Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
2. okt 2009

vavi tvoje myslim 😉

vavenka
2. okt 2009

Pipi tato informacia je tabulkova hodnota, nieze som to niekde pocula 😉
No ano, mne chuti... A ja som bola zvyknuta sa hybat a mam taky metabolizmus, ze cely zivot si davam pozor na to co jem, ked sa chcem zmestit do svojho oblecenia, takze ked mi povedala gyndoska ze klud na lozku tak som s tym ratala, ale aj tak ma cisla na vahe vyvadzaju z miery 🙂

pipimiska
2. okt 2009

nelie inac vyskusam ten link,dakujem 😵

tinika
2. okt 2009

nellie bingo, je to to sloveso a tvoje meno mi uslo pismenko asi prepač
shaarka no tak aspon ze pukance

pipimiska
2. okt 2009

http://zena.atlas.sk/stres-v-tehotenstve-moze-b...

no skusila som to,uvidime ci to pojde 😀

pipimiska
2. okt 2009

jeeee,to je jake lahke a ja truba som vas obdivovala,ze jake ste sikovneee 😀 😀 😀

vavenka
2. okt 2009

Pipi sikulka 🙂 hej toto som citala...
Hehe az teraz som si vsimla nase motta 😉
Shaari nemam oblubenu znacku, ked je vacsi vyber, kupujem talianske, ale dnes som bola len v miestnych potravinach a tam mali len Cessi, takze boli ony 🙂

nellie_
2. okt 2009

pipi nemas zac.... 😉

vave diky za tip.... s tymi cestovinami.. objavila som v chladnicke cestovinu od stredy co bola ku paprikasu a hodila som do nej dve vajicka a aka mnamka.. 😎 😎 😎 nejedla som to hadam to studentskych cias 😀

pipimiska
2. okt 2009

vavi,no teda nepocula som to,ale citala,ale ja furt pisem ze som pocula a pritom myslim ze som to citala 😀
ale ved to je jasne,ze ked ti chuti a papas viac,tak priberas,ked este pritom musis lezat 😉
mne do teraz nechutilo,ale neboj ja ta dozeniem s vahou 😀

nellie_
2. okt 2009

aj ja mam Cessi..... a mne chutia 😀 😀 😀 a este mam rada ryzove cestoviny... v poslednej dobe mi chutia viac ako klasicke.... 😎

pipimiska
2. okt 2009

ten link som hodila hlavne pre shaarku,pretoze sa minule smiala,ze kde som take nieco citala..ale mozte si aj vy precitat 😀

dzou
2. okt 2009

co zase vsetky cumite na nejaky super slovensky serial 😀

nellie_
2. okt 2009

ja som nejaka KO dnes... 😅
asi idem pod sprchu a pred telku.. a neviem ci uz o osmej nebudem spat... 😀 😀 😀
a to sa mne teda nestava taketo dačo... 😀 😀

dzou
2. okt 2009

nellie tak sa vybubaj 😀 a ako ides travit vikend?

nellie_
2. okt 2009

no sak to neviem este co budem..a ani segra teraz nepride domov to je des toto.... 😒
asi budem len tak hnit pohodená pred telkou a pri knihe a tak... 😎
a ty co sa chystas??

nellie_
2. okt 2009

ale aka som vystavena - jak taka delva spanilá.. sak sa mi nechce ani vstat a presunut sa pod sprchu 😅
a verim, ze ma tak preberie ze bude po spani... 😀 asi sa este nejdem ani vypinat... 😀 😀

dzou
2. okt 2009

ja tiez nic nejak...neviem ci daco mm vymysli...uz by som aj dakde sla na vylet 🙂

shaarka
autor
2. okt 2009

ja som tu, pisem si s kamoskou, surne 🙂 ale mame navstevu, tak sa nezdrzim 🙂
prajem pekny piatok! 😵

shaarka
autor
2. okt 2009

hurraaa, ideme na pizzu 😝 😀

vavenka
2. okt 2009

Shaari 🙂 tak sa aspon poriadne oblec, mala by si byt doma, a nie po meste sa flakat 😠 , ale rozumiem, aj mne uz tie 4 steny lezu na mozog.....

tinika
3. okt 2009

bre ranko dievčence

shaarka
autor
3. okt 2009

dobre ranko tini, 32 😵

tinika
3. okt 2009

waw sharka ani som si neuvedomila 😉 ja prave prvykrat varim na novom sporaku a improvizujem, kedze nemam linku hihi
a ty ako vikendujes?

rintintyna
3. okt 2009

čauko všem, shaarka, já jsem všude a nikde 😀 většinou jsem buď Na koníka 7, nebo region Brno, nebo kuřátka březňátka a zároveň se snažím monitorovat kočky, které znám. Jinak mi už měsíc v Praze, ale já jsem teď na 14 u mámi. Snažím si to těhu užívat, tak jak jsem si předsevzala, když jsem se snažila. Čtu teď zajímavou knihu. Pohled na početí, těhu a porod z pohledu ajurvédy. 2. kapitola, pište deník. Tak jsem včera začala psát. Hned datum jsem popletla. Naštěstí mám zakoupené veselé samolepky, tak jsem to hned přelepila 😀 Mám hrozné písmo, dítě se asi jednou zhroutí, až do něj koukne, ale na počítači psát mi to příjde neosobní. Jinak občas už cítím, jakési cosi, čemu bych ráda říkala pohyby, ale zatím se to objevuje sporadicky a může to být cokoli 😀

tinika
3. okt 2009

rintin ja som začala citit pohyby az v 21tt predtym som len mala pocit ze nejake pohyby, občas som si myslela ze si to nahovaram 😉

lenocka84
3. okt 2009

aaaaaaahojte baby
ako travite sobotu? tusim totalne mimo kona 😀

tinika
3. okt 2009

ahoj ja som tu len mi straaaasne pomaly ide notebook a nechce mi otvarat stranky na nete

dzou
3. okt 2009

aj ja som tu ale som uplne ko 🙄 vcera sme s mm popili vino ze sak ked je ta mrcha...a dnes som vstala o 12... boli ma hlava 🙄
a vy ako tehulky?

flyangel
3. okt 2009

ahojte ako sa mi mate?

shaarka
autor
3. okt 2009

ahoj fly, este si tu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre