Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
22. aug 2009

tema dnesneho vecera je- shaarka ides,ty si tvoriva zena na temy 😝 😝

pipimiska
22. aug 2009

shaarka,dlho rozmyslat skodiiii

andzi
22. aug 2009

už som tu shaarka

pipimiska
22. aug 2009

viiiitam ta a pytam sa to iste co vedla,preco places?

shaarka
autor
22. aug 2009

tak este tu nakuknem 🙂
andzi place, ze velmi dobre kupila testy, ze so zlavou a je jej luto, ze ostatne zeny nemali to stastie 😀

andzi
22. aug 2009

už som napísala vedľa, tak ešte raz, lebo som na svadbe videla tehotnú nevestu v 8 mesiaci a tak som jej to brucho závidela. 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

shaarka
autor
22. aug 2009

no ale tak vazne.
nasral ta MM?
zlomila si si nechet?
nemas si co obliect?
alebo places len tak, lebo si myslis, ze raz za tyzden je dobre precistit si slzne kanaliky?

andzi
22. aug 2009

shaarka: ja plačem, lebo ja chcem aby som tie testy nepotrebovala

andzi
22. aug 2009

shaarka: to bolo dobré 🙂

andzi
22. aug 2009

vidíš už sa smejem 🙂 🙂 🙂

pipimiska
22. aug 2009

hmmm,co na to povedat,je to secko tazke,bruska stretavame kazdy den,urcite si to potom strasne uzijeme,ked ich budeme mat mi 😉

shaarka
autor
22. aug 2009

aha. no a nestaci, ze si zavidela, to musis este plakat? 😅
hm, tomu velmi nerozumiem, mne sa take este nestalo.
ale skusim sa vcitit do tvojej situacie.
hm......................................................................................

tak najlepsia rada odo mna je len ta, ze sa vyplac, je vecer, zle pocasie, tento hrozny zazitok je cerstvy... tak zajtra, ked sa zobudis, bude uz lepsie.
si myslim, ze psychoke to velmi nepomoze, ked ta take veci dokazu zlozit.
iste, do urcitej miery to s kazdou snazilkou zakyva, ale tak hadam no tak ale tak no ved to netreba prehanat...
ci?
sa snazite uz 9 a pol roka? 😉

andzi
22. aug 2009

pipi: jasné, ale ja už tak strašne chcem mať bruško, asi sa zblánim a potom ma z tejto témy vyženiete, lebo tu šírim pesimizmus

shaarka
autor
22. aug 2009

andzi, to jak keby som male decko pocula.
aleeeeeee ked ja uz nechceeeeeeeem take testyyyyyyyy pouzivaaaaat! uaaaaa uaaaaa uaaaaaaaaaaa
😀

shaarka
autor
22. aug 2009

nikto ta nebude vyhanat.
max. ta uvolnime na dvojtretinovy prac. uvazok do nejakej tehulkovskej 😉

shaarka
autor
22. aug 2009

budete tu? pokecate trosku same?
budem nakukovat kazdych 5-10 min., lebo robim fotky z krstin... 😅 az teraz. ja viem, som neporiadnica, ale tak radsej neskoro ako nikdy, ze? 😉

andzi
22. aug 2009

tak by som si oči vyplakala v tehulkovskej téme

ja to cítim, že tak ľahko to brucho nosiť nebudem

evina0
22. aug 2009

azdi nie si sama co ma mizerne obdobie..
shari ja som od stvrtku uplne znicena a vcera som skusala ze co tam ten doktor nasiel ci videl a mam tam cosi..je mi uz s toho vsetkeho nanic s celych sra...k sa neviem vyhrabat ako si mi nedavnio pisala ze sa oplati ist na dno a zase byt hore tak som zase tam dole....nic ma nebavi chcem nech tie prakliate 2 mrchy mam za sebou a aj tu dalsiu laparku takto som v neistote ze co to tam je ved som bola v liecbe je mi naozaj nanic netsei am ani ze sme zacali so stavbou..mm zacal vraviet ze so mnou neni reci ..nech sa necuduje nebavi ma to uz..vyse roka a pol riesim ze chcem babenko a teraz zase toto 😔 😔 neviem uz kde zbierat sily az sa zase pozviecham.zacinam sa uzatvarat a nikomu nic nevravim..
anzi ja pracujem v sadobke a denne mam nevesty len a len tehotne a ked dojde biektora ze som tehotna a je to mlada zaba a ani nevie kde k tomu prisla a taji to pred okolim je mi do revu..nevazia si ten VZACNY DAR 😔 😔 😔 😔 😔

pipimiska
22. aug 2009

andzi,ako dlho trva tvoje snazenie?
este som nevidela,ze by niekto niekoho vyhodil,kazdy mame slabe chvilky....okrem shaarky 😝 😝 😀
shaarka,co uz s tebou,aale prides o tych desat minuttt?

evina0
22. aug 2009

azdi kaza zena ma taketo dni ..depkovske.. treba sa pozviechat ja keby placem pri kazdej nevesty tak musim s prace aj odist ja si to tak nepripustam aj ked tuzba po dietatku je az moc silna,ja sa skor pytam ze co robim zle co do certa mam este spravit???
uz som rezignovala a kaslem na vsetko nemam silu stale riesit dietatko a zdravie ..som si povedala nehavam poruceno Bohu a hotovo.

nelynka
22. aug 2009

zavist je najhorsia ludska vlastnost 😠

pipimiska
22. aug 2009

ja ked vidim brusko,pocitujem nejake pocity,ale niesu az take,ze do revu..aj ked chapem,ze nie kazdy to vie zniest lahko,zavidim mozno,ale v dobrom,predstavujem si ake je to pekne,aaa verim,ze nieco take krasasne zazijem a veriim tomu velmi,aj ked boli chviiile ked som to vzdavala...snazim sa 5 rokov aaa verim tomu viac ako po 1 rocnom snazeniii 😉

nelynka
22. aug 2009

no...mali by ste zabudnut na to ze chcete babo pokial ste OK a nemate ziadne prekazky a pride samo, verte tomu, su na to vedecke dokazi...
😀 😀 😀

ja mam zase nahovno genetiku a neriesim to, keby som depkovala len sebe by som skodila a zavidiet kazdej tehotnej,boze a co? ze ma brusko, ze bude mat zachvilku prijemne starosti, vkuse sa nevyspi??
nemam co zavidiet, pride aj namna ako na kazdu jednu z nas 😉

pipimiska
22. aug 2009

nely,tak to je pre mna novinka,od kedy to vies a ako to riesit,treba to riesit?

shaarka
autor
22. aug 2009

no:
pipi, tak aj ja mam slabe chvilky, ani by si neverila. a kolkokrat sa vypisem na koniku! ze ma MM serie, ze ma to uz nebavi a tak. ale je pravda, ze kvoli tomu, ze nemozem otehotniet, som este neplakala. ale niekedy ma chytil plac, ze preco nie som zena, ved vyzeram jak velryba a ani menzes nemam a plakala som Mm do tricka, ze nech si najde zenu, etericku bytost, co bude kazdy mesiac mraucat, ze ju boli brucho z kramov... 😀 😀 😀

problem je v tom, mile damy, ktorych sa to tyka, ze ste si povedali, ze TERAZ chcem a budem (chceme a budeme) mat babatko. a isli ste za tym. ale mat babatko nie je ako kupit si nanuk. ved to vsetky viete, zbytocne to vysvetlujem. proste ste si kazda stanovili casovu hranicu, podla vas idealnu, normalnu, zvladnutelnu alebo neviem aku, kedy by ste uz urcite chceli byt tehu. ale tak to nie je!
na kazdeho dojde, alebo sa stane, ze aj nedojde.
proste netreba vnimat cas a premrhane cykly. vsetko je tak, ako ma byt. ked to ma trvat rok, tak to bude rok! ked viac, tak co? a ked sa inym zadari s 2 promile a nechcene, tak co?
ved taky je zivot. 😝

prosim, neberte to ako sutaz! ako sutaz s osudom, s kamaratkami, s konikovskymi uzivatelkami. mat babo je obrovska zodpovednost a bohuzial, aj ked rozum hovori, ze teraz by bol najvhodnejsi cas, osud, priroda, psychika, genetika a nahoda si mozno mysli nieco ine.
treba ist rovno, priamo po ceste, za cielom, a cokolvek nas stretne, treba to vyriesit, prejst a pokracovat dalej. nie zastavovat sa, vzdavat sa, plakat, alebo premyslat nad inou cestou. 😵
howgh 😀

pipimiska
22. aug 2009

aky mate dovod ze ste zdrhli? 😅

pipimiska
22. aug 2009

shaarka,samozrejme 😀 inac ja som ta len kcela rypnut preventivne 😀

pipimiska
22. aug 2009

shaarka,aaa zevraj pracujes 😀

shaarka
autor
22. aug 2009

ved pracujem, ale preslo par minut, precitala som vase depkoidne reci a musela som zas pomudrovat trosku, ne? 😀 shak co si necham bok vyvalit? 😀 😀
ved o chvilku budu fotkesy 😉

evina0
22. aug 2009

shaari mas pravdu..raz nas to stretne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre