Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
4. okt 2009

shaarka,nemala si odpovedat,bub zdravi iba snazilky 😀

ahoj lenca,ako sa ti dari,mas nieco nove???

shaarka
autor
4. okt 2009

😀 😀 😀 pipi

pipimiska
4. okt 2009

http://panaceapraha.cz/info/99023

skus pozriet vavi,toto je to co gyndos predava a odporuca 😉

pipimiska
4. okt 2009

ak budes mat vavenka zaujem,napisem ti adresu gynekologa,podla mna by ti to predal,on to predava okolo tristo nieco korun,ale mala by si to hned 😉

lenca.b
4. okt 2009

pipi ani nic ☹ vsetko po starom

lenca.b
4. okt 2009

akurat sem menej chodim dajako mi to neprospieva 😒

pipimiska
4. okt 2009

lenca a preco myslis ti to neprospieva?

..mne konik velmi prospel,zalezi na povahe,ale ja som sa tu viac uvolnila a celkovo som sa viac navnadila na optimizmus,viac som zacala verit zazrakom 🙂
vidim,ze niektore baby su tu viac zdeptane ako ked tu prisli,zo svojho neuspechu a tak,vtedy je fakt lepsie sem nechodit..

pipimiska
4. okt 2009

zabudla som,,ze,, ze ti to neprospieva?

shaarka
autor
4. okt 2009

hm, leni, myslim, ze konik je len druhotny problem... 😒

pipimiska
4. okt 2009

dobre ranko 😀 som prvaa 😀 😀

no ako je v robote,makate co 😀 ja urcite spim 😝

shaarka
autor
4. okt 2009

pipi, ty potvora 😀

shaarka
autor
4. okt 2009

dobruuu 😵
a dobreee 😀

nellie_
5. okt 2009

no dobre rano hviezdy... 😉
vidim, ze zasa sa vam vcera nechcelo spat... 😀

no vcera co vravite na superstar?? jednoznacne super bola ta Marketa s Rihannou a potom sa mi pacila ta Deby a aj ta nasa posledna so Sway bola dobra... inak ta Adriana - nepomozem si ale neviem jej prist na chut, podla mna tiez nema hlas 😅 strasne to spievala...

nellie_
5. okt 2009

a este dodatok zabudla som na doplnenie moju stvrtu favoritku Moniku.. ta bola super.. ona je take mile skromnucke dievcatko a vobec ako keby si neuvedomuje aky ma uzasny talent... 🙂

puma.sue
5. okt 2009

bre ranko nellie...

mne sa vcera pacila monika, jasnacka a aj ta nasa nikoleta.
a co sa tyka adriany, vcera som sa rozculovala, ako v dokrutke zahlasili, ze nema rada, ked ju porovnavaju v macy gray, ale ja si nemozem pomoct, ona MA HLAS UPLNE AKO ONA, a pokojne by na tom mohla stavat, je blba, ze si to neprizna a nevyuzije to vo svoj prospech. tiez sa mi pacila aj Debbie a ta Leona - ta prva co spievala, ta ma nenormalny hlas...

A z chalanov akoze, nechcem byt zla, ale jedine ten chodur sa mi pacil, teda akoze spevom, na obzeranie je tam par inych kuskov... 😉 A najviac som do Bena, ten sa mi fakt ze velmi velmi paci 😉

shaarka
autor
5. okt 2009

hehee 😀 ja som do boselu 😀 zeby namiesto bruna bol rene? 😀

puma.sue
5. okt 2009

shaar, do boselu som bola len na kastingu, strasne posobi na mna tak namysleno a odmerane, ten vyraz co ma nonstop v tvari, to je fakt zleeee a odpudzujuce...
oni musia aj vyzerat trosicka... a zda sa mi, ze jemu uz teraz prsi do nosa...

aky si mala vikned co ste robili???

nellie_
5. okt 2009

baby a co sme v skôlke??? 😀 😀 😀
tak ja som potom do pussykillera... 😀 😀 😀 😀

puma.sue
5. okt 2009

jezisi nellie, neprezivaj to tak, sak to je foooorrr...

byt do niekoho v nasom veku = ze sa nam paci predsa...
do neho nie som, ani nahodou...
ma hrooozne velku hubu, a podla mna nevie spievat, ale zase, ja som laik, ze ano? 😉

shaarka
autor
5. okt 2009

nellie, urcite mas pravdu a superstar chalan je jednoznacne chodur. ale ja mam slabost na boselu a som donho totalne paf. a je mi dost jedno, ci vyhra, alebo nie, ale superstar budem pozerat so slinou v kutiku, kym bude spievat on 😀 😀 😀

aj ben je sexy, len ma stve, ze je taky multifunkcny, skoro ako dokonaly. musi mat nejaku chybu. bud je gay alebo ma maleho 😀 😝 😀 😝 😀 😝

shaarka
autor
5. okt 2009

ked si dam renka na desktop, MM ma posle na psychiatriu.
tak si ho tam dam aspon na den 😀 😀 😀

puma.sue
5. okt 2009

shaar, ver mi, to co sa hovori o ciernych chlapcoch plati...
mam overene 😀
nema maleho, ale tiez sa mi zda az prilis dokonaly... ved sa nechame prekvapkat... will see...

nellie_
5. okt 2009

jezisi puma neprezivaj to tak sak to bol for 😀 😀 😀

ze bud je gay alebo ma maleho to je dobreeee 😀 😀 😀

shaar ty mas riadne renko-maniu 😀 😀 😀 zda sa mi ze asi cakas dievcatko.. preto to tak prezivas lebo ste vlastne 2 baby v 1 😀 😀

puma.sue
5. okt 2009

nechcem byt zla, ale RENE je obojpohlavne meno 😉

mozes mat aj babu Rene Boselu 😉

nellie_
5. okt 2009

puma a fakt sak Rene Zellweger - to som si doteraz ani neuvedomila ze to je aj babske meno.. sranda...

shaarka
autor
5. okt 2009

😀 heheee nellie, ved aj ja si myslim, ze to je dievka. a ked uvidim pipika, tak mi spadne sanka 😀 ja vlastne neviem, co chcem viac. hlavne nech to ma vyhranene pohlavie. ako fyzicky tak aj dusevne. 😀 😀

nellie_
5. okt 2009

inak vcera sa mi ratalo ako tej adriane zmenili to meno... 😀 😀
takze shaar aj rene si moze kludne zmenit na toho Bosseliho ci ako si mu to vcera vymyslela... 😀 😀

nellie_
5. okt 2009

shaar ano to je velmi dôlezite aby to pohlavie bolo vyhranene.... 😀

shaarka
autor
5. okt 2009

zelweger je Renée 🙂
mne sa to nepacilo, ako jej zmenili meno. keby mala super vykon, tak nepoviem, ale to, co tam vcera odsepkala, to bol des. a ja som sa na nu tak tesila!

no a este sa mi nepaci, ze Deborah Kahl - jej pridali OVÁ
!!!
jak ja toto neznasam. 😠

nellie_
5. okt 2009

aj ja som sa na Adrianu a bola otrasna.. totale desna... to mi až rezalo usi po tych perfektnych babach a mna sklamala aj ta Aneta - zda sa mi nejaka moc povysenecka... 😒

no ked zapotili Deborah Kahlova to bolo uzasne... to nezasam.. AnistonOVA, DionOVA, JolieOvá atd.. ked to tak niekde daju ide ma porazit... 🙄 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre