Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
22. mar 2010

Nellie, tak to preskocilo na mna..ja som sa dnes nevedela dozrat hovadin 😝
tststs

bublinka11
22. mar 2010

Siou ty si ma privolala inak... 😀
Ja tu v pondelky moc neoxidujem, bo je vela prace a po nej mam anglinu do neskorej noci 😀
A ja by som navrhla dat 2 moznosti a v ktore moze viac bab, tak vtedy dat stretko.
Inak koho to bol vlastne napad???

bublinka11
22. mar 2010

Nellie a ja tiez zjem teraz vsetko aj za teba moja...takze za vsetko, co priberiem, mozes ty 😀 😀 😀

nellie_
22. mar 2010

bubli 😀 😀
slni no hold aspon raz zisti ake to je... 😀 😀

siouxie
22. mar 2010

bubli, slniečko navrhla 16.,17. a potom 23. a 24. lebo tak tu bude (cez týždeň sú pracujúce mimo...). Tak som navrhla 24. - sobotu. Ale poďme teda skúsiť toho 17. môžete ostatné?

nellie_
22. mar 2010

siou ja ano... 😎 mne vyhovuje aj 24. aj 17. 😉

jooj baby som uplne mrtva idem do sprchy tie smrady umyt a vysusit a zalahnut... zajtra vas docitam... 🙂

vavenka
22. mar 2010

Ja nemozem ani 17 teho 🙄

siouxie
22. mar 2010

vavi, to budeš mať týždeň pred pôrodom 😀

ok, nell, dobrú 🙂

vavenka
22. mar 2010

Nicole dobru 😉

Siou no tak nejak, uz velmi kratky cas pred porodom 🙂 ale by ste ostali inac vystresovane, kebyze sa tam dotrepem v stave velryby skrizenej so zvducholodou - dve tasky so sebou /jedna do porodnice a jedna s vecami na zurku/ 😀 😀 hehe 🙂

siouxie
22. mar 2010

to by si bola hustá ty, nie my 😀 😀 😀 ale myslím, že minimálne 3 z nás to myslia úplne vážne, to len k tvojej obave na predchádzajúcej strane 😀

chrobulka
22. mar 2010

ked tak nad tym premyslam, ani neviem koho to bol napad. vcera sme sa so siou doberali, kto sa koho boji a kto cukol z toho akoze planovaneho stretka, ked bola nell v BA na nejakej sluzobke...

nell, mne uz vlasy schnu, si pozadu 😉
makaj 😉

inak, ja asi tiez o chvilu odpadnem.
strasne malo som spala a som unavena... dost...
takze ak sa mi podari, zajtra sem aspon nakuknem...

majte saaaa

ps. 17. mozem! a ak nemozem, tak pridem aj tak, lebo odvolam to, co tam mam naplanovane 😉

vavenka
22. mar 2010

Siou no to nebola moja obava, ale teply podj*b 😀

Chrobi tak aj tebe dobru nocku 🙂

No mne vytravilo celkom pekne, takze teraz nemam kyselinu, ale skrkajuci zaludok a teda neviem ci sa najest a zas riskovat alebo ostat hladna, ale to sa isto budem budit na hlad.. To su problemy, co? 😀 😀

siouxie
22. mar 2010

ha, vidíš? 😀 😀 😀

a chrobi, okrem toho, že dobrú, presne tak - hecovanie a už to aj bolo (dohodnuté) 😀 😀

siouxie
22. mar 2010

fú, to máš dilemu, ale asi by som najedla. Okrem toho, že som aj ja nejaká hladná 😕 a musím si ísť vylašovať niečo dobré aj ja 😀 😀

vavenka
22. mar 2010

Siou co si ides dat? 🙂

Inak jak som sa odrbala - ten mlyncek na mak co som vydrazila - ze za 6,- evri + 2,80 postovne - dnes v Carefouri mali akciu na mlyncek na mak za 5,- evri - takmer identicky 😀 😀 kto ma chce za sefa nakupneho oddelenia? 🙂 zajtra si robim sulance, keby neviem co bolo 🙂 dnes ich tu mal niekto na obed 😉
Ale inak cez vikend som sa obzrala parenych buchiet s domacim slivkovym posypanych asi tonou maku, takze som troska zahojena, co sa chuti tyka 😉

siouxie
22. mar 2010

bože, vavi ťa zavraždím na diaľku 😀 😀 😀 ma týraš! 😀 😀
tak ti to vrátim aspoň s tým mlynčekom: nekúpila si to ty ten šitík s plastovým lievikom na vrchu? lebo ak áno, držím ti palce pri mletí 😀 😀 😀 😝

p.s. kto tu mal dnes šúľance? to mi ušlo? 😕 😅 a čo si idem dať? netuším, ale mám chuť si ohriať ešte polievku 😀

vavenka
22. mar 2010

Siou hihi 😀

No jasne ze ten, tie poctive uz nevyrabaju...... Ale tak co uz 🙂 podam hlasenie, ked domeliem....

Ja zatial trepem do seba tie Bona Vita krehke suchare, ale nejak ma to moc nezasycuje 😀 juj polievku si asi aj ja ohrejem, nieco svokra zabalila 🙂

siouxie
22. mar 2010

vavi 😀 😀 😀

daj si ty pekne polievku, z hentých suchých mantinelov budeš o chvíľu hladná a zúrivá 😀 😀

bublinka11
22. mar 2010

Ja vas uz nebudem chodit docitavat, jedna tlaci jedno, druha druhe, mne skrka v zaludku a snazim sa to zahnat cajom, asi celu noc presedim na zachode 😀 😀 😀 To je strasne, ked sa clovek odhodla cosi s tou pneumatikou, co ma v predu tlaci, spravit...
A 17.4. mi vyhovuje, len ci dovtedy schudneeeeeeeeeeeeem 😕 😕 😕 😕 😕

vavenka
22. mar 2010

Polievka dojedena, len cestovinka uz skysla, takze som do seba naliala len cisty vyvar... A dalej? 🙂

vavenka
22. mar 2010

Bubli - radsej sa natlac s nami a rano si daj 30 brusakov, je to menej bolestive a ucinnejsie 😉

bublinka11
22. mar 2010

Vavi ja by som aj, ale ja mam zase svoje typicke podbruskove krce...uz som mala niekolko variant, co to je, teraz momentalne verim, ze uhniezdenie 😀 😀 😀 Len ci sa uhniezduje kazdy mesiac a nepaci sa jej tam, neviem 😕

vavenka
22. mar 2010

Bubli tak teraz by si sa nemala trapit dietami 😉

Jeej ze bublinka bublifukuje 🙂 super 😉

bublinka11
22. mar 2010

Paci sa ti??? som rada 🙂 Fotila ma jedna super baba 🙂 ona uz vie o koho ide 🙂
A diety nedrzim...ale myslim, ze by sa siklo nejake to kilo zhodit...snazim sa chodit vsade pesi.

bublinka11
22. mar 2010

Vavi a zostali sme uz len my dve???

vavenka
22. mar 2010

Bubli no vyzera to tak 🙂

Pesi bus je super, to ti chvalujem....

bublinka11
22. mar 2010

Ja si popri tebe upratujem este kuchynu, lebo ked drahy odisiel, tak sa mi nic nechcelo robit. No a ked som sa uz hanbila sama pred sebou, tak som sa do toho pustila..ale na kompletku.

vavenka
22. mar 2010

Mi nesiel kon ci co 🙄

Este tu je niekto? 😉

pipimiska
23. mar 2010

ja som tu 🙂

vave aaaa co keby prisli zapadnarky na vychod, maju to asi aj trosku lahsie jak my 😅 ked to dame na 24.4 tak to sa mozme stretnut pri mojej koze 😀 ked pridete secky, rozhodnem sa rodit spontanne 😀

inac,mne zacali puchhnut nohy 🙄 od soboty len troska, ale dnes som od rana bolestivo chodila,po dvoch hodkach som sa uz tackala 😒 ked to takto bude dokonca, tak ja veru uz nic asi nevybavim 😝

shaarka, uplne s tebou suhlasim, ale prec nechod hej? 😅
aaa uz je to v poriadku?myslim tu vaznu debatu 😉

vave, vanda piekne rastie, vlastne aj shaarkin teo 🙂 moj vkuse tancuje, asi pritom spaluje kalorie ci co 😅

bublinka11
23. mar 2010

Dobre ranko 🙂 ako sme sa vyspinkali???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre