Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

zuzanockamt
24. máj 2009

nely ... moj bol jednym casom taky isty, ked som sa len priblizila, tak strach v ociach a podho dalej odomna, ale teraz je to trosku lepsie, ale musim veeeeeeelmi prehovarat, aby nieco bolo, len sa mi uz ani velmi nechce v kuse do neho hucat, tak to nechavam tak

nelynka
24. máj 2009

tak ja om cakala dnes a ni a ked nepride zajtra tak ma svihne bo v piatok mam ist do CARu na kontorlu a pravdepodobne mi bude robit aj sono

nelynka
24. máj 2009

dakujem nat 😀

zuzi., moj ani ne strach ale nervy ze mu nedam pokoj..vies jemu sa to nezdalo ze su to uz 3mesiace, pre neho to bolo normalne ale ja som uz fakt salela z toho..
no ale fakt po tej jeho 30ke sa vela zmenilo a vidno na nom, ze sice chut nema, ale aspon sa snazi to vynahradit inak, co predtym ani pomysliet..
dokonca sa ho mozem uz aj vecer dotknut a dat pipovi pusu na dobru noc, co predtym ani naaaaaahodou, uz by som mala ruky v dlahe 😀 😀

nathali
24. máj 2009

mne to pride az niekedy divne ze chlapov treba prehovarat skor oni mi prisli taky iniciativny a ze zenam sa skor nechce

nathali
24. máj 2009

joooj nely to az taaaak?????????a to bol stal taky alebo sa vekom zmenil?????

zuzanockamt
24. máj 2009

nely ... 😀 😀 😀 ... ze v dlahe 😀
tak moj sa uz blizi k 35-ke, takze to bude asi aj vekom 😀
nat ... praveze je to naopak, minule som niekde citala aj odborny clanok, ze velmi vela muzov do 40 rokov trpi nechutou na sex

nelynka
24. máj 2009

nath on zacal byt taky po rakovine..
a zase my nie sme spolu az tak dlho ze by som povedala ze to je vztahom alebo nedajboze tym ze by sa bal ze otehotnejem, to nie..on sa prave naopak na dieta tesi..ale tha neviem neviem ked sa raz vyjadril ze si na to trufa sam hehe 😀 😀 😀

nelynka
24. máj 2009

zuzi to fakt?
ne prave skorej prislo ze to zeny trpia nechutou na sex a muzi az po tej 40ke..
co mi ani to nepride ked som sa bavila so svokrom, ten ma 55 a este ked mi on povedal ze so svokrou spia takraz za tyzden raz za dva tyzdne tak som mala dost ze moj sa na to nezmoze a dedko vpohode...
ma to kus aj mrzelo ale tak no..uz som si viac menej za ten rok a pol aj zvykla

nelynka
24. máj 2009

vlastne to uz budu v auguste 2roky co je taky 😒

nathali
24. máj 2009

nel tak to mi je luto a budem drzat palceky aby sa vsetko zlepsilo 🙂

zuzanockamt
24. máj 2009

nely ... fakt, ale je to pochopitelne, lebo maju muzi v tom veku prave najväcsi stres, byvanie, pozicky, dieta, praca ... tak sa ani necudujem, ze je to tak 😒

nelynka
24. máj 2009

nath nemusi ti to byt luto, lutost tomu nepomoze a ja uz som s tym fakt vyrovnana..valstne ako so vsetkym..
teraz vidim kolko dobrych veci som po mamke zdedila...
nejako si na to clovek zvykne a uz to potom ani tak nevnima... 😉

nelynka
24. máj 2009

hm...a co zeny?
tie stres nemaju?
mne to pride ze zeny ten stres prezivaju este viac ako chlapi a maju viac chute na sex..
neviem, mne skorej pride ze ten moj je kludas strasny, jeho len tak lahko nic nerozhadze..nemame na chleba a on sam povie, sak co...nejake prasule pridu 😀 😀
ale ma vzdy pravdu 😀 😀 😀

nelynka
24. máj 2009

babulky, dobre sa mi s vami kecka, ale ocka zatvaraju vratka..tak idem do hajan..
dneska ete budem mrznut bo mi stale neuschol paplon ale uz to bude lepsie troska, uz mam deku pod sebou a dve nad sebou tak bude dobre..
tak sa mi majte a zajtra rano som tu naklusana, ako furt 😀 😀

bru nocku

nathali
24. máj 2009

moj zase vravi nejak bolo a nejak bude ale hej netreba sa stale stresovat to neni dobre a je fajn ze to tak beries

zuzanockamt
24. máj 2009

nely ... ale zeny vedia ten stres zvladat lepsie ako chlapi 😉 ... dobru noc

nathali
24. máj 2009

zuzi tak dobru 🙂

nelynka
24. máj 2009

nat len sebe skodim ked sa nervujem..a stoji mi to za to ked sa to stale nejak vyriesi? ne..zdravie mam len jedno.. 😉

zuzi to je pravda...sveta pravda..

no uz som fuc..
papik

nathali
24. máj 2009

holky nejak mi neni dobre tak idem haji tak sa majte dobru nocku

monika0001
24. máj 2009

bru nocku nely...

zuzanockamt
24. máj 2009

tak my sa obaja stresujeme 😀 😀

monika0001
24. máj 2009

nat - bru nocku aj tebe.. papapa

zuz - a ty ako? odchádzaš?

pipimiska
24. máj 2009

dobru noc seckym 🙂

nelynka
25. máj 2009

tak babulky dobre ranko prajem, pekny slnecny dnik 😉

shaarka
autor
25. máj 2009

ranna smena, nastup! 😀

monika0001
25. máj 2009

no ranná zmena kde ste? ha? ja čo ráno zvyčajne robím, som dnes doma....hurááááá..... a potom iba 3 dni a zasa 3 dni voľno!!! huráááá....

nelynka
25. máj 2009

tak ja som tu...bola som si este lahnut bo som ostala jak ocapena ked ma rano sused zobudil

pipimiska
25. máj 2009

dobre ranko 🙂 ...dnes sa mi nic nebude kciet robit,citim to vo svaloch 😝 ..vcera vecer som bola v posilke,mam svalovkuuu...auu

monika0001
25. máj 2009

pipi - netreba to v tej posilke preháňať...
inak ani mne sa nič nechce... ale ja dnes ani nemusím.... iba si z domu zavolám dokimu, že ako sú na tom tie výsledky z glykémie... 😲 Dúfam, že u nemá dovolenku 🙄
Chcela som ísť fotiť, ale presunuli sme to na budúci týždeň... 🙂 Chcem ísť ráno o 5-tej z domu.. vtedy je ták krásne nebo.... ale to pôjdeme v sobotu, aby som sa na ďalší deň vyspala... zajtra vstávam.. mi nechcelo aj dnes...

nelynka
25. máj 2009

ani mne sa nic nechce, ja zase zakotvim pred bazenom na slniecku, mozno ma aj chyti dneska hehe 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre