Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
24. aug 2009

tinika,dakujem 😵 😵 dobru nocku tehulinka

shaarka
autor
24. aug 2009

leni, si pis, ze castejsie!! jasne? 😉

tinika
24. aug 2009

leni a na začiatok ti posielam ti tehu bacily a aj sharke
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
a uz bezte snažilkovat, zajtra skontrolujem či ste to tu zabalili 😀 😝

shaarka
autor
24. aug 2009

tak dobru, piskotky 😵

lenuliatko
24. aug 2009

Teším sa s tebou. a ako to nakoniec vyšlo, lebo vidím, že máte toho za sebou dosť? Prirodzene? Verím, že si opatrná, ale treba si vychutnať každý okamih a nemyslieť na zlé. Teš sa naplno a tomu drobčekovi ver 😵

pipimiska
24. aug 2009

leni,ano leni si pis ze tu treba castejsie chodit 😝 😀 ..dakujem aa drzim palce na ivf 😵

shaarka,sak si hovorila,ze do polnoci nejdes spat 😨 ale ma strasne potesujes s tymi srdieckami 😵

lenuliatko
24. aug 2009

Tak teda budem, je mi tu s vami dobre a ešte ma nakazíte, čo mi viac treba? 😀
Idem aj ja chrapkať, dobrú noc tehuľky, hladkajte brušká a my ostatné skorotehuľky ideme sníííívať 😉

pipimiska
24. aug 2009

lenuliatko,este raz dakujem,verim,verim 😵 ..no mame toho dost,5 rokov snazenia,dva ivf nepodarene atd..manzel ma zly spg na 95 percent,ani ja niesom v pohode,aa predsa prirodzene 😵 😵 na kazdeho pride,aj ked do nedele som tomu neverila 😉

pipimiska
24. aug 2009

dobru noc skorotehulky 😉 a dakujem 😵

lenuliatko
24. aug 2009

Ako z rozprávky 😵 Toto už musí mať aj rozprávkový koniec, teda začiatok...

pipimiska
24. aug 2009

tak tak lenuliatko,musiiii 😵 😵 a vam neprisli na ziadny problem?

tinika
25. aug 2009

ahojte, tak mate stastie, dufam ze ste aj snazili.
pipi je to super, ked sa to prirodzene podari aj takym parom ako ste vy. aj moja kolegyna, síce nebola na umelom ale 7 rokov čakali kým sa podarilo. Neviem si to ani predstavit, taku dlhu dobu

madeline
25. aug 2009

ahojte, pipi gratulujem 😵 😵 😵

laja28
25. aug 2009

dobry den damy, vezmete medzi seba novu clenku? 🙂
som dalsia, ktora by rada otehotnela a snazim sa pritom nezblaznit..
s manzelom sa snazime 9 mesiacov a zatial nic a uz zacina aspon u mna pracovat psychika..
za tych 9 mesiacov som zatial na temu otehotnenia na gynde nebola, chystam sa buduci mesiac..
len ma tak dnes (prisla mrcha) chytila strasna depka...

shaarka
autor
25. aug 2009

laja vitaj.
vitam.
a trosku sa nam predstav 😉

laja28
25. aug 2009

shaarka: no som kosicanka, 28 rokov, od minuleho roku stastne vydata..

co do zdravotneho stavu vcelku ok, vzdy som sice mala nadvahu, stale este aj mam, za poesledneho roka som schudla 20 kil, menzes slape ako hodinky..
z gynekologickeho hladiska zatial nebol najdeny ziaden problem, kory by branil otehotneniu, mozno v minulosti vyraznejsia nadvaha.. teraz mozno vcelku rychle znizenie vahy, neviem..
v zasade zatial len nie velmi uspesne hladam v kosiciach normalneho gynekologa, takeho ktory by mi nepovedal, ze sa este len kratko snazime.. ze este nie je dovod to riesit..

laja28
25. aug 2009

opravujem k tomu schudnutiu.. nie za rok, ale za neceleho pol roka dole 20 kil... 🙂

shaarka
autor
25. aug 2009

laja, kym predycham toto tvoje schudnutie, tak to potrva. ako sa ti to podarilo????????????

tinika
25. aug 2009

laja vitaj, no ja som bola u dokyho po 9 mesicoch a vobec nehovoril ze je to skoro, ale som z PO

laja28
25. aug 2009

shaarka, to mas s tym chudnutim tak, ze vies.. z velkej vahy sa lahko chudne..ale v zasade som chudla podla mira veseleho, neviem ci ti to nieco hovori..menej stravy, zdrave jedlo a tak.. vlastne stale este chudnem.. este dalsich 15 by som dala rada dole ( to len na predstavu o akej velkej pociatocnej vahe som hovorila)

tinika.. ku komu v presove chodis? si spokojna? ja niekoho dobreho hladam a je mi jedno ci to je v KE alebo v PO

shaarka
autor
25. aug 2009

jasneee. mirko. 😎
a prezrad velku pociatocnu vahu.
ved uz ju nemas, tak mozes, nie? 😉

laja28
25. aug 2009

shaarka.. hanba ma fackuje.. ale 105..
chcem ist na 70, pri vyske 176cm..

pipimiska
25. aug 2009

pekny den sa praje 😵 ..hlasim vcerajsie vysledky krvi,kt.viem az dnes 5800 hcg 🙂 nerozumiem sa kolko by malo byt,snad dost..zajtra sa dozviem dnesnu hodnotu,ked tam vyjde este raz tak hodnota,to znamena okolo 10000 hcg,da sa hovorit o vitalnom tehu,uvidime..bojim bojiim 😅

madeline dakujem 😉

a laja vitaj u nas 😉

shaarka
autor
25. aug 2009

laja, kasli na to, kolko si mala. dolezite je, e sa ti takto uzasne podarilo zhodit milion kil! 😉

pipi, supeeeeeeeeeeer 😵

adminka mi vymazala fotku a aj pol albumu. to je na vysvetlenie, preco mam zas novu.

tinika
25. aug 2009

ta to prečo? sa jej nepačila????
laja chodim k ligusovi a nestazujem si, predtym som mala lekarku a to bolo ine, hned som odisla

pipimiska
25. aug 2009

shaarka,dufam 😵 ..ako ti mohli vymazat tvoju fotku,odkial mozu vediet ci tak skutocne vyzeras,alebo nie??vela bab som videla co maju len oko,a nikto im to nedal prec.. 😒 ale mila je aj tato s jellou 😉

shaarka
autor
25. aug 2009

tamta bola vystiznejsia. no nevadi. sa neposerem teraz z toho.
ale vadi mi to, ze ked nemam ziadne deti, tak si v podstate nemam co dat do albumu. 😖

pipimiska
25. aug 2009

laja,ja chodim do ke k matyimu na postovu,pred tym ho dost chvalili,teraz sem tam,ale len naozaj sem tam pocujem nejaku sntaznost,ale ku mne sa sprava perfektne,vsetko ochotne vysvetli,aa poposiela kade tade kam treba 😉

shaarka
autor
25. aug 2009

aj do... 😀

tromboska
25. aug 2009

Adminky,
ja by som len chcela poznamenat ze ste mohli v pohode nechat tu Shaarkinu fotku...
ved tvar bola jej. A to ze uces nie...ved aj my niektore si menime farbu, uces podla nalady.......a nie je na tom nic zle.......

Ja ked mam nieco na srdci....tak to musim povedat a hotovo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre