Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
23. okt 2009

Pipi cau 🙂

Ale prd, uz zas rezalo poobede 😖 normalne az skoda hovorit, uz si ani neviem predstavit ze by som jeden cely den isla cikat bez problemu....
Co dnes mame v telke? 🙂

Mireag, Dzou takze buduci tyzden mame vzruso, vy testujete, ja NT 🙂

dzou
23. okt 2009

soom 8dpo 😉

vavenka
23. okt 2009

Dzou no dufam ze vyfasujeme aj fotku prcka 🙂

pipimiska
23. okt 2009

lenocka 😀 to je teda,otehotniet bez sexu 😀
take uz si 8tt super 🙂

dzou
23. okt 2009

hej no neviem ci budem testovat to sa ukaze podla teplotky 😉 ... a teda vavi vinko asi aj mne bude chybat v tehu, ale ozeliem 😀 ale tak este so dam ze ak som uz tehu tak uz bud. piatok si asi nedam 😀

dzou
23. okt 2009

leni to by som aj ja chcela otehu bez sexu 😀 alebo asi nie sak sexik je supis 😵

dzou
23. okt 2009

inac mam zatial nejake priznaky a aj keby som chcela sa nesledovat tak sa to neda prehliadnut 😉 ... ale nebudem pisat ..mozno to je PMS ale daco ine ... ale sak uvidim v piatok 😉 aj tak je este skoro 😀

monky1
23. okt 2009

babky, ktora sa chystate na 4D? a ak, tak v ktorom tyzdni?

pipimiska
23. okt 2009

vavenka,aa nebola si kupit tie zive plody brusnice???
ale prd inac pouzivam aj ja 😀
inac kludne by si mohla brat antibiotikaa uz...

inac mna ide urvat,hned ked som otehotnela,gyndos mi zobral vyter a mala som tam e.coli,na to mi dal cipky co vobec nepomohli..
potom som bola v nemocnici a povedala som, nech mi spravia kontrolny vyter a vyslo mi,ze mam e.coli homoliticke ci ake..tak som brala v 8tt antibiotikaaa...teraz som zas povedala svojmu gyndosovi,ze sa mi nieco nepozdava,nech zobere vyter,aaa on ze ok aj ked on to vidi ze je vsetko v poriadku a predtavte si ta svina e.coli nekce prec..ani antibiotika ju neznicili..tak mi v 13tt dal macmiror,lebo to uz sa moze,tak som ich minuly tyzden dobrala a ja zas citim,ze nieje to tam ako ma byt...co mam akoze robit pre pana?

mireag
23. okt 2009

vavenka, drzim silno palce. 🙂

dzou, no ja to asi do 15dpo nevydrzim... 😅 To cakanie mi ide uz pomaly na mozog.
😠
Ja vas casto citam a mate tu super uvolnenu atmosferu. U nas v PCO sme trochu na "inom leveli." 😀
Tam riesime same vazne veci a ako som teraz docitavala, baby sa sekali zase kvoli femibionu... 😀
Tak reku nakuknem k vam. 🙂

vavenka
23. okt 2009

monky ja urcite, ale este neviem kedy... v utorok sa chcem poradit 🙂

pipimiska
23. okt 2009

monky ja som sa pytala gynekologa kedy je najlepsie ist na taky ultrazvuk a on ze najlepsie je vsetko krasne vidied 25 tt a vyssie 😉

dzou
23. okt 2009

mireag jj tu je super a vela tu aj varime ze baby 😀
no ja vydrzim dufam do 15dpo min. cyklus som bola na seba pysna a vydrzala som a na 15dpo prisla mrcha.. tak vydrzim dufam aj teraz nechcem uz vidiet len / ale uz iba // 😉

katkaajurko
23. okt 2009

mire-ja som zostala v PCO zaskocena - ked sa to tam hned "durdilo" - a nevedela som-ze uz sa tam niekedy o femibione diskutovalo ... tak som sa trochu nechala vtiahnut na chvilu...

a co varite dievcence zajtra? ja zase nemam napady 😒

lenocka84
23. okt 2009

pipi a dzou tak trochu tomu nerozumiem

dzou drzim palceky ze najdes //

dzou
23. okt 2009

leni comu?... dakujem k drzaniu palcekov 🙂
ja som vcera zase varila tu supis kremovu brokol. polievku a zajtra konecne idem robit tu kolozvarsku kapustu prvy krat dufam, ze sa podari 😅

mireag
23. okt 2009

katka, ved aj som sa uz tiez riadne posekala s irsinou... 😅 Ale to este nebola tehu. Prisla ako velka voda do pco a zacala o novej liecbe femibionom... 😀

dzou, mas pravdu. / fakt uz nemusim... 🙄

Ja som inak spravila na veceru super cestovinky pre MM a svagrinu a sme prezrati ako... no velmi... 😀 😀 😀

katkaajurko
23. okt 2009

aha-tak nova liecba PCO dokonca.. 😅 no nist no

mnaaaaaaaaam kolozvarsku luuuubim!!

brokolicu mame doma-mozno urobim zapecenu so syrom 🙂 to je dobry napadik

dzou
23. okt 2009

ja som vzdy jedla kolozvarsku len v skole alebo dakde inde doma sme ju nerobili, tak idem vyskusat 😉

katkaajurko
23. okt 2009

dzou aj ja ju vzdy jem "vonku" a nerobila som ju-ono je to aj pracne celkom 🙂

dzou
23. okt 2009

hej je to pracne ale kedze ja byvam v uk tak tu si ju nemam kde dat tak musim si sama vyrobit 😉

vavenka
23. okt 2009

Dzou ja tak isto, na zakladnej skole ju robili skveluu 🙂
moj nelubi kyslu kapustu 😖

dzou
23. okt 2009

hej vavi o si uz tusim pisala... no moj ju zboznuje 😵 a inac tvoj je asi prvy clovek co pocujem ze nelubi kyslu kapustu 😅

katkaajurko
23. okt 2009

baby verite - ze ja som take trdlo-ze som si roky myslela - ze to nelubim 😀 ? kolozvarska kapusta-znelo mi to nechutne-a ked som ju ochutna pred rokom ! ano dopre pocujete - tak som zistila ze je mnaaaaaam (u nas doma sa ale nerobila-tam to ma ospravedlnuje 🙂 )

ja viem dzou ze si v UK-to je jasne-musis si sama 🙂 tak nech sa ti podari 🙂

dzou
23. okt 2009

dakujem kati zajtra podam hlasenie ze ako dopadla 🙂

lenocka84
23. okt 2009

kysla kapusta moooze byt ked tam nie je rasca-kmin

mireag
23. okt 2009

Nahodou, vobec to nie je tazke. Moja mama to zvykne robit.
Uvarite mlete masko a extra ryzu. Date to na striedacku s kapustou na plech a jeto.. 😎 Niekto este zvykne dat kyslu smotanu.

dzou
23. okt 2009

hej ja chcem s kyslou smotanou 😉 ... leni a comu si nechapala?

lucialen
23. okt 2009

Caute baby 🙂 Tak ako otehotniet a zaroven sa nezblaznit? 🙂 Poradite mi 😉
Ahoj Dzou, u nas nikto, co? 🙂

katkaajurko
23. okt 2009

len masko kym si namelies...potom treba tusim na cibulke ho urobit, uvarit ryzu... tusim sa tam moze davat aj klobaska a trosku slaninky... no a potom sa to preklada ano 🙂 a dava sa aj smotanka- jeeezis dala by som si!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre