Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

madeline
27. aug 2009

shaar - tak ja sa nebudem branit 😀

martina05
27. aug 2009

no tak to s tým tvrdnutím by zaujímalo aj mňa ...

shaarka
autor
27. aug 2009

😀 akoze sa citim natvrdla, alebo mam na dotyk tvrde brucho? 😀
ja to aj tak nezistim, lebo na bruchu mam tolko tuku, ze aj ked stvrdne, tak pod tym tukom sa to ani nikto nedozvie 😀 😀

sefinka
27. aug 2009

mna bolia prsia vlastne vzdy som zistila, ze som tehu ked ma boleli prsia, preto som dnes testovala.... 😅 ale aj tak je skoro....

sisipetka
27. aug 2009

Martinka, pichanie je normalne...niekedy to trva aj 2 dni a niekedy iba chvilku. Ono sa maternica roztahuje a niekto to citi intenzivnejsie a niekto nie.
To tvrdnutie este nie je problem skoreho tehu. To si treba zacat vsimat od toho 15 tt, ked uz mate aspon troska vacsie brusko...proste mate pocit, ze je to akoby kamen, pricom sa neviete zohnut.....Ale nemusite sa plasit, to tvrdnutie nie je bezne, ale doktori sa sem tam na to pytaju. Hlavne pri konci tehu, lebo to je vlastne priprava maternice na porod....preto to na zaciatku tehu nie je aktualne a v strede tehu sa to iba troska sleduje, ci nahodou nechce byt predcasny porod. Ale tam su aj indikacie ako zmenseny krcek a pod. Takze prosim nestresujte...ku vsetkemu sa casom dostanete a budete na sebe zmeny poznat.

pipimiska
27. aug 2009

martinka,beriem ten magnesium 2 kraat denne,femibion800,daj do google inac neviem co by este trebalo 😅
aa este beriem prirodny extrat z brusnic ako prevenciu na mocovy mechur 😉

pipimiska
27. aug 2009

mati,aaa este mi pichajju kazdy tyzden b 12,ale to preto ,ze mi chyba ..

dikk,sisipetka,aj mna to zaujimalo 🙂

nelynka
27. aug 2009

ahojte babule, o com je rec, nech sa pridam?

pipimiska
27. aug 2009

sefinka,aaaale ty uz urcite citis,ci si..a kedze si prisla tu knam ,tak si 😀 😵

shaarka
autor
27. aug 2009

nely, ze nebudem vediet, ked by mi nahodou tvrdlo brucho, lebo mam na nom sadlo! ☹ ☹ ☹
😀

no co, tesis sa do pracicky? o ktorej budes vstavat? budes aj konikovat? 😀

pipimiska
27. aug 2009

cauf nelynka 🙂 no jak si vybavila secko?

nelynka
27. aug 2009

shari jaaaaaaj, ale neboj, budes vediet 😀

no tesim sa..v utorok ma beru na skolenie, do nejakeho kulinarskeho atelieru, idem rovno so sefom tak som hapi..
vstavat budem asi cca o pol siedmej..o siedmej idem z domu..7.40 som na vlaku, o 8.50 som v Prahe a o 9h som v praci a skoncim bud o 21h alebo o 22h...takze ohubu ale pohodka, len zvyknut si...
a v praci konikovat urco nebudem 🙂
oddychnete si odomna 😀

sisipetka
27. aug 2009

shary neboj, budes citit...to male vytlaci vsetko sadlo do bokov 😀

nelynka
27. aug 2009

pipi ahoj, ano vybavila 🙂
v pondelok abo utorok uz budem mat zmluvicku doma 😀

shaarka
autor
27. aug 2009

sisi, no tak to budem ako gula. v predu naklad, na bokoch naklad a o zadnej naprave ani nehovorim 😀 😀 😀

flamenga
27. aug 2009

ahojte dievčatá... tak som objednaná na gyndu 11.9. .... 😵 asi nidky som sa tak netešila na gyndu ako teraz 😀 som zvedavá čo mi povie..... aj keď.... ako tak pozerám, asi mi vyjdu na ten termín krámy.... ale tak... aspoň pokecáme 🙂 Poraďte, čo si mám pýtať, alebo na čo sa pýtať? Netuším, čo jej povedať.... mám za sebou dva? potraty hneď v začiatku, chceme sa snažiť zase o dieťatko.... pýtať sa na nejaké vyšetrenie alebo si pýtať lieky alebo? Mohla by mi dať hneď tabletky, tak ako to niektoré beriete, že od ovu do mrchy? Alebo? Ja fakt neviem, čo jej povedať a pýtať.....

sefinka
27. aug 2009

ahoj nely,
gratulujem k praci 😎

shaarka
autor
27. aug 2009

flam, povies, co sa stalo a vypytas si duphaston. 😉 ziadna veda. 😵

nelynka
27. aug 2009

ahoj sefi dakujem pekne 🙂

flamenga
27. aug 2009

shaari on sa berie od ovu, že? A to mi ho dá hneď? Bez problémov? 😀

shaarka
autor
27. aug 2009

hej, po ovu 10 dni a ked najdes // tak aj dalej. tak neviem, ci to ho da, ale je to bezny liek... takze nepredpokladam, ze by streckoval. 😉

sefinka
27. aug 2009

idem robit bublaninu mam vela malin tak sa tu mavajte a ja ukayem s novinkami..... pekne sa drzte a opatrujte sa 😵 😵

flamenga
27. aug 2009

chodím k mladej sympatickej babe 😀 v Starej nemocnici, tak dúfam, že bude ústretová 🙂 zatiaľ sa mi pozdávala v názoroch 🙂

nelynka
27. aug 2009

sefi s jakymi novinkami ha?? 😀

shaarka
autor
27. aug 2009

sefi, zajtra nabehnes aj s testom, dufam! 🙂
flam, tak to by nemal byt problem.
a ked uz nic, tak ti ho podla mna daju aj na pekne slovo v lekarni. ked povies, ze Dr je na dovci a ty si ten svoj D na svojej dovci prave zabudla 😉

flamenga
27. aug 2009

shaarka tak toto ja neviem... takto "klamať" 😅

shaarka
autor
27. aug 2009

flam, ved ani ja. ale poradit ti predsa mozem, nie? 😀
a okrem toho - nerobis to pre seba, ale pre fazulu.

flamenga
27. aug 2009

jasne 😀... škoda, že nemám sestru, tetu, mamu, babku 😀 lekárničku.... kurnik šopa 😀

nevadí..... vydržím do toho nešťastného 11. septembra..... nemám na výber 🙂

pipimiska
27. aug 2009

sharka,kedy ides ku dr?

shaarka
autor
27. aug 2009

a ktroy DC si?
ja tiez nemam nikoho znameho... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre