Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
9. okt 2009

jeeeeeej cau pipi 🙂
no, rybu by som teda nasilu nevedela zjest. teda vedela, ale len na minutku 😀 😀
a ja mam krowki. este dva kusy. mnaaaaam 😝

dzou
9. okt 2009

jeee pipi ty uz mas 13tt 😉

pipimiska
9. okt 2009

shaarka,to baby mas otocene chrbtom?mam taky pocit 😅

pipimiska
9. okt 2009

no mam uz 13 ,dnes som zacala 😵

ja som tiez nevedela,ze viem ziest rybu na silu 😀 bleee ale uz nekcem,ach jaj,svokra koli mne robila,tak som musela aspon jednu 😒

ale krowki tu spominate uz dva dni,jooooj,ale ja tiez kcem,ale fakt,to je jedine sladke na co mam chut 😅

co si mam dat ako nahradu slivku abo pomaranc? 😀

shaarka
autor
9. okt 2009

hrusku 😀 😀 😀

dzou
9. okt 2009

pipi...no to je tazka nahrada za krowky 😀
ja ryby tiez moc nemusim jem ich malokedy

shaarka
autor
9. okt 2009

pipi, to pozeras na portret? 😀 no, neviem, ale tiez mam pocit, ze mi ukazuje ritku 😀

reneeeeeeeee mal jaku peknu dokrutku!!! 😵 😵 😵

tinika
9. okt 2009

pipi a čo akoze mame k superstar? som zjedla prave styri kusky seven days rolady kapučino

nellie_
9. okt 2009

shaaaaar videla si reneho otca??? to bol sympoooooooos.... rene je jeho kopia.. ale stary bosela, veru stal by za hriech.. 😀 😀 😀 😀

a ja nemozem.. ale ja fakt prudko mozem thomasa 😀 😀 som jak pubertacka pri nom 😀 😀
a dnes ma prekvapil miro fakt bol dobry.. 😎 😎 a chodur je chodur hold.. ma totalne vyspievany hlas, perfektny je...

lenca.b
9. okt 2009

jaaaj babulky tehulky ani neviete ake mate stasticko len nech vam to pekne ubieha do stastneho konca ....bozinku ja som dnes silno depresivna krucinal mrzi ma to a ospravedlnujem saaaaaaaaaaaa

pipimiska
9. okt 2009

shaarka,hrusku mam tiez,ale je zhnita ,fuuuuuj taku neziem 😀 dala som nieco jak pomaranc,ale len to tak vyzera,no s niecim sa to skrizilo a vola sa to inac 😝
hej portret,tak nahodou je dolezite aku ritku bude mat,po mamine ci po tatkovi? 😀

tinika,no takze kedze sme sa nejak nem dohodli tak ja som dala pre istotu vsetko,mozno som sa strafila 😀

ten chodur je fakt delo 😵 tie jeho pohyby,mi pripomina troska mojho otca,tiez tak smaha rukou 😀
a ten z bratislavy vie tiez spievat aj ten kosicky blondacik zaspieval dobre 😵

pipimiska
9. okt 2009

lenca,lenca,mrzi ma, ze mas depky 😒 ako ti mozem pomoct?????
inac vcera sa mm podarilo dat fotky cez bluetooth,ani on s kablom nevedel 😀

tinika
9. okt 2009

no teraz som dotlačila vanilkovy puding a dala si dve lyžice halusiek s makom čo mm dojeda čo som mala v stredu tak neviem či sme sa trafili ale hlavne ze sme spokojne inač ja som posledne dni furt hladna, ja určite tie kila dobehnem posledny mesiac

pipimiska
9. okt 2009

tini,aa kolko si pribrala do teraz?
mame uplne ine chute,neviem ci by sme sa my dve strafili 😀 😀 ja neznasam mak,nejem keksiky ani pudingy 😀 mame vobec aspon jedlo spolocne jedlo? 😝

pipimiska
9. okt 2009

jedno jedlo? 😀

kraskanz1
9. okt 2009

ahojte chcela by som sa spytat niektorej z vas ktora brala clostylbegit alebo ako sa to pise...Zabral tu niektorej???teda vyvolali tie lieky ovulaciu???

tinika
9. okt 2009

pipi tak 5-6kg neviem presne, sa to hybe a dnes som sa vazila napapana a ani bananay nepapas, čajik si nemala? a kapučino? a hrianky s maslom a paradajkou? som tri zozrala a uz som azse bola hladna ta ten puding som tlačila

shaarka
autor
9. okt 2009

kraska, mne nie.
clostil nie je na ovulku, ale na rast folikulov. na ovulku musi byt dalsi hormon, LH, a ked ho nemas, mali by ti pichnut pregnyl.

shaarka
autor
9. okt 2009

tini, ty si pribrala len 5-6kg???????????????
uuuuuuuuuf! to mas super!!!

kraskanz1
9. okt 2009

shaar aha no dobre vediet lebo ja som teraz brala clostil a bola som na ultrzvuku a ze nic zatail ziadne vajicko neni dominantne a ze v utorok mam ist zasa...ja som myslela ze to je na ovulaciu ,no skoda zas som dufala ze sa nieco podari... ☹

lenca.b
9. okt 2009

pipi dik moc ale nemas mi ako pomoct jedine ze by si mala znamosti v bb na gentike 🙂 a potom v poistovni 🙂 aaaaaaaaaa akurat som citala clanky ze postoj cirkvi k IVF no tak teda parada

pipimiska
9. okt 2009

😀 😀 si ma rozosmiala ja fakt vobec caje nepijem,banan nejem koli zapche,kapucino nemozem,lebo mi je zle z kavy hocijakej,hrianky??to jedine by som mozno zjedla,keby ze ma boli hrdlo,ale s cesnakom 😉 ale zato paradajky milujem 😵

kraskanz,ja ti neviem odpovedat..

lenca.b
9. okt 2009

kraskanz nezufaj pozri na shaarku ona ma uz v pase 10tt a poznam aj osobne babulu ktorej povedali ze nikdy nebude mat babo a ma zdravu dcerku pretoze ta ovulka sa niekedy predsa len dostavi 🙂

kraskanz1
9. okt 2009

schaar a mam velmi nizku hladinu progesteronu to mi zistili takze neviem co je ten hormon LH 😕

lenca.b
9. okt 2009

LH je hormon ktory ti zabezpecuje rast folikov cize vajicok a je riadeny hypofyzou 🙂

lenca.b
9. okt 2009

Luteinizačný hormón alebo lutropín alebo LH je hormón produkovaný bazofilnými, tzv. gonadotropnými bunkami pars distalis adenohypofýzy. U muža je synonymom termín hormón stimulujúci intersticiálne bunky semenníka (ICSH). Chemicky sa jedná o glykoproteín. Patrí spolu s folikulostimulačným hormónom do skupiny tzv. gonadotropínov - hormónov ovplyvňujúcich pohlavné žľazy.

kraskanz1
9. okt 2009

lenca
no schaarka je pre mna velkym vzorom ale tak mi sa snazime asi len rok ale aj tak je to na nervy tie neuspechy zaital ma dopuju len hormonmi a to ckanie a cakanie .dnes povedal doky ze nemam stresovat ze vsetko ma svoj 😅

lenca.b
9. okt 2009

babyyyy ja ked nad tym tak rozmyslam tak by som radsej brala to ze by som mala - nemala ovulku ako to ze ma mm zly spg ☹ bo co z toho mojeho ukazkoveho cyklu :'(

kraskanz1
9. okt 2009

vau aha to ake vysetrenia musim absolvovat aby som zistila ci ho mam alebo nie alebo kolko ho mam

lenca.b
9. okt 2009

no kraskanz to kolko sa snazis je relativny pojem u nas nikdo nikdy nepovedal presne kolko to trva kedze s mm nepouzivame ochanu a ani sme ju nikdy nepouzivali takze potom sa snazime uz cca 4 roky 🙂 aaaale oficialne ako sme zacali vyhladavat stred cyklu a teda plodne dni tak to je tiez nieco vyse roka a my uz aj vieme dovod preco sa nedari a teda mame uz odporucene IVF takze asi tak ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre