Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
28. aug 2009

no vidis, aj ja som sa tesila hihi ze aspon nejak viem ze som tehu, kedze nevolnosti som nemala

puma.sue
28. aug 2009

aj to niekedy treba... ja mam este kopec toho pred sebou, dnes idem vymalovat cast steny v kuchyni v novom byte + chlap bude sedacku montovat.
upratat tam treba, k mamke odviezt adama na strazenie, pobalit na zajtra a asi budem rada, ked odpadnem o polnoci ako galota a zajtra prespim celu cestu...

na aky koncert sa chystate? my sme divadlovi... uz som kupila listky na 3 predstavenia na novu sezonu do SND

shaarka
autor
28. aug 2009

uz som tu hadzala link, ideme na coldcut 🙂
idem trosku popracovat 🙄

nelynka
28. aug 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀

puma.sue
28. aug 2009

jaaajjjj, som zabudla...
lebo som tela...
no nic, ja tak trochu lutujem, ze som nepresvedcila chlapa na vcerajsiu macy grey, uzasna bola vraj...
no nic, hadam este niekedy pride ;)

shaarka
autor
28. aug 2009

nely, co zas? ved sa s nami podel. ci len skusas pridavanie smajlov? 😀

nelynka
28. aug 2009

neneshari tesim sa..
prave pozeram atelier kam ideme na skolenie, paraaadaaa..budeme varit dobrotky a este k tomu si dobrotky vieme vziat aj domkov 😀

nelynka
28. aug 2009

shari kedy nabehnes na gyndu?

puma.sue
28. aug 2009

posli link na ten atelier nely...

shaar, ako si vlastne vedela, ze si "2v1"?
mala si zvlastny pocit? alebo?
(este pred testom som myslela, samozrejme ;)

shaarka
autor
28. aug 2009

nely, v stredu.
puma, no nevedela som to, ako by som aj mohla. citila som sa tehotna, ale to bol len pocit, a bolo to skor kvoli tomu, ze som bola po ovulacii a mali sme vtedy sex. keby sme sex nemali, asi by som sa necitila tehotna.
ale davalo mi nadej to, ze ma strasne boli brcuho, fakt som si myslela, ze MS je na spadnutie a nevedela som sa od pondelka na nic sustredit.
v podstate ked som nasla ducha na teste, ani som nebola prekvapena (v ramci moznosti), lebo som si povedala, ze to brucho ma predsa nemohlo boliet len tak!

ale az casom mi to dochadzalo a bola som cim dalej tym viac sokovana
😀

puma.sue
28. aug 2009

cize si to "citila"...
hm sranda. ja si to neviem predstavit, ako niektore baby, co maju problemy s MS, dokazu az vo vysokom stadiu zistit, ze su tehotne. poznam hned dva take pripady, jedna to zistila AZ v siestom mesiaci a druha v piatom, a ta dokonca brala HAK... bola prave to 1%

shaarka
autor
28. aug 2009

hm, to si ani ja neviem predstavit.
ale to je asi preto, lebo ja som nikdy ziadne bolesti nemala, a ked, tak len take slabe, co nestali za rec. a okrem toho, ked uz som nejake mala, hned som skumala, ci to nemoze byt preto, ze som tehotna... 😀

ona - to 1% - ked brala HAK mala aj MS? teda nevedel?
inak sa ti priznam, ze ja tomu 1% neverim. HAK zabranuje ovulacii, teda je pre mna 100%. ale skor si myslim, ze ked zena neberie do uvahy, ze sa oneskorila, zabudla jednu tabletku alebo mala hnacku, ci zvracala... stat sa moze vsetko 😀

puma.sue
28. aug 2009

ona brala HAK, mala MS, vsetko ako ma byt. az ked jej narastlo trochu brucho a mala bolesti, sla k lekarke a tam na to prisli. pytala sa styroch roznych gyndosov, co si o tom myslia, ci si nechat babo, alebo nie, velmi sa bala nejakeho poskodenia alebo problemov... dvaja povedali nechat, dvaja, ze nie... nechala si babo a David ide uz do druhej triedy a je uplne v poriadku 😉

anaxamon
28. aug 2009

ahojte, ja som dnes prvy den v praci, akurat pri pc obedujem, takze mam taku obednu pauzu s vami🙂))

shaar mas uz tt vedla mena, vyzera to fajne a dufam ze s tou cirkou v albume aj slubne 😉

nel konecne je z teby citit radost, to je super 😀 😵

anaxamon
28. aug 2009

pipi ved ja som si az teraz vsimla ze aj ty mas ciselko za menom...to je ale krasa..gratulujem a drzim paste 😵

janusa127
28. aug 2009

dobrý deň 😀 😀 😀

ja mám tiež kamošky čo otehotneli s hak, jedna má zdravé dievčatko a druhá postihnuté ale to neviem či dôsledok hak ☹

puma.sue
28. aug 2009

viem, ze ta moja kamoska s HAK nie je jedina, co sa jej to prihodilo.
mozno je pravda niekde v strede shaar... pravdepodobnost je vzdy podla mna.
jedina istota ako "neotehotniet" je neprevadzkovat pohlavny styk 😉

pipimiska
28. aug 2009

caukoo 🙂

anax,dakujeem 😵 😵
..este tomu neveriiiiim 😅

flyangel,aj tebe dakujem,vcera si pisala,som kcela podakovat az vtedy ked sa tu stretneme 😉

..ja zo spodu pocitujem cudne pocity,tak som behala dnes ku obvodnej s mocom vo flasticke,aa mi vislo,ye moc je uplne v poriadku,tak som behala ku gyndovi a on ma uz nekcel vysetrit,ze aj on musi utekat k doktorovi..tak som sa tam rozplakala jak male decko,ze keby ze necakam babo tak mi jedno ze tam nieco citim...v tom pozrela sestricka do karty a boli tam bakterialne vysledky z pondelka a zaroven uz aj vypisany recept,lebo mi tam nasli escholia coli,neviem jak sa pise,ale to je jedno..
strasne ma nahneval,pretoze ma moje cislo v mobile,mohol mi aspon prezvonit,ze mi nieco nasiel..pokusala som sa splodit dieta 5 rokov a on to bere lazo plazo 😠
..ako ma niesol mm spat domov,nedal nam prednost nakladak,skoro do nas vrazil...tolko stresov,jaaaaaaaaj 😒

..bojim sa stresovat,aby som neublizila baabu,ale niekedy sa mozem snazit jak kcem aj tak sa zlaknem 😔

puma.sue
28. aug 2009

pipi, nestresuj sa... nakoniec vsetko dopadlo v ramci moznosti dobre.
mysli na babo v brusku... hned ti bude lepsie 😉

shaarka
autor
28. aug 2009

no pipi, mas to huste. 😖
ale E coli je bezne v mocaku, len ked sa rozmnozi, tak je zle.
a co ti na to predpisal? hadam nie ATB

pipimiska
28. aug 2009

puma,dik,myslim hned na babo,len sa bojim,ze mu moze ublizit aj to,ked sa trochu zlaknem 😅

shaarka,nooo,len ja mam moč v poriadku,E coli mam dole v suske..dal mi cipky dezinfekcne,zevraj sa v pohode mozu,ze mam tam nalez,ale este nie zapal...ale mohol mi dat vediet..ked maju prist zeny na preventivne prehliadky tak im pise sms..a mne mohol len prezvonit,ja by som mu brnkla naspat..

shaarka
autor
28. aug 2009

jakeeee cipky? 😕

puma.sue
28. aug 2009

off topic: prave som sa dobre nasrala! dufam, ze nemate nikoho v UPC, lebo tam asi poslem nejakeho samovraha, co sa tam odpali... klamari hnusni, zlodejski!!! bodaj ich parom vzal!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠

janusa127
28. aug 2009

pipi neboj to bude ok, preliečiš sa ale stresy riadne ☹ kamoška toto mala nedávno tiež, mala na to tiež čipky a sa preliečila už má oki, sú lieky čo sa môžu aj v tehu a neuškodia bábatku 😉 no ale ti teda mohol aspoň prezvoniť 🤐

janusa127
28. aug 2009

puma vitaj v klube ... ja sa odtial odhlásila a mám digi a serem na nich 😠

nelynka
28. aug 2009

shari tak v stredu vecer budem citat nove spravy 😀 😀

anax dakuje, ver, ze sa aj citim "lepsie a stastnejsie"
a verim ze po tych setkych dobrych a jednej jedinej zlej sprave sa to vsetko uz zlepsi, tesim sa 😀

tak prave mi volal moj novy sef, v utorok mam prist podpisat zmluvu aby som nikam nemusela behat, ostanem uz v praci do obeda do tej piatej a potom ideme spolu na to skolenie, ja sa taaak tesiiiiim 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
28. aug 2009

nely, neuveris asi, ale aj ja sa tesim, ze konecne budes zarabat korunky. viem si predstavit, ze ake to bolo protivne obdobie. 😒 tak nech sa ti tam paci a nech mas dobych kolegov, lebo to je niekedy najdolezitejsie! 😵

puma.sue
28. aug 2009

janusa - taka som nasrata, lebo nielen, ze su zlodeji, ale este aj klamu a zavadzaju ludi. prave tam telefonujem. chcem si dohodnut zmluvnu pokutu, zaplatim ju na splatky - snad mi to povolia a SERIEM NA NICH.
len dovolat sa tam, to je zazrak...
mam z nich strasne nervy, ale dala som si hned aj persen!

nelynka
28. aug 2009

shari dakujem 😀

puma neda sa to, bohuzial, vypovedna lehota je jeden mesiac a ten musis byt este pripojena a vyzivat to..
inak ti to nedaju..
my sme tiez chceli zaplatit tie dva mesiace co sme sa stahovali akoby tu pokutu s mesacnou vypovednou lehotou ale nijako to udajne neslo tak sme platili dva mesiace novym najomcom telku aj internet, zdieraci su to!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre