci v novej,ale asi si vyberiem na zaklade stretka s viacerymi a rozhodnem..kcem t ozriesit tento tyzden 😉
dnes mi tiez viac krat stvrdlo brusko,ale mam pocit,ze to moze mat nieco spolocne aj s crevami a tak 😉

siouxie
20. feb 2010

shaar, aj tebe a nemulatujte do rána! 😀
(mala som na prácu týždeň, tak som nedobrovoľná víkendová "šikulka" 😀 ).

pipi a na to si ešte kydneš fazľu? 😅 😀

pipimiska
20. feb 2010

sioux,nooooo 😅 a vies co? rozhybalo sa to tam,najprv vzduch a pred chvilkou,len co som vam napisala, som sa vy toto,takze mi je teraz super 😀

pipimiska
20. feb 2010

vavenka masti karty,shaarka ohovara muza s kamoskou,bubli pocita dni,sioux nedobrovolne vykenduje,nellie si asi dava na tvar formule z mary kay a mna ide mm pichnut 😀 no komu komu je najlepsie? 😀

vavenka
21. feb 2010

Hojte, tak sme sa pokartovali, bol tam dost hluk, takze vanda vystrajala, ale vyhrala som nejake prasule, sa tesim, hlavne ze som zas nebola nedobrovolny sponzor 😉
Budem sa snazit vydrzat na hokej, ale neviem neviem 🙂 zatvaraju sa mi oci.. Pipi ako ty vladzes ponocovoat 😀

pipimiska
21. feb 2010

vave,treba trenovat 😀 ..este zijes?ja vo velkom fandim,hraju skveleee 😵

pipimiska
21. feb 2010

aaa gratulujem k zarobku,kde ich chces minut? 😉

chrobulka
21. feb 2010

ranecko, vraj sme paradne vyhrali... nepozerala som, nevydrzali sme.
ale dnes to pojde zo zaznamu, tak drahy sa uz trasie a chysta sa okupovat kinosalu cislo 2...
a dnes ide romantika dneska - laska cez internet - tak si pospim pri tom 😀 sa tesim...
vecer pride tatino, pokecat, sa tesim, dlho sme sa nevideli....

prajem aj vam prijemny den...

nellie_
21. feb 2010

ahojte... 🙂 🙂
som sa pobavila na vasich vcerajsich debatach.... chrobi Janko a Marienka nemalo chybu... 😀 😀 😀 😀

ku nam vcera dosla moja ukecana sesternica, prisla nas pozvat na oslavu jej 18-tky...inak sranda ze je medzi nami 10 rokov rozdiel a chodievala som ju kočikovat a teraz si napriek tomu vekovemu rozdielu celkom fajn rozumieme.. aj ked niekedy pocuvat tie jej pubertalne vylevy je nad moje sily 😀 😀 😀
ale inak je zlata.. zevraj je ako moja mladsia kopia - vsetci nam to hovoria... 😀 😀 😀

tak som jej prave objednala parfem Love, love - vzdy sa jej na mne pacil a zlato nenosi, striebra ma jak nakakaneho tak mi to prislo ako celkom fajn darcek na 18-tku... 🙂 🙂

pozeram prave Moju druhu lasku.. a fakt sa vola Vada a nie Vanda ako som si myslela... 😀

a dnes nevarim ja ale maminka, ja som mala sluzbu vcera.. 😀 😀 mame dusene masko na hribikoch a ryzu a slepaciu polievku... 🙂

tot moj vylev, ale som sa zasa rozpisala.. 😅 😅

chrobulka
21. feb 2010

ahoj nellie, konecne niekto do partie. moj drahy vedla mna pise a ja mam tiez pusteny ten film...
ale browsujem po nete a velmi to nevnimam, strasne sme sa prejedli na ranajky + maliari ma v noci prikvacili.... mam brutal bolesti a tecie zo mna ako z krhle (take som snad este nezazila... ☹ )
a ked skonci film, ideme sa vychystat k mamke na obed.
ani neviem co budeme mat, ale to je jedno. nevarim 😉

nellie, riesis darcek na 18tky, ale porad mne aky darcek babke na 75tku 😉
to je uz iny oriesok, co? 😀

nellie_
21. feb 2010

ahoj chrob... 🙂 🙂
takze maliari robia riadny bordel hovoris.... 😖 😖 to ti teda nezavidim... moji akurat vcera dokoncili a odisli prec... 😀

no - babke na 75-tku tak to teda netusim... 😅 modliacu knizku... 😀

siouxie
21. feb 2010

ahojte 🙂

tak moja stará mama bdue mať tiež tento rok 75-ku, ale napr. na Vianoce sme jej dali trekingové palice, dostala kalendár z našich spoločných dovoleniek pri mori (dosť často ju brávame) a veeeeľa fotiek má práve v plavkách, ďaleko od brehu (je parádna plavkyňa aj keď má divný štýl 😀 ).
Ocení vždy odo mňa nejakú kozmetiku, ktorú by si predsa len nekúpila (predsa len nemá miliónový dôchodok) - napr. na zrelú pleť (kupujem jej očný, nočný aj denný), telové mlieka...

No, nie je "babbka" ako "babka" 😉 😀 😀

vavenka
21. feb 2010

Chrob kua tak dosli predsa? 🙄 🙄 🙄

Inak dobre ranko 🙂 ja som vydrzala len prvu tretinu a zalomila som, ale aj tak vykon, sak boli tri ked som sla do postele 😅

Ani ja nevarim - teda mozno nejaku polievku, ale nic take doma nemam, len mrazenu zeleninu.. No este uvidim...Alebo zemiakovu spravim, ani tu som este nevarila 😀

Pipi no sak dojde balik z Nextu, budem mat kde minut 😀 a zas aaaz tolko penazi to nebolo 😀

Chrob my sme teraz babke na 80tku kupovali take fajne kreslo polohojdacie polo relaxacne, take akoze nieje to uplne geriatria, ale ani modny doplnok... Myslim ze si ho pochvaluje 😅

chrobulka
21. feb 2010

ahojte, dakujem za tipy. najhorsie sa kupuje cloveku, ktory ma v podstate vsetko... a nic neporebuje - ved to poznate...
co sa kozmetiky tyka, tou ju zasobuje sesternica, ktora robi v lekarni a vzdy jej nanosi kopu veci - takych kvalitnych... asi sa dohodneme s ocinom - jeho mamina to je - ze co by sa jej tak hodilo a pripadne nejak prispejeme...

idem sa teraz nejak odpravit k mamine, najeme sa, pokvakame, dobre bude...

pekny den.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre