Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
25. feb 2010

no ja som asi uplne mimo...no je ako nejaka novinka ci co? ze to nepoznam 😅

vavenka
25. feb 2010

Dzou nieje to novinka, asi ....

http://syrinxundpan.files.wordpress.com/2008/08...

normalna napolitanka, ale ja to mam hrozne rada 🙂 len som tym chcela povedat, ze herec mi zachranil abstak po sladkom, kedze som vsetko vyzrala posledne dni 🙂

vavenka
25. feb 2010

Co je s pipimiskou? Tu uz par dni nebola, nie?

Dufam ze ma len problem s internetom, nie niecim inym 😨

Kokso v takych pokrocilych tt uz cloveka napadne hocico 😕

dzou
25. feb 2010

jaj no nepoznam ale tak uz si aspon viem predstavit 😉
no tak dufam, ze je ok ...

pipimiska
25. feb 2010

ahojte 🙂 vavenka zlata,som v poriadku 😉 😉 😉 ..posledne dni mi vkuse tvrdlo brusko,bola som z toho v strese,vcera vecer mi tvrdlo kazdych dvadsat minut,bola som pokakana ze co to..tak dnes som zbehla za hematologickou,ci netreba vysetrit krv,tak mi zobrali a asi koli bezpecnosti mi zvysila davku z 2500 na 5000 fragmin 😉
povedaal,ze keby ze sa to nezlepsi,mam sa dat hospitalizovat a infuzky,spomynala nieco,nech vydrzim aspon dva tyzdne 😅 nechapem podla coho tak usudila 😝
nechcem nic zakryknut, ale dnes mi je ovela lepsie a pritom picham vyssiu davku az vecer..mozno som zbytocne robila paniku,ale tak snad vie,preco mi zvysila davku 😉

nedavno sme prisli dom,som bola na neskory obed u svokry a pred tym zagratulovat sestre na narodky 🙂
musim citat,aby som bola v obraze ..

vavenka
25. feb 2010

Pipi no si ma vylakala kurnik....
Tak podla mna tie 2 tyzdne myslela ze potom uz mozes ist rodit 😉 uz od toho 35-36tt su vyvinute plucka a ked ma babatko normalnu porodnu hmotnost tak uz ani do inkubatora nemusi... Ale tak to len ja si myslim 😉

Ale tak super ze sa to zlepsuje... A magnezko papas, hej?

vavenka
25. feb 2010

pipi - taska do porodnice zbalena? Kociar kupeny? 😉

pipimiska
25. feb 2010

vavi,co si pipi?jaka taska 😅 ale pre istotu pomalicky zacnem,sak toho netreba vela..aaa kociar este pre mna nevymysleli 😀
magnezko papam 3 krat jednu,ale od dnes 2-1-2 ,tj. pat na den 😉

tvoja izbicka uspesne namalovanaa,super 😵 aaa kde su umelecke foto bruska,posli mi pls 😅 😅

shaarka
autor
26. feb 2010

dobreee raaanko.
u nas je hnusne hmlisto sychravo, naburalo mi to vcerajsie slnecne plany 😠 idem na endokrinologiu a chcela som vybavit aj milion inych veci, ale v takom pocasi a s nadchou nemam veru vobec chut. ale na socialku musim skocit odniest PN.
inak vcera mi volali z roboty, ze na personalnom sa im zaziadalo kopii mojej PN! teraz? vo februari? ked som od septembra na PN??? nechapem... asi ide zas o nejaku buzeraciu 😠 😠 😠 takze im mozem doniest akurat tak kopiu tej, co mam doma, ale tie predosle zhanat nemienim. nech sa spoja so socialkou 😀

pipi, taska! taska! taska! 😀
ja sa tiez chystam balit, behom nasledujuceho tt by som ju chcela mat ako-tak pripravenu 😀 😀 ved jest nepyta a strasit ma moze, nie? 😀

vavi, som sa chcela spytat, ze ci si veci do postielky uz prala (hniezdo, perinky...) alebo vyperies az o 2 mesiace?

monky1
26. feb 2010

ahojte baby, ako sa mate?

u nas striedavo oblacno - v skolke su kiahne, cakam, kedy sa to u nas prejavi 😕 Hana uz sice nechodi, ale tri dni bola v kontakte s dievcatkom, u kt. sa v stredu prejavili...no poviem vam, nie je mi to vsetko jedno, kedze som tehu 😒

a tu co nove? kto je tu taky zhrnac infosiek - siouxie? 😀 😀 😀...tak sem s nimi 😀

monika0001
26. feb 2010

shaar - ĎAKUJEEEEEEEEEEEM!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵

shaarka
autor
26. feb 2010

monik, v pohode, ved o nic neslo 🙂

cau monky, no ze ta tu zas vidiet. 😀
ja si na report netrufam, pockame na siou 😝

shaarka
autor
26. feb 2010

monky a ty si nemala kiahne???

monky1
26. feb 2010

shaarka, mala, ale aj tak sa bojim, lebo citala som pripad jednej maminy, ktorej 2-rocna dcerka dostala kiahne, vsetci sa tesili, ze hura hura, mame to za sebou a ked mala 4 roky, dovliekla ich zo skolky zase!!!! vraj ked ich mala prvykrat, mala asi oslabenu imunitu a nejak sa nevytvorili protilatky ci co....takze sa bojiiiim - hlavne o seba

som ja ale sebec, co??? 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
26. feb 2010

jaaaaj 😎 jasne, ty sa budes bat cele tehu, co? takych ojedinelych pripadov.
ved sa necudujem 😀 ale myslim, ze tento strach je neopodstatneny 😀

madeline
26. feb 2010

Ahojte, uz len par hodin v praci a o jednej padim domov. Inak tu je hrozne pocasie, najradsej by som zaliezla pod perinu 😒

nellie_
26. feb 2010

caute sa.. 😎 😀 😀

jeeeeej Monky ty si tu 100 rokov nebola... 😕 mas absenciu v ziackej knizke... 😀 😀
Monky neboj, podla mna je malo pravdepodobne, aby ste dostali kiahne druhy krat... 😉

no veru pocasie sa riadne doserinkalo oproti vcerajsku.. 🙄 som myslela, ze aj dnes bude tak krasne.. ale prd... 😒

shaarka
autor
26. feb 2010

baby, poviem vam, co sa mi stalo!!
mam take nervy, ze mi az slzy vybehli ☹ ☹ ☹

nastupim do elektricky, stiknem listok, spokojne sadnem a oslovim spoluziacku zo strednej. pride revizor, ja zacnem vtipkovat, ze no konecne, uz som si myslela, ze som si stikla nadarmo!
a zrazu revizorka pyta odo mna preukazku. ja na nu cucim, ze aku preukazku? no studentsku, ci aku. a ja hovorim, ze nemam predsa! tak ze obciansky. nechapala som, kym mi neochotne nevysvetlila, ze listok, co som si stikla, je zlavneny.
aky???
skoro mi oci vypadli. rychlo som pozrela ostatne listky (v penazenke som mala este dva) a tie boli v poriadku, teda neboli zlavnene.
revizorka si vypytala obciansky a naparila mi pokutu 55e!!!!!!!!!!!!

no je to mozne?? co mozem robit? odvolat sa?
(zlavneny listok som si kupovala naposledy pred 7 rokmi v bratislave.) pravdepodobne sa nejaka teta z PNS stanku na mne prizivila - zarobila 30centov - alebo sa pomylila...
no mozem mat ja takuto smolu??? 😖

slniecko77
26. feb 2010

ahojte
..tak to mi je luto Shaarka, skus napisat list na MHD, popis im situaciu..ale osobne si myslim, ze to neuznaju..no ale za pokus nic nedas
..ako sa vam byva v novom? uz ste si zvykli na vacsie priestory a novu lokaciu?
..tu je dnes skaredo, nic sa mi velmi nechce, neviem co by som ukuchtila..ale aspon som oprala pracku a susim
..musim zosmolit list na MsU a snazim sa povybavovat telefonicky nejake veci na Soc. Poistovni a Urade prace...zatial mam 50% uspesnost..xixi

shaarka
autor
26. feb 2010

http://www.dpmk.sk/content/view/78/105/
baby, ved tie listky sa ani len farbou nelisia... mala som 6. v poradi a mala som mat 7.
no to je fakt na porazenie.

slniecko77
26. feb 2010

..tak to je na porzenie...no plati..doveruj, ale preveruj 😠
..skus napisat list a uvidis ako zareaguju

nellie_
26. feb 2010

shaar.. do kelu tam... ☹ to je fakt smola toto.. 🙄 🙄 🙄
ale ved tie listky su fakt uplne rovnake... to by som si teda nevsimla ze co je zlavneny a co je klasicky.. to akoze sila... 😕 😕 😕
no skus napisat - ja by som isto skusila, ved za to nic nedas...a ty si inteligentna baba tak podla tvojho vyjadrovania hned budu vidiet ze nie si nejaka spekulantka alebo tak..

fuu ale 55 eur to je sakra dost... 😒

bublinka11
26. feb 2010

Ahojte kocky...Shaar tak to teda mas smolu, fakt, len co je pravda. Kurnik a ta zenska revizorka to nemohla akoze odignorovat?
No a ja len take male info, testik som mala negativny...ide sa dalej! 😉

shaarka
autor
26. feb 2010

a nespoznavam sa... bola som taka zaskocena, ze som si ani usta neotvorila! lebo ved ano, nemala som spravny listok. koho to zaujima, ze preco? nikoho.
to az teraz mi dochadzaju veci: napriklad ze ta pinda si asi myslela, ze jej asi uteciem, tak mi telom (!!!) branila vyjst zo sedadla do ulicky, musela som vstat a hrabat sa v taske po penazenku este na sedadle, v polohe skrcmo (ako lyziar), jednou rukou sa drzat, - aj s tym mojim brusiskom 😠 ale uz som fajne naspeedovana, nedam im ani cent.
na staznostiach nedvihaju, ale ved ja si ich v pondelok podam osobne. a MM mi bude robit křoví, dufam!

prepacte, ani sa neviem na nic ine sustredit 😒

shaarka
autor
26. feb 2010

bubli, mozno si len 10.DPO... hm?

bublinka11
26. feb 2010

Shaari myslim, ze nie, prave som sa obavala, ci ovu nebola v sobotu a v nedelu som bola na IUI. Dr. si pomylil dni a povodne som mala ist v sobotu...potom mi volali a posuvali to. Ale ja som v pohode, uplne zmierena, ved uz mesiac, dva vydrzim, ked uz tak dlho cakam, no nie? 🙂
A drzim ti palce na staznostiach, ked sa chce, vsetko sa da vyriesit. Ale nekric na nich hned od dveri, aby si ta naschval nevychutnavali...

shaarka
autor
26. feb 2010

dalsi cyklus pojdete znova na IUI?

anaxamon
26. feb 2010

awojte babule 😵

nellie_
26. feb 2010

ahoj anax.. 😉

shaar - mudro najlepsie ked tam pôjdes osobne... ale inak ta čúza revizorka..ja by som to asi nedokazala tak trenovat tehotnu zenu..... 😕

Bubli - neboj nic dalsi cyklus bojujeme spolu 😉 😎

bublinka11
26. feb 2010

Ano Shaari, ideme. U nas to je 3 cykly IUI vzdy po sebe...
A cakam poctivo na Nellie, budeme totiz tehule spolu. To len, aby ste aj tu vedeli 😀 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre